9 Maddede Bodrum Gezi Rehberi

Bodrum gezi rehberi size Bodrum ile ilgili A’dan Z’ye her konuda bilgi verecek içeriklerle dolu. Bodrum gece hayatı ile, masmavi koyları ve plajları ile ünlü. Bu ünün gölgesinde kalmış pek bilinmeyen tarihi bir yüzü de var. Burası öyle bir yer ki her nasıl bir tatil isterseniz size onu verebilir. Lüksü de bulabilir, salaşlığı da yaşayabilirsiniz.

Bodrum deyince bembeyaz evleri, duvarlardan sarkan begonvilleri, mavinin en güzel tonlarındaki denizi geliyor aklıma. Bir de MFÖ’nün şarkısı. Nasıl anlatsam, nerden başlasam, Bodrum Bodrum… Hakikaten insan nereden başlayacağını bilemiyor Bodrum’u anlatmaya.

Magazin programlarında pahalılığı ile gündeme gelen Bodrum’da bir lahmacuna 300 TL isteyen mekanlar yok değil. Ama Bodrum’u bundan ibaret olarak değerlendirip burası bizi aşar diye düşünürseniz hata edersiniz. Emin olun her zevke her bütçeye uyan oteller, restoranlar var Bodrum’da. Kendi deneyimlerim doğrultusunda size fikir verebilecek çok sayıda rehber hazırladım Bodrum ile ilgili. Dolu dolu bir Bodrum gezi rehberi sizi bekliyor.

Bodrum Gezi Rehberi

bodrum gezi rehberi

Bodrum’a tatil için geliyorsunuz büyük ihtimalle. Denizin, güneşin tadını sonuna kadar çıkarın elbette. Ama Bodrum gezilecek yerler listesini de ihmal etmeyin. Sizi şezlongunuzdan kaldırdığıma değecek önerilerim var bana güvenin. 😊 Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin. Yel değirmenlerine çıkıp Bodrum’u selamlayın. Zeki Müren müzesinde sanat güneşimizin anılarına tanıklık edin.

Peki Bodrum’da ne yapılır Buju derseniz onun da cevapları bende. Bir kere ne yapın edin bir gününüzü mutlaka tekne turuna ayırın. Orak Adası’nda yüzmeden Bodrum’dan ayrılmayın. Gece hayatına akın ve çılgınca dans edin. Bodrum antik tiyatroda bir çok konser oluyor. Sevdiğiniz bir sanatçıya denk gelirseniz mutlaka bilet alıp konsere katılın.

Bodrum’da nerede kalınır sorusuna benim deneyimlediğim önerilerim için aşağıdaki yazımı mutlaka okuyun. Ne yenir derseniz buraya özgü en meşhur yiyecek sebzeli döner. Ben size bir çok mekan tavsiyesi içeren bir yazı da yazdım tabi ki. Eee ne de olsa bir Tripadvisor bir Bujuyollarda. 😎 Bodrum’da harika kahvaltılar yapabileceğiniz çok güzel yerler var. En iyi kahvaltıcılar yazımı da okumadan geçmeyin olur mu? Bodrum gezi rehberi size düşündüğünüzden daha çok fikir verecek.

Bodrum’a Ne Zaman Gidilir?

Bodrum artık tatil bölgesi olmaktan çıkıp çoğu kişinin büyük şehirlerden göç ettiği, kalıcı olarak yaşadığı bir yer. Kalabalık konusunda İstanbul’u Ankara’yı aratmıyor. Ama yüksek sezonda yerli yabancı turist yoğunluğuyla iğne atsan yere düşmüyor tabi. Yazın Bodrum’a gitmek ilk seçenek olabilir ama siz Bodrum’u bir de bahar aylarında görün derim.

Bodrum Kaç Günde Gezilir?

Bu nasıl bir tatil planladığınızla alakalı. Bodrum yarımadasında çok sayıda koy var. Tekne turuna katılmak, her gün farklı bir koyda yüzmek, gezilecek yerleri ziyaret etmek isterseniz 1 hafta ayırmanız gerek. Burada yapılacak çok şey var. Dolu dolu bir tatil için ayırabildiğiniz maksimum süreyi ayırın.

Bodrum Gezilecek Yerler : En İyi 33 Yer Önerisi

bodrum gezilecek yerler

Efsane bir Bodrum Gezilecek Yerler listesi sizi bekliyor. Yazımda hem Bodrum’a birçok kez gelmiş kişiler için ayrıntılı yerler hem de Bodrum’a ilk kez gelenler için Bodrum’da görülmesi gereken en önemli yerler var.

Bodrum’da Ne Yenir ? En İyi Mekan Önerileri

Bodrum'da ne yenir

Yazımda kahvaltıdan akşam yemeğine, gece eğlencesinden bistrosuna kadar Bodrum’da Ne Yenir sorusunun tüm alternatifleri var. Ayrıca her bütçeye hitap eden oldukça şık bir mekan da bir fast foodcu da bulabilirsiniz.

Bodrum’da Nerede Kalınır | 4 Bodrum Otel Tavsiyesi

bodrum yalıkavakta otel tavsiyesi

Bir çok tatil beldesinde olduğu gibi burada da Bodrum her şey dahil oteller, butik oteller, apartlar, pansiyonlar gibi çokça seçenek bulunuyor. Buyursunlar bizzat deneyimlediğim Bodrum otel tavsiyesi listeme.

Bodrum Nerede | Bodrum’a Nasıl Gidilir ?

bodrum nerede

Bodrum, sadece Muğla’nın değil Türkiye’nin en özel yerlerinden biri. Taşında toprağında tarih yatıyor. Bu yazımda Bodrum Nerede, Bodrum’a Nasıl Gidilir, Bodrum’a Ne Zaman Gidilir gibi soruların cevabını bulacaksınız.

Bodrum Kahvaltı Yerleri | En İyi 7 Mekan Önerisi

bodrum yeme içme

Bizzat deneyimlediğim ve gönül rahatlığıyla size de önerebileceğim Bodrum Kahvaltı Mekanları umarım sizi de benim kadar mutlu eder. Buyursunlar güzel kahvaltı avcısı Buju’nuzdan tavsiyeler.

Bodrum Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

bodrum akvaryum koyu

Bodrum’da gerçekten çok güzel koy ve plajlar var. Bu yazımla beraber Bodrum’da nerede denize girilir sorusunun cevabını da bulmuş olacaksınız.

Bodrum’da Tekne Turu Tavsiyesi

Bodrum gezi rehberi

Bodrum’a geldiğinizde burada yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kesinlikle tekne turuna çıkmaktır. İster günübirlik isterseniz mavi tur şeklinde olsun Bodrum’da tekne turuna bir kez de olsa mutlaka katılmalısınız.

Bodrum’un Neyi Meşhur ?

bodrum'un neyi meşhur

Bodrum, Türkiye’nin en özel tatil yerlerinden biri. Coğrafi olarak bir yarımada olan Bodrum’un kara yolu ile tek bir giriş yeri ve aynı yerden de çıkışı var.

Bodrum Orak Adası

orak adası nerede

Yazımı okumaya başlamadan önce gözlüklerinizi takıp gelin. Zira göreceğiniz keskin mavilikler gözlerinizi kamaştırabilir. Şimdi sizi Türkiye’de yüzdüğüm en en en güzel sulara götürüyorum. Bodrum’un dillere destan Orak Adası’na.