yalıkavak'ta ne yenir

Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi | Yalıkavak’ta Ne Yenir ?

Yalıkavak, Bodrum’un en güzel ve en özel noktalarından biri. Bodrum’a gelince ayrı bir hava hissediyorsunuz, Yalıkavak’a gelince ayrı bir hava. Biz de Yalıkavak’ı gezerken bu güzel ambiyansı fazlasıyla hissedebiliyoruz. Özellikle marinasında gezerken off da off diyerek geziniyorsunuz.😍

Yalıkavak lüks açısından oldukça gösterişli yerlere sahip. Ünlüler genelde Bodrum’a geldiğinde Yalıkavak’ta takılıyor. Ünlüler dışında dünyanın en zenginleri de burayı oldukça seviyor. Yalıkavak’ta ultra lüks yatlar, dünya markaları ve lüks restaurantları sıklıkla görebilirsiniz. Biz de bulduğumuz fırsatlarda Yalıkavak’ı ziyaret etmeye ve mekanlarını keşfetmeye çalışıyoruz. Bazen günübirlik bazen de tatil amaçlı bu güzel yeri tercih ediyoruz.

Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi|Yalıkavak’ta Ne Yenir başlıklı bu yazımda bizzat deneyimlediğimiz ve memnun kaldığımız Yalıkavak mekanlarını görebilirsiniz. Özellikle kahvaltı noktasında Yalıkavak kendini aşmış durumda. Yazımda bol bol kahvaltı evi göreceksiniz. Yazdığım mekanlar dışında da oldukça güzel yerler var elbette ama deneyimledikçe yazmaya çalışıyorum. O zaman gelsin iştah açıcı Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi listem.

Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi | Yalıkavak’ta Ne Yenir ?

İlk olarak şunu da belirteyim; yazımda bahsettiğim mekanların hepsinden memnun ayrıldık. Yalıkavak’ta restaurant tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Biz dediğim gibi fırsat buldukça buradaki mekanları keşfetmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla çok çok önerim yok. Listem az ama öz. Eminim siz de bu mekanlardan memnun ayrılacaksınız.

Listemde hem kahvaltı için mekan tavsiyelerini hem de akşam yemeği için mekanlar bulabileceksiniz. Yalıkavak restaurant tavsiyesi arayanları öneriye doyuracağım.😊O halde Yalıkavak’ta ne yenir, nerede yenir sorusuna cevaplar vermeye başlayayım.

Not: Yazımda bahsettiğim mekanları tercih etmeden önce açık mı kapalı mı olduğunu teyit etmenizde fayda var. Bazı mekanlar yılın her ayı açık olmayabiliyor.

Safiye Kahvaltı Evi

Kahvaltı mekanları bizim için oldukça önemli. Özellikle pazar kahvaltılarına ayrı bir önem verdiğimiz için güzel mekanları bulduk mu kaçırmıyoruz. Yalıkavak’ın da kahvaltı noktasında maşallahı var. Kahvaltı için Yalıkavak’ı tercih ederseniz aç kalmazsınız. Aç kalmayı bırakın enfes lezzetlerden musmutlu bir insan olursunuz.😊

Yalıkavak’ta güzel bir kahvaltı yeri arıyorsanız size ilk önerim Safiye Kahvaltı Evi olacak. Mekanın çok güzel bir bahçesi var. Yemyeşil bir ortamda kahvaltı yapmak oldukça keyifli. Hem keyifli hem de iştah artırıcı.😁

Safiye Kahvaltı Evi’nde serpme kahvaltıda yok yok. Hem çeşit fazla hem de ürünler oldukça kaliteli. Sunumlar desen o da oldukça özenli. Serpme kahvaltıda çeşit çeşit lezzetlerin dışında kuymak, menemen, sucuklu yumurta ekstra. Bence burada kuymağa kesin bir şans verin. Çünkü kuymağın yapıldığı ürünler Trabzon’dan geliyor ve oldukça lezzetli. Şef de Karadenizli olunca enfes bir kuymak ortaya çıkıyor.

