marmaris'in en güzel koyları ve plajları

Marmaris Koyları ve Plajları : En Güzel 23 Öneri (Haritalı)

Yıllardır Muğla’da yaşamanın verdiği tecrübeyle internet ortamında görüp görebileceğiniz en detaylı Marmaris Koyları ve Plajları yazım ile karşınızdayım. Okul zamanlarımızda coğrafya derslerinde “Ege Bölgesi’nde dağlar denize dik uzanır, kıyılar girintili çıkıntılıdır” diye öğretilen durumun Muğla’da canlı şahidiyiz. Özellikle Marmaris’te kıyılar o kadar girintili çıkıntılı ki neredeyse her yer koy ve plaj.

Birbirinden güzel bu koy ve plajların bazılarına araba ile gidebilirken bazılarına sadece tekne ile ulaşım var. Listemde Marmaris’teki tüm koy ve plajları bulabilirsiniz. Bu yazım aynı zamanda Marmaris’te hangi plaja gidilir sorusunun da cevabıdır. Bu koy ve plajların bazılarıyla ilgili ayrıntılı rehberlerimi de başlıkların içindeki bağlantılarda ya da Marmaris Gezi Rehberimde bulabilirsiniz.

Marmaris Koyları ve Plajları | Marmaris’te Denize Nerede Girilir ?

marmaris'te denize nerede girilir
Marmaris Merkez Kıyı Şeridi

Marmaris koyları ve plajları yazımda Marmaris’te denize nerede girilir sorusunun cevabını direkt bulacaksınız. Bu denli geniş bir listede araba ya da tekne ile gidilen koy ayrımı yapmam lazım. Çünkü her koya araba ile ulaşım mümkün değil.

Bu liste Marmaris’te deniz tatili yapacaksanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca yazımda bol bol drone ile çektiğimiz koy ve plajları havadan görebilirsiniz.😊 Son olarak bu kadar koy ve plaj yazdıktan sonra yazımızın sonunda Marmaris’in en güzel plaj ve koyunu ilan edeceğiz.😊

Marmaris’te Araba İle Gezilecek Koylar

Marmaris’te çok sayıda koy ve plaj var. Aşağıda detaylı listemi görebilirsiniz. Bunların hepsine araba ile gidilemiyor. Araba ile gidilen koyların listesi aşağıdaki gibi. Bazılarının yolu çok iyi değil belirteyim.

Marmaris’te Araba İle Gezilecek Koylar:

 • Marmaris Merkez Halk Plajı
 • İçmeler Plajı
 • Turunç Koyu ve Plajı
 • Amos Koyu ve Plajı
 • Kumlubük Koyu ve Plajı
 • Çiftlik Koyu
 • Söğüt Köyü Plajı
 • Bozburun Halk Plajı
 • Sığ Liman Plajı (Selimiye)
 • Kızkumu Plajı
 • Hisarönü Plajı
 • Bördübet Koyu ve Plajı
 • Sarıdana Koyu
 • Ayın Koyu

Marmaris’te Sadece Tekne İle Gidilebilen Koylar

marmaris koyları ve plajları
Marmaris Koylar ve Plajları : Saklı Cennetimiz

Marmaris’in güzel koylarının tamamını keşfetmek istiyorsanız tekne ya da yat şart. Çünkü bazı gizli güzelliklere araba ile ulaşım yok. Marmaris’te sadece tekne ile gidilebilen koyların listesi aşağıda.

Marmaris’te Sadece Tekne İle Gidilebilen Koylar:

 • Sedir Adası ve Kleopatra Plajı
 • İncekum Plajı
 • Baklabükü Koyu (Turunç)
 • Gebekse Koyu – Gebe Kilise Koyu
 • Kadırga Koyu
 • Armella Koyu
 • Lacivert Koyu
 • Dirsekbükü Koyu
 • Akvaryum Koyu
 • Cennet Koyu (Selimiye)

Tekne turu demişken Marmaris’te tekne turu olarak ne öneririm derseniz onun da cevabı bu yazımda. Tekne demek tamamen bütçe demek. İsterseniz günübirlik tekne turlarına katılabilir isterseniz mavi yolculuğa çıkabilirsiniz. Bizim katıldığımız tekne turu günübirlik tekne turuydu. Çok da memnun kaldık. Günübirlik tekne turuna katılacaksanız size de gönül rahatlığıyla bu turu önerebilirim diyorum ve masmavi listeme geçiyorum.

