12 adalar tekne turu

12 Adalar Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

12 Adalar tekne turu ile turkuaz rengi sulara açılmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Türkiye’de 12 Adalar mı var demeyin evet var hem de ne 12 Adalar var. Bu adalar size masmavi bir dünyanın kapılarını aralıyor. Bana “Türkiye’nin en iyi koyları neresi” diye sorsalar direkt 12 Adaları işaret ederim. Bu cevabı Ege Bölgesi’nde bir çok noktada maviliklere açılmış biri olarak veriyorum. Turkuaz rengi, bu adalarda hayat bulmuş desem abartmış olmam. Bu turda o kadar güzel yerler görüyorsunuz ki hem ruhunuz hem de gözleriniz resmen şifa buluyor, tüm sinirleriniz havaya uçuyor.

Biz her yıl 12 Adalar tekne turuna katılıp maviliklere açılmaya çalışıyoruz. Hatta kış aylarında resmen yaz gelse de maviliklerle buluşsak diyoruz. Muğla’nın neredeyse her yerinde tekne turuna katılan biri olarak 12 Adaları ayrı bir kefeye koyuyorum. Aşağıdaki koyları ve adaları görünce ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

12 adalar tekne turu başlıklı bu yazımda bu tur hakkındaki tüm detaylara hakim olacaksınız. Ayrıca katıldığımız tur deneyimimizden bahsedip size güzel bir öneri sunacağım. Yani bu turla ilgili aklınızda soru işareti kalmayacak. Hadi gelin şimdi 12 Adalar’da maviliklere ışınlanalım.

Not: Bu yazımda size 12 Adaları adım adım anlatacağım. Yani yazım uzun olacak. Kolay bulunsun diye 12 Adalar günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını aşağıya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan küçük bir kapora alarak kolayca yapıyorlar. Bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.

📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

12 Adalar Tekne Turu

12 Adalar Hangileri ve Nerede?

12 adalar hangileri

12 Adalar Hangileri ve Nerede? 12 Adalar Türkiye’de Muğla ili sınırlarında bulunuyor. Bu adalara ulaşmak için Göcek ya da Fethiye’den kalkan tekne turlarına katılmalısınız. Bu turlardan hangisini tercih etmeliyim derseniz ben kesinlikle Göcek’i tercih etmenizi öneririm. Detayları aşağıda fazlasıyla anlatacağım. Şimdi gelelim 12 Adaları hangileri sorusunun cevabına.

12 Adalar Hangileri ?

 1. Yassıca Adalar
 2. Hamam Koyu
 3. Kurşunlu Koyu
 4. Yavansu
 5. Bedri Rahmi Koyu
 6. Tersane Adası
 7. Göbün Koyu
 8. Boynuzbükü
 9. Göcek Adası
 10. Domuz Adası
 11. Zeytin Adası
 12. Kızıl Ada

İşte birbirinden güzel 12 Adalar bunlar. Peki günübirlik tekne turları bu adaların hepsine gidiyor mu ? Cevap hayır. Göcek’ten kalkan 12 Adalar tekne turları bu koylardan 4 ya da 5 tanesine giderken, Fethiye’den kalkan 12 Adalar tekne turları bu adaların maksimum 2 tanesine uğruyor. Bu çerçevede 12 Adalar’a gitmek için Göcek en mantıklı lokasyon. Zaten bu bölgede turkuaz renkli koy demek Göcek demek. Göcek’e gidince yüzlerce yat ve tekne göreceksiniz. Fethiye 12 Adalar tekne turları da bana göre oldukça güzel koylara sahip. Yine de sıralamanız Göcek sonrasında da Fethiye olmalı. Hatta sonrasında da rotanız Ölüdeniz olmalı. Detayları aşağıdaki yazılarımda bulabilirsiniz. Bu 3 tekne turuna katılırsanız su kuşu olup çıkarsınız benden söylemesi.😂

12 Adalar Tekne Turu Güzergahı

12 adalar tekne turu güzergahı

12 Adalar Tekne Turu Güzergahı Neresi? 12 Adalar yukarıda bahsettiğim adalar. Fakat tekne turları bu adaların hepsine gitmiyor. Günübirlik tekne turları bu adalardan ortalama 3 tanesine gidiyor. Yukarıda bahsettiğim gibi Fethiye 12 Adalar tekne turları bu güzergahtaki adalardan daha azına gidiyor. Çünkü Fethiye ile 12 Adalar arasındaki mesafe çok daha fazla.

