bodrumda tekne turu

Bodrum’da Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

Evet sonunda Bodrum’da tekne turuna katılma fırsatı yakaladık. Bodrum‘a her zaman gidip bir türlü yapamadığımız tekne turu içimizde resmen ukde kalmıştı. Çünkü her defasında bir problem çıktı ve tur planını öteledik. Biraz geç oldu ama 4 yıldan sonra tekne turuna katılma fırsatı bulduk.😁 Geç ama gerçekten süper oldu. Bodrum’un eşsiz güzellikteki mavi koylarını görünce bu tura daha önce neden çıkmadık diye kendimize baya kızdık. Şunu net söyleyebilirim ki; Bodrum tekne turu, Bodrum’a adım atan herkesin yapması gereken bir aktivite.

Bizi yakından takip edenler Muğla’da Ölüdeniz, Göcek, Akyaka ve Marmaris’te tekne turuna katıldığımızı biliyor. Takipçilerimiz Bodrum’da önerebileceğiniz bir tekne turu yok mu diye bize sürekli mesaj atıyordu. Biz de hem Bodrum koylarını keşfedelim hem de size güzel öneriler toplayalım diye rotamızı Bodrum’a çevirdik. Yani bizim için Bodrum tekne turu zamanı artık gelmişti. Hemen planları yaptık ve yola koyulduk.

Bodrum denilince akla belki ilk etapta gece hayatı gelebilir ama Bodrum koylarını ve plajlarını görünce gece hayatının pabucunu dama atabilirsiniz. Şunu gördük ki Bodrum’a geldiğinizde burada yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kesinlikle günübirlik ya da konaklamalı tekne turuna çıkmak olmalı. Eğer zaman sıkıntınız yoksa mavi yolculuk en güzeli belirteyim. Biz günübirlik tekne turunda Bodrum’un turkuaz rengi koylarına doyamadık. Bir de Bodrum’da o kadar çok koy ve plaj var ki bunların hepsini gezmek isterseniz en az 4-5 gün gerek belirteyim.

Bodrum tekne turu başlıklı yazıma geçmeden Muğla’nın güzel ilçesi Bodrum’u keşifle ilgili çok detaylı bir gezi rehberim mevcut. Gezilecek yerlerden tutun Bodrum’da nerede kalınır sorusuna, Bodrum’daki koylar ve plajlardan tutun Bodrum’da ne yenir ne içilire kadar her şey Bodrum Gezi Rehberi ‘mde.😊

Hızlı Rezervasyon: Baştan belirteyim; yazımı detaylı yazacağımdan kolay bulunsun diye Bodrum günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan kolayca alıyorlar. Rezervasyon sonrası belirttiğiniz tarihte Bodrum maviliklerine açılabilirsiniz. Bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

Tüm Detaylarıyla Bodrum’da Tekne Turu

bodrum tekne turu
Bodrum’da Tekne Turları Nereden Kalkıyor ? Bodrum Kumbahçe’de Teknelerin Kalktığı Yer

Bodrum günübirlik tekne turları adından da anlaşılacağı üzere gün boyunca süren, sabah 10.30-11.00 saatlerinde başlayıp akşam 17.30-18.00 saatlerinde biten tekne turlarıdır. Bodrum günübirlik tekne turları genelde Bodrum merkezdeki Kumbahçe’den kalkıyor. Bir de Bodrum merkeze alternatif Gümbet tarafından kalkan tekne turları da mevcut belirteyim.

Not: Eğer teknenin kalkacağı alana araba ile gidecekseniz evden ya da otelden yarım saat erken çıkmanızda fayda var. Çünkü Bodrum’da araç park yeri bulmak zor. Kumbahçe bölgesi için araç park yeri olarak İçmeler kısmını tercih edebilirsiniz. Eğer park yeri bulamazsanız son ihtimal ücretli otoparklara aracınızı park edebilirsiniz.

