fethiye gezilecek yerler göcek

Göcek Gezilecek Yerler : En Güzel 9 Yer (Haritalı)

Muğla aşığı gezgin bir çift olarak Muğla’yı son sürat keşfetmeye devam ediyoruz. Malum pandemi dönemi olduğu için gezilerimiz artık yurtiçi odaklı. Biz de bu dönemde 5 yıldır yaşadığımız Muğla’yı derinlemesine gezmeye çalışıyoruz.

Geçtiğimiz hafta sonu 3 günlük bir kaçamak yaparak Fethiye Göcek’i detaylı bir şekilde gezdik. Fethiye Göcek’te Gezilecek Yerler, Göcek’te Ne Yenir, Göcek Otel Tavsiyesi, Göcek Günübirlik Tekne Turu Tavsiyesi, Göcek Koyları ve Plajları gibi bir çok konu hakkında tecrübe kazandık. Gezi tecrübelerimizi sizinle paylaşmak en büyük motivasyon kaynağımız diyerek yazımın başlığı olan Göcek Gezilecek Yerler listesine geçiyorum.

Not: Göcek Gezilecek Yerler listesine ek olarak Göcek Çevresinde Gezilecek Yerler listesini de sizlerle paylaşacağım. Eğer Göcek dışına çıkmak ve farklı yerler gezmek isterseniz bu listemden de faydalanabilirsiniz. Bunun dışında Göcek Nerede – Göcek’e Nasıl Gidilir sorusunun cevabı için bu bağlantıma göz atabilirsiniz.

Göcek Gezilecek Yerler

İlk olarak şunu belirtmek istiyorum. Bir çok gezi blogunda Göcek Gezilecek Yerler listesine baktığınızda Fethiye’den mi yerler dersiniz Köyceğiz’den mi yerler dersiniz ne ararsanız var. Bu listelerdeki yerlere giderseniz kendinizi Göcek’ten 100 km ötede bulabilirsiniz. Yazımın bu kısmında Göcek merkez ve etrafında (10-15 km²’lik alan) gezilecek yerleri bulabilir ve Göcek’e rahatlıkla dönebilirsiniz.:)

Mavi yolculukların ve yat turizmin popüler noktası olan Göcek’te gezilecek yerler listemiz oldukça sade. Belirttiğim yerleri eğer denize girmeyecekseniz 1 günde çok rahat gezebilirsiniz. İlk durağımız Göcek’in kendine özgü cool bir havası olan Göcek Çarşısı ama öncesinde Göcek Gezilecek Yerler Haritası.

Göcek Gezilecek Yerler Haritası (Harita üzerinde gezi planı çıkarmak için zoom yapabilirsiniz)

Göcek Gezilecek Yerler Haritası & Göcek de nerelere gidilir?

 1. Göcek Çarşısı
 2. Göcek Marinaları
 3. D-Marin Göcek
 4. Blue Point Beach
 5. Ayten Koyu
 6. Gocek, Osmanaga Koyu
 7. Göcek Kaya Mezarları (Daidala)
 8. İnlice Halk Plajı
 9. Gizli Cennet

Göcek Çarşısı

fethiye göcek gezilecek yerler
fethiye göcek gezilecek yerler

Bir çok restoranın ve hediyelik eşya dükkanının bulunduğu Göcek Çarşısını Göcek’in kalbinin attığı yer olarak sayabiliriz. Göcek Çarşısında özellikle akşamları salına salına yürümek oldukça keyifli. Burada yaz aylarında gündüz nemden gezmek aşırı zor olsa da çarşıda bulunan Migros ve Carrefour serinleme noktasında imdadınıza koşuyor.:)

Göcek kendine özgü, küçük bir yer olduğundan Göcek Çarşısı’nın denize doğru bir paralel sokağı hemen Göcek sahiline çıkıyor. Göcek sahilinde denizden gelen güzel bir esinti eşliğinde yürüyüp burada bulunan mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Göcek günübirlik tekne turlarının kalkış noktası olan Göcek Sahili’nin konumunu burada bulabilirsiniz.

Göcek Marinaları

göcek marina

Muğla’da yat ve marina derseniz akla ilk Göcek gelir. Göcek’in Neyi Meşhur deseler yatları ve marinaları derim. Göcek korunaklı limanlarıyla, lüks marina imkanlarıyla yerli yabancı tüm yatçıların uğrak noktası. Bu nedenle Göcek’te yatçılara hizmet veren bir çok marina bulunuyor.

Bu marinalardan belediyeye ait olan Göcek Belediyesi Marinada rahat gezebiliyorken diğerlerinde giriş izne tabi. Özel marinalarda sadece yat sahipleri bu marinalara girebiliyor.

Göcek’te bulunan marinalar listesi aşağıda:

 • Göcek Belediye Marina
 • Göcek Village Port / Marinturk
 • D-Marin Göcek Marina
 • Göcek Exclusive / Marinturk
 • Göcek Club Marina
 • Göcek Skopea Marina

D-Marin Göcek

muğla fethiye göcek gezilecek yerler
Göcek’te Amsterdam tarzı kanal evlerin bulunduğu yerde fotoğraf çekilmek isterseniz buradaki konuma gitmelisiniz.

