dalaman havalimanınındın transfer

Dalaman Havalimanı’ndan Transfer ve Muğla İlçelerine Ulaşım

Muğla, il olarak çok büyük alana yayılmış bir şehir. Muğla’nın 13 tane ilçesi var ve hepsi birbirinden popüler. Zaten bir çok kişiye Muğla sorulduğunda insanların aklına direkt Bodrum, Marmaris, Fethiye, Köyceğiz ve Dalaman ilçeleri geliyor. Bu ilçelerin bir çoğu Muğla merkezden çok daha gelişmiş durumda. Bu ilçelere ulaşım da oldukça gelişmiş seviyede. Karadan, denizden, havadan bu yerlerin her birine kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İlçeler güzel, ulaşım imkanları iyi ama alan geniş olduğu için ilçeler arası ulaşım vakit alabiliyor.

Muğla’da toplamda 2 tane havalimanı bulunuyor. Bunlardan biri Dalaman Havalimanı diğeri ise Milas-Bodrum Havalimanı. Bu iki havalimanı birbirine oldukça ters konumda bulunuyor. Aralarında yaklaşık 190 km var. Ama her ikisinin de Muğla merkeze uzaklığı aynı. Dalaman Havalimanı Fethiye, Göcek, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca, Dalyan, Ölüdeniz, Akyaka, Kaş, Kalkan gibi yerlere yakınken; Milas Bodrum Havalimanı adından da anlaşılacağı üzere Milas ve Bodrum ilçelerine daha yakın konumda.

Dalaman Havalimanı’ndan transfer konusu ve çevre ilçelere ulaşım bu noktada önemli oluyor. Yazımda transfer konusuna değinip daha sonra Dalaman’dan çevre ilçelere ulaşım konusunun detaylarını vereceğim. Dalaman Havalimanı ulaşım imkanları açısından Milas-Bodrum Havalimanı’na göre nispeten biraz daha geride. Bu noktada güvenli transfer ön plana çıkıyor.

Dalaman Havalimanı Nerede ?

Dalaman Havalimanı'ndan Transfer

Dalaman Havalimanı, Türkiye’nin tam güneybatısında, Muğla ilinin Dalaman ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Havalimanı, Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden olan Fethiye, Marmaris, Ölüdeniz, Göcek, Datça, Dalyan, Kaş, Kalkan gibi popüler tatil beldelerine yakın bir konumda bulunuyor. Yani bu bölgeye tatil planlayacaksanız ve uçakla ulaşım sağlayacaksanız adres Dalaman Havalimanı.

Aşağıda Dalaman Havalimanı’ndan çevre yerlere ulaşım nasıl sağlanır sorusunun cevabını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Havalimanının haritadaki konumu burada.

 • Dalaman Havalimanı ile Muğla il merkezi arası yaklaşık 95 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Fethiye arası yaklaşık 45 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Ölüdeniz arası yaklaşık 60 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Marmaris arası yaklaşık 95 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Datça arası yaklaşık 165 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Kaş arası yaklaşık 167 km,
 • Dalaman Havalimanı ile Kalkan arası yaklaşık 125 km mesafe bulunuyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Transfer Hizmeti

Dalaman ilçesi ve Dalaman Havalimanı, Muğla ve Batı Antalya’da yer alan turistik bölgelere ulaşım için çok güzel bir konumda yer alıyor. Buraya ucuz uçak bileti bulup kendinizi bölgenin maviliklerine hemen atabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’na geldiğinizde bu turistik bölgelere en kolay ulaşım yolu tabi ki transfer hizmeti. Havalimanı çıkışından özel araçlara biniyorsunuz ve konforlu şekilde otelinize ya da evinize kendinizi atıyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’nı biz sık sık kullanıyoruz. Bu havalimanından yurt içi ve yurt dışına bir çok uçuş seçeneği var. Transfer hizmeti ile bu uçuşlara kolayca katılım sağlayabiliyoruz. Transfer hizmetini seçmemizin bazı nedenleri var. Onları aşağıya sıralıyorum.