Bodrum’da tekne turları bahsettiğim gibi 2 farklı yerden (Bodrum merkez ve Gümbet) kalkıyor. Bu noktalardan kalkan teknelerde aşağıda Bodrum Günübirlik Teke Turu Rotaları başlığında belirttiğim güzergahları tercih ediyor. Bu güzergahlardan en çok tercih edileni genelde rotasında Orak Adası olan tekne turları oluyor. Biz de Orak Adası turuna katıldık ve her şeyi ile bu turdan memnun kaldık. Bence tekne turunda rotanız kesinlikle Orak Adası olmalı.

Bodrum Günübirlik Tekne Turu Tavsiyemiz ve Deneyimimiz

Bodrum'da Tekne Turu

Baştan belirteyim Bodrum’da günübirlik tekne turu arayışı içerisindeyseniz o zaman doğru adrestesiniz. Biz Bodrum’da katıldığımız tekne turundan oldukça memnun ayrıldık. Gittiğimiz koylardan yediğimiz yemeğe, personelin ilgisinden turdaki ortama kadar her şey bizi memnun etti. Firma yetkililerine tur tarihini, tura kaç kişi katılmak istediğinizi söyleyin yeter. Sonrasında onları reçetenizi yazıp sizi en doğru şekilde tura yönlendiriyor.😊🤿🏑

Evet şimdi gelelim Bodrum tekne turumuzun detaylarına. Hani koylara gittik, maviliklerle nasıl buluştuk onlardan bahsedeyim.

Bodrum tekne turu için katıldığımız tekne turunun iletişim bilgilerini aşağıya bırakıyorum. Direkt Whatsapp üzerinden iletişime geçip tur detaylarını öğrenip rezervasyonunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yazın yüksek sezon olduğundan rezervasyon için erken hareket etmenizde fayda var. Telefon/WhatsApp: 05304353627

Not: Kapasitesi düşük özel tekne turu yapmak isterseniz ya da konaklamalı tur arıyorsanız bu numaradan bilgi alabilirsiniz. Bu tekne turlarının kapasitesi düşük oluyor. Buna bağlı olarak da fiyat daha yüksek oluyor. Bütçeniz imkan verirse bence özel tekne daha tercih edilesi.😊

Bodrum’da Tekne Turunda Gittiğimiz Koylar ve Rotamız

Muğla merkezde oturmanın avantajıyla erken kalkıp günübirlik olarak Bodrum’a ulaştık. Aracımızı İçmeler tarafına park edip saat 10.30 gibi Kumbahçe’den kalkan teknemize ulaştık. Teknemizde dışarıdan aldığımız Muğla simitlerimizle kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 11.00 gibi maviliklere açılmaya başladık ve ilk durağımıza doğru yola çıktık.

Bodrum’da tekne turu rotaları Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tekneler olmak üzere 2 ana güzergah üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu güzergahlardan kalkan teknelerde farklı rotalar izleyebiliyor. Bu rotalardan en çok tercih edileni Orak Adası tekne turu. Bodrum’da ilk defa tekne turuna katılacaksanız Orak Adası Turu sizin için en mantıklısı olacaktır.

Bodrum tekne turunda gidilen koylara gelince bu rota tekne kaptanının tercihlerine göre şekilleniyor. Günübirlik tekne turunda ortalama 4-5 koya gidiliyor. Bizim gittiğimiz koylarda kaptanımızın tercihleri sayesinde koylarda çok kalabalığa denk gelmedik. Turda en yoğun yer Orak Adası oluyor. Burada da yine kaptanımızın geliş saatini ayarlamasına göre aşırı kalabalık yoktu.

Bizim katıldığımız Bodrum tekne turu rotasında Tavşan Burnu Koyu – Alman Koyu – Orak Adası – Kızılburun Koyları vardı. Bu tura Orak Adası için katıldık ama gittiğimiz diğer koylar da efsane güzellikteydi. Burada şunu belirtmek istiyorum. Gittiğimiz 4 koy sayı olarak az gelebilir fakat burada gidilen koylar arasındaki mesafenin uzun olması ve Orak Adasına daha çok zaman ayırmamız koy sayısının az olmasına neden oluyor.

