fethiye gezilecek yerler göcek

9 Maddede Göcek Gezilecek Yerler Listesi (Haritalı)

Muğla’nın göz bebeği, son yılların en havalı yeri olan Göcek’i anlatmaya geldim size. Göcek gezilecek yerler listem sade ama bir o kadar görülesi yerlerden oluşuyor. Göcek sokaklarında gezerken “küçük ama ne şirin bir yer dediğiniz” Göcek her haliyle oldukça özel bir yer. Özellikle Fethiye tarafına geliyorsanız Göcek’e muhakkak uğrayın derim. Burayı sevme garantinizin yanına ek olarak 2. kez gelme isteği garantisi de veriyorum.😊

Her fırsatta uğramaya çalıştığımız Göcek’e kapsamlı bir 3 gün ayırdık ve güzel bir kaçamak yaptık. 3 gün içinde de Göcek’ten toplayabildiğimiz kadar malzeme topladık. Hele bir Göcek koyları var ki sormayın. Efsane güzellikler var. Tatil sonrası topladığımız malzemeler ile de çok güzel yazılar derledik. Aşağıda Göcek ile ilgili yazılarımın bağlantılarını bulabilirsiniz. Göcek’e gelecekseniz muhakkak bu yazılarıma göz atın.

Not: Göcek gezilecek yerler listemde Göcek’in her koyunu yazmak istemedim. Çünkü buraları yazmaya kalksam emin olun listemde 30 yer olurdu. Koylardan araba ile gidilen bir kaç yeri yazdım. Koylar ve tekne turu için yazılarım bağlantısı yukarıda yer alıyor.

Göcek Gezilecek Yerler

İlk olarak şunu belirtmek istiyorum. Bir çok gezi blogunda Göcek Gezilecek Yerler listesine baktığınızda Fethiye’den mi yerler dersiniz Köyceğiz’den mi yerler dersiniz ne ararsanız var. Bu listelerdeki yerlere giderseniz kendinizi Göcek’ten 100 km ötede bulabilirsiniz.😂 Yazımın bu kısmında Göcek merkez ve etrafında (10-15 km²’lik alan) gezilecek yerleri bulabilir ve Göcek’e rahatlıkla dönebilirsiniz.😊

Mavi yolculukların ve yat turizmin popüler noktası olan Göcek’te gezilecek yerler listemiz oldukça sade. Belirttiğim yerleri eğer denize girmeyecekseniz 1 günde çok rahat gezebilirsiniz. Fakat Göcek’e geldiğinizde 1 günde olsa tekne turuna çıkmalısınız diye düşünüyorum. Göcek’in koylarını görmeden buradan dönmeyin derim.

Listemde ilk durağımız Göcek’in kendine özgü cool bir havası olan Göcek Çarşısı ama öncesinde Göcek Gezilecek Yerler Haritası.

Göcek Gezilecek Yerler Haritası

Göcek Gezilecek Yerler Haritası (Harita üzerinde sayıların üzerine tıklayabilir, zoom in out yapabilirsiniz)

Göcek Gezilecek Yerler Haritası

 1. Göcek Çarşısı
 2. Göcek Marinaları
 3. D-Marin Göcek
 4. Blue Point Beach
 5. Ayten Koyu
 6. Gocek, Osmanaga Koyu
 7. Göcek Kaya Mezarları (Daidala)
 8. İnlice Halk Plajı
 9. Gizli Cennet

Göcek Çarşısı

fethiye göcek gezilecek yerler

fethiye göcek gezilecek yerler

Bir çok restoranın ve hediyelik eşya dükkanının bulunduğu Göcek Çarşısı’nı Göcek’in kalbinin attığı yer olarak sayabiliriz. Son zamanlarda bu çarşıda o kadar güzel yerler açıldı ki buralar Göcek’e ayrı bir hava kattı.