Kahvaltıda çay sınırsız ve bitirdiğiniz bir ürün olursa sınırsız şekilde isteyebiliyorsunuz. Hemen bahçenin yanı başında bulunan kümesteki tavuklardan gelen organik yumurtalar çok lezzetli.🐔Bal desen ödüllü bir bal ve enfes bir tat. Mekanda çocuklar için de güzel bir oyun alanı var. Çocuklu aileler gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilir. Mekanı atmosferi, lezzetleri ve sunumuyla şiddetle tavsiye ediyorum.

SAFİYE KAHVALTI EVİ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak Dirmil Mahallesi, Frank Azmağı Cad. No: 15, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0505 292 89 07
Konum: Safiye Kahvaltı Evi

La Lara By Kozhokaru (Yalıkavak)

yalıkavak otel tavsiye
Yalıkavak’ta Ne Yenir ? La Lara By Kozhokaru

Bodrum Yalıkavak’ta en sevdiğimiz mekanlardan biri olan La Lara By Kozhokaru Spektr Butik Otel’in içinde yer alıyor. Muhteşem bir Yalıkavak manzarasına sahip olan La Lara çok şık bir mekan. Burada evlenme teklifinden özel gün kutlamaya her şeyi yapabilirsiniz. Mekan gerçekten çok özel.

La Lara’nın güzel bir yanı da yazın mekanın oldukça ferah olması. Biliyorsunuz yazın Bodrum’da kalabalıktan dolayı adım atacak yer kalmıyor. Biz Temmuz ayında gitmemize rağmen La Lara oldukça tenha ve nezihti.

Mekanın manzarası ve ambiyansı oldukça güzel ama bunlardan daha güzeli var ki o da mekanın lezzetleri. La Lara’da gerçekten çok özel menüler var. Buranın şefi Alex tam anlamıyla döktürüyor. Alex Şef yemeklere öyle şık dokunuşlar yapıyor ki yemeye kıyamıyorsunuz. Yediğinizde ise lezzetten mest oluyorsunuz.

Biz bu restaurantta Carpaccio, Somon balığı ve Çupra yedik. Kapanışı da tatlı ile yaptık. Yediğimiz her şey bizden tam puan aldı. Bodrum’da akşam yemeği için şık bir mekan ya da özel bir şeften özel lezzetler arıyorsanız La Lara’yı gönül rahatlığıyla bujuyollarda imzasıyla tavsiye ederim.

LA LARA BY KOZHOKARU İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, Geriş Mah., 26. Sokak NO:5/A-B-C-D, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 20 20
Konum: La Lara By Kozhokaru

Mynos Restaurant

bodrum'da ne yenir
Yalıkavak’ta Ne Yenir : Mynos Restaurant
bodrum'da ne yenir

Yalıkavak’ta ne yenir önerilerime çok güzel bir mekan ile devam ediyoruz. Mynos Restaurant’ın bizim için en çarpıcı özelliği burada gün batımının efsane olmasıydı. Bunun yanında restaurantın mezelerinin ve ana yemeğinin lezzeti oldukça başarılıydı.

Mynos restaurantta biz meze olarak deniz börülcesi, köpoğlu, ezme gibi klasik lezzetleri tattık ve ilk aşamada doyduk.😀Ana yemek olarak da 2 kişilik yaklaşık 800 gram gelen çupra yedik ve oldukça doyduk. Balık çok tazeydi ve lezzetliydi.

Mynos ambiyans olarak çok güzel bir konuma sahip. Yazın buraya gün batımının her anını yakalamak için 19.30’dan sonra gidin derim. Mekanın çalışanlarının ilgisi oldukça iyi. Mynos’u da gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye edebilirim.

MYNOS RESTAURANT İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, Çökertme Cad. No:32, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 26 00
Konum: Mynos Restaurant

Narçiçeği Kahvaltı Evi

yalıkavak'ta kahvaltı mekanı fiyatları
bodrum yalıkavak gezilecek yerler

Çok keyifli bir bahçede, limon ağaçlarının gölgesinde uzuuun uzun kahvaltı yapmak mı ! Keyifçilikte hangi level bu ?😊Bu kallavi kahvaltıların kötü yanı ne biliyor musunuz, daha sonra evde kahvaltı yapası gelmiyor insanın.😁

Narçiçeği Kahvaltı Evi bizim en iyi kahvaltıcılar listemize girdi. Domates soslu acı biber kızartması, anne patatesi, yaprak sarması, kabak çiçeği dolması, börekleri ve sayamadığım lezzetleriyle hiç düşünmeden listeye alın derim. Ürünler hem çeşit, hem porsiyon hem de lezzet bakımından çok başarılı.

