kumlubük nerede nasıl gidilir

Kumlubük Koyu Gezi Rehberi : Marmaris’in İncisi

Bizim için Marmaris’te denize nerede girilir sorusunun ilk cevabı olan Kumlubük Marmaris’in incisi konumunda. Mavi ile yeşilin buluştuğu bu güzel koy Marmaris merkeze uzak olsa da her zaman ilk etapta tercih ettiğimiz yer oluyor. Muğla’da bazen uzaklık kelimesi kalabalık ile ters orantılı olduğundan uzak yerleri tercih ediyoruz. Uzak derken de gözünüz korkmasın. Öyle abartılacak bir uzaklık değil.

Kumlubük’e ne için gidilir derseniz kesinlikle cevap denizi içindir. Kumlubük Koyu Gezi Rehberi başlıklı yazımda Kumlubük ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Bol mavili bir yazıdır bilgiliniz olsun.:)

Kumlubük Koyu Gezi Rehberi

Kumlubük Nerede ?

Kumlubük Nerede ? Kumlubük, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir koy. Marmaris merkez ile Kumlubük arası yaklaşık 26 km. Yol oldukça virajlı, dikkatli şekilde araç sürmeniz gerekiyor. Muhteşem bir denize sahip olan Kumlubük, Marmaris’in kalabalıklığından kaçmak için güzel bir seçenek.

Gerçi son zamanlarda ismi duyulmaya başlanan bu güzel koy yazın hafta sonları kalabalık oluyor. Koy uzun bir plaja sahip olduğundan kalabalık çok fazla göze çarpmasa da bu güzel cennet 3-5 seneye herkes tarafından bilinir bir konama ulaşacak. Kumlubük’ün Google haritadaki konumu için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Kumlubük’e Nasıl Gidilir ?

Kumlubük Koyu Gezi Rehberi

Kumlubük’e Nasıl Gidilir ? Kumlubük’e ulaşım için aracınızın olması şart gibi bir şey. Eğer aracınız yok ise yaz aylarında sadece Turunç’tan Kumlubük’ dolmuş var. Marmaris merkezden ilk olarak Turunç’a sonra da Kumlubük’e dolmuş ile geçebilirsiniz. Dolmuş saatlerini bu bağlantıda bulabilirsiniz.

Araç ile Kumlubük’e ulaşmak için Marmaris merkezden kıyı şeridini takip ederek sırasıyla İçmelerTurunçAmos ve son durak Kumlubük’e ulaşabilirsiniz. Bu güzergahta bol bol durup Marmaris’in en güzel manzaralarını yakalayabilirsiniz.

Kumlubük Koyu ve Plajı

kumlubuk koyu ve plajı
Kumlubük Koyu Gezi Rehberi

Kumlubük Koyu ve Plajı’nın en can alıcı tarafı kesinlikle denizidir. Peki Kumlubük’ün denizi nasıl ? Cam gibi tertemiz bir denize sahip Kumlubük taşlık bir sahile sahip. Taş demek balık demektir. Yani Kumlubük eşittir Akvaryum sonucuna ortaya çıkar. Burada yüzerken akvaryumda yüzüyormuş hissine kapılıyorsunuz. Deniz 3-4 metre sonra derinleşiyor. Su sıcaklığı gayet güzel. Burada şanlıysanız caretta carettalar ile karşılaşma ihtimaliniz var. Kumlübük’e gelirken yanınıza kesinlikle şnorkel ve deniz ayakkabısı bulundurun. Yoksa çok fazla zevk almazsınız. Biz burada şnorkel ile dalıştan dolayı yüzmeyi unutuyoruz.

Gelelim tesis ve kamp noktasına. Tesis noktasında çok sınırlı imkanlara sahip olan Kumlubük’te bir kaç otel bulunuyor. İsterseniz bu tesislerin beach’lerinden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında bizim gibi hazırlıklı gelip kendiniz şemsiye ve sandalye atıp denizin tadını çıkartabilirsiniz. Tabiki hazırlıklı gelmeniz şartıyla.

Kumlubük’te kamp kurma noktasında biz burada 1-2 gün çadırda kaldık. Çadır kurma noktasında çok fazla sorun yok. Güzel bir alan bulabilirseniz rahatça bireysel çadırınızı kurabilirsiniz. Yiyecek içecek noktasında hazırlıklı gelin. Bir de sivrisinek koruyucusu almayı unutmayın.

Kumlubük Gezilecek Yerler

marmaris kumlubük denizi yorumları
Kumlubük Koyu Gezi Rehberi

Kumlubük’e gelirseniz gezilecek yerler noktasında tek önerim Amos Antik Kenti olacaktır. Buranın manzarası gerçekten efsane. Amos’u Muğla’nın en güzel manzara noktalarına yazmıştım zaten. Bunun dışında Marmaris’te başka yerler gezmek isterseniz Marmaris Gezilecek Yerler başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Kumlubük Otelleri

Kumlubük’te günübirlik değil de daha fazla kalmak isterseniz burada otel seçenekleri mevcut. Bizim herhangi bir konaklama deneyimimiz olmadı. Burada otel seçerken yorumlara bakarsınız. Bizim herhangi bir deneyimimiz olursa ve memnun kalırsak yazımda güncelleme yaparım.

Kumlubük Koyu Gezi Rehberi başlıklı yazımın sonuna geldik. Marmaris ile ilgili tüm yazılarımı aşağıya bırakıyorum. Musmutlu gezmeler.:)

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.