göcek koyları

Göcek Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

Göcek denilince akla ilk olarak turkuaz renkli koylar ve birbirinden güzel plajlar geliyor. Yat ve tekne tutkunlarının uğrak noktası olan Göcek cennetten bir yer gibi. Kendi halinde çok güzel bir yer olan Göcek havalı atmosferiyle sizi kendine çekmeyi eminim başaracak. Bir de burada o kadar güzel koy ve plajlar var ki eminim Göcek’te denize ve maviliklere doyacaksınız.

Göcek’e geldiğinizde yapılması gerekenlerin en başında tekne turu geliyor. Birbirinden güzel koyları keşfetmek için tekne turu şart. Dilerseniz yatılı tekne turları ile mavi yolculuk yapabilirsiniz dilerseniz günübirlik tekne turları ile sabahtan akşama eşsiz mavilikteki koyları keşfedebilirsiniz.

Zaman ve maliyet açısından günübirlik tekne turları çok daha avantajlı elbette. Tüm gün göz alıcı turkuaz renkteki koyları geziyor, tarihle doğanın buluştuğu muhteşem yerler görüyor ve bir su kuşuna dönüyorsunuz. 😍

3 yıldır istisnasız her yaz katılıyorum Göcek tekne turuna ve gidip yüzüyorum o koylarda. Hatta sayısız kişi gidiyor tavsiyemle. Kaç kere teknede denk geldik takipçilerimle, fotoğraflar çekindik.😊 İlham olabilmek harika. Hele bir de gidip de memnun kaldığınızda benden mutlusu yok. O zaman Bujuyollarda iftiharla sunar; Göcek Tekne Turu deneyimimiz ve tavsiyemiz tüm detaylarıyla huzurlarınızda.💁‍♀️

Hızlı Rezervasyon: Baştan belirteyim; yazımı detaylı yazacağımdan kolay bulunsun diye Göcek günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan kolayca alıyorlar. Rezervasyon sonrası belirttiğiniz tarihte Göcek maviliklerine açılabilirsiniz. Bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

Göcek Tekne Turu

Göcek’te katıldığımız günübirlik tekne turu ile ilgili tüm detayları size vermeye çalışacağım. Göcek Tekne Turu Rotaları, Göcek Tekne Turu Fiyatları 2024, Göcek Tekne Turu Saatleri, Göcek Tekne Turu Tavsiyesi gibi bir çok konunun cevabını bu yazımda bulacaksınız.

Tüm detayları yazmaya çalıştım. Eğer bu tura katılırsanız sizden de bu yazının altına yorum bekliyorum. Yorumlar sayesinde hem sizin fikirlerinizi öğrenip ona göre hareket ediyorum hem de sizlerden güncel bilgi toplayıp yazımı güncelliyorum. Bir de Instagram’dan beni takip edip desteklerseniz çok sevinirim. Yeni seyahatlerime ve birçok önerime yakından şahit olabilirsiniz.

Göcek İle İlgili Diğer Yazılarım

Göcek Tekne Turu Rotası

Göcek tekne turu rotaları tekneden tekneye değişiyor. Hatta kaptanın tercihleri, hava durumu, koy yoğunluğu gibi durumlarda güzergahı belirlemede etkili faktörler arasında. Göcek’te koy olarak o kadar çok seçenek var ki hepsini 1 günde tekne ile gezmek imkansız. Neredeyse her tarafta bir ada ve onlarca koy var. Göcek koyları ve plajları yazımda Göcek koylarını detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Göcek’te günübirlik tekne turu rotaları

 1. Kleopatra Hamam Koyu
 2. Akvaryum Koyu
 3. Bedri Rahmi Koyu
 4. Yassıca Adaları
 5. Yavansu Koyu

Yukarıda saydığım koylar genel olarak tekne turları tarafından tercih edilen koylar. Göcek’te neredeyse her 10 kişiye 1 koy düşüyor.😄 Diyorum ya Göcek’in koy ve plaj açısından maşallahı var. Allah güzellik açısından buraya verdikçe vermiş. Doğal güzelliği, bakir koyları, turkuaz rengi deniziyle Göcek mavi yolculuk severlerin en çok tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Özellikle 12 Adalar Tekne Turu bu bölgede oldukça meşhur. Şimdi Göcek tekne turumuzla ilgili detaylara geçelim.

