ölüdeniz tekne turu tavsiyesi

Ölüdeniz Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

Türkiye’nin en güzel yerleri sıralamasında ilk 5’e girecek bir yer varsa orası kesinlikle Ölüdeniz‘dir. Hatta sadece Türkiye değil dünyanın sayılı güzellikleri arasında bir yer burası. Abarttığımı kesinlikle düşünmeyin. Dünyada bir çok yer görmüş biri olarak bunu söylüyorum. Muhteşem güzellikteki koy ve plajlarıyla Ölüdeniz ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Hele Türkiye’de yaşıyorsanız burayı görmezseniz gerçekten çok ayıp olur.

Ölüdeniz’e gelirseniz de yapmanız gereken aktivitelerin en başında Ölüdeniz tekne turuna katılmak geliyor. Ülkemizin her yeri cennet ama Ölüdeniz koy ve plaj noktasında bambaşka bir yer. Ölüdeniz tekne turu tavsiyesi başlıklı bu yazımda emin olun mavinin her tonunu göreceksiniz ve kendinize “bu tura kesinlikle katılmalıyım” diyeceksiniz.

Peki Ölüdeniz’de neden tekne turuna çıkmalısınız ? Çünkü Ölüdeniz ‘deki her koya veya plaja araç ile ulaşım yok. Bu güzelliklerden mahrum kalmamak için ise en ideal ve pratik yol günübirlik tekne turuna ya da mavi tura katılmak olacak. Bu sayede Ölüdeniz civarında yer alan koyların çoğunu görebileceksiniz.

Biz Muğla’da yaşamamızdan dolayı her fırsatta Fethiye ve Ölüdeniz tarafına gidiyoruz. Buralar ile ilgili çok detaylı gezi rehberlerim var. Eğer hedefinizde bu bölgeler varsa aşağıda bıraktığım yazılarıma muhakkak göz atın. Şimdi gelelim Ölüdeniz tekne turu detaylarına. Dediğim gibi Ölüdeniz’e gelirseniz kesinlikle maviliklere açılın. Bizim bizzat katıldığımız Ölüdeniz Tekne Turu ile ilgili tüm detayları bu yazımda bulabilirsiniz. Hadi bakalım yelkenler fora.⛵⛵⛵

Hızlı Rezervasyon: Yazımı detaylı yazacağımdan kolay bulunsun diye Ölüdeniz günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan kolayca alıyorlar. Rezervasyon sonrası belirttiğiniz tarihte Ölüdeniz maviliklerine açılabilirsiniz.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 0532 628 17 79

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz’de düzenlenen tekne turları genellikle standart güzergahta hareket ediyor. Tekne turları Ölüdeniz’de bulunan Ölüdeniz Plajı’ndan (Belcekız Plajı) sabah saatlerinde başlıyor ve çevredeki koy ve plajlarda yüzme molası vererek akşama doğru tekrar aynı yere dönüyor. Ölüdeniz tekne turları güzergah olarak Akvaryum Koyu, St. Nicholas Adası (Gemiler Adası), Soğuk Su Koyu, Deve Plajı (Camel Beach), Mavi Mağara ve Kelebekler Vadisi gibi koylara gidiyor. Rota tekneden tekneye değişkenlik gösterebiliyor.

Ölüdeniz’deki tekne turlarının çoğu katılımcılara ücretsiz öğle yemeği sunuyor. İçecekler genelde ekstra ücretli. Turlara katılmadan önce rezervasyon yapmanız daha faydalı olur çünkü özellikle yaz aylarında Ölüdeniz oldukça kalabalık bir yer oluyor.

Şimdi Ölüdeniz’de katıldığımız tekne turu ile ilgili tüm detayları size vermeye çalışacağım. Bunlara ek olarak Ölüdeniz Tekne Turu Rotaları, Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları 2024 Ölüdeniz Tekne Turu Saatleri, Ölüdeniz Tekne Turu Tavsiyesi gibi bir çok konuya açıklık getirmeye çalışacağım. Eğer sizde Ölüdeniz’de tekne turuna katılmayı düşünüyorsanız bu yazımı dikkatlice okumanızda fayda var.