Bodrum Tekne Turunda Gidilen Koylar

 1. Tavşan Burnu Koyu
 2. Alman Koyu
 3. Orak Adası
 4. Kızılburun Koyu
 5. Meteor Koyu

Tavşan Burnu Koyu

Bodrumda Tekne Turu önerisi

bodrum tekne turu

Tavşan Burnu Koyu, tekne turundaki ilk durağımızdı. Bu koy Tavşan adını yukarıdan tavşana benzemesinden dolayı alıyormuş. Koy cam gibi turkuaz renginde efsane bir denize sahip. Koyun küçükte bir plajı var. Şnorkelle daldığınızda akvaryumda yüzüyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Bu güzel koyda yaklaşık 30 dakika yüzme molası verdik. Doya doya yüzdük ve şnorkelle dalış yaptık. Tekneden baktığınızda denizin 6-7 metre aşağısı rahat görünüyor. Masmavi sularıyla Tavşan Burnu Koyu bizden tam puan aldı.

Alman Koyu

alman koyu

Buraya neden Alman Koyu demişler bilmiyorum ama Alman Koyu da muazzam güzellikte bir koydu. Teknemiz koyda biraz açığa demir attıktan sonra direkt suya dalış yaptık. Turkuaz rengindeki deniz bizi bizden aldı uzaklara götürdü.

Bu arada katıldığımız tekne turunda gittiğimiz koyların hiç birine kara ile ulaşım yok. Dolayısıyla koylar kalabalık olmadığından tertemiz sular ile karşılaşıyorsunuz. Alman Koyu da bu koylardan biriydi. Balıklarla yüzmek gibisi yok.🤿🏑👙

Bu koyda yüzme molasından sonra yemek molası verdik. Yemekte tavuk ızgara, salata, makarna gibi yemekler servis edildi. Yemek molası sonrası dümeni asıl görmek istediğimiz yer olan Orak Adası’na kırdık.

Orak Adası

bodrum'da tekne turu
Bodrum Tekne Turu Tavsiyesi – Orak Adası Drone Görüntümüz

İnternetten ve sosyal medyadan gördüğümüz fotoğraflar ve yorumlar gerçeği yansıtmıyormuş. Çünkü burası kelimelerle anlatılabilecek olanın çok ötesinde. Orak Adası gerçekten efsane bir koy. Drone ile fotoğraf çektiğimizde bunu gayet iyi anladık. Tekneden güzel ama havadan çok çok daha güzel görünen bir koy burası.

Turun ana noktası Orak Adası olduğundan burası biraz kalabalıktı. Fakat koyda yaklaşık 1 saat 15 dakika kaldık. Son yarım saat kala kalabalık çekildi ve güzelce Orak Adası’nın keyfini çıkardık. Instagram hikayelerine muhakkak bakın. Bakmışken de takibe alın.😊

Turkuaz renginde, cam gibi bir denize sahip olan Orak Adası gönlümüzü fethetti. Ama şunu belirteyim ki gittiğimiz diğer koylarda Orak Adası kadar güzeldi. Bodrum’a gelirseniz bir kere de olsa bu güzelliği görmeden Bodrum’dan dönmeyin. Orak Adası’nın konumu burada.

Kızılburun Koyu

bodrum tekne turu

Orak Adası’ndan sonraki durağımız ve Bodrum’a dönüş yolunda uğradığımız Kızılburun Koyu oldu. Bu koyda inanılmaz balık vardı. Ben diyim 100 siz diyin 1000’lerce balıkla yüzmek paha biçilemezdi.

Son durak olmasından dolayı kimse de fazla enerji kalmamıştı fakat Üstün ile balıkları görünce biz denizden çıkamadık. Burasıda kalbimizi tam 12’den vuran bir koy oldu.