Bu adaları ziyaret etmek için en ideal tur Göcek 12 Adalar tekne turu. Yok ben hepsine gitmem lazım diyorsanız o zaman konaklamalı tekne turuna yani mavi tura çıkmanız lazım. Vaktiniz ve bütçeniz geniş ise en güzeli mavi tur. Yukarıda verdiğim numaradan hem günübirlik hem de konaklamalı turlar için fiyat teklifi alabilirsiniz. İster günübirlik isterseniz de konaklamalı maviliklere muhakkak açılın. Mavilikler bedeninize ve ruhunuza şife gibi gelecek. Aşağıda 12 Adalar turunun genel güzergahını bulabilirsiniz.

12 Adalar Tekne Turu Güzergahı

 1. Bedri Rahmi Koyu
 2. Tersane Adası
 3. Yassıca Adalar
 4. Göbün Koyu
 5. Boynuzbükü
 6. Göcek Adası
 7. Domuz Adası

Kaptanlar tarafından 12 Adalar turunda genel olarak bu rotalar seçiliyor. Hava durumu ve koyların kalabalık durumu rotayı direkt etkiliyor. Yani herkesin takip ettiği standart bir rota yok. Bana göre bu güzergah üzerinde bulunan koyların hepsi birbirinden güzel. En favorilerim Tersane Adası, Yassıca Adaları ve Göcek Adası. Aşağıda bu koylardan bazılarının detaylarını bulabilirsiniz.

12 Adalar Tekne Turu Deneyimimiz

Bedri Rahmi Koyu

bedri rahmi koyu

bedri rahmi koyu

12 Adaların en çok bilinen koylarından biri olan Bedri Rahmi Koyu doğasıyla büyüleyici bir yer. Bu koya Fethiye’den kalkan tekne turları gitmiyor. Bu koya gitmek için Göcek 12 Adalar tekne turuna katılmanız lazım. Bedri Rahmi Koyu’nun diğer adı Taşkaya Koyu. Koyun küçük ve şirin bir iskelesi var. Bedri Rahmi’de sezonda hizmet veren küçük bir balıkçı restaurantı da bulunuyor.

Peki koya neden Bedri Rahmi ismi verilmiş? 1974’te ressam ve yazar Bedri Rahmi’nin burayı ziyaret ederek bir taşın üzerine çizdiği resimden sonra burası Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlanmış. Arkadaşıyla buraya balık yemeye gelen Bedri Rahmi hesabı ödemeye parası yetmeyince restaurant sahibiyle anlaşarak burada bulunan bir kaya üzerine balık figürü yapmış. Kayanın üzerinde çizilen bu figür balık gibi görünse de içinde 6 hayvanın gizlenerek çizildiğini görebiliyorsunuz.😊

Tersane Adası

tersane adası

12 Adalar’ın en güzel koylarına sahip olan Tersane Adası’na geldik. Burası insanın aklını başından alacak turkuaz rengi enfes bir denize sahip. 12 Adalar’ın en büyük adası olan Tersane Adası, adını Osmanlı döneminde tersane olarak kullanılması sebebiyle almış. Adada şu anda tersaneden eser yok fakat ada üzerinde kalıntılar hala mevcut. Ayrıca adada mübadele sonrasında boşaltılmış eski Rum yerleşim yerlerinin kalıntıları da yer alıyor. Tersane Adası’na Fethiye’den ve Göcek’ten kalkan tekne turları genelde uğramıyor. Tekneler buraya yakın Akvaryum Koyu’nu durak olarak seçiyor. Ki burası da gerçekten efsane bir koy.