Göcek Çarşısı’nda özellikle akşamları salına salına yürümek oldukça keyifli. Burada yaz aylarında gündüz nemden gezmek aşırı zor olsa da çarşıda bulunan Migros ve Carrefour serinleme noktasında imdadınıza koşuyor.😊

Göcek kendine özgü, küçük bir yer olduğundan Göcek Çarşısı’nın denize doğru bir paralel sokağı hemen Göcek sahiline çıkıyor. Göcek sahilinde denizden gelen güzel bir esinti eşliğinde yürüyüp burada bulunan mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Göcek günübirlik tekne turlarının kalkış noktası olan Göcek Sahili’nin konumunu burada bulabilirsiniz.

Göcek Marinaları

göcek marina

Muğla’da yat ve marina derseniz akla ilk Göcek gelir. Göcek’in neyi meşhur deseler yatları ve marinaları derim. Göcek korunaklı limanlarıyla, lüks marina imkanlarıyla yerli yabancı tüm yatçıların uğrak noktası. Bu nedenle Göcek’te yatçılara hizmet veren bir çok marina bulunuyor.

Bu marinalardan belediyeye ait olan Göcek Belediyesi Marina’da rahat gezebiliyorken diğerlerinde giriş izne tabi. Özel marinalarda sadece yat sahipleri bu marinalara girebiliyor.

Göcek’te bulunan marinalar

 • Göcek Belediye Marina
 • Göcek Village Port / Marinturk
 • D-Marin Göcek Marina
 • Göcek Exclusive / Marinturk
 • Göcek Club Marina
 • Göcek Skopea Marina

Göcek gezilecek yerler listeme marinaları yazmamın nedeni bu marinalarda alışveriş imkanlarının güzel olmasıdır. Alışveriş candır biliyorsunuz.😊

D-Marin Göcek

muğla fethiye göcek gezilecek yerler

D-Marin aslında gezilecek bir yer değil. Fakat burada herkesin fotoğraf çekilmek istediği bir yer var. Dolayısıyla burayı listeme eklemek istedim. Sosyal medyadan burası neresi diye o kadar soru aldım ki burayı eklemesem olmazdı.

Göcek sahilden D-Marin’e giderken göreceğiniz bu köprülü kanal, fotoğraf için güzel malzeme veriyor. Göcek’te Amsterdam tarzı kanal evlerin bulunduğu yerde fotoğraf çekilmek isterseniz buradaki konuma gitmelisiniz. Göcek merkezden burası sadece 5 dakika yürüme mesafesinde.

Blue Point Plajı

göcek blue point beach

Blue Point Plajı, D-Marin içerisinde bulunan ve Doğuş Grubu tarafından işletilen D-Resort Göcek Oteline ait mavi bayraklı özel bir plaj.

Blue Point Plajı’nın kumu Mısır’dan getirilmiş ve oldukça güzel. Göcek merkezde benim bildiğim denize girebileceğiniz tek yer burası. Burası ama şunu da belirteyim girişi oldukça pahalı. Bütçe noktasında çekinceleriniz varsa buradan uzak durun.😂 Plajın konumu burada.

Ayten Koyu

göcek gezi rehberi ayten koyu

fethiye göcek gezilecek yerler ayten koyu

Göcek’te arabayla gidilen ve denize girebileceğiniz bir kaç koy alternatifi arasında bulunan Ayten Koyu çamların arasında kalmış güzel bir koy. Çamların gölgesinin size doğal şemsiye olduğu Ayten Koyu Göcek merkeze 10 dk uzaklıkta bulunuyor. Asıl adı Poruklu Koyu olan Ayten Koyu’nda herhangi bir işletme bulunmuyor. Duş ve WC imkanı da yok. WC için 6-7 dk mesafede benzinliğe gitmeniz gerekiyor. Bu civarda temiz su için çeşme bulunuyor. Ayten Koyu’nun denizi oldukça ılık ve sahili taşlık. Araç ile kıyıya kadar inebiliyorsunuz. Buranın yolu son 1 km kala taşlık oluyor dikkatli gitmenizde fayda var.