Dalaman Havalimanı Transfer Seçeneğini Neden Kullanıyoruz ?

 • Transfer zaman açısından çok daha tasarruflu.
 • Ulaşım oldukça hızlı, zaman tasarrufu yapabiliyoruz.
 • Transfer araçları oldukça konforlu.
 • Yol yorgunluğundan sonra araç kullanmıyoruz. (Bu en güzellerinden😊)
 • Bagaj yerleştirme derdimiz olmuyor.
 • Bölgeyi bilen şoför olduğu için transfer hizmeti daha güvenli.
 • Araç park sorunu ile uğraşmamış oluyoruz.
 • Muğla ilçelerinin hepsine Dalaman Havalimanı’ndan toplu ulaşım yok!

Bu nedenlerden dolayı Dalaman Havalimanı’ndan uçuşumuz olursa genelde transfer hizmeti kullanıyoruz. Çok da rahat ediyoruz. Şimdi gelelim transfer bölgelerine ve firma önerisine.

Dalaman Havalimanı’ndan Transfer Bölgeleri

Yukarıda bahsettiğim gibi Dalaman Havalimanı stratejik bir noktada bulunuyor. Bir çok turistik bölgeye yakın. Bu noktada konum olarak çok avantajlı. Özellikle Fethiye ve Ölüdeniz tarafına gidecekseniz muhakkak bu havalimanını kullanmalısınız. Aşağıya Dalaman Havalimanı’ndan kalkan transfer firmalarının genel olarak gittiği bölgeleri bırakıyorum. Bu yerlerin üstüne tıklarsanız çok detaylı hazırladığım gezi rehberlerimi de bulabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı’ndan Transfer Bölgeleri

Dalaman Havalimanı’ndan Transfer Firma Önerisi

Dalaman Havalimanı'ndan Transfer
Dalaman Havalimanı’ndan Transfer: Dalaman Travel

Dalaman Havalimanı’ndan transfer firması kullanacaksanız size güzel bir önerim var. Gözü kapalı tercih edebilirsiniz. Firmanın adı Dalaman Travel. Firma çok güzel ve oldukça profesyonel bir ekiple çalışıyor. Şirket 2007’den beri Dalaman Havalimanı’nda hizmet veriyor ve oldukça başarılılar. Firmanın güzel yanlarından biri de 7/24 hizmet vermeleri. Uçuşunuz saat kaçta olursa olsun sizi istediğiniz yerden alıyorlar, istediğiniz yere bırakıyorlar.

Biz Dalaman Havalimanı’ndan uçacaksak Dalaman Travel firmasını kullanıyoruz. Evimizin önünden alıp sonrasında da önüne bırakıyorlar. Araçları oldukça lüks ve konforlu. Işıkları ve müziği istediğiniz şekilde ayarlayabilir, dilerseniz koltuk ısıtma ya da masaj modunu aktive edebilir ve yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca şoförler de oldukça kibar ve yardımsever.

Firmanın Dalaman Havalimanı’nda deski bulunuyor. Ancak yine de rezervasyon ve bilgi için önceden haberleşmekte fayda var. Aşağıya firmanın iletişim bilgilerini bırakıyorum. Dilerseniz web sitesinden online rezervasyon da yapabilirsiniz.

Dalaman Travel Transfer İletişim Bilgileri:

 • Adres: Ege Mah. Neyzen Tevfik 3. Sokak No:4 , Dalaman – Türkiye
 • Telefon & Whatsapp: 0532 162 96 76
 • Instagram: Dalaman Travel
 • Web Site: https://www.dalamantravel.com.tr/
 • Mail: [email protected]
 • Hizmet Saatleri: 7/24 Sürekli Açık

Dalaman Havalimanı’ndan Ekonomik ve Vip Transfer

Yukarıda bahsettiğim Dalaman Travel firmasının araç filosu gayet iyi. İster ekonomik transfer isterseniz de VIP transfer olsun bu araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Araçların içi oldukça konforlu. Masajdan, koltuk ısıtmaya, Tv’den priz girişine her şey mevcut. Şoförler gayet profesyonel. Bu bölge genelde turizm bölgesi olduğundan sizi otelinizden alıp otelinize kolayca bırakıyorlar. Aşağıda Ekonomik Transfer ile VIP transferin farklarını yazdım. Tabi ki en büyük fark fiyat konusu.