Göcek Tekne Turu Deneyimimiz

Göcek’in olmazsa olmazlarından tekne turu sizi mavi ve yeşile doyuruyor. Katıldığımız tur ile açıldığımız Göcek sularında enfes bir deneyim yaşadık. Gittiğimiz koylar ve detayları aşağıda sizi bekliyor. Dediğim gibi koy sıralaması bazı durumlarda değişebilir. İlk durağımız Bedri Rahmi Koyu.

Bedri Rahmi Koyu (Taşkaya Koyu)

göcek tekne turu

göcek koyları ve plajları

Göcek tekne turu rotamızın ilk durağı eşsiz güzellikteki Bedri Rahmi Koyu’ydu. Diğer adı Taşkaya Koyu olan Bedri Rahmi Koyu gerçekten enfes bir güzelliğe sahip. Koyun küçük bir iskelesi var. Koyda küçük bir balıkçı restaurantı da var. 1974’te ressam ve yazar Bedri Rahmi’nin burayı ziyaret ederek bir taşın üzerine çizdiği resimden sonra burası Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlanmış.

Arkadaşıyla buraya balık yemeye gelen Bedri Rahmi hesabı ödemeye parası yetmeyince restaurant sahibiyle anlaşarak buraya balık figürü yapmış. Kayanın üzerinde çizilen bu figür balık gibi görünse de içinde 6 hayvanın gizlenerek çizildiğini görebiliyorsunuz.😊

göcek koyları ve plajları bedri rahmi koyu

Bedri Rahmi Koyu’nun yamaçlarında antik dönemden kalma kaya mezarları da bulunuyor. Her yerden tarih ve doğa fışkırıyor. Her şeyi ile muhteşem bir yer olan Bedri Rahmi Koyu, Göcek’in en popüler koylarından biri. Göcek mavi tur rotanıza bu doğa harikası koyu kesinlikle eklemenizi tavsiye ediyorum.

Kleopatra Hamam Koyu

göcek tekne turu hamam koyu

göcek koyları ve plajları kleopatra hamam koyu

Kleopatra Hamam Koyu, Göcek tekne turumuzdaki en güzel ve de tekne açısından en kalabalık koylardan biriydi. Gerçekten efsane bir yer. Hem doğa hem tarih iç içe. Buraya Kleopatra Koyu denilmesinin nedeni Antik Mısır’ın son Hellenistik kraliçesi olan Kleopatra’nın burayı ziyaret ettiğine inanılıyor olmasıymış.

Efsaneye göre; Kleopatra buraya geldiği zamanlarda yıkanabilmek amacıyla bir hamam yaptırmış. Hatta bu hamam kalıntıları nedeniyle koya bir zamanlar Hamam Koyu deniliyormuş. Hamamın kalıntıları arasından çıkan sıcak su kaynağının Kleopatra’nın güzelliğinin kaynağı olduğu ve bu suyun cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılıyor.

Not: Bunun gibi kalıntı bulunan koyların tadını çıkarmak için şnorkel kesinlikle şart. Şnorkeli takın ve deniz altındaki dünyaya şahit olun.

Yemek Molası

göcek tekne turu yemek

Hamam Koyu’nun keyfini çıkardıktan sonra teknemizde yemek molası verdik. O kadar yüzmeye enerji kalmadı tabi, enerji yüklemek için yemek şart. Yemeklerimiz mis gibi bir çupra, salata ve soslu makarnaydı ve hepsi de birbirinden lezzetli ve temizdi. Kaptanın çipurasının lezzeti bırakın başka tekneleri hiç bir restaurantta bile yok. Teknede yemek yerken personelin ilgisi ve güler yüzü de bizi çok mutlu etti. Miss gibi karnımızı doyurduktan sonra maviliklere açılmaya devam.

Not: Balık üzerine opsiyonel olarak sunulan sostan muhakkak deneyin.😊

Akvaryum Koyu

göcek tekne turu akvaryum koyu

Akvaryum Koyu, Domuz Adası ile Tersane Adası arasında kalan ve cam gibi bir denize sahip olan bir koy. Tekne turumuzda gittiğimiz koylar arasında en çok balık olan yer burasıydı. Yani adının hakkını fazlasıyla verdi. Burada bulunan kalıntılar eski bir deniz fenerinden kalma. Göcek 12 Adalar Tekne Turlarının popüler noktası olan Akvaryum Koyu için yanınızda kesinlikle şnorkel bulundurun.