Marmaris Koyları ve Plajları

Marmaris Koyları ve Plajları Haritası (Yakınlaştırmak için harita üzerinde zoom yapabilirsiniz, numaraların üstüne tıklayarak koyların ismini görebilirsiniz)

Marmaris Koyları ve Plajları Haritası:

 1. Marmaris Halk Plajı
 2. İçmeler Plajı
 3. Turunç Plajı
 4. Amos Koyu
 5. Kumlubük
 6. Baklabükü Koyu
 7. Çiftlik Koyu Plajı
 8. Gebekse Koyu
 9. Armella Koyu
 10. Kadırga Koyu
 11. Söğüt Köyü Plajı
 12. Dirsekbükü, Ağıl Koyu
 13. Bozburun Halk Plajı
 14. Sığ Liman Plajı
 15. Cennet Koyu
 16. Kız Kumu Plajı
 17. Hisarönü Koyu Plajı
 18. Bördübet Plajı
 19. Sarıdana Koyu
 20. Ayın Koyu
 21. İncekum Plajı
 22. Kleopatra Plajı
 23. Lacivert Koy

Marmaris Merkez Halk Plajı (Uzunyalı Plajı)

Marmaris’e geldiğinizde Marmaris sizi merkez plajı ile karşılıyor. Yazın bir çok kişinin tercih ettiği Marmaris Halk Plajı göz alabildiğine uzun bir plaj. Bir çok tesis ve restaurantın bulunduğu Marmaris Halk Plajı yazın oldukça kalabalık oluyor. Burada size tavsiyelerimi ve tecrübelerimi en doğru şekilde aktarmaya çalışıyorum. Dolayısıyla şunu açıkça belirteyim Marmaris’e onlarca kez gittik ama merkezde denize hiç girmedik. Neden derseniz buranın denizi bize hiç temiz gelmiyor.

Merkez plajda yapılacak en güzel şey buradaki restaurant ya da kafelerde kahvaltı ya da akşam yemeği keyfi yapmak. Eğer Marmaris’te vaktiniz kısıtlıysa ve acil denize girmem lazım diyorsanız Marmaris Halk Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Halk Plajı’ndan ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Konumu burada.

İçmeler Plajı

marmaris plajları

Marmaris merkeze en yakın konumda olan ve Marmaris merkezde denize girmek istemeyenlerin ilk tercihi olan İçmeler upuzun bir plaja sahip. İçmeler’de arada bir denize girsek de burada en sevdiğimiz şey kesinlikle İçmeler yürüyüş yolunda yürümek. İçmeler Plajı ve Koyu yazın oldukça kalabalık oluyor.

İçmeler’e Marmaris merkezden düzenli şekilde dolmuşlar var. İçmeler Koyu ve Plajı’nın (otel beachleri hariç) herhangi bir giriş ücreti yok. Ücretsiz alan istiyorsanız İçmeler Halk Plajı’nı kullanabilirsiniz. Tabiki yazın yer bulabilirseniz ! İçmeler hakkında detaylı bilgi için sizi Marmaris İçmeler Gezi Rehberi başlıklı yazıma alayım. İçmeler Plajı’nın konumu burada.

Turunç Koyu ve Plajı

Marmaris’in en özel tatil beldelerinden biri olan Turunç sessiz sakin bir tatil arayanların uğrak noktası. Turunç muhteşem bir denize ve plaja sahip. Plajı o kadar özel ki hem çakıl hem de kum alan var. Turunç Plajı’nın büyük kısmı otel şezlongları ile dolu. Bu tesislerden ücretli şekilde faydalanabilirsiniz. Plajın sol kısmında ufak bir alan halk plajı olarak ayrılmış. Ücretsiz alan isterseniz burayı kullanabilirsiniz. Turunç ile ilgili yazdığım Turunç Koyu ve Plajı Gezi Rehberi başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. Turunç’un konumu burada.

Baklabükü Koyu

baklabükü koyu

Marmaris in en güzel koylarından birisi olan Baklabükü Koyu efsane güzellikte bir denize sahip. Mavi ile yeşil burada adeta dans ediyor. Baklabükü Koyu’na ne yazık ki araba ile ulaşım yok. Ne yazık ki dedim ama belki de kirlilik açısından bu durum koy için güzel olabilir. Marmaris’ten kalkan tekne turları ile Baklabükü Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Amos Koyu

amos koyu ve plajı

Amos Koyu’nu ilk olarak manzara açısından Marmaris Koyları ve Plajları listesinin en efsane yeri ilan ediyorum. Koyu kuşbakışı görebileceğiniz, hemen yanı başındaki Amos Antik Kenti gerçekten çok özel bir yer. Yani burada hem doğa hem deniz hem de tarih iç içe. Marmaris’e yolunuz düştüğünde denize girilecek özel bir yer arıyorsanız burayı tavsiye ederim. Peki Amos’un denizi nasıl ?

