fethiye tekne turu tavsiyesi

Fethiye Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

Maviliklere açılmak, turkuaz rengi sularda yüzmek istiyorsanız Fethiye’nin güzel koyları size cenneti yaşatacak. Birbirinden güzel koy ve plajlara sahip Fethiye, tekne turu yapmak için muhteşem bir yer. Emin olun pişman olmayacaksınız. Turkuaz rengi suları görünce ya da akvaryum gibi denizde balıklarla beraber yüzünce işte hayat bu diyeceksiniz.😊

Şunu belirteyim Fethiye’de onlarca koy ve plaj var. Fethiye haritası zaten o kadar girintili çıkıntılı ki her yer maşallah koy. Koylara ek olarak bir de bir sürü adacık var. Eee bu güzel yerlerin hepsini keşfetmek isterseniz denize açılmanız şart. Denize açılmak için de muhakkak Fethiye tekne turu yapmalısınız.

Yazıma geçmeden Muğla’nın güzel ilçesi Fethiye’yi keşifle ilgili hiç bir yerde bulamayacağınız çok detaylı Fethiye gezilecek yerler yazımı muhakkak okuyun derim. Yazımda Fethiye’nin tüm inceliklerini bölge bölge, nokta nokta kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca Fethiye’de ne yenir, nerede kalınır, Fethiye koyları ve plajları yazılarıma da göz atabilirsiniz.

Hızlı Rezervasyon: Baştan belirteyim; yazımı detaylı yazacağımdan kolay bulunsun diye Fethiye günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan kolayca alıyorlar. Rezervasyon sonrası belirttiğiniz tarihte Fethiye maviliklerine açılabilirsiniz. Bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

Fethiye Günübirlik Tekne Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

fethiye tekne turu
Fethiye Tekne Turu : Yassıca Adalar

Fethiye’de günübirlik tekne turu tavsiyesi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü size çok güzel bir önerim var. Muğla’nın bir çok yerinde tekne turuna katılan biri olarak söylüyorum, Fethiye’de katıldığımız tekne turu da birbirinden güzel koylara götürdü bizi. Hatta son durakta bizi bekleyen ve çok sevdiğimiz bir sürpriz de oldu.😊 Detaylar aşağıda.

Fethiye Günübirlik tekne turları adından da anlaşılacağı üzere gün boyunca süren, sabah 09.30-10.30 saatleri arasında başlayıp akşam 17.30-18.30 saatlerinde biten tekne turlarıdır. Fethiye merkez günübirlik tekne turları genelde Fethiye merkezde Beşkaza Meydanı sahilinde bulunan tekneler tarafından yapılıyor. Fethiye merkezde tekne turuna katılmak için bu bölgeden kalkan tekneleri tercih etmelisiniz.

Fethiye’de tekne turu yapmak için bu aktiviteye 1 tam gün ayırmalısınız. Fethiye’ye gelirseniz ve vakit sıkıntınız yoksa muhakkak bu turu deneyimleyin. Hatta daha da ötesi imkanınız varsa mavi tura çıkın.⛵

Fethiye günübirlik tekne turlarında genel olarak ödediğiniz ücrete teknede verilen öğle yemeği ücreti dahil oluyor. İçecekler ödediğiniz ücrete dahil değil. İçecek içerseniz tur sonunda hesap ödemeniz gerekiyor.

Fethiye tekne turu rotalarına gelince bu konu hakkında net bir rota söylemem doğru olmaz. Çünkü tekne kaptanları tamamen koyun yoğunluğuna ve hava durumuna göre gideceği rotayı belirliyor. Yine de genel olarak Fethiye tekne turları 3 ana noktaya yönelik turlar düzenliyor. Bunlar aşağıdaki gibi:

Fethiye Tekne Turu Ana Rotaları

 • Fethiye Merkez Günübirlik Tekne Turu
 • Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
 • Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu

Fethiye Tekne Turu Tavsiyesi ve Deneyimimiz

fethiye tekne turu tavsiyesi

Fethiye merkezde katıldığımız günübirlik tekne turunu çok sevdik. Sezonu açmamızın ve denize olan hasretimizin etkisinin de turu sevmemizdeki payı büyük sanırım. Teknemize tam 10.30’da bindik ve mis gibi demli bir çayla karşıladılar bizi. Teknemiz güzel bir aile tarafından işletiliyordu ve tüm aile oldukça samimi ve ilgiliydi.😊

Tekne turumuzun detaylarına geçmeden önce tekne ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum.