4 tane enfes güzellikteki koylardan sonra Bodrum’da çıktığımız tekne turunun sonuna geldik. Tekne turumuz hiç bitmesin istedik ama ne yapalım yine yaparız tesellisiyle limandan ayrıldık. Bodrum’a gelirseniz yukarıda verdiğim numarayla (Telefon/WhatsApp: 05304353627) bağlantıya geçip Bodrum’da istediğiniz tekne turuna katılabilirsiniz. Daha bitmedi Bodrum’da tekne turu ile ilgili diğer detaylar aşağıda.

Bodrum Tekne Turu Gidilen Koylar

bodrum'da tekne turu gidilen koylar

Yukarıda anlattığım gibi biz Bodrum’da Orak Adası Tekne Turu’na katılmıştık. Bunun dışında da rota olarak bir çok alternatifiniz var. Şunu da belirteyim tekne turunda öyle sabit bir sıralama yok. Koyların yoğunluğu ve kaptanın tercihlerine göre rota sıralaması değişebiliyor. Aşağıda Bodrum genelinde yapılan tekne turlarını görebilirsiniz.

1- Bodrum Merkezden Kalkan Tekne Turları

 • Bodrum Tekne Turu (Karaada Tekne Turu)
 • Bodrum Orak Adası Tekne Turu
 • Bodrum Korsan Tekne Turu

2- Gümbet Çıkışlı Tekne Turları

 • Gümbet Tekne Turu (Her Şey Dahil)
 • Gümbet Korsan Tekne Turu

Bodrum Tekne Turu Gidilen Koylar (Karaada Tekne Turu)

Bodrum Karaada Tekne Turu Gidilen Koylar

 • Karaada Sıcak Su Mağarası
 • Akvaryum Poyraz Koyu
 • Kumluk
 • Kızılburun
 • Dalgıç Burnu

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Gidilen Koylar

bodrum orak adası

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Gidilen Koylar

 • Orak Adası
 • Kızılburun
 • Tavşan Burnu
 • Alman Koyu

Gümbet Tekne Turu Gidilen Koylar

bodrumda gunubirlik tekne turu
Akvaryum Koyu

Gümbet Tekne Turu Gidilen Koylar

 • Akvaryum Koyu
 • Bağla Koyu
 • Deve Plajı
 • Adaboğazı

Gelelim diğer ayrıntılara. Yani hangi tekne turunu seçmeliyim, hangisi daha güzel gibi soruların cevabına. Şunu diyebilirim sessizlik ve huzur arıyorsanız kesinlikle Orak Adası turunu seçmelisiniz. Orak Adası’na giden tur teknelerinin kapasitesi diğer tur teknelerine göre daha düşük. Düşük olması demek daha az kalabalık demek.

Bodrum Karaada turunu bence daha sonraya saklayın derim. Bu turların dışında bir de korsan tekneler ile yapılan turlar var. Korsan teknelerinde seyir sırasında müzik çalınıyor hatta bazen DJ performansı sergileniyor. Daha çok hareket ve dans isterseniz korsan tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Korsan tekne turlarının rotası diğer normal tekne turlarının rotası ile aynı.

Bodrum Tekne Turu Saatleri

bodrumda tekne turu
Bodrum Tekne Turu Saatleri (10.30-18.00)

Yukarıda da bahsettiğim üzere Bodrum tekne turu saatleri saat sabah 10.30 gibi başlıyor, akşam 18.00 gibi sonlanıyor. Tekneler nereden kalkıyorsa oraya dönüyor. Tekne turu için 1 gün ayırmanız şart. Sabah kahvaltınızı yapıp tekne turuna katılmak en mantıklısı. Öğle yemeği genelde tur ücretine dahil olduğundan yeme içme açısından sorun olmuyor.