Ölüdeniz Tekne Turu Rotaları

ölüdeniz tekne turu

Ölüdeniz tekne turu rotaları tekneden tekneye değişebiliyor. Bazı tekneler koyların kalabalık durumuna göre ters rota da izleyebiliyor. Ölüdeniz’de koy olarak o kadar çok seçenek var ki hepsini 1 günde tekne ile gezmek neredeyse imkansız. Fakat günübirlik tekne turlarında çoğu güzel koyu görme fırsatı bulabiliyorsunuz. Ben maviliklere doymam diyorsanız sizin mavi tura katılma zamanınız gelmiştir diyebilirim.😊

Ölüdeniz’de günübirlik tekne turu rotaları

 1. Akvaryum Koyu
 2. St. Nicholas Adası
 3. Gemile Koyu
 4. Soğuk Su Koyu
 5. Deve Plajı (Camel Beach)
 6. Mavi Mağara
 7. Kelebekler Vadisi
 8. Kızılada Turu

Ölüdeniz Koyları Haritasından da gördüğünüz üzere Ölüdeniz’de hepsi birbirinden güzel bir çok koy ve plaj var. Allah Ölüdeniz’e doğa ve güzellik açısından verdikçe vermiş. Doğal güzelliği, bakir koyları, turkuaz rengi deniziyle Ölüdeniz tekne turu yapılacak en güzel rotalar arasında yer alıyor. Neyse lafı daha fazla uzatmadan ve tur ile ilgili detaylara geçelim.

Ölüdeniz Tekne Turu Deneyimimiz

Ölüdeniz’in olmazsa olmazlarında tekne turu sizi resmen maviye doyuruyor. Skystar firmasının (aşağıda iletişim bilgileri var) organize ettiği tekne ile açıldığımız Ölüdeniz sularında enfes bir deneyim yaşadık. Akvaryum gibi koylara dalıp balıklarla yüzmek gibisi yok. Hele tarihi batıklar olan koylar bambaşka. Ölüdeniz’de neler var neler. Şimdi gittiğimiz koylar ve tüm detaylar aşağıda sizi bekliyor. İlk durağımız 2500 yıllık bir tarihe sahip olan St. Nicholas Adası.

St. Nicholas (Gemiler) Adası

ölüdeniz tekne turu tavsiyesi

ölüdeniz tekne turu tavsiyesi

Gemile Koyu’nun hemen karşısında bulunan St Nicholas Adası 2500 yıllık bir tarihe sahip. Roma ve Bizans döneminin izlerini taşıyan bu adada 7 tane eski kilise bulunuyor. Kiliselerin yanında ev, depo gibi günlük yaşam için gerekli yapılar da mevcut. Burada bulunan tünel büyük kilise ile küçük kiliseyi birbirine bağlıyormuş.

Adada yer alan antik kent kalıntılar arasında Bizans döneminden kalan kiliseler, tiyatrolar, sarnıçlar var. Ada aynı zamanda St. Nicholas (Noel Baba) ile ilişkilendirilen birçok efsaneye de ev sahipliği yapıyor. Hristiyan dünyasında Noel Baba olarak bilinen St. Nicholas’ın bu adada yaşadığı düşünülüyor.

Adanın çevresi neredeyse tamamen tarihi kalıntılardan oluşuyor. Tur esnasında gezebilirsiniz diyeceğim ama denize girecek vaktiniz kalmayabilir. En iyisi siz denize cumburlop. Daldığınızda efsane güzellikteki tarihi kalıntıları görebiliyorsunuz. Şnorkel yada gözlük şart. Burası inanılmaz güzel bir yer.

