muğla'nın en iyi manzara noktaları

Muğla’daki En Güzel Manzara Noktaları

81 ilin içinde doğa, kültür, tarih açısından Muğla’yı kaçıncı sıraya koyarsın diye bir soruyla karşılaşsam bunun cevabı ilk 3 olur kesin. Bu şehirde ne ararsanız var. İnsanlar artık tatil için Muğla’ya gelmiyor, kalıcı olarak yerleşmeye geliyor. Çok kişiyle tanıştım İstanbul’dan, Ankara’dan kaçıp Muğla’ya yerleşen. Büyük şehirlerden kaçanlara sonsuz hak veriyorum. Muğla’da 5 yıldır yaşayan bir çift olarak biz de Muğla’yı çok ama çok seviyoruz. Altını üstüne getirdikçe, her ilçeyi, hemen her koyu, plajı bilince sağlam bi yerel rehber olduk. Haliyle Muğla’ya plan yapacak olanlar google’da direkt bujuyollarda.com u arattı, instagramdan bize yazdı 🙂 Baktık olmuyor sitede Muğla’yı ana başlık kategorisi yaptık. Şimdi de Muğla’dan nefes kesici manzaraları paylaşmak istedik sizinle. İşte güneşin batarken şov yaptığı, bakmalara doyamayacağınız Muğla’daki En Güzel Manzara Noktaları.

MUĞLA’DAKİ EN GÜZEL MANZARA NOKTALARI

Türkiye’nin her yerinde birbirinden şahane manzaralara şahit olabilirsiniz. Muğla’da da insanın nefesini kesecek nitelikte yerler göreceksiniz. Abartma Buju demeyin, bu manzara noktalarını gördüğünüzde bana hak vereceksiniz bence. O zaman gelsin Muğla’daki en güzel manzara noktaları listesi.

MONTANA TEPESİ – FETHİYE

Efsane Ölüdeniz manzarası nerede izlenir diyorsanız adres kesinlikle Montana Tepesi. Atın portatif sandalyelerinizi manzaranın tadını çıkartın. Hele bir de buraya gün batımına geldiyseniz off da off.

Montana Tepesine normalde araç ile gidebiliyordunuz fakat yakın zamanda gidiş yolu araç girişine kapatıldı. Arabanızı Garcia Otel’in önüne bıraktıktan sonra yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ile Montana Tepesine ulaşabilirsiniz. Değer mi derseniz bence bu manzaraya kesinlikle değer.

Konum: Montana Tepesi

KELEBEKLER VADİSİ – FETHİYE
muğladaki en iyi manzara noktaları
Muğla’daki En İyi Manzara Noktaları: Kelebekler Vadisi

Muğla’nın özellikle son zamanlarda en popüler noktası olan Kelebekler Vadisi yukarıdan çok ama çok güzel bir manzaraya sahip. İnanılmaz keyifli bir yer. Çok etkileyici bir manzaraya sahip olan Kelebekler Vadisi ile ilgili tüm detayları bu yazımda bulabilirsiniz. Sadece şunu belirtmek istiyorum. Kelebekler Vadisini üstten gören yerde fotoğraf çekilirken çok dikkatli olun. Buradaki kayalıklar çok tehlikeli. Ne yazık ki zamanında düşüp ölenler oldu.

Konum: Kelebekler Vadisi Seyir Noktası

RADAR TEPESİ – ORTACA (DALYAN)

Muğla’da en iyi manzara noktaları arasında yer alan Radar Tepesi’ne gitmesi zahmetli, manzarası aşırı keyifli. Yolu bayağı kötü olan Radar Tepesine çıkmak için sağlam bir araba ya da 4*4 jeep lazım. Çıktığımıza değecek bi manzara var mı burada Buju diye sorarsanız bence kesinlikle değer. Bir yanda İztuzu Plajını diğer yanda Sülüngür Gölünü görüyorsunuz. Radar Tepesi ile ilgili tüm detaylar için sizi Ortaca Gezilecek Yerler başlıklı yazıma alayım.