 • Tura katıldığımız tekne bir aile tarafından işletiliyor. Teknede güzel bir ortam mevcut. Ailenizle gönül rahatlığıyla tura katılabilirsiniz.
 • Tekne turu ücretine öğle yemeği dahil. Biz yemek olarak tavuk ve balık şeklinde sipariş verdik. Tekneye binerken yemek seçiminizi balık ya da tavuk olarak yapıyorsunuz.
 • Teknenin içi tertemiz. Hijyen açısından puanımız 10 üzerinden 10.
 • Teknede içecekler ekstra ücrete tabi.
 • Tekne gerçekten temiz ve nezih bir ortam sunuyor size. Genelde çiftler ve aileler müşteri olarak kabul ediliyor.
 • Teknede deniz sonrası duş imkanı var.
 • Tekne 3 kattan oluşuyor. Can yeleği, şezlong, bir şeyler yiyip içebileceğiniz kafesi ve tuvaleti mevcut.

Evet şimdi gelelim enfes tekne turumuzun detaylarına.

Fethiye’de tekne turumuz sabah 10.30 gibi başladı ve maviliklere doğru yol aldık. Teknemiz çok kalabalık değildi. Ferah ferah takıldık. Fakat sezonda ciddi kalabalık olabiliyor. Kalabalık olmadığından istediğimiz masaya oturabildik ve Fethiye merkeze akşam dönmek üzere elveda dedik.⛵

Fethiye Tekne Turunda Gittiğimiz Koylar ve Rotamız

Fethiye tekne turu rotaları yukarıda dediğim gibi 3 ana güzergah üzerine düzenleniyor. Bu turlardan en bilineni ve en çok tercih edileni 12 Adalar tekne turları. Burada daha uzun bir rota tercih etmek isterseniz mavi yolculuğa çıkmalısınız. Mavi yolculukta konaklamalı olarak koy koy bir kaç gün gezme imkanınız oluyor.

Biz teknemizle aşağıda saydığım birbirinden güzel koylara gittik. Rotamız sırasıyla Katrancı Adası – Yassıca Adaları – Tersane Adası ve Kızıl Ada ‘idi. Bu noktalarda ortalama 1 saat yüzme molası verdik ki bu süre fazla fazla yetti bize. Zaman planlaması ve hava durumuna göre de bu dört koya +1 koy daha eklenebiliyor.

Fethiye Tekne Turu Nerelere Gidiyor ?

 • Katrancı Adası
 • Yassıca Adaları
 • Tersane Koyu
 • Kızıl Ada

Katrancı Adası

fethiye tekne turu

Tekne turumuzun ilk durağı turkuaz rengi sulara sahip Katrancı Adası’ydı. Sezonun ilk tekne turu olmasından dolayı maviliklere kavuşmanın heyecanını fazlasıyla yaşadık.

Katrancı Adası, araçla gidilebilen Katrancı Koyu’nun tam karşısında yer alan bir ada. Adanın etrafı cam gibi tertemiz sularla çevrili. Şnorkel ile yüzdüğünüzde ben akvaryumda mıyım diyorsunuz. Yüzdükçe yüzesiniz geliyor. Gerçekten buraya bayılacaksınız.💕

Katrancı Adası’nda yaklaşık 1 saat yüzme molası verdik. Burada yüzmelere, dalış yapmalara doymadık. Turkuaz rengi suları görünce şevke geldik ve tekneye en son biz çıktık.😃

Katrancı Adası’nın konumu burada.

