Şanlıurfa Gezilecek Yerler | Mezopotamya’nın Mistik Şehri

şanlıurfa merkezde gezilecek yerler balıklıgöl
Halfeti’sinden Harran’ına, Balıklıgöl’ünden Göbeklitepe’sine büyülü bir şehir Şanlıurfa. İnsan yüzünü nereye çevirse bir tarih görüyor, sokaklarında yürürken manen huzur buluyor. Yahu bu topraklarda ezan bile bir başka okunuyor, içine işliyor insanın.

Halfeti Gezi Rehberi : Şanlıurfa’nın Karagülü

şanlıurfa halfeti gezi rehberi
Gitmeden de gitmiş gibi hissettiğim, sanki bildiğim bir yerdi Halfeti. Defalarca kez gezi programlarında izlediğim, bloglarda okuduğum ve hasretle beklediğim topraklara nihayet ayak bastım. Uzun süre bekleyip kavuşulmuş olmanın hazzıyla ve ayağımın tozuyla hemen başlıyorum Halfeti’yi anlatmaya.

Urfa Otel Tavsiyesi | Şanlıurfa’da Nerede Kalınır ?

urfa otel tavsiye
Bu defa sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim diyorum. Bu yazı Bujuyollarda’dan okkalı bir konaklama tavsiyesi içeriyor. Deneyimlemediğim ve memnun kalmadığım hiç bir yeri zaten tavsiye etmem ama her deneyimim için de aşırı iddialı konuşmam.

Harran Gezilecek Yerler (Güncel Liste)

harran gezilecek yerler
Şehirlerin bazı bölgeleri daha çok öne çıkar, adını daha sık duyarız. Ama pek bilmediğimiz saklı güzellikleri gördüğümüzde öylesine etkiler ki bizi, Harran da bende öyle bir his yarattı. Meğer ne çok görülecek yer, nasıl bir tarih saklıymış Harran’da.