Bodrum Tekne Turu Vlogumuz

Bodrum Özel Tekne Turu

Evet bu başlığa kadar bahsettiğim kısım Bodrum günübirlik tekne turları içindi. Bodrum günübirlik tekne turlarını 2 şekilde düşünebilirsiniz. İlki dolmuş tekne şeklinde çalışan kapasitesi yüksek olan tekneler diğeri de daha özel yani kapasitesi daha düşük günübirlik özel tekneler. Benim yukarıda anlattığım tekne dolmuş tekne olarak çalışan günübirlik tekne sınıfına giriyor.

Şimdi günübirlik dolmuş tekne ile özel tekne arasındaki farklar ne ona değineyim biraz. Bodrum özel tekne turları daha butik şekilde düzenleniyor. Kapasite maksimumu 15 olup size özel şekilde tura çıkılıyor. Eğer bir arkadaş grubunuz ile tekne turuna katılacaksanız özel tekne turu bence tam size göre. Tabi özel tekne turu normal tekne turuna göre daha pahalı. Ama istediğiniz koyda istediğiniz sürede her şeyi siz belirleyip kafanıza göre takılabiliyorsunuz.

bodrum özel tekne turu

Peki hangisini tercih etmelisiniz ? Bence bütçeniz el veriyorsa hele bir de arkadaş grubu ile tekne turuna katılacaksanız özel tekne turunu tercih etmelisiniz. Özel tekne turunda daha özgürsünüz. İstediğiniz yerde istediğiniz kadar durup keyif yapabiliyorsunuz. Günübirlik özel teknenin bir sonraki aşaması ise konaklamalı tekne turu. Konaklamalı tekne turları da en az 3 gün şekilde düzenleniyor. Buna mavi tur yolculuğu deniliyor.

Özetle hangi tekne turunu seçeceğiniz sizin kişisel tercihinize ve bütçenize bağlı. İster günübirlik dolmuş tekne ister günübirlik özel tekne isterseniz de yatılı tekne turu için bahsettiğim numarayla temasa geçebilirsiniz. Telefon/WhatsApp: 05304353627

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2024

bodrumda tekne turu fiyatları

Bodrum’da günübirlik tekne turu fiyatları firmadan firmaya değişiyor. Bizim katıldığımız günübirlik tekne turunun öğlen yemeği dahil kişi başı ücreti 700 TL. Öğlen yemeğinde ızgara tavuk, makarna ve salata var. Aşağıda verdiğim fiyatlar 2024 yılı için geçerli.

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2024

 • Bodrum Tekne Turu fiyatı kişi başı 700 TL.
 • Bodrum Orak Adası tekne turu fiyatı kişi başı 700 TL
 • Bodrum Korsan Tekne Turu fiyatı kişi başı 800 TL
 • Gümbet Tekne turu fiyatı kişi başı 800 TL.

Diğer Ayrıntılar:

 • Tekne turlarında 6-12 yaş arası çocuklar için yarı ücret alınıyor, 0-6 yaş arası çocuklar için ise ücretsiz.
 • Bodrum günlük tekne turuna öğle yemeği (ızgara tavuk, makarna, salata) ve meyve ikramı dahil. İçecekler ise ekstra.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