Fethiye Göcek gezilecek yerler listesinin en cool yeri olan D-Marin’e geldik. Göcek merkeze 10 dk yürüme mesafesinde olan D-Marin Göcek Ege Bölgesi’nin en prestijli marinalarından biri olarak anılıyor.

D-Marin’de bir çok restaurant ve yat kiralama yapabileceğiniz yer bulunuyor. D-Marin’in haritadaki konumu olarak burada.

Blue Point Plajı

göcek blue point beach

Blue Point Beach, D-Marin içerisinde bulunan ve Doğuş Grubu tarafından işletilen D-Resort Göcek oteline ait mavi bayraklı özel bir plaj.

Blue Point Plajı’nın kumu Mısır’dan getirilmiş ve oldukça güzel. Göcek merkezde benim bildiğim denize girebileceğiniz tek yer burası. Burası ama şunu da belirteyim girişi oldukça pahalı. Pandemi döneminde bu plajın giriş ücreti en son 400 TL‘idi. Plajın konumu burada.

Ayten Koyu

göcek gezi rehberi ayten koyu
fethiye göcek gezilecek yerler ayten koyu

Göcek’te arabayla gidilen ve denize girebileceğiniz bir kaç koy alternatifi arasında bulunan Ayten Koyu çamların arasında kalmış güzel bir koy. Çamların gölgesinin size doğal şemsiye olduğu Ayten Koyu Göcek merkeze 10 dk uzaklıkta bulunuyor. Asıl adı Poruklu Koyu olan Ayten Koyu’nda herhangi bir işletme bulunmuyor. Duş ve WC imkanı da yok. WC için 6-7 dk mesafede benzinliğe gitmeniz gerekiyor. Bu civarda temiz su için çeşme bulunuyor. Ayten Koyu’nun denizi oldukça ılık ve sahili taşlık. Araç ile kıyıya kadar inebiliyorsunuz. Buranın yolu son 1 km kala taşlık oluyor dikkatli gitmenizde fayda var.

Ayten Koyu kamp için oldukça güzel bir yer. İmkanlar kısıtlı olsa da tedarikli gelirseniz çadırınızı kurabileceğiniz alanlar mevcut. Biz güvenlik açısından herhangi bir problem sezinlemedik. Fakat yüksek sezonda yer sıkıntısı olabilir. Bir de buraya gelenler sağ olsun çöp konusunda duyarsız olduğu için buradaki ağaçlık alan ne yazık ki çok temiz değil:(

AYTEN KOYU GİRİŞ ÜCRETİ

Göcek Ayten Koyu’nun herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor.

AYTEN KOYU NEREDE VE NASIL GİDİLİR ?

Ayten Koyu Göcek Merkeze 10 dk uzaklıkta bulunuyor. Araba ile yol kötü de olsa ulaşabiliyorsunuz. Ayten Koyu’nun konumu için sizi bu bağlantıya alalım.

Osman Ağa Koyu

fethiye göcek gezilecek yerler osmanaga koyu
göcek gezilecek yerler osmanağa koyu

Fethiye Göcek gezilecek yerler listesinde olan Osman Ağa Koyu yeşille mavinin buluştuğu oldukça güzel bir koy. Göcek’te denize girmek için tercih ettiğimiz Osman Ağa Koyu sessiz sakin huzurun bulunduğu bir yer. Ayten Koyuna 5 dk uzaklıkta yer alıyor. Açıkçası burayı Ayten Koyundan daha fazla sevdik. Pandemi döneminin etkisinden herhalde çok fazla kalabalık değildi. Burada da ağaçlar doğal gölgelik oluşturuyor. Osman Ağa koyunun deniz sıcaklığı gayet iyiydi. Sahili taşlıktı. Deniz 10-12 metreden sonra derinleşiyor. Burada tatlı su için bir çeşme de var. Herhangi bir işletme, duş, wc bulunmuyor.

OSMAN AĞA KOYU GİRİŞ ÜCRETİ

Osman Ağa Koyu’nun herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor.

OSMAN AĞA KOYU NEREDE VE NASIL GİDİLİR ?

Osman Ağa Koyu Göcek Merkeze 15 dk uzaklıkta bulunuyor. Ayten Koyun’dan hemen sonra gelen Osman Ağa koyuna araba ile yol biraz bozuk da olsa ulaşım var. Osman Ağa Koyu’nun konumu için sizi bu bağlantıya alalım.

NOT: Buraya son gittiğimizde akşama doğru inanılmaz sivrisinekler çıkmıştı bilginiz olsun.

Göcek Kaya Mezarları (Deadala)

göcek gezilecek yerler kaya mezarları
fethiye göcek gezilecek yerler listesi

Göcek kaya mezarı, Göcek’ten İnlice Koyuna giderken (sol şeritte kalıyor) yol üzerinde görebileceğiniz bir yer. Bu kaya mezarı ağaçlar arasında neredeyse kaybolmuş ve ne yazık ki oldukça tahribata uğramış. Yol üzerindeki kaya mezarı tabelasından döndükten hemen sonra 100 metre ileride ağaçlar arasında bu kaya mezarını görebilirsiniz. Bulması biraz zor. Konumu burada.