Yassıca Adaları

yassıca adaları

Fethiye 12 Adalar turu ve Göcek 12 Adalar tekne turunun ortak noktası olan Yassıca Adalar’a geldik. Burası 12 Adalar’ın en özel yeri. Drone’dan görüntüsü sanırım bunu gayet güzel ıspatlıyor. Yassıca Adaları’nın uç kısmında doğal bir göl bulunması sebebiyle burası dünya çapında bir üne sahip. Bu göl çevresinde yazın seyyar satıcıları bulabilirsiniz. Adanın denizi oldukça sakin. Bir de adanın manzarasını yakalamak için adada bulunan tepeye çıkıp enfes manzarayı izleyebilirsiniz. Yassıca Adalar’ın konumu burada.

Zeytin Adası

12 Adalar arasında yer alan Zeytin Adası teknelerin genel olarak durmadığı sadece görsel olarak paralel geçtiği bir ada. Uzaktan bile görseniz adaya aşık oluyorsunuz. Adını topraklarında barındırdığı zeytin ağaçlarından alan ada çok da güzel begonvillere sahip. Adanın tabiatı o kadar güzel ki keşke bu ada benim olsa diyorsunuz. Ama diyemiyorsunuz çünkü adanın sahibi var !

Zeytin Adası’nda yerleşim alanı bulunuyor. Yani ada sahipli. Zeytin Adası ilk başlarda Cem Uzan’a ait olsa da sonradan devlete olan borçları nedeniyle el konulmuş. Sonrasında ihale ile satılarak iş adamı Ahmet Nazif Zorlu tarafından satın alınmış. Zeytin Adası’nı ilk başlarda yatırım amaçlı olarak alan Zorlu, sonrasında adayı çok sevdiğinden bu düşüncesinden vazgeçmiş. Adadaki helikopter pisti Ahmet Abi’nin helikopterinin indiği nokta belirteyim. Zenginlik böyle bir şey.😂

Zeytin Adası’nın haritadaki konumu burada.

Göcek Adası

göcek tekne turu

Göcek merkeze en yakın ada olan Göcek Adası tertemiz denizi ve doğası ile sizi rüyalar alemine götürüyor. Sakin denizde yüzmeyi ve doğada huzurlu vakit geçirmeyi seven biriyseniz çam ağaçlarıyla kaplı bir doğa harikası olan Göcek Adası’na mutlaka uğramalısınız. Adanın birbirinden güzel koylarına tekne ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bir işletmenin de yer aldığı adada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir çok seçenek de mevcut. Buraya Göcek merkezden düzenli aralıklarla kalkan deniz taksileriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. 12 Adalar tekne turları genelde burayı paralel geçiyor. Adanın konumu burada.

12 Adalar Tekne Turu Tavsiyesi

12 adalar tekne turu tavsiyesi

Biz 12 Adalar için hem Fethiye’den kalkan tekne turlarına hem de Göcek’ten kalkan tekne turlarına katılma fırsatı bulmuştuk. Katıldığımız her iki günübirlik tur da bizim için oldukça keyifli ve güzel geçti. Fethiye’den kalkan 12 Adalar turları bu adalardan daha azına gitse de gidilen diğer koylar da çok güzeldi. Her iki tarafta da sizi turkuaz rengi sular bekliyor. Vaktiniz geniş ise her iki taraftan 12 Adalar turuna katılmanızı tavsiye ederim. Vaktiniz geniş değilse Göcek, bütçenizi düşünüyorsanız Fethiye’yi tercih etmenizi öneririm.

Şimdi gelelim 12 Adalar tekne turu tavsiyesine. Tavsiye için aşağıya bıraktığım telefon numarasından hem Fethiye 12 Adalar hem de Göcek 12 Adalar tekne turunun detaylı bilgisini alıp Whatsapp üzerinden tur için kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon yapılırken iptal durumuna karşı küçük bir miktar kapora alınıyor. Bir de yüksek sezonda özellikle hafta sonlarında işinizi son dakikaya kesinlikle bırakmayın. Çünkü tekneler yazın hemen doluyor. En az 2-3 gün öncesinden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Hızlı Rezervasyon: Fethiye 12 Adalar tekne turu ya da Göcek 12 Adalar tekne turu rezervasyonu için aşağıdaki numarayla irtibata geçip tur tarihini, tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Ayrıca vereceğim numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, günübirlik özel tekne kiralama ve konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz. Biz hem günübirlik hem de özel tekne turuna katıldık ve fazlasıyla memnun ayrıldık.