bodrum tekne turu

Tekne turları gerçekten hem eğlenceli hem de stresinizi güzelce atabileceğiniz bir aktivite çeşidi. Fakat bu turlarda bazı önemli noktalara dikkat etmezseniz çıktığınız tekne turu sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Aşağıda saydığım noktalara lütfen dikkat edin ve sorunsuz bir tekne turu geçirin.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kesinlikle yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Mümkünse yüksek faktörlü bir krem olmasına özen gösterin.
 • Güneş sonrası vücudunuz için nemlendirici krem alabilirsiniz.
 • Güneş gözlüğü, parmak arası terlik ve deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 • Deniz altını güzelce görmek istiyorsanız şnorkel alabilirsiniz.
 • Havlu, şapka, mayo ve şortu söylememe gerek yok herhalde.
 • Teknenin yüksek yerlerinden denize direkt atlamayın. Ne yazık ki ayağı kayıp düşenleri gördük.:(
 • Denizden çıkarken ayağınız ıslak olacağından kaymamak için bastığınız yere dikkat edin.
 • Bazı tekneler kıyıya sıfır yanaşmadığından sahilde telefonunuzla fotoğraf çekmek isterseniz yanınıza su geçirmeyen kılıf alabilirsiniz.
 • Dalgadan dolayı mide bulantısı ya da baş dönmesi için ilaç alabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz yerden teknenin konumuna araç ile gelecekseniz aracınızı güvenli bir yere park etmeniz oldukça önemli. Tekne sonrasında sürpriz ile karşılaşmayın.
 • Özel eşyalarınız için ayrı özel bir çanta getirmeniz faydalı olacaktır.
 • Mümkünse alyans takmadan tura katılın.
 • Yüksek sezonda doluluk oranlarından dolayı önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Tekne turunda yanınıza almanız gerekenleri de Buju’nuz sıraladı. Bu liste için sizi Tekne Turuna Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi : 18 Önemli Şey başlıklı yazıma alayım.😊

Bodrum Tekne Turu Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum tekne turu nereden kalkıyor?

Bodrum tekne turları adından da anlaşılacağı üzere gün boyunca süren, Bodrum’da sabah 10.30-11.00 saatlerinde başlayıp akşam 17.30-18.00 saatlerinde biten tekne turlarıdır. Bodrum günübirlik tekne turları genelde Bodrum merkezdeki Kumbahçe’den kalkıyor. Bir de Bodrum merkeze alternatif Gümbet tarafından kalkan tekne turları da mevcut belirteyim.

2024 Bodrum’da tekne turu ne kadar ?

Bodrum günübirlik tekne turlarının ücreti tekneden tekneye değişebiliyor. Fakat genel olarak Bodrum günübirlik tekne turları ücreti 700-800 TL arasında değişiyor. Bu ücrete genel konsept olarak öğlen yemeği de dahil. Bu turlar ortalama 8 saat sürüyor ve yaklaşık 4-5 koyda yüzme molası veriliyor.

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2024 yılı için ne kadar ?

Bodrum tekne turları 2024 yılı için kişi başı 700 TL. 0-6 yaş ücretsiz iken, 6-12 yaş için yarı ücret alınıyor. Bu ücrete öğlen yemeği de dahil. Öğlen yemeği tavuk şiş, salata ve makarna şeklinde veriliyor. İçecekler ücrete dahil değil. Tur ödemesini nakit ya da ibana yapabilirsiniz.

Bodrum tekne turları hangi koylara gidiyor?

Bodrum tekne turları Orak Adası ve Karaada rotalarını takip ediyor. Her iki rotada oldukça güzel. Bodrum Orak Adası turunda sırasıyla Tavşan Burnu Koyu, Alman Koyu, Orak Adası, Kızılburun Koyu ve Meteor Koyu’na gidiliyor. Rota tekneden tekneye değişebiliyor.

Bodrum’un en güzel koyu hangisi?

Bodrum’un en güzel koyu bana göre açık ara Orak Adası’dır. Yukarıda detaylı anlattığım bu koyu Orak Adası tekne turlarında görebilirsiniz.

Bodrum tekne turu tavsiyesi ve deneyimi yazımın sonuna geldik. Aşağıya diğer katıldığım tekne turlarının bağlantısını bırakıyorum. Muğla’nın diğer ilçelerinde de tekne turu yapmak isterseniz değerlendirebilirsiniz.

Tekne turu ve Bodrum hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıda yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz. 24 saat içinde dönüş sağlarım. Bodrum tekne turu deneyimimizi görmek isterseniz Instagrama sabitlediğim hikayelere bakabilirsiniz. Bakmışken de takip etmeyi unutmayın. Herkese mutlu ve huzurlu gezmeler diliyorum.😊

8 Yorum

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.