Tersane Adası

göcek tersane adası

göcek koyları ve plajları tersane adası

Göcek’in en büyük adası olan Tersane Adası, adını Osmanlı döneminde tersane olarak kullanılması sebebiyle almış. Şuanda tersaneden eser yok tabi ama kalıntılar mevcut. Ayrıca adada mübadele sonrasında boşaltılmış eski Rum yerleşiminin kalıntıları da yer alıyor. Tekne turumuzda burada durmadık, kaptanın bilgilendirmesini dinleyerek gördük ve devam ettik.

Yassıca Adaları

fethiye az bilinen koylar
Göcek Tekne Turu Drone Çekimimiz ve Yassıca Adaları

göcek tekne turu yassıca ada

Göcek tekne turu rotamızın son durağı Yassıca Adasına geldik. Göcek 12 Adalar Turlarının simgesi haline gelen Yassıca Adaları irili ufaklı bir çok adadan oluşuyor. Drone görüntüsünden de göreceğiniz üzere burası muhteşem bir güzelliğe sahip. Adalar Göcek mavi tur rotalarının vazgeçilmez noktası.

Yassıca Adaları’nın uç kısmında doğal bir göl bulunması sebebiyle burası dünya çapında bir üne sahip. Adanın manzarasını yakalamak için zirveye çıkabilirsiniz. Aynı zamanda adada yürüyüş yaparak keçilere eşlik edebilirsiniz.😊

Göcek Tekne Turu Tavsiyesi

göcek tekne turu önerisi

göcek tekne turu tavsiyesi

Göcek’e gelirseniz ve vaktiniz varsa burada tekne turuna katılmazsanız büyük eksiklik olur. 12 Adaları ve Göcek’in eşsiz güzellikteki koylarını görmeden dönmek olmaz. Biz 3 günlük tatilimizin son gününde günübirlik tekne turuna katıldık. Teknemizin kaptanı eski yat kaptanı ve oldukça deneyimli biri. Kaptan hem bölgeyi gayet iyi biliyor hem de yoğunluk durumuna göre koyların durumunu gayet iyi analiz ediyor.

Şimdi biraz da tekne hakkında bilgi vereyim. Tekne tam bir aile teknesi. Yani farklı amaçla tura katılan birilerini göremezsiniz ! Kaptan bu duruma müsaade etmiyor. Tekne her zaman kapasitesinin altında tura çıkıyor. Bu da tıkış tıkış olmamanızı sağlıyor.

Tekne iki katlı. İster yukarıda güneşlenebilir isterseniz aşağıda masalarda oturabilirsiniz. Tekne turumuzda yediğimiz yemekten, gittiğimiz koylara, çalışanların tutumundan teknenin temizliğine kadar her şey çok güzeldi. Kaptan öyle bir çupra veriyor ki lezzetine doymuyorsunuz. Hele bir de bir sos var ki of da of. Aileler gönül rahatlığıyla bu turu tercih edebilir. Dediğim gibi tura katılanlar özenle seçiliyor. Bu turu size gönül rahatlığıyla ve Bujuyollarda deneyimiyle öneririm. Tura katılırsanız kaptana bizden çok selam söyleyin, sizinle iyi ilgilensin.😊

Göcek Tekne Turu Rezervasyonu için Whatsapp’tan firma ile iletişime geçip, hemen rezervasyon yaparak maviliklere açılabilirsiniz. Tur tarihini, tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Çocuklarda indirim olmuyor onu da belirteyim. Çünkü her masa ayrı ayrı 1 aileye ayrılıyor ve kalabalık olmayan bir tur organize ediliyor. Ayrıca vereceğim numaradan hem Göcek günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz. Whatsapp/Telefon: 05304353627

Göcek Tekne Turu Fiyatları 2024

göcek tekne turu fiyatları 2024

Göcek günübirlik tekne turlarının fiyatları tur şirketinden şirketine verilen hizmete göre değişiklik gösteriyor. Fakat genel olarak 2024 yılı için Göcek Tekne Turu fiyatları kişi başı 1000 – 1200 TL arasında değişiyor. Enflasyon ve yakıt fiyatları tekne turu fiyatlarını da oldukça etkiledi. Bu fiyatın içinde öğlen verilen yemek ücreti dahil. Bizim Göcek’te katıldığımız turda ana yemek olarak Çipura, tavuk ya da köfte seçilebiliyor. Yanında makarna ve salata ile servis ediliyor. Sonrasında da karpuz ikramı oluyor.