Hijyen bakımından da oldukça özenliler, masalar arası mesafe makul, tek kullanımlık masa örtüleri kullanılıyor. Güvenle kahvaltı yapabilirsiniz. Bujuyollarda’dan yıldızlı tavsiye.

NARÇİÇEĞİ KAHVALTI EVİ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: 0536 592 16 63
Konum: Narçiçeği Kahvaltı Evi

Karski Steak Restaurant

yalıkavak restaurant tavsiyesi steakhouse
yalıkavak restaurant tavsiyeleri

Tatil bölgelerinde güzel balık restoranları kadar iyi steak houselar da bulunsa diyorsanız Yalıkavak’ta çok iyi bir önerim var. Karski hem mekan atmosferi hem de tadacağınız lezzetli yemekleriyle unutulmazlarınız arasına girer. Çalışanlar oldukça ilgili ve güleryüzlü. Müzikler şahane.

Özel gün kutlamak için de değerlendirebileceğiniz mekanda biraz da yemeklere değinelim. Mezeleri ve etleri dolaptan seçiyorsunuz. Şeker pancarı turşusu, patlıcan salatası, acılı ezme, kuru cacık bizim seçtiğimiz mezelerdi. Ara sıcaklarda pazı dolması ve içli köfte vardı masamızda. Nefislerdi nefis. Ana yemekte de şahane sosları ve sunumuyla pirzola geldi.

Damaklardan izi silinmeyecek çok lezzetli yemekler yedik ve musmutlu ayrıldık mekandan. Yalıkavak’ta steakçi arıyorsanız bu mekanı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

yalıkavak restaurant tavsiyesi
yalıkavak restaurant tavsiyesi

KARSKİ STEAK RESTAURANT İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: 0532 571 63 43
Konum: Karski Steakhouse
Website: https://www.karski.com.tr/

Miços Restaurant

yalıkavak restaurant tavsiyesi
yalıkavak restaurant tavsiyesi

Miços bizim konakladığımız otelin restaurant bölümü. Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda, denize sıfır konumda bulunuyor. Biz otelde kahvaltı dahil konakladığımız için Miços Restaurant’ta hem kahvaltı hem de bir akşam yemeği deneyimleyebildik.

Üstelik akşam yemeği doğum günüme denk gelince iskelede hazırladıkları masa, Üstün’le organize şekilde ayarladıkları maytap ve pasta sürpriziyle öyle mutlu ettiler ki beni, ben artık resmi olarak bir Miços müdavimiyim bunu söylemeden geçemeyeceğim.😊Kahvaltıda ev yapımı reçeller, pideler, anne elinden börekler çok lezzetliydi.

Dışarıdan kahvaltı için de tercih edebilirsiniz mekanı. Akşamları ekstra keyifli oluyor benden söylemesi, iskeleye atılan masalar, su kabağından renkli ışıklandırmalar, güzel müzikler, lezzetli mezeler ve tazecik balıklar. Denizden esip teninizi okşayan hafif esinti, işte tam bir Bodrum akşamı. Miços diyorum okkalı tavsiyemizdir diyorum. Kaydedilsin.

yalıkavak restaurant tavsiyesi
bodrum yalıkavakta ne yenir

MİÇOS RESTAURANT İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Dirmil Mah. Tilkicik Cad. No:67 Yalıkavak-Bodrum
Telefon: +90 532 226 11 85
Konum: Miços Restaurant
Website: https://www.micos.com.tr/

Asmalı Çardak Kahvaltı Evi

yalıkavak kahvaltı yerleri
yalıkavak kahvaltı yerleri

Bir kahvaltı önerisiyle daha devam ediyorum. Asmalı Çardak da yemyeşil bir bahçenin içinde horoz sesleriyle en doğalından kahvaltı yapabileceğiniz güzel bir mekan. Servis çok hızlıydı hatta gördüğümüz en hızlılardandı.😂Kabak çiçeği dolması, pişi ve kabaklı börek bi efsaneydi.

