AKYAKA’DA NE YENİR | AKYAKA RESTAURANT ÖNERİLERİ

Doğası, havası, suyu bir başka olan Akyaka son yıllarda oldukça popüler bir tatil yeri oldu. Akyaka ve çevresinde bir sürü gezilecek yer var. Akyaka Gezilecek Yerler başlıklı yazımda bu yerleri detaylı yazmıştım. O kadar gezmeye tabi ki enerji lazım. Enerji içinde Akyaka’da Ne Yenir sorusunun cevabını bulmak lazım.

Akyaka’da Ne Yenir sorusunun çok özel bir cevabı yok yani Akyaka’nın meşhur mu meşhur bir yemeği yok. Yine de Ege Bölgesi’nin has lezzetlerini burada bulabilirsiniz. Akyaka’da özellikle balık restaurantları noktasında çok fazla alternatif var. Ama deniz mahsulleriyle bizim gibi aranız çok fazla iyi değilse balık restaurantları dışında alternatifler de vermeye çalışacağım.

TANTUNİM AKYAKA – AKYAKA TANTUNİCİ
akyaka'da ne yenir tantuni

Akyaka’nın bildiğim tek Tantunicisi burası. Mersinde üniversite okumuş biri olarak söyleyebilirim ki tantuni konusunda seçiciyim ve iyi tantuniden anlarım:) O hasretle nice yerde tantuni denedim ama birçoğu sıradan bir dürümden öteye gidemedi. Şimdi bildiğiniz tüm o çakma tantunileri unutun ve halis muhlis lavaşıyla, Mersinli ustasının elinden yediğiniz en iyi tantunilerden birini Akyaka’da yemeye hazır olun. Tantunim Akyaka’nın tantunisi efsane. İster et ister tavuk ister yoğurtlu yiyin. Hepsi bizden tam puan aldı.

akyaka yemek yenecek yerler

Tantunim Akyaka’nın konumu için buraya tıklayabilirsiniz. Burası gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık. Telefonu 0539 225 0548. İşletmecileri çok ama çok tatlı insanlar. Benden selam söyleyin.:)

AKYAKA SARIYER BÖREKÇİSİ

Akyaka’da ne yenir sorusunun cevabına Sarıyer Börekçisini yazmasak olmaz. Sarıyer Börekçisi Akyaka’da kahvaltı için güzel bir alternatif. Buraya ister sabah ister akşam gidebilirsiniz. Bence her öğünde iyi gidiyor Sarıyer böreği. Kıymalısını ayranla, peynirlisini çayla tüketiniz.:) Sarıyer Börekçisi’nin fiyatları gayet uygun. Akyaka’da bu fiyatları görünce gözlerinizden yaş gelebilir. Mekanın temizliği ve çalışanların ilgisi oldukça memnun edici. Listeye alın burayı da 🙂 Konum burada.

MUĞLA’YA HİZMET VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ
akyaka yemek yerleri
akyaka'da-ne-yenir-muglaya-hizmet vakfi-iktisadi-isletmesi

Muğla’ya Hizmet Vakfı İktisadi İşletmesi yemek konusunda Akyaka’nın en ucuz işletmesi olabilir. Sahilden orman kampına doğru giderken hemen deniz kenarında bulunan bu işletmenin öne çıkan en önemli özelliği Akyaka standartlarına göre fiyatlarının uygun oluşu. Yalnız belirtmek isterim ki bazı ürünler dondurulmuş paketli ürünlerden yapılıyor,pizza, hamburger köftesi gibi. Hem açık hem kapalı alanı olan mekanı son dönemlerde restore etmişler ve oldukça şık olmuş. Lezzetler konusunda da iyileştirmeler yaparlarsa harika olur 🙂 Bir de Akyaka’da evlilik teklifi, doğum günü gibi organizasyonlar yapmak isterseniz burası aklınızda bulunsun. Fotoğraflardaki balonlardan görüldüğü üzere biz bir organizasyon sonrası masaya oturduk ve şömine karşısında hamburger yedik 😀 Konum burada.

akyaka'da ne yenir

Akyaka’da mutlaka gitmelisin dediğiniz mekanlar, mutlaka tatmalısın dediğiniz lezzetler varsa yorum bırakırsanız sevinirim 🙂

Akyaka ile ilgili diğer yazılarıma göz atmayı unutmayın. Linkler aşağıda.

AKYAKA GEZİLECEK YERLER LİSTESİ|EN GÜZEL 10 YER

AKYAKA’DA NE YAPILIR | YAPILACAK EN İYİ 11 AKTİVİTE

AKYAKA KOYLARI VE PLAJLARI : EN GÜZEL ÖNERİLER

AKYAKA KONAKLAMA ÖNERİLERİ : EN GÜZEL OTELLER

AKYAKA GECE HAYATI | AKYAKA’DA GECE NE YAPILIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.