St. Nicholas (Gemiler) Adası Giriş Ücreti

St. Nicholas Adası’nda bulunan ören yerine giriş ücretli. Müze kart burada geçerli. Yanınıza müze kartınızı almayı unutmayın. Unutursanız sorun değil mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Soğuk Su Koyu

ölüdeniz tekne turu

ölüdeniz koyları ve plajları

Ölüdeniz Tekne Turu rotamızdaki en sevdiğimiz yer kesinlikle Soğuk Su Koyu oldu. Yazın sıcağında burası buz gibi suyu ile gerçekten şok etkisi yaratıyor. Çok fazla soğuk su sevmeyen ben bile buradan çıkmak istemedim. Biz buraya Ölüdeniz tekne turu ile ulaştık. Normalde araba ile Soğuk Su Koyu’na ulaşım yok. Karadan buraya ulaşım için Kayaköy tarafından epey bir yürümelisiniz.

Soğuk Su Koyu’nda deniz tertemiz. Soğuk su kaynağına yüzdükçe sıcaklık azalıyor ve üşümeye başlıyorsunuz. Yazın sıcağında gerçekten çok iyi oluyor. Burayı çok ama çok sevdik. Yazın çok iyi gidiyor. Çocukla tekne turu yapacaksanız çocukları buraya sokmayın. Zira hasta olma olasılığı yüksek.

Deve Plajı (Yemek Molası)

ölüdeniz koyları ve plajları

Ölüdeniz tekne turumuzda yemek molasını Deve Plajı tarafında vermiştik. Burası Soğuk Su Koyu’nun hemen karşısında bulunuyor. Buraya Deve Plajı denmesinin nedeni buradaki kayaların yukarıdan deveyi andırmasından dolayıymış. Açık söyleyeyim soğuk sudan sonra burası bizi çok sarmadı.😊

Mavi Mağara

ölüdeniz tekne turu

ölüdeniz tekne turu

Mavi Mağara bizim aklımıza ruhumuza kazındı resmen. Ölüdeniz tekne turumuzda buraya uğramamız bizim için şanstı çünkü tekne turları her zaman burada durmuyor. Mavi mağara enfes bir güzelliğe sahip sadece tekne ile ulaşılabilen bir yer. Deniz tertemiz.

Mavi Mağara, adını muhteşem mavi renkteki denizinden alıyor. Güneş ışığı mağaraya girerken suyun rengini değiştirerek mağaranın içini büyüleyici bir maviye dönüştürüyor. Bu renk oyunu gerçekten çok güzel. Mağaranın içi çok geniş değil. Yüzerek girişe kolayca ulaşabilirsiniz. Mağaranın içinde sizi mini bir plaj bekliyor. Gerçekten burayı anlatmaya kelimeler yetmez. Dalış için çok uygun bir yer olan Mavi Mağara bizden 10 üzerinden 10 puan aldı.😍

Kelebekler Vadisi

ölüdeniz koyları
Kelebekler Vadisi’nin hemen girişinde bulunan bu evin önünde fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

ölüdeniz koyları ve plajları

Ölüdeniz Tekne turumuzdaki en özel noktalardan biri olan Kelebekler Vadisi güzergahımızın en özel yeri diyebilirim. Burası Türkiye’de en iyi manzaraya sahip yerleri arasında ilk 3’e girer. Kelebekler Vadisi’nin yukarıdan manzarası efsane. Burası 1. derece doğal sit alanı yani yapılaşmaya kesinlikle izin verilmiyor. Buranın ismi Kelebekler Vadisi ama burada her daim kelebek olmuyor.