Yassıca Adaları

yassıca adaları

fethiye tekne turu tavsiyesi

Katrancı Adası sonrası rotayı 12 adalar tarafına kırdık. Yol üzerinde yemek molası verdik. Yemekte tavuk ya da balık seçeneği sunuluyor. Balık olarak alabalık var. Bunlara ilaveten salata, turşu, patates salatası da servis ediliyor. Deniz insanı acıktırdığından yemeklerinizi sağlam yiyip enerji toplamanız şart.😊

12 Adalardan biri olan Yassıca Adaları cennetten bir köşe. Biz bu adaya Göcek tekne turumuzda da gelmiştik. Burada drone görüntüleri efsane oluyor. Adada yüzme dışında tepeye kadar yürüyüp adanın eşsiz güzellikteki manzarasına tanık olabilirsiniz. Sıcakta biraz zor oldu ama biz de tepeye çıkıp enfes manzarayı izleme fırsatı bulabildik.

fethiye günübirlik tekne turu
Fethiye Tekne Turu : Yassıca Adaları Drone Görüntümüz

Yassıca Adaları’nda kıyafet satan da var aperatif yiyecekler satan satıcılar da. Adanın içinde küçücük bir göl de var. Değişik bir doğa. Her yerden güzellik fışkırıyor.

Burada yaklaşık 1 saat 15 dakika mola verdikten sonra yolumuza devam ettik. Adanın konumu burada.

Tersane Adası

fethiye tekne turu

Fethiye tekne turumuzdaki 3. durağımız Tersane Adası oldu. Burası da turkuaz rengi, cam gibi bir denize sahip. Buraya da bayıldık. Adada 1 saat yüzme molası verdik ve yüzmekten bitap düştük.😂

Tekne turunda yanınıza muhakkak şnorkel alın. Yoksa denizin altındaki güzellikleri göremezsiniz. Palet de alırsanız hızınıza hız katarsınız.

Tersane Adası, 12 Adaların en büyüğü. Mübadele sonrasında boşaltılmış eski Rum yerleşiminin kalıntıları yer alıyor adada. Ayrıca adanın adını aldığı bir tersane ve gözetleme kulesi de ada sınırlarında bulunuyor.

Tersane Adası’nın konumu burada.

Kızıl Ada

fethiye tekne turu

12 Adalar’dan sonra rotayı son durağımız olan Kızıl Ada’ya kırdık. O kadar keyifli bir deniz yolculuğu geçiriyorsunuz ki tekne ve yatlar doğayla beraber çok güzel manzaralar sunuyor. Bu güzel manzaralar sonrasında adaya geldik ve son durağımızda bizi bekleyen bir sürpriz vardı.

Kızıl Ada’ya giderken hava hafif kapanıyordu. Yağmur kokusunu almaya başlamıştık. Adaya geldik ve 5 dakika sonra yağmur çiselemeye başladı. Yağmurda denize girdiniz mi bilmiyorum ama gerçekten biz yağmurda denize girmeyi çok seviyoruz. Yağmurda deniz soğuk olmuyor aksine ılıklaşıyor. Teknede sadece 2 kişi daha yağmurda denize girdi ve herkes dinlenme moduna geçmişti. Bizim için ise kaçırılmaması gereken bir fırsattı ve cumburlop denize.😊

Kızıl Ada’nın da tertemiz bir denizi var. Yağmurda da girince iyice keyfimiz yerine geldi. Yaklaşık 1 saat burada mola verdikten sonra dönüş yoluna geçtik. Kızıl Ada’nın konumu burada.

Birbirinden güzel koylardan sonra tekne turumuzun sonuna geldik. Saat 18.15 gibi Fethiye merkeze tekrar ulaştık. Turdan oldukça memnun kaldık. Fethiye’ye gelirseniz bu tekne turunu %100 tavsiye ediyoruz.

Fethiye Tekne Turu rezervasyonu için Whatsapp’tan firma ile iletişime geçebilirsiniz. Müsaitlik durumu için tur tarihini, tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyon hemen alınıyor ve teyit için aranıyorsunuz. Katıldığımız tekne turunda 0-6 yaş ücretsiz iken 6-11 yaş için %50 indirimli ücret alınıyor. Tüm detayları telefondan kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.😊 Telefon: 05304353627

Instagram’da Fethiye Tekne Turumuz

Instagrama sabitlediğim “Fethiye Tekne Turu” hikayelerimde tekne turunun detaylarını bulabilirsiniz. Masmavi denizi görünce off da off diyeceksiniz. Sormak istediğiniz bir şey olursa mesaj atabilirsiniz. Instagram’a girmişken takip etmeyi de unutmayın.😊