Fotolardan da anlaşılacağı üzere Amos’un tertemiz, cam gibi bir denizi var. Sahili taşlık olan Amos’un denizi 5-6 metre sonra derinleşiyor. Amos Plajı’na giriş ücreti 30 TL. Koy ile ilgili tüm detayları için Amos Koyu ve Antik Kenti Gezi Rehberi başlıklı yazıma bakabilirsiniz. Amos Koyu ve Plajı’nın konumu burada.

Kumlubük Koyu ve Plajı

Marmaris Koyları ve Plajları listesinde (arabayla gidilen koylar arasında) en sevdiğimiz yer olan Kumlubük Koyu ve Plajı çok çok güzel bir plaj. Amos Koyu ve Antik Kenti’ne çok yakın konumda yer alan Kumlubük denizi ile bizi büyülüyor resmen. Eğer Marmaris’e deniz için gideceksek adresimiz Kumlubük’tür.

Tesis olanaklarının ve kalabalığın az olduğu Kumlubük Plajı’nın denizi tertemiz ve misler gibi. Biz burada yüzmeyi bırakıp şnorkelle dalış yapmayı çok seviyoruz. Kumlubük Koyu Gezi Rehberi yazım ile bu güzel koy hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Koyun konumu burada.

Çiftlik Koyu

çiftlik koyu gezi rehberi
marmaris çiftlik koyu gezi rehberi
Marmaris Koyları Ve Plajları – Çiftlik Koyu Drone Görüntümüz

Marmaris Koyları ve Plajları listesinde bir Kumlubük bir de Çiftlik Koyu en favori iki yerimiz arasında. Burası gerçekten cennetten bir köşe. Açıkça söyleyeyim Marmaris’te en güzel deniz nerede sorusunun cevabı Çiftlik Koyu’dur. Çiftlik Koyu ve Plajı’na araba ile ulaşım zor da olsa var. Biz buraya Marmaris günübirlik tekne turu ile gitmiştik ve bu güzel koya bayılmıştık. Marmaris Tekne Turu yazımız burada.

Çiftlik Koyu ve Plajına karayoluyla ulaşım için oldukça virajlı yollardan geçmeniz gerekiyor. Koya ulaştığınızda sağ tarafınızda genelde teknelere hizmet veren mekanlar var bu bölümde denize girmek zor çünkü her yerde tekne var.

Çiftlik Koyu’nda bize göre denize girilecek en güzel yer Çiftlik Halk Plajı. Burada tertemiz bir deniz sizi bekliyor. Burası eskiden kapanmış bir otelin yeriymiş. Eğer Çiftlik Halk Plajı’na geleceksiniz yiyecek ve içecek noktasında hazırlıklı gelmeyi unutmayın. Marmaris Çiftlik Koyu’nun konumu burada.

Son olarak Çiftlik Koyu ile ilgili detaylı bir gezi rehberimiz var. Bu bağlantıya (https://bujuyollarda.com/ciftlik-koyu-gezi-rehberi/) tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

Gebekse Koyu – Gebe Kilise Koyu

gebe kilise koyu

Marmaris tekne turu rotamızda Çiftlik Koyu’ndan sonraki durağımız olan Gebekse Koyu cam gibi bir denize sahip. Kara yolu ile ulaşım olmayan Gebe Kilise Koyu’nda virane halde bir kilise bulunuyor.

Anlatılanlara göre bu kilise eski çağlarda hamile kalamayan kadınlar için ibadethane amaçlı inşa edilmiş. Kilisede yaşayan rahip ve rahibelerin bu kadınlara yardım ettiğine inanılırmış. Kilisenin ismi de bu hikayeden geliyor.

Armella Koyu

Marmaris'te Tekne Turu
Marmaris Koylar ve Plajları : Armella Koyu Drone Görüntümüz

Marmaris tekne turunda gittiğimiz ve sadece tekne ile gidilebilen koy olan Armella Koyu, Marmaris Koyları ve Plajları listesinde en en sevdiğimiz koy oldu. Müthiş bir koy olan Armella’yı anlatmaya kelimeler yetmez. Burada yüzmek inanılmaz keyifliydi. Çıplak gözle koyun 6-7 metre derinliğini rahat görebiliyorsunuz.

