akyaka'da ne yenir

Akyaka’da Ne Yenir : En İyi Restaurant Önerileri

Doğası, havası, suyu bir başka olan Akyaka son yıllarda oldukça popüler bir tatil yeri oldu. Akyaka ve çevresinde bir sürü gezilecek yer var. Akyaka Gezilecek Yerler başlıklı yazımda bu yerleri detaylı yazmıştım. O kadar gezmeye tabi ki enerji lazım. Enerji içinde Akyaka’da Ne Yenir sorusunun cevabını bulmak lazım.:)

Akyaka’da Ne Yenir sorusunun çok özel bir cevabı yok yani Akyaka’nın meşhur mu meşhur bir yemeği yok. Yine de Ege Bölgesi’nin has lezzetlerini burada bulabilirsiniz. Akyaka’da özellikle balık restaurantları noktasında çok fazla alternatif var. Bizim balık restaurantı dışında da alternatiflerimiz var. Aşağıda hepsi birbirinden güzel önerilerimiz sizi bekliyor.

YENGEÇ RESTAURANT
akyaka'da ne yenir
Akyaka Balık Restaurantı Tavsiyesi – Yengeç Restaurant
akyaka restaurant tavsiyesi
akyakada ne yenir

Akyaka’ya çok yakın konumda olan Akçapınar Köyü’nde bulunan Yengeç Restaurant her şeyi ile çok başarılı bir mekan. Akyaka’nın kalabalığından kaçmak istiyorsanız ve güzel bir restaurant arıyorsanız burası oldukça güzel bir seçenek.

Akyaka’da ne yenir sorusunun çok başarılı bir cevabı olan Yengeç Restaurant’ın atmosferi oldukça sıcak. Mekana girdiğinizde bir ferahlık yüzünüze çarpıyor. Atmosferin yanında lezzetler enfes. Her şey taptazeydi. Bir tane bayat bir şey yoktu. Hele ki karides ve kalamar lezzet patlamasıydı. Mekanda çalınan müzikler oldukça özenle seçilmişti, yemek öncesi gelen soğuk ve sıcak mezeler çok iyiydi. Bizim favorimiz erik dolmasıydı ki gerçekten farklı ve güzeldi.

Yengeç Restaurant oldukça temiz ve nezih bir aile işletmesi. Pandemi önlemleri sıkı alınmıştı. İşletme sahibi Ertan Bey, Hatice Hanım ve oğlu Emre çok ilgili, profesyonel ve misafirperverlerdi. Mekana samimiyetleriyle güzellik katmışlar.:) Fiyatlar açısından da bir çok yere göre uygun olan Yengeç Restaurantı bujuyollarda deneyimiyle kesinlikle tavsiye ediyorum.

akyakada ne yenir
akyaka yeme içme mekanları

YENGEÇ RESTAURANT İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Akçapınar mahallesi 32/1, 48640 Ula/Muğla
Telefon: 0542 721 34 85
Konum: Yengeç Restaurant

TANTUNİM AKYAKA – AKYAKA TANTUNİCİ
akyakada ne yenir mersin tantuni

Akyaka’nın bildiğim tek Tantunicisi burası. Mersinde üniversite okumuş biri olarak söyleyebilirim ki tantuni konusunda seçiciyim ve iyi tantuniden anlarım:) O hasretle nice yerde tantuni denedim ama birçoğu sıradan bir dürümden öteye gidemedi. Şimdi bildiğiniz tüm tantunileri unutun ve halis muhlis lavaşıyla, Mersinli ustasının elinden yediğiniz en iyi tantunilerden birini Akyaka’da yemeye hazır olun. Tantunim Akyaka’nın tantunisi efsane. İster et ister tavuk ister yoğurtlu yiyin. Hepsi bizden tam puan aldı.

akyakada ne yenir
Akyaka’da Ne Yenir – Tantunim Akyaka

Tantunim Akyaka’nın konumu için buraya tıklayabilirsiniz. Burası gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık. Telefonu 0539 225 0548. İşletmecileri çok ama çok tatlı insanlar. Benden selam söyleyin.:)

AKYAKA SARIYER BÖREKÇİSİ

Akyaka’da ne yenir sorusunun cevabına Sarıyer Börekçisini yazmasak olmaz. Sarıyer Börekçisi Akyaka’da kahvaltı için güzel bir alternatif. Buraya ister sabah isterseniz akşam gidebilirsiniz. Bence her öğünde iyi gidiyor Sarıyer böreği. Kıymalısını ayranla, peynirlisini çayla tüketiniz.:) Sarıyer Börekçisi’nin fiyatları gayet uygun. Akyaka’da bu fiyatları görünce gözlerinizden yaş gelebilir.:) Mekanın temizliği ve çalışanların ilgisi oldukça memnun edici. Listeye alın burayı da 🙂 Konum burada.

MUĞLA’YA HİZMET VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ
akyakada ne yenir
akyakada ne yenir

Muğla’ya Hizmet Vakfı İktisadi İşletmesi yemek konusunda Akyaka’nın en ucuz işletmesi olabilir. Sahilden orman kampına doğru giderken hemen deniz kenarında bulunan bu işletmenin öne çıkan en önemli özelliği Akyaka standartlarına göre fiyatlarının uygun oluşu. Yalnız belirtmek isterim ki bazı ürünler dondurulmuş paketli ürünlerden yapılıyor pizza, hamburger köftesi gibi. Hem açık hem kapalı alanı olan mekanı son dönemlerde restore etmişler ve oldukça şık olmuş. Bir de Akyaka’da evlilik teklifi, doğum günü gibi organizasyonlar yapmak isterseniz burası aklınızda bulunsun. Fotoğraflardaki balonlardan görüldüğü üzere biz bir organizasyon sonrası masaya oturduk ve şömine karşısında hamburger yedik 🙂 Konum burada.

akyakada ne yenir

Akyaka’da Ne Yenir başlıklı yazımdan şimdilik bu kadar. Yeni öneriler toplarsam ve gittiğim yerlerden memnun kalırsam burada sizlerle paylaşırım. Akyaka’da mutlaka gitmelisin dediğiniz mekanlar varsa yorum kısmında bizimle paylaşın. Musmutlu gezmeler. 🙂 Akyaka Gezi Rehberimdeki diğer yazılarıma göz atmayı unutmayın.

One Comment

  • İdris Akkaya

    Marmaris’e giderken ağaçlı yolun sonunda Akçapınar Tostçusu da hatırlatalıp oraya akyakadan bisiklet ile gidip tostlarından yemek güzel bir aktivite olacaktır

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.