Ekonomik Transfer: Ekonomik transfer seçeneği daha uygun fiyatlı bir seçenek. Bu genellikle paylaşımlı transfer hizmetleri gibi seçenekleri içeriyor. Bu seçenek, bütçesi sınırlı olanlar için ideal. Bu noktada diğer yolcularla seyahat etmeyi ve transfer süresinin biraz daha uzun olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

VIP Transfer: VIP transfer seçeneği, daha lüks bir transfer deneyimi sunuyor. VIP transferde sadece siz varsınız. Size özel bir araç ve sürücü ayarlanıyor ve transferiniz bu şekilde gerçekleştiriliyor. VIP transfer seçenekleri ekonomik transfere göre daha pahalı ve bütçesi sınırlı olanlar için çok uygun olmayabilir.

Dalaman Havalimanı Transfer Ücretleri

Dalaman Havalimanı transfer ücretleri konusu tamamen değişken bir konu. Yani sabit bir durum söz konusu değil. Hele ki söz konusu Türkiye’de yaşamak olunca hiçbir şeyin fiyatı enflasyondan dolayı sabit kalmıyor. Havalimanı transfer ücretleri hizmet alınacak firmanın kalitesine, transferin yapılacak güzergahın uzunluğuna, transfer aracının özelliklerine ve seyahat tarihine göre farklılık gösterebiliyor. Bir de Vip transfer seçecekseniz fiyat doğal olarak normalin üstünde oluyor. Transfer ücretlerini öğrenmek için firmanın web sitesindeki rezervasyon ekranını ya da WhatsApp hattını kullanabilirsiniz. Doğru fiyat almak için detayları iyi vermelisiniz !

Dalaman Havalimanı’ndan Muğla İlçelerine Ulaşım

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye Nasıl Gidilir ?

dalaman tren garı
Dalaman Havalimanı’ndan Transfer : Dalaman Tren Garı

Muğla’nın Fethiye’ye en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı. Aralarında yaklaşık 45 km mesafe var. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye gitmenin bir çok yolu var. Detaylar aşağıda.

 1. Özel Transfer Hizmetleri: Yukarıda bahsettiğim gibi özel transfer hizmeti sunan bir firmayla kolayca Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Bu seçenek, daha hızlı ve konforlu bir yolculuk deneyimi sağlıyor ve taksi ücretlerine göre daha uygun fiyatlı. Sadece yapmanız gereken güzel bir firma bulup rezervasyon yapmak.
 2. Taksi: Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye taksiyle gitmek bir diğer seçenek. Havalimanı çıkışında kolayca taksi bulup Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Havalimanı taksileri biraz tuzludur bilginiz olsun. Taksi ile Fethiye’ye ulaşmak yaklaşık 50-60 dakika sürüyor.
 3. Araç Kiralama: Araç kiralamak, Fethiye’ye ulaşmak için uygun bir seçenek. Havalimanı terminallerinde araç kiralama ofisleri bulunur ve araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılabilir. Bu seçenek, özgürlük ve bağımsızlık sağlar ve okuyucularınızın Fethiye ve civarındaki turistik yerlere de kolayca erişebilmesini sağlar.
 4. Toplu Taşıma: Dalaman Havalimanı’ndan Muğla’nın bazı ilçelerine Muttaş firması ile ulaşım imkanı mevcut. Ama bu ilçeler oldukça kısıtlı. Dalaman Havalimanı’ndan Muttaş ile sadece Fethiye ve Marmaris ilçelerine ulaşım mevcut. Tabi bir de ara duraklar var. Fakat diğer ilçelere ya da bölgelere gitmek isterseniz aktarma yapmanız lazım.
  Muttaş’ın sefer saatlerini ve fiyat tarifesini aşağıya bırakacağım linkten görebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcut.
  Muttaş – Ulaşım Sefer Saatleri

Dalaman Havalimanı’ndan Ölüdeniz’e gitmek için ise yukarıda bahsettiğim yolları kullanmalısınız. Tabi burada toplu taşımayı kullanmak isterseniz ilk olarak Fethiye’ye gelmeli sonradan da Fethiye’den Ölüdeniz’e dolmuş ya da taksiyle geçmelisiniz. Fethiye ile Ölüdeniz birbirine çok yakın konumda yer alıyor. Aralarında yaklaşık 10 km mesafe var. Fethiye Otogarı’nın konumu burada.