Buraya sadece tekne ile gidildiğinden Marmaris tekne turuna katılacaksanız rotasında Armella Koyu olan turları tercih edin. Armella’ya %100 aşık olacaksınız. Burada dronedan çektiğimiz fotoğraflar efsane oldu. Marmaris’te tekne turuna sırf bu koy için tekrar katılabiliriz. Armella’yı huzurlarınızda Marmaris’in en güzel koyu ilan ediyorum.😊

Kadırga Koyu

marmaris'in en güzel koyları ve plajları

Marmaris tekne turumuzun son durağı olan Kadırga Koyu masmavi denizi ile bizi büyüledi. Son durak olmasından dolayı herkeste enerji bitmişti ama bizde bitmemişti tabi ki. Pandemi döneminde evde kalmamızın hıncını çıkartırcasına burada da yarım saate kadar yüzmüştük.

Sadece tekne ile ulaşımı olan Kadırga Koyu’nun suyu gerçekten güzel ve cam gibiydi. Yani Marmaris’teki tüm koy ve plajlara gitmek istiyorsanız tekne turu şart.

Söğüt Koyu Plajı

Marmaris’in en güzel köylerinden biri olan Söğüt Köyü çok güzel, tertemiz bir plaja sahip. Marmaris’e gittiğimiz vakitlerde hafta sonu tatili için gittiğimiz Söğüt Köyü’nde çok güzel vakit geçirmiştik.

Köyde bir çok tesis ve restaurant bulunuyor. İster buralardan faydalanabilir isterseniz kendi şemsiye ya da sandalyenizi kurabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla takılmak isterseniz plajın en sağ tarafı daha uygun. Söğüt Köyü ve Plajı ile ilgili çok detaylı bir yazım var. Dilerseniz bu bağlantıdan yazımı okuyabilirsiniz.

Dirsekbükü Koyu

dirsekbükü koyu

Sadece tekne ile gidilebilen bir koy olan Dirsekbükü Koyu oldukça korunaklı bir koy. Teknelerin uğrak noktası olan Dirsekbükü Koyu turkuaz rengi bir denize sahip. Burada yazın sadece bir tesis hizmet veriyor. Özel tekneniz varsa bu güzel koyda mola verebilirsiniz. Konum burada.

Bozburun Halk Plajı – Bozburun Koyları

Bozburun Marmaris’te son zamanların en gözde yerleri arasında sayılıyor. Oldukça dar bir alana sahip olan Bozburun Halk Plajı’nın taşlık bir sahili var. Burası ücretsiz ama beklentiniz çok yüksek olmasın. Etraf bir sürü özel işletme ile dolu isterseniz bu mekanları da tercih edebilirsiniz. Marmaris’ten kalkıp Bozburun’u tercih etmek çok mantıklı olmaz. Bozburun’da konaklama yapıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Bozburun Halk Plajı’nın konumu burada.

Bozburun koyları ve plajları arasında Bozburun Halk Plajı, Saksılı Koy, Akvaryum Koy, Larymna-Loryma Koyu, Mercimek Bükü, Dirsekbükü Ağıl Koyu, Ayağacı Bükü yer alıyor. Bu koylara ulaşım için tekne turu ya da yat şart.

Sığ Liman Plajı

sığ liman koyu

Marmaris Selimiye’de otellerden kaçıp kendi başınıza takılmak isterseniz Sığ Liman Plajı’nı şiddetle öneririm. Selimiye’de otel ve plajlardan dolayı denize girmeniz oldukça zor. Burası da olmasa gerçekten halka tahsis edilen bir alanda denize giremezsiniz. Sığ Liman Plajı’nda da sıkıntı park yeri !

Sığ Liman Plajı girişinden itibaren kumlu ve oldukça sığ. Su oldukça ılık yani çocuklu aileler için çok uygun bir yer. Plajda şemsiyeler var yazın tabiki yer bulabilirseniz. Konum burada.

Selimiye Koyları ve Plajları arasında Sığ Liman Plajı, Cennet Koyu, Hüseyin Cem Salur Koyu, Cin Bükü gibi koy ve plajlar yer alıyor.

Cennet Koyu

marmaris cennet koyu

Selimiye Koyları listesinin en güzel yeri olan Cennet Koyu isminin hakkını tam anlamıyla veriyor. Sığ Liman Plajı’ndan yürüyerek ulaşabileceğiniz Cennet Koyu oldukça sessiz sakin huzurlu bir yer. Denizi temiz ve dibi çok rahat görünüyor. Buraya giderken yanınıza deniz ayakkabısı almayı unutmayın.

Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir ? Selimiye Sığ Liman Plajında denize bakarken sağda duvar dibinden taşlara basarak ormandaki patikaya ulaşıp bu yoldan 7-8 dakika yürüdüğünüzde koya ulaşabilirsiniz. Burada kamp yapma imkanınız da mevcut bilginiz olsun. Konum burada.

Kız Kumu Plajı

marmarisin en güzel plajları

Marmaris’te denizde yürümek diye bir kavram var biliyor musunuz ? Evet Marmaris’in Orhaniye Mahallesi’nde bulunan Kız Kumu Plajı’nda deniz üstünde yürüyorsunuz.

Marmaris koyları ve plajları listesinin en özel yeri olan Kız Kumu Plajı sadece Muğla’da değil Türkiye genelinde çok özel bir yer. Denizin içinden karşı adaya yaklaşık 600 metre yürüyerek geçebiliyorsunuz. Su sadece dizinize kadar geliyor. Deniz oldukça temiz ve berrak. Ayrıca deniz çakıllı olduğundan buraya gelirken deniz ayakkabısı almanızı öneririm.

Not: Muğla’da size tıpkı Kız Kumu Plajı gibi deniz içinden yürüyebileceğiniz bir yer daha söyleyeceğim. Bu nokta Datça Koyları ve Plajları listesinde yer alan Perili Köşk Plajı. Bu plajdan da yürüyerek karşı adaya geçebiliyorsunuz.

Hisarönü Plajı

Marmaris’te hafta sonu kaçamağı yaptığımız yerler arasında olan Hisarönü upuzun bir plaja sahip. Hisarönü Plajı nedense bize biraz sıkıcı geldi. Plajın kum ya da denizin dalgalı olması bu düşünceye kapılmamıza neden olmuş olabilir. Bir de deniz oldukça rüzgar alan bir yer. Genel itibariyle kalabalık açısından sakin bir plaj olan Hisarönü Plajı’nın konumu burada.

Bördübet Koyu ve Plajı

Marmaris Koyları ve Plajları listemizde merak ettiğimiz ama beklentilerimizi karşılamayan koylardan olan Bördübet Koyu bir çok kişi için özel bir yer olsa da biz burayı çok sevemedik. Neden diye sorarsanız plaj yolunun uzun olması ve denizinin bize hitap etmemesi Bördübet’i sevmememize neden olan ana faktörler arasında. Bördübet Koyu ve Plajı ile ilgili çok detaylı bir şekilde yazdığım yazı var. Bu bağlantıdan yazımı okuyabilirsiniz.

Sarıdana Koyu

Marmaris’te ailecek gidilebilecek bir koy arıyorsanız Sarıdana Koyu’nu şiddetle tavsiye ederim. Denizi oldukça sığ olan bu güzel koy tam piknik yapmalık. Ağaçlar denize oldukça yakın konumda olduğundan yazın gölgenin ferahlığını yaşayabiliyorsunuz. Burada herhangi bir tesis yok. Gelirken hazırlıklı gelmeniz lazım. Su noktasında tulumbadan su akıyor ondan faydalanabilirsiniz.

Yolu toprak olan fakat çok da zorlu olmayan Sarıdana Koyu bize göre tam kamp yapmalık. Yazın kamp için gelecekseniz erken saatlerde gelmenizde fayda var. Son olarak Sarıdana Koyu’nda duş ve wc yok bilginiz olsun. Konum burada.

Ayın Koyu

Sarıdana Koyu’na çok yakın konumda olan Ayın Koyu Marmaris’te sessiz sakin bir yerde denize girmek isterseniz güzel bir tercih olabilir. Ayın Koyu’na girmek için bir tesisten geçmeniz gerekiyor. Bu tesis de her zaman açık olmuyor. Yazın hafta sonları genelde açık.

Yolu belli bir yerden sonra toprak olan Ayın Koyu’nda yiyecek içecek noktasında imkanlar oldukça kısıtlı. Dolayısıyla buraya gelirken hazırlıklı gelmenizde fayda var. Çadır kurma imkanınız da var onu da belirteyim. Konum burada.

İncekum Plajı

marmaris plajları

Marmaris Plajları listesinin en iyi 3 adayından biri olabilecek İncekum Plajı efsane bir yer. Deniz tertemiz ve cam gibi. İncekum Plajı, Marmaris’e yaklaşık 25 km uzaklıkta yer alıyor.

