4 Başlıkta Milas Gezi Rehberi

Milas gezi rehberi yazıma hoş geldiniz. Muğla’nın az bilinen ama oldukça güzel bir ilçesi varsa o da Milas’tır. Hemen yanı başındaki Bodrum’un gölgesinde kalsa da Milas’ta da gezilecek görülecek çok güzel yerler var. Milas’ta bulunan antik kentler hem çok fazla hem de çok özel. Burada o kadar çok antik kent var ki Milas topraklarından resmen tarih fışkırıyor. Milas gezi rehberimde bunların hepsine vakıf olacaksınız.

Milas merkezde deniz olmasa da çevresinde çok güzel koylar var. Hatta Muğla’da benim favori koyum olan Çökertme Koyu Milas sınırları içeresinde yer alıyor. Bu koy dışında Milas’ın kuzey tarafında kalan koy ve plajlar da çok özel. Yani Milas’a gelecekseniz burayı boş geçmeyin ve kesinlikle değerlendirin.

Milas Gezi Rehberi

milas gezi rehberi yediler manastırı
Milas Gezi Rehberi : Yediler Manastırı

Milas gezi rehberi başlıklı yazımda Milas Nerede, Milas’a Nasıl Gidilir, Milas Gezilecek Yerler, Milas Koyları ve Plajları ve Çökertme Koyu gibi konular hakkında tüm detayları bulabilirsiniz. Bu ilçeyi eminim çok seveceksiniz. Hele ki Milas’ın tarihi yerleri çok güzel. Milas’a geldiğinizde Herakleia Antik Kenti, Labranda Antik Kenti, Iasos Antik Kenti, Beçin Kalesi ve Euromos Antik Kenti’ne bilhassa zaman ayırın.

Milas Nerede – Milas’a Nasıl Gidilir ? Detaylı Cevap

milas nerede milas'a nasıl gidilir

İçimizdeki keşif ruhu ile sürekli bir yerler keşfetmeye çalışıyoruz. Hatta bazen gittiğimiz yerlere tekrar gidiyoruz ve bu yerlerde farklı şeyler yakalamaya çalışıyoruz. Milas da birden fazla gittiğimiz yerler arasında yer alıyor. Hal böyleyken detaylı bir Milas rehberi hazırlamak bizim için şart oldu.

Bu yazımda Milas Nerede – Milas’a Nasıl Gidilir, Milas Nasıl Bir Yer, Milas’a Ne Zaman Gidilir, Milas Kaç Günde Gezilir, Milas’ın Neyi Meşhur sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Milas Gezilecek Yerler : En Güzel 26 Yer (Haritalı)

milas-gezilecek-yerler

Yazıma iddialı bir giriş yapmak istiyorum. Size bomba gibi bir Milas gezilecek yerler listesi hazırladım. Bu yazımı okuduğunuzda Milas’ta gezilmedik yer bırakmayacaksınız. Her yerini çok beğendiğimiz ve gezmelere doymadığımız Milas’ta gezilecek çok yer var. Tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, plajları ve koylarıyla Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Milas tam anlamıyla bir yeryüzü cenneti.

Çökertme Koyu Gezi Rehberi : Milas’ın Cenneti

çökertme plajı

Muğla gez gez bitmez. Hele ki Muğla’yı detaylı gezmek isterseniz buraya kafadan bir 3 ay ayırmanız lazım. Düşünün biz yaklaşık 5 yıldır Muğla’dayız hala gitmediğimiz yerler var. Daha önce gitmediğimiz yerlerden biri de Çökertme Koyu’ydu. Çökertme Koyu’nda bir hafta sonumuzu geçirdik ve sizler için güzel öneriler ve püf noktalar yakaladık. O zaman gelsin detaylı Çökertme Koyu Gezi Notları.

Milas Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

milas koyları ve plajları

Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Milas çok güzel koylara ve plajlara sahip. Bu koylar ve plajlar sizi turkuaz rengi, tertemiz sulara kavuşturuyor. Muğla’da o kadar çok koy var ki bu çokluktan Milas’ta nasibini almış. Bu koylar arasında Muğla’da çok ama çok beğendiğimiz koylar da var. Milas koyları ve plajları noktasında Milas’ın güney tarafı yani Ören, Çökertme Köyü tarafı bize çok daha güzel geliyor.