Kelebekler Vadisi’nde deniz tertemiz ve turkuaz renginde. Vadinin taşlık bir plajı var. Kalabalık olunca deniz biraz bulanıklaşıyor. Buraya tek kelime ile bayıldıkkkk. Kelebekler Vadisi ile ilgili detaylı yazdığım yazının bağlantısı burada. Ölüdeniz’de uzun kalacaksanız bu yazımı muhakkak okuyun. (Fethiye Kelebekler Vadisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey)

Not: Ölüdeniz tekne turu rotamız sırasıyla bu şekildeydi. Fakat kaptanlar koyların kalabalık durumuna göre rotada değişiklik yapabiliyor. Bu noktada en iyisini kaptan bilir.😊

Ölüdeniz Tekne Turu Tavsiyesi

ölüdeniz tekne turu tavsiyesi

Ölüdeniz’e gelirseniz ve vaktiniz varsa burada tekne turuna katılmazsanız büyük eksiklik olur. Ölüdeniz’in eşsiz güzellikteki koylarını görmeden dönmek olmaz. Biz 2 günlük mini tatilimizin son gününde günübirlik tekne turuna katıldık ve tekne olarak Skystar firmasının ayarladığı tekne turunu tercih ettik.

Skystar firması Ölüdeniz’de paraşütten dalışa, raftingden quad bike’a, jeep safariden tekne turuna bir çok alanda hizmet veren oldukça kurumsal bir firma. Firma yetkilisi Celal Bey’i ben Ölüdeniz uzmanı olarak görüyorum. Selamımı muhakkak iletin size her noktada en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Skystar firmasının bizim için organize ettiği tekne iki katlıydı. Teknenin alt güvertesinde wc, soyunma odası bulunuyorken teknenin üst katında güneşlenebilir ya da manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Tekne turumuzda yediğimiz yemekten, gittiğimiz koylara, çalışanların tutumundan teknenin temizliğine kadar her şey çok güzeldi. Aileler gönül rahatlığıyla bu firmayı tercih edebilir. Ölüdeniz Tekne Turu Tavsiyesi noktasında Skystar firmasını gönül rahatlığıyla bujuyollarda deneyimiyle öneriyorum

Not: Ölüdeniz’e gittiğinizde göreceksiniz korsan tekne bolluğu var. Korsan teknelerde müzik son ses tura çıkıyorsunuz, müzik son ses geri dönüyorsunuz. Bir de aileler için çok uygun değil. Siz sessiz, sakin, huzurlu bir tur istiyorsanız önerdiğim firma ile iletişime geçin yeterli.

Ölüdeniz Tekne Turu Tavsiyesi Firma Bilgileri

 • Firma Adı: Skystar Ölüdeniz
 • Firma Yetkilisi: Celal Bey
 • Konum: Skystar
 • Tel: 0532 628 17 79
 • Web Site: http://skystarparagliding.com/tr/

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları 2024

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları 2024
Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları 2024

2024 Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ne Kadar ? Ölüdeniz günübirlik tekne turlarının fiyatları tur şirketinden şirketine ve verilen hizmete göre değişiklik gösteriyor. Fakat genel olarak 2024 yılı için Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları kişi başı 800 -850 TL arasında değişiyor. Bebekler için ücret alınmıyor. Bu fiyatın içinde öğlen verilen yemek ücreti de dahil. İçecekler bu fiyata dahil değil. Bizim Ölüdeniz’de katıldığımız Skystar firması yemek olarak tavuk veya balık seçeneğini sunuyor. Yemeklerden gayet lezzetli.

Ölüdeniz Günübirlik Tekne Turu Saatleri

Ölüdeniz Günübirlik Tekne Turu Saatleri

Ölüdeniz Günübirlik Tekne Turu Saatleri ? Ölüdeniz’de sezonda günübirlik tekne turları her gün düzenleniyor. Ölüdeniz tekne turlarının saatleri genel olarak sabah 10:30‘da başlayıp akşam 17:30‘a kadar sonlanıyor.

Not: Bu noktada şunu belirtelim. Tatil bölgelerinde genelde sahil şeridine araç parkı sorun oluyor. Hele ki bu tatil yeri Ölüdeniz olunca bu sorun daha çok artıyor. Sabah tekne turu saatini kaçırmamak için park olayına dikkat edin. Özel otoparkları tercih edebilirsiniz.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer denizi çok seviyorsanız tekne turları tam size göre demektir. Bu güzel aktivite bazı şeylere dikkat edilmediğinde eğlenceden çıkıp çileye dönüşebilir. Tekne turuna çıkacaksanız aşağıda yazdığım hususlara dikkat etmenizde fayda var.

Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 1. Yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Mümkünse yüksek faktörlü bir krem olmasına özen gösterin.
 2. Güneş sonrası vücudunuz için nemlendirici krem alabilirsiniz.
 3. Güneş gözlüğü, parmak arası terlik ve deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 4. Deniz altını güzelce görmek istiyorsanız şnorkel alabilirsiniz.
 5. Havlu, şapka, mayo ve şortu söylememe gerek yok herhalde.
 6. Teknenin yüksek yerlerinden denize direkt atlamayın. Ne yazık ki ayağı kayıp düşenleri gördük.
 7. Denizden çıkarken ayağınız ıslak olacağından kaymamak için bastığınız yere dikkat edin.
 8. Bazı tekneler kıyıya sıfır yanaşmadığından sahilde telefonunuzla fotoğraf çekmek isterseniz yanınıza su geçirmeyen kılıf alabilirsiniz.
 9. Dalgadan dolayı mide bulantısı ya da baş dönmesi için ilaç alabilirsiniz.
 10. Bulunduğunuz yerden teknenin konumuna araç ile gelecekseniz aracınızı güvenli bir yere park etmeniz oldukça önemli. Tekne sonrasında sürpriz ile karşılaşmayın.
 11. Özel eşyalarınız için ayrı özel bir çanta getirmeniz faydalı olacaktır.
 12. Mümkünse alyans takmadan tura katılın.
 13. Yüksek sezonda doluluk oranlarından dolayı önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Tekne turunda yanınıza almanız gereken eşyalar yazım da var tabi ki. Bu liste için sizi Tekne Turuna Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi : 18 Önemli Şey başlıklı yazıma alayım.😊

Ölüdeniz Tekne Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları 2024

Ölüdeniz tekne turu fiyatları firmadan firmaya değişmekle birlikte kişi başı ortalama 800-850 TL arasında değişiyor. Ödediğiniz ücrete öğle yemeği dahil bilginiz olsun.

Ölüdeniz’de hangi tekne turu güzel?

Bizim katıldığımız Ölüdeniz tekne turu gayet güzeldi. Yukarıda bu tur ile ilgili tüm detaylar var. Sadece Celal bey ile iletişime geçin selamımı iletin gerisi tamam. Bir de Ölüdeniz’de aile için tekne turu arıyorsanız bahsettiğim turu tercih edin.

Fethiye Ölüdeniz tekne turu nereden kalkıyor?

Ölüdeniz tekne turları Ölüdeniz Plajı’ndan kalkıyor. Tekne turuna erken gelin çünkü Ölüdeniz’de park yeri olayı ciddi sıkıntı. Ölüdeniz Plajı’nın konumu burada.

Fethiye Ölüdeniz giriş ücretli mi?

Ölüdeniz’in herhangi bir giriş ücreti yok.

Ölüdeniz Tekne Turu hangi koylar?

Ölüdeniz tekne turları güzergah olarak Akvaryum Koyu, St. Nicholas Adası (Gemiler Adası), Soğuk Su Koyu, Deve Plajı (Camel Beach), Mavi Mağara ve Kelebekler Vadisi gibi koylara gidiyor. Rota kaptanların tercihine göre değişebiliyor.

Ölüdeniz tekne turu kaç saat sürüyor?

Ölüdeniz merkezden kalkan tekne turları yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Bu süre içinde tekneler 4 ya da 5 koya gidiyor.

Ölüdeniz tekne turu tavsiyesi yazımın sonuna geldik. Katıldığımız tekne turundan oldukça memnun ayrıldık. Ölüdeniz’de tekne turu yapabileceğiniz güvenli bir firma arıyorsanız Skystar firmasını gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Tüm detaylar için instagram sayfamda sabitlediğim hikayelerime bakabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.😊

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.