Konum: Radar Tepesi

SAKAR SEYİR TERASI – AKYAKA
muğla'nın en iyi manzara noktaları

Muğlalılar arasında Muğla ikiye ayrılır. Bir tarafta Yukarı Muğla diğer tarafta Aşağı Muğla. Bu ayrımın sınır çizgisi de Sakar Geçiti’dir. Benim bahsettiğim Sakar Seyir Terası bilinenin aksine Sakar Geçiti üzerinde değil. Sakar Seyir Terası Muğla merkez tarafında Sakar Geçiti’ne gelmeden sağa dönerek ulaştığınız bir yer. Yolu Radar Tepesini aratmıyor. Manzarası efsane. Tüm detaylar Akyaka Gezilecek Yerler başlıklı yazımda.

Konum: Sakar Seyir Terası

YEL DEĞİRMENLERİ – BODRUM

Bodrum Gümbet’te bulunan Yel Değirmenleri Bodrum manzarasını görebileceğiniz en iyi yer diyebilirim. Buradan Bodrum’un bembeyaz evleri çok güzel görünüyor. Yel Değirmenleri çok bakımsız durumda. Biraz da alkolcülerin mekanı durumunda. Yel Değirmenlerine akşam gelirseniz, ışıl ışıl Bodrum’u izlemeye doyamazsınız.

Konum: Bodrum Yel Değirmenleri

AMOS ANTİK KENTİ MANZARASI – MARMARİS
marmaris amos antik kenti

Muğla’nın en güzel manzara noktaları listeme Marmaris’ten bir yer koymasam olmazdı. Marmaris’in bir çok noktası güzel ama bize göre en güzel seyir noktası Amos Antik Kenti’nin bulunduğu yer. Bu Yunanlar nereye kent kuracağını çok iyi biliyormuş. Amos’a gidince ne demek istediğimi anlarsınız. Bir yanda Kumlubük manzarası bir yanda eşsiz güzellikteki koylar.

Konum: Amos Antik Kenti

KURUBÜK MANZARASI – DATÇA
muğladaki en iyi manzara noktaları
Muğla’daki En İyi Manzara Noktaları: Datça Kurubük

Muğla’daki en favori koyumuzun manzarası güzel olmaz mı ? 🙂 Yukarıdan çok güzel bir manzaraya sahip Kurubük müthiş güzellikte bir koy. Maviliği insana huzur veriyor. İzlemesi ayrı, yüzmesi ayrı keyifli. Tertemiz bir koy olan Kurubük ile ilgili detayları Datça Koyları ve Plajları yazımda bulabilirsiniz.

Konum: Kurubük Koyu

KNİDOS ANTİK KENTİ DENİZ FENERİ MANZARASI – DATÇA
muğladaki en iyi manzara noktaları

Datça Yarımadası’nın en uç noktası olan Knidos Antik Kenti, zamanında Ege ile Akdeniz’in buluştuğu noktada önemli bir liman ticaret kentiymiş. Muğla’da en iyi gün batımı manzarasına sahip yerlerden biri olan Knidos yazın çok sıcak oluyor. Güneşin batmasına yakın saatlerde giderseniz hem sıcak aşırı bunaltmaz hem de enfes bir gün batımına şahit olursunuz. Tüm detaylar Datça Gezilecek Yerler başlıklı yazımda.

Konum: Knidos Antik Kenti

Muğla’daki en güzel manzara noktaları yazımın sonuna geldik. Bu manzara noktaları, Muğla’daki en iyi gezilecek yerler arasında da yer alıyor. Muğla’daki benim favori manzara noktalarım bunlar. Muğla’da, listede olmayan ama sizin favoriniz olan bir manzara noktası varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. Musmutlu gezmeler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.