14 Başlıkta Marmaris Gezi Rehberi

Marmaris gezi rehberi size Marmaris ile ilgili A’dan Z’ye her konuda bilgi verecek içeriklerle dolu. Buju boş yere mi yollarda? 😁 Konaklama önerilerinden, nerede ne yenir sorusunun yanıtlarına, gezilecek yerlerden, yüzülecek koylara her bir detayı bu rehberde bulabileceksiniz. Yani yazımı okuduktan sonra tek yapmanız gereken valiz hazırlamak.

Marmaris onlarca yıldır en gözde tatil destinasyonlarından biri. Lüks otelleri ve harika koyları ile yerli yabancı turistlerin her sezon gözdesi olmayı başarıyor. Ancak Marmaris’e gidip otelden dışarı çıkmadığınız bir tatil yaparsanız çok yazık edersiniz. Turkuaz renginde koyları, buraya özgü sığla ağaçları, meşhur Marmaris balı, harika çam ormanları, şelalesi, antik kentleri ile Marmaris tahmininizden çok daha güzel bir seyahat vadediyor.

Marmaris Gezi Rehberi

marmaris gezi rehberi
Marmaris Gezi Rehberi : Turgut Şelalesi

Marmaris’te gezilecek yerler çoğunlukla koylar ve plajlardan oluşuyor. Ama antik kent kalıntıları, kale, şelale gibi seyahat aşkınızı besleyecek yerler de var elbette. Ayrıca Muğla’nın bu güzeller güzeli ilçesine geldiğinizde yapabileceğiniz çok sayıda aktivite de var.

Marmaris’te ne yapılır derseniz günübirlik tekne turu, jeep safari, scuba diving, su sporları gibi bir çok şey yapılabilir. Marmaris konaklama, Marmaris mekan önerileri gibi yazıları da Marmaris Gezi Rehberi içinde bulacaksınız.

Marmaris Gezilecek Yerler Listesi: En Güzel Öneriler

marmaris gezilecek yerler listesi

Marmaris, doğal güzellikleriyle, antik kentleriyle, gece hayatıyla, masmavi plajları ve koylarıyla bir tatilde her türlü beklentiye cevap verebilecek bir tatil bölgesi. Bir kez Marmaris’e geldiğinizde emin olun 2. kez tekrar gelmek isteyeceksiniz. İnsanı kendine hayran bırakan güzelliklere yakından bakalım.

Marmaris Nerede, Marmaris’e Nasıl Gidilir ?

marmaris nerede marmaris'e nasıl gidilir

Marmaris, doğal güzellikleriyle, antik kentleriyle, gece hayatıyla, masmavi plajları ve koylarıyla bir tatilde her türlü beklentiye cevap verebilecek bir tatil bölgesi. Bir kez Marmaris’e geldiğinizde emin olun 2. kez tekrar gelmek isteyeceksiniz. İnsanı kendine hayran bırakan güzelliklere yakından bakalım o halde.

Marmaris İçmeler Nerede, Nasıl Gidilir ?

marmaris içmeler gezilecek yerler

Marmaris merkeze oldukça yakın konumda bulunan İçmeler, Marmaris’in en ünlü tatil beldeleri arasında yer alıyor. Özellikle İçmeler’de bulunan otel imkanları İçmeler’i oldukça popüler kılıyor. Yabancı turistlerin çokça sevdiği İçmeler bizim için Marmaris merkeze yakın olmasından dolayı Marmaris’te tercih ettiğimiz yerler arasında geliyor.

Bördübet Koyu Gezi Notları

bördübet koyu nerede

Muğla’nın en saklı cennet köşelerinden biri olan Bördübet Koyu, çam ormanlarının arasında, şehir hayatından uzak, sessiz sakin bir koy. Bulunduğu konum itibariyle dünyadan bağımsız bir yer Bördübet. Abarttığımı sanmayın, sizi yemyeşil bir doğa, masmavi bir deniz, rengarenk çiçekler, kuş cıvıltıları, Bördübet Amazonun güzelliği bekliyor.

Çiftlik Koyu Gezi Rehberi

marmaris çiftlik koyu gezi rehberi

Çiftlik Plajı, Marmaris’te denize nerede girilir sorusunun ilk üç cevabı arasına kesin girebilecek bir koy. Buraya tam bir gün ayırmanız koyun keyfini sonuna kadar çıkarmanızı sağlar. Çiftlik Koyu mesafe alarak Marmaris merkeze biraz uzak. Fakat bu uzaklık gözünüzü korkutmasın. Marmaris’te bol bol vaktiniz varsa burayı kesinlikle keşfetmelisiniz.