Ayten Koyu kamp için oldukça güzel bir yer. İmkanlar kısıtlı olsa da tedarikli gelirseniz çadırınızı kurabileceğiniz alanlar mevcut. Biz güvenlik açısından herhangi bir problem sezinlemedik. Fakat yüksek sezonda yer sıkıntısı olabilir. Bir de buraya gelenler sağ olsun çöp konusunda duyarsız olduğu için buradaki ağaçlık alan ne yazık ki çok temiz değil.

Göcek Ayten Koyu’nun herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Ayten Koyu, Göcek Merkeze 10 dk uzaklıkta bulunuyor. Araba ile yol kötü de olsa ulaşabiliyorsunuz. Ayten Koyu’nun konumu için sizi bu bağlantıya alalım.

Osman Ağa Koyu

fethiye göcek gezilecek yerler osmanaga koyu

göcek gezilecek yerler osmanağa koyu

Fethiye Göcek gezilecek yerler listesinde olan Osman Ağa Koyu yeşille mavinin buluştuğu oldukça güzel bir koy. Göcek’te denize girmek için tercih ettiğimiz Osman Ağa Koyu sessiz sakin huzurun bulunduğu bir yer. Ayten Koyuna 5 dk uzaklıkta yer alıyor. Açıkçası burayı Ayten Koyu’ndan daha fazla sevdik. Burada da ağaçlar doğal gölgelik oluşturuyor.

Osman Ağa koyunun deniz sıcaklığı gayet iyiydi. Sahili taşlıktı. Deniz 10-12 metreden sonra derinleşiyor. Burada tatlı su için bir çeşme de var. Herhangi bir işletme, duş, wc bulunmuyor.

Osman Ağa Koyu’nun herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Osman Ağa Koyu, Göcek Merkeze 15 dk uzaklıkta bulunuyor. Ayten Koyun’dan hemen sonra gelen Osman Ağa koyuna araba ile yol biraz bozuk da olsa ulaşım var. Osman Ağa Koyu’nun konumu bağlantıda.

Not: Buraya son gittiğimizde akşama doğru sivrisinekler resmen şölen yapıyor. Burada takılacaksanız koruyucu almayı unutmayın.

Göcek Kaya Mezarları (Deadala)

göcek gezilecek yerler kaya mezarları

fethiye göcek gezilecek yerler listesi

Göcek kaya mezarı, Göcek’ten İnlice Koyuna giderken (sol şeritte kalıyor) yol üzerinde görebileceğiniz bir yer. Bu kaya mezarı ağaçlar arasında neredeyse kaybolmuş ve ne yazık ki oldukça tahribata uğramış. Yol üzerindeki kaya mezarı tabelasından döndükten hemen sonra 100 metre ileride ağaçlar arasında bu kaya mezarını görebilirsiniz. Bulması biraz zor.

Bize oldukça gizemli gelen ve Deadala Antik Kenti sınırları arasında kalan bu kaya mezarının dışında bu bölgede eminim bir çok tarihi kalıntı bulunuyor. Fakat doğa burada insanoğluna bir kez daha meydan okumuş ve her şeyi içine almış. Belki bir kaya mezarı için gitmeye değer olmayabilir ama bence antik kalıntılara merakınız varsa burayı ziyaret gitmelisiniz. Konumu burada.

İnlice Plajı ve Koyu

inlice koyu

İnlice Plajı, Göcek merkeze 6 km uzaklıkta yer alıyor. Burası Göcek’te araba ile gidilebilen en iyi yer olabilir. İnlice Plajı halka açık ve belediyenin işlettiği bir plaj. İnlice Plajı’nın giriş ücreti oldukça makul. Şezlong ve şemsiye ücreti bu fiyata dahil değil. Duş, soyunma kabini ve wc ücretsiz. İşletmede fiyatlar oldukça makul.

