köyceğizde restaurant önerileri

Köyceğiz’de Ne Yenir & Restaurant Önerileri

Muğla aşığı bir çift olarak her hafta sonu boşluk bulduğumuzda Muğla’yı keşfe devam ediyoruz. Muğla’da 4 yıldır ikamet etmemize rağmen Muğla’da gitmediğimiz, keşfetmediğimiz bir çok yer var. Her ilçesi Türkiye’deki bir çok ilden çok daha fazla gezilecek yere sahip. Bizde bu ilçeleri gezdikçe yazmaya ve sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Yakında bizi Muğla turizm elçisi ilan ederler herhalde:) Bugün de Köyceğiz’de Ne Yenir & Nerede Yenir başlıklı yazımla size geldim. Köyceğiz’de güzel önerilerim var. Eminim pişman olmayacaksanız.

Köyceğiz Yemek ve Restaurant önerilerine geçmeden önce detaylı olarak hazırladığım Köyceğiz Gezilecek Yerler | En İyi 10 Öneri (Ayrıntılı) başlıklı yazımı okumayı ihmal etmeyin. Şimdi Köyceğiz’de sadece gözünüzün değil midenizin de bayram etmesi için tavsiye edeceğim mekanları bildiriyorum.

YUVARLAKÇAY DOĞA RESTAURANT

Köyceğiz denilince akla ilk gelen yerlerden biri Yuvarlak Çay. Doğayla iç içe olmak, kafayı sıfırlamak ve enfes bir kahvaltı yapmak istiyorsanız Yuvarlakçay’a kesinlikle uğramalısınız. Yuvarlakçay’ın suyu buz ötesi. Yazın sıcağında serinlemek için bire bir. Buradaki işletmelerin çay üzerinde yaptıkları salıncaklar ise tam fotoğraf çekmelik.

köyceğiz yemek önerileri doğa restaurant

Gelelim Yuvarlakçay restaurant önerilerine. Yuvarlakçay son zamanlarda oldukça popüler bir yer olduğundan çok fazla ilgi çekiyor. Bu noktada size Yuvarlakçay başlangıcından kaynağın olduğu yere kadar sıra sıra işletmelerle dolu. Önceden araştırıp hangi restauranta gideceğinize karar vermezseniz orada seçim konusunda zorlanabilirsiniz. Tam bu noktada size Doğa Restaurant’ı gönül rahatlığıyla önerebilirim. Köyceğiz’den Yuvarlakçay tarafına dönüp o yoldan ilerlediğinizde tabelalar sizi çok rahat Doğa Restaurant’a götürüyor. Burada arabanızı rahatlıkla park edebileceğiniz alanlar bulunuyor. Aracınızı park ettikten sonra suyun aktığı yere mini bir yürüyüş yapıyorsunuz ve sizi mükemmel bir manzara karşılıyor.

Biz Doğa Restaurant’ta efsane bir kahvaltı yaptık. Çeşit çeşit göze, mideye hitap eden bir kahvaltı. Ama kahvaltıdan ziyade bizim işletmelerden beklediğimiz en önemli şey ilgi, alaka ve samimiyet. Onu da burada fazlasıyla gördük. Ümit Bey, Nesrin Hanım ve de güzel mi güzel kızları Ceren inanılmaz tatlı ve samimi insanlardı. Sunulan kahvaltıdan öte ilgi ve alakaları takdire şayandı. Enfes bir kahvaltı yaptıktan sonra sıcaktan bunalan Üstün’ü tutamadım ve bir anda Yuvarlakçay’ın içinde buldum. Bu suda normalde soğuktan dolayı 5 dk bile duramazken ben Üstün’ü zorla çıkardım. Tam tamına 20 dk yüzdü.:) Çıktığında gözü hala soğuk sulardaydı 🙂

köyceğizde ne yenir

Üstün’ün soğuk su keyfi sonrası Yuvarlakçay manzarası eşliğinde Ceren’in elinden güzel bir kahve içtik ve Doğa Restaurant’tan ayrıldık.

Köyceğiz’de Ne Yenir sorusunun birinci cevabını bulduk. Burayı sadece kahvaltı için değil öğle ve akşam yemeği için de gelebilirsiniz. Hangi öğün gelirseniz gelin Köyceğiz’e özgü yoğurtlama yemeyi ihmal etmeyin.