Göcek’te mavi tura katılmak isterseniz fiyatlar genelde en az günlük 11.000-14.000 TL’den başlıyor. Fiyat skalası en çok nereye kadar gidiyor ben de bilmiyorum çünkü bu yat işinin ucu bucağı yok.😊

Göcek Günübirlik Tekne Turu Saatleri

Göcek Tekne Turlarının saatleri genel olarak sabah 09:30’da başlıyor, akşama doğru 17:30 gibi sonlanıyor. Fakat saatlerde gidiş 10:00 dönüş 18:00 olmak üzere yarım saat ya da 45 dakika sapmalar olabiliyor.

Not: Bu noktada şunu belirtelim. Tatil bölgelerinde genelde sahil şeridine araç parkı sorun oluyor. Sabah tekne turu saatini kaçırmamak için park olayına dikkat edin. Biz genelde belde ya da ilçe içi güvenli bir yere aracımızı park edip tura öyle katılıyoruz. Göcek’te de park olayı sıkıntı. Dolayısıyla erkenden yola çıkın. Göcek’te kalıyorsanız sorun yok.

Göcek Tekne Turu Sıkça Sorulan Sorular

Göcek tekne turu ne kadar 2024 ?

Göcek günübirlik tekne turları fiyat olarak 1000-1200 TL arasında değişiyor. Bu fiyat firmadan firmaya değişse de iyi hizmet almanız önemli.

Göcek tekne turu hangi koylar?

Göcek tekne turları genel olarak Kleopatra Hamam Koyu, Akvaryum Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Yassıca Adaları, Tersane Adası, Yavansu Koyu ve Göbün Koyu gibi koyları ziyaret ediyor. Rota tekneden tekneye değişiyor.

12 adalar tekne turu nereden kalkıyor?

12 adalar tekne turuna katılmak için Göcek’e gitmelisiniz. Göcek sahilden kalkan günübirlik tekne turları ile 12 adaları keşfedebilirsiniz.

Göcek tekne turu tavsiyesi yazımın sonuna geldik. Katıldığımız tekne turundan son derece memnun ayrıldık. Göcek ve Muğla’nın diğer ilçeleri ile ilgili diğer yazılarım için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz. Tekne turu ile ilgili tüm detaylar için ise instagram sayfamda sabitlediğim Fethiye Göcek hikayelerine bakabilirsiniz. Bakmışken takip etmeyi unutmayın. Masmavi rotalarda buluşalım. 💙

11 Yorum

 • Avatar of Sendy

  Sendy

  Merhaba benim merak ettiğim, fethiyede konaklasak ama aracımız ehliyetimiz yok, fethiyeden göcek’e otobüs/minibüs ya da tekne filan var mı? Çünkü göcekte kalmak bayağı masraflı gözüküyor. Sorduğum şekil bir ulaşımla sabah göcek’e varıp oradan da göcek tekne turlarıyla gidebilir miyiz? Fethiye’den Göcek’e tekne ya da minibüslerle (eğer varsa) gitmek kaç dk sürüyor? Biliyorsunuzdur umarım çok aradım bilgi bulamıyorum da size sormak istedim. Teşekkürler

 • Avatar of Gülden

  Gülden

  Merhaba,
  Detaylı ve özenli anlatımınız harika, öncelikle bunun için teşekkür ederim. Bir ege rotası planlıyoruz, araştırma yaparken sitenize denk geldim ve sadece buradan devam ediyorum şu anda, her muhtemel soruya cevap vermişsiniz yazılarınızda.
  Yalnızca tekne turu ile ilgili şunu soracağım, ben ve kızım iyi seviyede yüzme bilmiyoruz, kendi adıma su derinleştiğinde güvensiz hissediyorum. Koyları çok merak ediyorum, o sularda yüzmek de isterim, teknede can yeleği gibi ekipmanlar var mıydı? Varsa kullanan var mıydı, absürd olur mu?
  Bir de Kayaköyde konaklamayı planlıyoruz, tekne turu için Göcek’ten binmeye gerek var mı, Ölüdeniz veya Fethiyeden de katılabilir miyiz?
  Çok teşekkürler şimdiden ve çok sevgiler..