İnlice Koyu’nda piknik ve mangal yapabileceğiniz alanlar da var. İnlice Plajı’nın deniz suyu sıcaklığı ideal, deniz yer yer derinleşebiliyor. Plajın sol tarafında taşlar büyük olduğu için burada denize girmeyin. Sağ taraftaki kısımda kum ve çakıl karışık. Kuralları olan temiz bir plaj burası. Çocuklu aileler için oldukça ideal.

İnlice Plajı’nda kamp yapmak için herhangi bir işletme bulunmuyor fakat kendi çadırınızı kurabileceğiniz yerler mevcut. Yiyecek ve içecek olarak belediyenin işletmesinden faydalanabilirsiniz.

Fethiye Göcek’e 6 km uzaklıkta bulunan İnlice Plajı’nın konumu için buraya tıklayabilirsiniz.

Gizli Cennet

Hazırladığım bu liste Göcek’te görmeniz gereken yerler listesi fakat buraya Göcek’te gezilmeyecek ve gidilmeyecek bir noktayı yazıyorum. Benim hiç bir rehberimde böyle bir başlık yoktur fakat buraya asla gitmeyin diyorum.

Instagram hikayelerimden de görebileceğiniz üzere buranın sahibi gerçekten çok kaba ve üslupsal olarak ciddi sıkıntısı olan bir insandı. Burada bulunan havuza girmek ücretli ve ücreti sorduğumuzda adamına göre değişir deyip her sorumuza kaba cevap veren nezaketsiz bir insandı.

Doğa ne kadar güzel olursa olsun insanlık en önemli şey. Burada insanlık olmadığı için burayı asla tavsiye etmiyoruz. Konumu gitmemek üzere paylaşıyorum.

Göcek Çevresinde Gezilecek Yerler

göcek gezilecek yerler

Göcek gezilecek görülecek yerler tamamlandıysa artık biraz Göcek dışına çıkma vakti. Göcek çevresinde gezilecek yerler noktasında bir çok alternatifiniz var. Göcek’in çevresinde bir yanda Fethiye bir yanda Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz var. Gez gez bitmez buralar. Göcek etrafında gezilecek yerler noktasında Muğla’da Gezilecek Yerler | En Güzel 40 Nokta başlıklı yazımdan ciddi şekilde faydalanabilirsiniz. Ama ben yine de Göcek civarı gezilecek en güzel noktaları sizin için sıralıyorum karar sizin.

Göcek Çevresinde Gezilecek Yerler Listesi:

Göcek Gezilecek Yerler Sıkça Sorulan Sorular

Göcek’in neyi meşhur?

Göcek oldukça küçük ama bir o kadar da şirin bir mahalle. Göcek’te ne meşhur deseler sanırım ilk cevap Göcek koyları ve denizi olur. Bir çok insan Göcek’e deniz için geliyor. Göcek’te o kadar güzel turkuaz rengi koylar var ki büyüleniyorsunuz. Bunun dışında Göcek’in marinaları da meşhur. Yat turizminin merkezi olan Göcek’te 1’den fazla marina bulunuyor.

Göcek kaç günde gezilir?

Göcek 1 günde kolayca gezebileceğiniz bir yer fakat burada deniz faktörü devreye giriyor. Göcek koyları için bence buraya muhakkak 1 gün vaktiniz varsa daha fazla gün ayırmalısınız. Tekne turu 1 gün tutsa diğer yerlere de 1 gün ayırsanız 2 gün size fazlasıyla yeter.

Fethiye Göcek Gezilecek Yerler Listesi başlıklı yazımın sonuna geldik. Umarım güzel ve faydalı bir liste olmuştur. Biz içimizdeki keşfetme arzusuyla bir yerlere gidiyoruz ve kazandığımız tecrübeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Göcek ile ilgili sorularınız varsa yorum kısmına beklerim. Hoşça kalın.😊

9 Comments

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.