Üstün pişime karşılık kabak çiçeği dolmasını teklif edince yok diyemedim ama aklım da hala o çıtır çıtır pişide kaldı.😀Ev yapımı reçelleriyle ağzımızı tatlandırıp keyifle ayrıldık mekandan. Hafta sonları çok kalabalık olduğunu ve her an bir ünlüyle karşılaşma ihtimaliniz olduğunu hatırlatmak isterim.😊Rezervasyonlu gitmekte fayda var.

ASMALI ÇARDAK KAHVALTI EVİ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, No:52 48400, Kayacık Cd., 48990 Bodrum/Muğla
Telefon:  0533 568 63 33
Konum: Asmalı Çardak Kahvaltıevi
Website: https://www.asmalicardak.com.tr/

Zeytinlina

yalıkavak restaurant önerileri
yalıkavak restaurant önerisi

Yine ister kahvaltıya, ister bizim gibi gün ortası keyfine ister akşam yemeğine gidebileceğiniz keyifli bir önerime geldik. Zeytinlina Yalıkavak halk plajında denize sıfır konumda bulunan çok hoş bir mekan. Dilerseniz keyifli bahçesinde, dilerseniz püfür püfür esen havada deniz kenarında ağaç gölgesindeki masalarda oturabilirsiniz.

Menüsü oldukça zengin, deniz mahsullerinden steaklere fast fooda kadar birçok seçenek mevcut. Biz etli mexicano pizza, cheeseburger ve zeytin lina patates sipariş verdik.

Önden masaya zeytinyağı, zeytin ve kendi yaptıkları bazlamalar ikram olarak geliyor. Öyle lezzetliydi ki ekmek bana bana dibini sıyırdık zeytinyağının.😊Patatesi çok övmüşlerdi övdükleri kadar varmış, baharatıyla incecik çıtır çıtır oluşuyla cips gibiydi. Pizza da bi o kadar başarılıydı. Pek sevdik Zeytin Lina’yı, öneririz.

ZEYTİNLİNA İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Yalıkavak, Plaj Cad. No:64/1, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 57 58
Konum: Zeytin Lina
Website: http://zeytinlina.com/

Kozalak Kahvaltı Evi

kozalak kahvaltı evi

Yalıkavak’ta kahvaltı mekanı dedim ya çok bereketli. Alın size çok güzel bir öneri daha. Bodrum Yalıkavak yolu üzerinde bulunan Kozalak Kahvaltı Evi kahvaltı sanatının hakkını fevkalede veriyor.

Kahvaltıda yaprak sarmadan böreklere envai çeşit reçelden güzel mezelere bir çok çeşit bulunuyor. Kullanılan ürünlerin hepsi doğal ve taptaze. Kahvaltıda pişi ve taze sıkma portakal suyu varsa olay benim için arşa çıkıyor. Kozalak beni tam kalbimden vurdu. Bu yazıyı yazarken bile tekrar kahvaltı anına ışınlanmak istedim.😊

Kozalak kahvaltı evinde çocuklar için oyun alanı mevcut. Ayrıca yetişkinler için burada yürüyüş parkuru da var. Burası doğa ile iç içe. Gerçekten hem mideniz hem de ruhunuz bayram ediyor. Bodrum’da kahvaltı mekanı arıyorsanız Kozalak kahvaltı evini gönül rahatlığıyla öneririm.

KOZALAK KAHVALTI EVİ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Dağbelen Sokak No.5/A, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 386 44 40
Konum: Kozalak Kahvaltı

Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi | Yalıkavak’ta Ne Yenir başlıklı yazımdan şimdilik bu kadar. Deneyimlediğimiz tüm mekanlardan gerçekten memnun kaldık ve gönül rahatlığıyla buraları sizlere tavsiye edebilirim. Yalıkavak ile ilgili diğer yazılarım için Yalıkavak Gezi Rehberime göz atabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.😊

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.