Marmaris’te Nerede Kalınır, En Güzel Otel Tavsiyeleri

marmaris söğüt köyü villa

Muğla’nın tatil cenneti Marmaris’te yüzlerce otel var. En ucuzundan en pahalısına her kesime her bütçeye hitap eden otellerin içinden birini seçmek bazen zorlaşabiliyor. Ben de sizi bu zorluktan kurtarayım diye bizzat deneyimlediğim Marmaris oteller tavsiyelerimi paylaşmak istedim.

Marmaris’te Tekne Turu Tavsiyesi ve Deneyimi

marmaris'te tekne turları

Marmaris’te yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kesinlikle tekne turuna çıkmaktır. Marmaris’te tekne turu günübirlik ya da mavi tur şeklinde tercih edilebilir. Bu durum tamamen sizin tatil programınıza bağlı. Marmaris koylarını keşfetmek istiyorsanız kesinlikle tekne turuna katılmalısınız.

Marmaris Turunç Nerede, Nasıl Gidilir ?

marmaris turunç gezilecek yerler

Marmaris’in en güzel tatil beldelerinden olan Turunç saklı bir koy içine kurulmuş cennet gibi bir yer. Marmaris’e deniz turizmi için geliyorsanız Turunç bölgesi en başta tercih edebileceğiniz yerlerin başında gelebilir. Gerçekten buranın denizini görünce ne demek istediğimi tam anlamıyla anlayabilirsiniz. Turunç’u eminim çok seveceksiniz.

Kumlubük Koyu Gezi Rehberi

kumlubük nerede nasıl gidilir

Bizim için Marmaris’te denize nerede girilir sorusunun ilk cevabı olan Kumlubük Marmaris’in incisi konumunda. Mavi ile yeşilin buluştuğu bu güzel koy Marmaris merkeze uzak olsa da her zaman ilk etapta tercih ettiğimiz yer oluyor. Muğla’da bazen uzaklık kelimesi kalabalık ile ters orantılı olduğundan uzak yerleri tercih ediyoruz.

Turgut Şelalesi Gezi Notları

Turgut Şelalesi

Hazırsanız bugün size Marmaris’in saklı cenneti Turgut Şelalesi’ni tüm detaylarıyla anlatmaya çalışacağım. Defalarca gittiğim bu güzel şelale yemyeşil ormanların içine saklanmış keşfedilmeyi bekleyen bir cennet. Genelde Marmaris’e gelen bir çok kişi burayı pas geçiyor. Fakat Marmaris’te vaktiniz varsa Turgut Şelalesi’ni muhakkak görün derim.

Marmaris’te Ne Yenir : En İyi Mekan Önerileri

marmaris'te-ne-yenir

Her fırsatta Marmaris’e gitmeye çalışıyoruz ve sizler için güzel öneriler yakalamaya uğraşıyorum. Gittiğimiz mekanları derleyerek Marmaris’te Ne Yenir sorusuna cevap vereyim istedim. Birbirinden güzel Marmaris restaurant ve kafe tavsiyelerimi detaylı şekilde sizin için derledim.

Marmaris Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

marmaris'in en güzel koyları ve plajları

Okul zamanlarımızda coğrafya derslerinde “Ege Bölgesi’nde dağlar denize dik uzanır, kıyılar girintili çıkıntılıdır” diye öğretilen durumun Muğla’da canlı şahidiyiz. Özellikle Marmaris’te kıyılar o kadar girintili çıkıntılı ki neredeyse her yer koy ve plaj.

Marmaris Söğüt Köyü Gezisi

marmaris söğüt köyünün denizi nasıl

Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Marmaris sınırları içerisinde Türkiye’nin en güzel köylerini barındırıyor. Birbirinden güzel olan bu köylerden biri de Marmaris Söğüt Köyü. Doğası, havası, denizi çok özel olan Söğüt Köyü tam anlamıyla bir huzur yuvası. Burası tam hafta sonu kaçamağı yapılacak bir yer

Amos Koyu ve Antik Kenti

amos koyu ve antik kenti

Marmaris’te cennet neresi deseler direkt Amos Koyu ve Antik Kenti ‘ni gösteririm. İnsanın ruhunu açan ve tarih kokan bir manzara mı arıyorsunuz ya da enfes güzellikte bir koy adresiniz kesinlikle Amos olsun. Amos’ta bahar aylarında açan papatyalar size eşlik ederken manzaraya karşı yudumladığınız kahvenizin tadı hiç bir yerde yok.