  • Avatar of Bujuyollarda

   Bujuyollarda

   Merhaba teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Herkes yüzme bilmek zorunda değil, absürd bir durum asla olmaz. Can yeleği ya da makarna dediğimiz aparatı kullanarak Göcek’in eşsiz koylarında yüzebilirsiniz.Endişe etmeyin.
   Teknede bu tarz ekipmanlar var. Gönlünüz rahat olsun. Tekne turuna giderken Instadan bana yazın kaptana sizinle özel ilgilenmesini ileteceğim.:)

   Kayaköyde kalıyorsanız bence Ölüdeniz hariç tekne turuna hem Fethiye hem de Göcek’te katılın. Ölüdeniz çok kalabalık oluyor. Fethiye ve Göcek en iyisidir. Bıraktığım telefon numarasından detayları alıp rezervasyon yapabilirsiniz. Sevgilerimle.

   • Avatar of Elif

    Elif

    Merhaba, yazınız çok bilgilendirici olmuş emeklerinize sağlık. “Göcek’te tekne turu yapabileceğiniz bir firma arıyorsanız buradan güvenle rezervasyon yapabilirsiniz” yazılı yerden linke erişim olmuyor maalesef, firmanın ismini paylaşabilir misiniz?

   • Avatar of Cem

    Cem

    Merhaba, yazınız bilgilendirici olmuş, teşekkür ederiz. Mayıs 17-22 arası kısmetse Fethiye’de olacağız. Göçek ve Fethiye’den ayrı ayrı günlük turlara katılmak istiyoruz koylarda denize girmek bu mevsim için uygun müdür? Merak ettiğim fethiye’den kalkanlar göçeke geliyor mu geliyorsa burada bir yol kaybı oluşuyor demektir tekneler kendi koyları içinde güzergah oluşturuyordur sanırım. Gerçekten öyle midir?
    Göçek ve Fethiye için ayrı ayrı güzergahlı tekne turu tavsiye edebilirsiniz çok sevinirim kolaylıklar diliyorum.

    • Avatar of Bujuyollarda

     Bujuyollarda

     Merhabalar, Göcek ve Fethiye’den ayrı ayrı turlara katılabilirsiniz. Fethiye tekne turu başlıklı yazımın bağlantısını aşağıya bırakıyorum. Ona da göz atarsınız. Fethiye’den kalkan tekne turları Göcek’in bazı koylarına uğruyor. Ama tamamen aynı koylar değil. Her ikisine de katılmanızı tavsiye ederim. Yazılarımdaki rezervasyon numarasından bilgi alıp rezervasyon yapabilirsiniz. Belirttiğiniz tarihlerde deniz yüksek ihtimal sıcak olacaktır. Tura katılmadan 2-3 gün öncesinde bilgi alın.

     https://bujuyollarda.com/fethiye-tekne-turu/

 • Avatar of Celâl

  Celâl

  Merhaba Cuma günu Dalaman sarıgermede olucaz inşallah😎buradan göceğe ulaşım varmıdır,Tekne Turlarında içecekler Fiyata Dahilmidir gruplara Fiyat indirimi yapiliyormu?Şimdiden Teşekkür Ederim Sayfanız Gayet Başarılı🤌😎👍💯

  • Avatar of Bujuyollarda

   Bujuyollarda

   Merhabalar, Göceke ulaşım dolmuşla var. İçecekler dahil olmaz bu tarz turlarda. Detaylar iiçn verdiğim numaradan iletişime geçebilirsiniz. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.:)

 • Avatar of Ramazan Akkol

  Ramazan Akkol

  Harika bir iletişim, Çok güzel bilgilendirme, Yardımseverlik, Güler yüz Müthiş bir ekip çalışması Sonsuz Teşekkürler. Tüm Misafirlere Önerebileceğim Tek Nokta

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.