📞📞📞 Whatsapp/Telefon: 05304353627

12 Adalar Tekne Turu Nereden Kalkıyor ?

12 adalar tekne turu nereden kalkıyor

12 Adalar Tekne Turu Nereden Kalkıyor ? 12 Adalar tekne turları Muğla’nın Fethiye ilçe merkezinden ve Fethiye’ye bağlı Göcek Mahallesi’nden kalkıyor. Bu iki nokta arasında kara yolu ile yaklaşık 45 dakika var. Fethiye’ye yakın bir yerde konaklıyorsanız bu iki yerden birini tercih edebilirsiniz. Fethiye 12 Adalar tekne turları Fethiye’nin Beşkaza Meydanı‘ndan kalkarken, 12 Adalar Göcek tekne turları Göcek merkez limandan kalkıyor. Araba ile bu noktalara gidecekseniz park olayını hesaba katıp erken hareket etmeyi unutmayın.

12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 2024

12 adalar tekne turu fiyatları

12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 2024? 12 Adalar tekne turunun fiyatları teknelerin kalktığı lokasyona göre değişiyor. Yukarıda bahsettiğim üzere 12 Adalar turları Fethiye ve Göcek‘ten kalkıyor. Göcek tekne turları, Fethiye’ye göre daha pahalı. Maliyet konusuna dikkat ediyorsanız Fethiye 12 Adalar tekne turunu tercih edebilirsiniz. 2024 yılı fiyatlarına gelince; Fethiye 12 Adalar tekne turunun fiyatları 700-800 TL arasında değişiyorken Göcek 12 Adalar tekne turu fiyatları 1000-1200 TL arasında değişiyor. Eğer maliyet konusuna takılmıyorsanız bence Göcek 12 Adalar turunu seçmelisiniz. Özel tekne turları daha pahalı oluyor. Yukarıdaki numaradan teklif alabilirsiniz.

12 Adalar Tekne Turu Saatleri

12 Adalar tekne turlarının saati teknelerin kalktığı lokasyona göre değişiyor. Fethiye 12 Adalar tekne turları genel olarak sabah Beşkaza Meydanı’nda saat 10:30’da başlayıp akşama doğru 18:30’da yine aynı yerde bitiyor. Yani tur yaklaşık 8 saat sürüyor. Göcek 12 Adalar tekne turları ise sabah 09:30’da başlıyor, akşama doğru 17:30 gibi sonlanıyor. Her iki lokasyonda başlangıç ve bitiş saatlerinde yarım saatlik sapmalar olabiliyor.

12 Adalar Tekne Turu Sıkça Sorulan Sorular

göcek hamam koyu

12 adalar tekne turu kaç saat sürüyor?

12 Adalar turları sabah ortalama 10 gibi başlıyor akşam 18 gibi sonlanıyor. Yani ortalama turlar 8 saat civarı sürüyor. Bu süre boyunca tekneler 4 ya da 5 koya uğruyor. Ayrıca 1 saat de yemek molası veriyorlar.

Fethiye 12 Adalar Turu nereden kalkıyor?

Fethiye 12 Adalar tekne turları Fethiye’nin Beşkaza Meydanı‘ndan kalkarken, 12 Adalar Göcek tekne turları Göcek merkez limandan kalkıyor. Araba ile bu noktalara gidecekseniz park olayını hesaba katıp erken hareket etmeyi unutmayın.

12 adalar tekne turu nereye gidiyor?

12 Adalar tekne turları birbirinden güzel rotaları takip ediyor. Günübirlik tekne turları tabi ki bu 12 yere gitmiyor. Tekne turları bu yerlerden 3 ya da 4 tanesine uğruyor. Genel olarak 12 Adalar tekneleri Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Yassıca Adalar, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası ve Domuz Adası‘na gidiyor. Bu rotalar hava durumuna göre değişebiliyor.

12 Adalar tekne turu yazımın sonuna geldim. Umarım keyifli ve bilgilendirici bir yazı olmuştur. Sormak istediğiniz her şeyi aşağıda yorum kısmına yazabilir ya da benimle Instagram üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Keyfiniz ve maviliğiniz bol sun. Hoşça kalın.😊

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.