Fethiye Günübirlik Tekne Turu Vlog

Fethiye Günübirlik Tekne Turu Rotaları

fethiye tekne turu

Fethiye tekne turu rotaları bölgesel olarak 3 ana yerden kalkıyor. Bu bölgeler Fethiye merkez, Ölüdeniz ve Göcek. Bu yerlerden kalkan teknelerin de rotaları farklı. Hepsi birbirinden güzel koylara götürüyor. Ölüdeniz ve Göcek ten de tekne turlarına katılmıştım ve hepsini çok sevmiştim. Aşağıda buradan kalkan tekne turlarının rotasını bulabilirsiniz.

Not: Göcek’ten kalkan tekne turları 12 Ada Tekne Turu olarak biliniyor aklınızda bulunsun. Fethiye merkezden de 12 Adalara kalkan tekneler var.

Fethiye Merkez Günübirlik Tekne Turlarında Gidilen Koylar

Fethiye merkezden kalkan günübirlik tekne turları Fethiye’ye yakın bir kaç koya gittikten sonra rotayı Göcek tarafına çeviriyor. Göcek tarafında da bir kaç koy ziyareti sonrası dönüş yoluna geçiliyor. Hava şartları müsait olursa aşağıdaki koylara +1 koy daha ekleniyor. Tekrar belirteyim gidilen koy rotası yoğunluk durumuna göre kaptanlar tarafından değiştirilebiliyor.

Fethiye Merkez Günübirlik Tekne Turu Rotası:

 • Katrancı Adası
 • Yassıca Adaları
 • Tersane Koyu
 • Kızıl Ada

Fethiye 12 Adalar Tekne Turunda Gidilen Koylar

Fethiye 12 Adalar Tekne Turunda Gidilen Koylar ? Fethiye merkezden kalkan turlar bu adaların bazılarına uğrarken Göcek’ten kalkan turlar bu adaların çoğuna uğruyor. Bölgede koy bolluğu olduğu için her yerin rotası farklı olabiliyor. Biz Göcek‘te de tekne turuna katılmıştık ve çok memnun kalmıştık. Vaktiniz varsa Fethiye’ye ek olarak Göcek’te de bu tura katılmanızı tavsiye ediyorum. Detaylı Göcek Tekne Turu yazımda bulabilirsiniz.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Rotası:

 • Tavşan Adası
 • Göcek Adası
 • Yassıca Adaları
 • Tersane Adası
 • Akvaryum Koyu
 • Kızıl Ada

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turunda Gidilen Koylar

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turunda Gidilen Koylar ? Fethiye Ölüdeniz rotası bambaşka bir rota. Fethiye’ye alternatif olarak bu rotada da tekne turuna katılabilirsiniz. Fethiye merkezden kalkan tekne turları ile Ölüdeniz tekne turunun rotaları farklı. Tabi ki biz Ölüdeniz’de de tura katıldık. Buradaki deneyimimiz için Ölüdeniz Tekne Turu başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu Rotası

 • Akvaryum Koyu
 • St. Nicholas Adası (Gemiler Adası)
 • Soğuk Su Koyu
 • Deve Plajı (Camel Beach)
 • Mavi Mağara
 • Kelebekler Vadisi

Fethiye Tekne Turu Fiyatları 2024

fethiye tekne turu fiyatları 2024

Fethiye Tekne Turu Fiyatları 2024 Ne Kadar ? Fethiye’de günübirlik tekne turu fiyatları firmadan firmaya değişiyor. Bizim katıldığımız günübirlik tekne turunun 2024 yılı yetişkinler için kişi başı ücreti 700 – 800 TL arasında değişiyor. 0-6 yaş ücretsiz, 6-11 yaş grubundan ise %50 indirimli ücret alınıyor. 0-6 yaşındaki çocuklarınız için ana yemek tercih ederseniz küçük bir miktar ödeme yapmalısınız. Son zamanlarda her şeye zam geldiği için fiyatlar da yakın zamanda değişebilir. Ödediğiniz ücrete öğle yemeği dahilken içecekler dahil değil.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

fethiye tekne turu

Eğer denizi çok seviyorsanız tekne turları tam size göre demektir. Bu güzel aktivite bazı şeylere dikkat edilmediğinde eğlenceden çıkıp çileye dönüşebilir. Tekne turuna çıkacaksanız aşağıda yazdığım hususlara dikkat etmenizde fayda var.

Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Mümkünse yüksek faktörlü bir krem olmasına özen gösterin.
 2. Güneş sonrası vücudunuz için nemlendirici krem alabilirsiniz.
 3. Güneş gözlüğü, parmak arası terlik ve deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 4. Deniz altını güzelce görmek istiyorsanız şnorkel alabilirsiniz.
 5. Havlu, şapka, mayo ve şortu söylememe gerek yok herhalde.
 6. Teknenin yüksek yerlerinden denize direkt atlamayın. Ne yazık ki ayağı kayıp düşenleri gördük.
 7. Denizden çıkarken ayağınız ıslak olacağından kaymamak için bastığınız yere dikkat edin.
 8. Bazı tekneler kıyıya sıfır yanaşmadığından sahilde telefonunuzla fotoğraf çekmek isterseniz yanınıza su geçirmeyen kılıf alabilirsiniz.
 9. Dalgadan dolayı mide bulantısı ya da baş dönmesi için ilaç alabilirsiniz.
 10. Bulunduğunuz yerden teknenin konumuna araç ile gelecekseniz aracınızı güvenli bir yere park etmeniz oldukça önemli. Tekne sonrasında sürpriz ile karşılaşmayın.
 11. Özel eşyalarınız için ayrı özel bir çanta getirmeniz faydalı olacaktır.
 12. Mümkünse alyans takmadan tura katılın.
 13. Yüksek sezonda doluluk oranlarından dolayı önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Tekne turunda yanınıza almanız gereken eşyalar yazım da var tabiki. Bu liste için sizi Tekne Turuna Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi : 18 Önemli Şey başlıklı yazıma alayım.😊

Fethiye Tekne Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fethiye tekne turları nereden kalkıyor?

Fethiye merkez günübirlik tekne turları genelde Fethiye merkezde Beşkaza Meydanı sahilinde bulunan tekneler tarafından yapılıyor. Tekneler bu meydandan kalkıyor ve dönüşte aynı yere geliyor. Fethiye merkezde tekne turuna katılmak isterseniz bu bölgeden kalkan tekneleri tercih etmelisiniz.

Fethiye tekne turu ne kadar sürüyor?

Fethiye tekne turları genel olarak sabah 10:30’da başlayıp öğleden sonra 18:30’da bitiyor. Yani tur yaklaşık 8 saat sürüyor. Hava durumuna göre saatlerde değişiklik olabilir.

Fethiye günübirlik tekne turu fiyatları ne kadar?

2024 yılı için Fethiye günübirlik tekne turlarının fiyatı kişi başı 700-800 TL arasında değişiyor. Yalnız şu anki enflasyonik durumdan dolayı tekne turları 1000 TL olursa şaşırmam.

Fethiye tekne turu fiyatına neler dahil neler dahil değil?

Fethiye tekne turlarına genel olarak ödenen ücrete öğle yemeği dahil oluyor. İçecekler ise tur ücretine dahil değil. Bazı tekneler çay ya da meyve ikramı yapabiliyor.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu hangi adaları kapsıyor ?

Fethiye 12 Adalar tekne turu rotasında Tavşan Adası, Göcek Adası, Yassıca Adaları, Tersane Adası, Akvaryum Koyu ve Kızıl Ada olabiliyor. Fethiye’den kalkan tekneler bu koyların bir kaç tanesine uğruyor. Bu koyların hepsi birbirinden güzel. Maviliklere eminim doyacaksınız.

Fethiye’de tekne turu tavsiyesi ve deneyimi yazımın sonuna geldik. Tekne turu ve Fethiye hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıda yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz. 24 saat içinde dönüş sağlarım. Herkese mutlu ve huzurlu gezmeler diliyorum.😊

15 Yorum

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.