7 Başlıkta Muğla Gezi Rehberi

Muğla gezi rehberi, yazması en keyifli rehberlerimden biri oldu. Çünkü 6 yıldır burada yaşıyorum ve buraya resmen aşığım. Bir şehir düşünün her yeri ile cenneti andıran. Muğla benim için tam anlamıyla cennet. Dediğim gibi yaklaşık 6 yıldır Muğla’da yaşıyorum ve Muğla beni her defasında şaşırtmayı başarıyor. Bu şehirde ne ararsanız var.

Türkiye’de yaşanılabilecek şehirler neresi deseler ilk 3 adayımdan biri kesinlikle Muğla olur. Bu şehri gerçekten seviyorum. Hazırladığım Muğla Gezi Rehberi’ni görünce eminim siz de seveceksiniz.

Muğla Gezi Rehberi & Muğla’da Ne Yapılır ?

muğla kaç günde gezilir muğla gezi planı
Muğla Gezi Rehberi : Bodrum Orak Adası

Muğla, Türkiye’nin en güzel tatil bölgelerinden biri. Eşsiz doğası, tarihi zenginlikleri, turistik aktiviteleri, plajları, koyları ve lezzetli yemekleri ile oldukça ünlü bir yer. Muğla’nın toplamda 13 ilçesi var. Bodrum, Marmaris ve Fethiye en bilindik ilçeleri arasında yer alıyor. Bu 3 ilçe dışında da keşfedilmesi gereken çok güzel yerlere sahip Muğla.

Şunu belirteyim Muğla’ya tatil planlayacaksanız öyle 2-3 gün yetmez. Burası için en az 10 gün tatil planı yapmalısınız. Tabi amaç gezmek içinse. Otel tatili yapacaksanız 10 güne gerek yok. Aşağıda Muğla kaç günde gezilir, Muğla gezi planı yazımı iyi okuyun ve gezi planınızı net çıkartın. Muğla’nın her bir köşesi ile ilgili sitemde detaylı yazılar var. Eminim işinize yarayacaktır. Ee sonuçta yıllardır buradayız ve yaşadığımız yeri iyi tanıtmaya çalışıyoruz.

Muğla gezi rehberimde gezilecek yerler, koylar, plajlar, antik kentler, şelaleler ve güzel manzara noktaları var. Muğla ile ilgili ne varsa yazmaya çalıştım. Bu şehir gerçekten benim için çok özel bir yer. Bu şehri gezecekseniz iyi hazırlanın ve yola öyle çıkın.

Muğla’da Gezilecek Yerler : En Güzel 40 Nokta

muğla gezilecek yerler ölüdeniz

Baştan söyleyeyim, yaklaşık 5 yıldır Muğla merkezde yaşamanın verdiği tecrübeyle Muğla’da gezilecek yerler başlıklı bu yazıyı yazıyorum. Muğla’yı 5 yılda gezebildiğimiz kadar gezmiş olsak da burası öyle bir şehir, öyle bir doğa cenneti ki hala keşfedemediğimiz yerleri var. Blogumda en fazla yeri kaplayan ve hemen aşağıda bağlantıları bulunan Muğla ve ilçelerini size faydalı olsun diye olabildiğince detaylı yazmaya çalıştım.

Muğla’daki En Güzel Manzara Noktaları: En İyi 9 Yer

muğla'nın en iyi manzara noktaları

81 ilin içinde doğa, kültür, tarih açısından Muğla’yı kaçıncı sıraya koyarsın diye bir soruyla karşılaşsam bunun cevabı ilk 3 olur kesin. Bu şehirde ne ararsanız var. Özellikle doğa burada o kadar güzel manzaralar sunuyor ki ruhunuz açılıyor. Bizde yerel Muğla rehberi olarak bu manzaraları “Muğla’daki En Güzel Manzara Noktaları” başlığı altında toplayalım dedik. Muğla’da 5 yıldır yaşayan bir çift olarak biz Muğla aşığıyız.

Muğla Şelaleleri : Doğanın En Güzel Hediyeleri

muğla şelaleleri

Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan Muğla tam anlamıyla bir cennet. Muğla’da doğa her anlamıyla bizlere görsel şölen sunuyor. Bizim hala gitmediğimiz noktaları olan Muğla’da o kadar çok gezilecek yer var ki gez gez bitmiyor.

Muğla’da doğal güzellik olarak kanyonlar, şelaleler, akarsular, koylar, plajlar, dağlar, taşlar ne ararsınız var. Taş demişken sallamadım Muğla’da fosil alan bile var.😊

Muğla Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

muğla koyları ve plajları

Tam bir Muğla aşığı olarak Muğla Koyları ve Plajları başlıklı yazım ile karşınızdayım. 5 yıldır Muğla’da yaşamanın verdiği deneyimle bu yazıyı yazıyorum. 5 yıldır Muğla’dayız ama inanın hala gitmediğimiz koylar var. O kadar koy ve plaj var ki bunların hepsini gezmek isteseniz sanırım iki ay süre ile yat kiralamanız lazım. Haritadan bakın ne demek istediğimi anlarsınız Muğla’nın kıyı şeridi hep girinti çıkıntı.

Muğla Antik Kentleri : Muğla Tarihi Yerler

muğla antik kentleri

Taşından toprağından tarih fışkıran Muğla öyle bir şehir ki kültür turizmi noktasında Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasına girer. Muğla deyince akla genelde deniz, kum, güneş gelir ama özellikle antik kent zenginliği konusunda da başka bir boyutta Muğla. Muğla’nın 13 tane ilçesi var ve bu ilçelerin neredeyse tamamında bir antik kent yer alıyor.

Muğla Kaç Günde Gezilir & Muğla Gezi Planı

kelebekler vadisi

Muğla her noktası ile tam bir cennet. Muğla’nın birbirinden güzel 13 ilçesi var ve gezilecek yerler sayısı oldukça fazla. Muğla’daki gezilecek yerler için ne kadar zaman lazım derseniz genel hatlarıyla en az 10 gün lazım. Detaylı gezmek isterseniz ise en az 1 ay yeter. Bu 1 aylık sürede konaklama için uygun seçenek arıyorsanız cozycozy ‘e göz atmanızı tavsiye ederim.

Muğla Tekne Turlar : En Güzel Rotalar

Muğla tekne turu tavsiyesi

Yaklaşık 1500 km kıyı uzunluğuna sahip bir il olan Muğla birbirinden güzel koy ve plajlara sahip. Haritadan baktığınızda göreceğiniz kıvrımlı yapıların çoğunda bir cennet yatıyor. Hele bir de sosyal medyadan buraları görünce bir teknem olsa da bu koyları tek tek keşfetsem moduna giriyorsunuz.