Buju Kimdir | Ben Kimim | Bujuyollarda Hakkında

kaleköy gezilecek yerler

Selam, ben Burcu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Adalet bölümlerinden mezunum. Evliyim ve eşim Üstün aynı zamanda en iyi seyahat arkadaşım. Bir Başak kadınıyım, plan program benden sorulur. Doğuştan bir wanderluster’ım.  “Wanderlust : Dünyayı dolaşmak, yeni yerler keşfetmek için karşı konulmaz bir istek duymaya deniyor. Yani tam bir seyahat tutkunuyum.

Buju liseden beri arkadaşlarımın bana seslenme şekli, bir lakap. Evden çok yollarda geçirdiğim yaşam biçimime uygun bir isim düşününce de Buju Yollarda ortaya çıktı. Buju yollarda çünkü bu benim yolum, iç dünyama yaptığım yolculuğum. Şarkı söylemeyi, yüzmeyi, dans etmeyi ve daha birçok şeyi de seviyorum ama seyahat çok başka bir yerde benim için. İçine çekiyor beni, dönüp bakıyorum en mutlu olduğum anlar seyahatlerimde biriktirdiklerim. En heyecanlı olduğum anlar yeni yerler görecek olmanın içimde uçuşturduğu kelebekleri hissettiğim yolculuklarım.

Bujuyollarda Nedir ?

selçuk gezilecek yerler efes antik kenti

Buju Yollarda bir seyahat, konaklama, yeme-içme ve aktivite rehberi. Burada bazen gideceğiniz tatilde hangi tekne turuna katılalım sorusunun yanıtını bulursunuz, bazen şehrin en meşhur lezzetini en iyi nerede yiyeceğinizin cevabını, bazen gezilecek en popüler yerleri okursunuz, bazen daha önce hiç duymadığınız saklı güzellikleri. Yani aslında bu blog tüm deneyimlerimi paylaşıp, tavsiyelerde bulunduğum kişisel günlüğüm.

Bujuyollarda Fikri Nasıl Ortaya Çıktı ?

ben kimim bujuyollarda

Üstün’le en büyük ortak tutkumuz seyahat etmek. Yeni yerler görme, farklı kültürlere tanıklık etme, çeşitli mutfaklardan farklı lezzetler tatma isteğimiz bulduğumuz her fırsatta bizi yollara düşürüyor. Hafta sonlarımızda yakın illerde, ilçelerde, yıllık izinlerimizde daha uzak rotalarda buluyoruz kendimizi. Plan yaparken de gezgin dostlarımızın bloglarını didik didik ediyor, sağlam bir araştırma yapıyoruz. Ben de kendi deneyimlerimizi paylaşmalıyız düşüncesiyle 2018’de instagram hesabımı oluşturdum. Daha sonra söz uçar yazı kalır dedik ve web sitemizi açtık.

Hiçbir şey bilmeden çıktığımız yolda A’dan Z’ye her şeyi kendi emeğimizle araştırdık, kurduk. Teknik anlamda donanım kazandık, SEO öğrendik. Çokça emek verdik, yazdık, hayallerimizin peşinden koştuk.

Burnumun ucundan tut dünyanın öbür ucuna kadar görme isteğiyle doluyum. Şu ana kadar yürüdüğüm yollar beni buraya getirdi ve bu blogda sizinle buluşturdu. İstedim ki burası benim anı kumbaram olsun. Hayalini kurduğum ve gerçekleşen her bir seyahat burada. Henüz gerçekleşmeyenler içinse Bujuyollarda