2022 yılı için İncekum Plajı’nın giriş ücreti 60 TL. İçeride şezlong, şemsiye kullanırsanız bu ücret de ayrıca alınıyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbest. Yanınızda bol miktarda içecek olsun. Girişten sonra traktör römorkunda 750 m yolculuktan sonra plaja ulaşıyorsunuz. Römork derken oturmak için yerler yapılmış şirin bir araca dönüştürülmüş.

İncekum Plajı’nın müthiş güzellikte bir kumu var. Denizin rengi insanı büyülüyor. Burası yazın özellikle hafta sonları oldukça kalabalık. Buraya öğlen saat 12 den önce gelmenizi tavsiye ederim. Hafta içi biraz daha sakin. İncekum Plajı’nın konumu burada.

Sedir Adası ve Kleopatra Plajı

sedir adası açılış ve kapanış saatleri
kleopatra plajı marmaris

Marmaris Koyları ve Plajları listesinin son yeri olan fakat en efsane yeri Kleopatra Plajına geldik. Kleopatra Adası namı diğer Sedir Adası aslında coğrafi olarak Muğla’nın Ula ilçesine bağlı iken genelde Marmaris ile anılıyor. Sedir Adası (Kleopatra Adası), Marmaris gezilecek yerler listesinin en başında yer alıyor. Sedir Adası, Kedrai Antik Kenti ve ünlü Kleopatra Plajı ile de biliniyor.

Sedir Adası’na nasıl gidilir ? İlk olarak Sedir Adası, Muğla’ya 62 km, Marmaris’e 23 km mesafede konumlanıyor. Adaya Marmaris’in Çamlı Köyü’nden düzenli olarak yapılan tekne seferleriyle 45 dakikaya ulaşabiliyorsunuz. Sedir Adası’na gidiş geliş ulaşım bedeli 40 TL. Son olarak buraya kadar gelmişken İncekum Plajı’nı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Sedir Adası, Kleopatra Plajı Giriş Ücreti:

2023 yılı için Sedir Adası’nın giriş ücreti 300 TL. 8 yaş altı ücretsiz, 8-18 yaş arası yarı ücret. Müze kartı olanlar yarı ücret ödeyerek adaya giriş yapabiliyor.

Sedir Adasına gelip piknik yapmak isterseniz hazırlıklı gelmenizde fayda var. Adada şartlar biraz pahalı. Adanın para birimi sanki dolar 🙂 Ha bir de dalış noktasında yanınızda şnorkeliniz kesinlikle olsun.

Sedir Adası ve Kleopatra Plajı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz çok kapsamlı yazdığımız Sedir Adası ve Kleopatra Plajı Hakkında Her Şey (https://bujuyollarda.com/sedir-adasi-ve-kleopatra-plaji/) başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Lacivert Koy

marmaris koyları

Adının tam hakkını veren Lacivert Koy masmavi bir denize sahip. Suyu oldukça serin olan bu güzel koya sadece tekne ile ulaşım var. Dalış içinde ideal bir yer olan Lacivert Koyun derinliği 70-80 metreyi buluyor. Lacivert olmasının nedeni de bu derinlik. Son olarak Poseidon’un evinin Lacivert Koy’da olduğu rivayet ediliyor.

Marmaris’in En Güzel Plajı ve Koyu

marmaris koyları ve plajları

Evet Marmaris’teki koy ve plaj listemizin sonuna geldik. Yazımızın başında da belirttiğim gibi Marmaris’in en güzel plaj ve koyunu aşağıda ilan ediyoruz. Güzellik yarışması gibi ilk Marmaris’in ilk 7 güzel plaj ve koyu aşağıda.😊

Marmaris’in En Güzel Plaj ve Koyları:

 1. Armella Koyu
 2. Kumlubük Koyu ve Plajı
 3. Amos Koyu ve Plajı
 4. Çiftlik Koyu
 5. Sedir Adası (Kleopatra Plajı)
 6. İncekum Plajı
 7. Gebekse Koyu (Gebe Kilise Koyu)

Marmaris koyları ve plajları listemizin bu sefer sonuna geldik.😊 Bol mavili bir yazı oldu. En başta dediğim gibi Muğla’da özellikle Marmaris tarafında kıyılarda girinti çıkıntı fazla olduğundan burada her yer koy ve plaj. Marmaris gerçekten çok özel bir yer. Koy ve plajlarla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa ve bilgim dahilindeyse aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.😊

1 Yorum

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.