Dalaman Havalimanı’ndan Göcek’e girmek için ise yine Muttaş’ın Fethiye’ye giden araçlarına binmeniz lazım. Göcek, havalimanı ve Fethiye arasında kalıyor. Fethiye’ye gelmeden Göcek durağında inmeniz lazım.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e Nasıl Gidilir ?

Yukarıdaki gibi seçenekleri tek tek açıklamama gerek yok. Yani özel transfer, taksi ya da araç kiralama zaten dilediğiniz saatte sizi istediğiniz yere götürebilecek hizmetler arasında. Bunun dışında dolmuş ya da toplu ulaşım şekillerini incelemek daha mantıklı olacaktır.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e Muttaş ile gitme seçeneğiniz var. Havalimanı önünden kalkan servisler sizi Marmaris Otogarına bırakıyor. Servis saatleri ve fiyat tarifesinin bağlantısı yukarıda mevcut. Muttaş Marmaris’e giderken Köyceğiz Örnek Marketten ve Gökova Kavşağından geçiyor ve buralardan yolcu alıyor. Yani Akyaka’ya ya da Köyceğiz’e gidecekseniz bu dediğim yerlerde inmelisiniz. Daha sonra taksi ya da dolmuş kullanmalısınız.

Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya Nasıl Gidilir ?

Datça ilçesi Muğla’nın en uç noktalarından birinde yer alıyor. Dalaman Havalimanı ile Datça arası yaklaşık 160 km. Yani mesafe oldukça uzun. Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya ulaşım için ilk olarak Marmaris Otogarı’na ulaşım sağlamalısınız. Marmaris Otogarı’ndan da Datça dolmuşlarına binerek bu güzel ilçeye ulaşabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı’ndan Muğla Merkeze Nasıl Gidilir ?

Dalaman Havalimanı’ndan şu an için sadece Fethiye ve Marmaris ilçelerine Muttaş’ın seferleri var. Havalimanından Muğla merkeze ulaşım için ilk olarak Muttaş’ın Marmaris servislerine binip Gökova Kavşağı’ndaki durakta inmelisiniz. Buradan ya Akyaka’ya geçerek dolmuş ile Muğla merkeze ulaşabilirsiniz ya da Marmaris – Muğla merkez arası sefer yapan dolmuşlara binerek merkeze gidebilirsiniz. Araçlar Muğla merkezde hem otogarda hem de Muğla Adliyesi’nin önünde dur kalk yapıyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Bodrum’a Nasıl Gidilir ?

Çok uzun bir mesafe sizi bekliyor. Aktarma üstüne aktarma yapmalısınız. İlk olarak Dalaman Havalimanından Marmaris seferi yapan araçlara binip Marmaris’e gelmeden Gökova durağında inmeli ve buradan Muğla merkeze ulaşmalısınız. Muğla merkezde bulunan otogardan da yine Muttaş ile Bodrum Havalimanı ya da Bodrum merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Gezilecek Yerler Listesi

dalaman gezilecek yerler
Dalaman Havalimanı’ndan Transfer : Kükürtlü Kaplıca

Dalaman Havalimanı’nı o kadar anlattıktan sonra Dalaman ilçesinden bahsetmemek olmaz. Bu noktada ayrı ayrı yazdığım çok detaylı yazılar mevcut. Dalaman’a gelirseniz muhakkak bu ilçeyi de keşfetmenizi tavsiye ederim. Birbirinden güzel plajlar ve doğal güzellikleri göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.