NOT: Doğa Restaurant’a gelecekseniz şort ve havlu getirmeyi unutmayın. Burada soyunma kabini var. Soğuk suya girmeden dönmeyin. Üstün’ün rekorunu kırarsanız yorum yapın.:)

köyceğizde ne yenir doğa restaurant
köyceğiz yuvarlakçay doğa restaurant
Yuvarlakçay Doğa Restaurant Nerede ve Yol Tarifi

Yuvarlakçay Doğa Restaurant’a Beyobası tarafından Yuvarlakçay’a döndüğünüzde bu yol üzerinden yaklaşık 6 km gittikten hemen sonra ulaşabilirsiniz. Araç park yeri sıkıntısı yok. Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

Yuvarlakçay Doğa Restaurant Açılış ve Kapanış Saatleri

Yaz aylarında Yuvarlakçay Doğa Restaurant’ın açılış saati 09:00, kapanış saati gece 00:00

Yuvarlakçay Doğa Restaurant İletişim Bilgileri

Rezervasyon için telefon: 0536 370 20 56

AVANGART CAFE & RESTAURANT
köyceğiz yemek

Köyceğiz’de Ne Yenir sorusunun diğer bir cevabına geldik. Eğer Köyceğiz’e geldiyseniz manzarası güzel, yemekleri lezzetli, sunumları efsane ve çalışanları ilgili bir yer arıyorsanız kesinlikle Avangart Cafe Restaurant’a gelmelisiniz. Burayı tercih ettiğimiz için çok ama çok mutlu olduk. Özellikle Erkan ve Mehmet Bey’e ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Köyceğiz Avangart Cafe Restaurant’ta Köyceğiz Gölü manzarası eşliğinde enfes bir yemek keyfi yapabilirsiniz. Biz deneyimleyemedik fakat buranın kahvaltısı da çok çok iyiymiş. Akşamları canlı müzik eşliğinde keyifler tavan yapıyor. Burada güzel bir meyhane de var, ister göl kenarında sakince yemeğinizi yiyebilir ister meyhane kısmında eğlenebilirsiniz.

köyceğizde ne yenir

Dünyada sadece 2 yerde bulunan ve bu yerlerden biri de Köyceğiz olan mavi yengeç lezzetini burada tadabilirsiniz. Yengeç önünüze geldiğinde benim gibi hani maviydi demeyin çünkü yengeçciğimin mavi çizgilerinden dolayı ismi mavi yengeçmiş. Bir de mavi yengeç söylerseniz sakın çatal bıçakla uğraşmayın direkt elle yiyin. Çatal bıçak eziyet oluyor. El çok daha pratik.

köyceğiz restaurant avangart cafe

Mavi yengeç sonrası karışık köfte ve Avangart Yoğurtlu Kebap sipariş verdik. İkisi de oldukça lezzetliydi. Buraya gelirseniz Muğla’ya özgü lezzet yoğurtlama yemeyi de unutmayın. Yemek sonrası yediğimiz hurmalı puding tam bir enerji deposuydu. Hurmalı pudingin verdiği enerji ile Köyceğiz Gölüne dalıp Ege’den rahatlıkla çıkabilirsiniz.:D    

Avangart Cafe Restaurant ve çalışanları her şeyi ile bizden 10 puan aldı. Burayı gönül rahatlığıyla sizlere öneririm.

köyceğizde ne yenir avangart cafe
Avangart Cafe Restaurant Nerede ve Yol Tarifi

Avangart Cafe Restaurant Köyceğiz merkezde bulunuyor. Burada Köyceğiz Gölü manzarasında yemek yiyorsunuz. Buraya gelmek için aracınızı uygun bir yere park edip yürümeniz lazım. Avangart Cafe ve Restaurant’ın konumu ve yol tarifi için buraya göz atabilirsiniz.   

Avangart Cafe Restaurant İletişim Bilgileri

Köyceğiz, Ulucami Mahallesi, Atatürk Kordonu No:2, 48800 Köyceğiz/Muğla
avangartcafe.com / (0252) 262 12 02

Köyceğiz’de Ne Yenir başlıklı yazımın sonuna geldik. Köyceğiz ile ilgili diğer yazılarım aşağıda. Musmutlu gezmeleriniz olsun.:)

2 Comments

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.