Bize oldukça gizemli gelen ve Deadala Antik Kenti sınırları arasında kalan bu kaya mezarının dışında bu bölgede eminim bir çok tarihi kalıntı bulunuyor. Fakat doğa burada insanoğluna bir kez daha meydan okumuş ve her şeyi içine almış. Belki bir kaya mezarı için gitmeye değer olmayabilir ama bence antik kalıntılara merakınız varsa burayı ziyaret gitmelisiniz.

İnlice Plajı ve Koyu

göcek gezilecek yerler inlice plajı

İnlice Plajı, Göcek merkeze 6 km uzaklıkta yer alıyor. Burası Göcek’te denize girmek için en iyi yer olabilir. İnlice plajı halka açık ve belediyenin işlettiği bir plaj. İnlice Plajı’nın giriş ücreti araç başı 15 TL. Şezlong ve şemsiye ücreti bu fiyata dahil değil. Duş, soyunma kabini ve wc ücretsiz. İşletmede fiyatlar oldukça makul. İnlice koyunda piknik ve mangal yapabileceğiniz alanlar da var. İnlice Plajı’nın deniz suyu sıcaklığı ideal, deniz yer yer derinleşebiliyor. Plajın sol tarafında taşlar büyük olduğu için burada denize girmeyin. Sağ taraftaki kısımda kum ve çakıl karışık. Kuralları olan temiz bir plaj burası. Çocuklu aileler için oldukça ideal.

İNLİCE PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ (2021)

İnlice Plajı’nın giriş ücreti araç başı 15 TL. 2 Şezlong ve 1 şemsiye ücreti 30 TL. Araç ile giriş ücreti ödemek istemiyorsanız bu konumu takip edip aracınızı buraya park edebilirsiniz.;)

İNLİCE PLAJI KAMP VE ÇADIR KURMA

İnlice Plajı’nda kamp yapmak için herhangi bir işletme bulunmuyor fakat kendi çadırınızı kurabileceğiniz yerler mevcut. Yiyecek ve içecek olarak belediyenin işletmesinden faydalanabilirsiniz.

İNLİCE PLAJI NEREDE VE YOL TARİFİ?

Fethiye Göcek’e 6 km uzaklıkta bulunan İnlice Plajı’nın konumu için buraya tıklayabilirsiniz.

Gizli Cennet

Hazırladığım bu liste Fethiye Göcek Gezilecek Yerler listesi fakat buraya Göcek’te gezilmeyecek ve gidilmeyecek bir noktayı yazıyorum. Benim hiç bir rehberimde böyle bir başlık yoktur fakat buraya asla gitmeyin diyorum. Instagram hikayelerimden de görebileceğiniz üzere buranın sahibi gerçekten çok kaba ve üslupsal olarak ciddi sıkıntısı olan bir insandı. Burada bulunan havuza girmek ücretli ve ücreti sorduğumuzda adamına göre değişir deyip her sorumuza kaba cevap veren nezaketsiz bir insandı. Doğa ne kadar güzel olursa olsun insanlık en önemli şey. Burada insanlık olmadığı için burayı asla tavsiye etmiyoruz. Konumu gitmemek üzere paylaşıyorum.

Göcek Çevresi Gezilecek Yerler

Göcek gezilecek görülecek yerler tamamlandıysa artık biraz Göcek dışına çıkma vakti. Göcek çevresinde gezilecek yerler noktasında bir çok alternatifiniz var. Göcek’in çevresinde bir yanda Fethiye bir yanda Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz var. Gez gez bitmez buralar. Göcek etrafında gezilecek yerler noktasında Muğla’da Gezilecek Yerler | En Güzel 40 Nokta başlıklı yazımdan ciddi şekilde faydalanabilirsiniz. Ama ben yine de Göcek civarı gezilecek en güzel noktaları sizin için sıralıyorum karar sizin.

Göcek Çevresinde Gezilecek Yerler Listesi:

 • Fethiye Ölüdeniz
 • Kelebekler Vadisi
 • Fethiye Kayaköy
 • Fethiye Amintas Kaya Mezarları
 • Sarsala Koyu
 • Köyceğiz Yuvarlak Çay
 • Dalyan
 • Dalyan Kaunos Kaya Mezarları
 • Kaunos Antik Kenti
 • İztuzu Plajı
 • Radar Tepesi

Fethiye Göcek Gezilecek Yerler Listesi başlıklı yazımın sonuna geldik. Umarım güzel ve faydalı bir liste olmuştur. Biz içimizdeki keşfetme arzusuyla bir yerlere gidiyoruz ve kazandığımız tecrübeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Göcek, ilgili olarak çok daha fazla detaya inmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılarıma tıklayabilirsiniz. Musmutlu gezmeler…

9 Comments

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.