Göcek Gezi Rehberi: 6 Başlıkta Göcek Hakkında Her Şey

Göcek gezi rehberi içeriğimde bu mükemmel tatil bölgesi ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Benim de çok sevdiğim Fethiye’nin bu şirin mahallesi her fırsatta gittiğim bir yer. Harika konaklama önerileri, yeme-içme tavsiyeleri, tekne turu deneyimi gibi detaylı yazılarımla size Göcek’i sevdirmeye, henüz gitmediyseniz bu yaz bir Göcek tatili yaptırtmaya niyetliyim. Şimdi oturduğumuz yerde yoldan çıkarma bizi be Buju, masrafa sokma diyorsanız sakince sağ üst köşedeki çarpıya basın derim. 😂

Göcek Gezi Rehberi

muğla koyları ve plajları
Göcek Gezi Rehberi

Göcek aslında Fethiye’ye bağlı bir mahalle. Mavi tur yolculuklarının gözdesi olduğundan dolayı burada da turizm oldukça gelişmiş. Hatta lüks yat turizmine hizmet ettiği için bir çok yerden daha lüks olduğunu da söyleyebilirim Göcek’in.

Göcek’te mavi yolculuk boşuna meşhur olmamış anlayacağınız. Görebileceğiniz en turkuaz koylar burada. 7 yıldır Muğla’da yaşıyorum. Her ilçede konakladım, onlarca plajda koyda denize girdim. En çok nerede yüzmeyi seviyorsun diye sorarsanız hiç düşünmeden Göcek derim.

Göcek koyları ve plajları benim için her zaman ilk sırada. Kara yoluyla gidip denize girebileceğiniz yerler kısıtlı Göcek’te. Ama günübirlik tekne turuna katılarak mükemmel koylarda yüzme fırsatı yakalayabilirsiniz. Göcek’te yapılacak aktiviteler arasında 1 numarada benim için Göcek tekne turu. Zaten harika da bir tekne tavsiyem var. 3 yıldır her yaz müdavimiyim. Belki yüzlerce kişi de benim yönlendirmemle gitti ve defalarca kez memnuniyet mesajları aldım. 😊 Yazımı aşağıda göreceksiniz.

Göcek gece hayatı diğer yerler kadar canlı değil. Burası daha sakin, güzel restoranların olduğu keyifli bir bölge. Eğlenmek için doğru adreste olmayabilirsiniz ama Göcek’te ne yenir burası için doğru soru bence. Bunun için de size şahane tavsiyelerim var. Göcek gezi rehberi içinde aradığınız her şeyi bulacaksınız demiştim. 😊

Göcek’te gezilecek yerler ise az ve öz. Kara yolu ile gidebileceğiniz koylar var mesela listede. Harika fotoğraflar videolar çekebileceğiniz D-Marin mutlaka uğramanız gereken bir yer. Göcek tarihi yerler arıyorsanız da Daedala kaya mezarları görebileceğiniz tek yer.

Göcek Nerede – Göcek’e Nasıl Gidilir

Göcek gezi rehberi

Mavi turların kalbinin attığı Göcek, yemyeşil doğası, masmavi denizi ve güzel mi güzel marinalarıyla son zamanların popüler tatil noktası olma yolunda ilerliyor. 

Göcek Gezilecek Yerler Listesi

Göcek gezi rehberi

Muğla aşığı gezgin bir çift olarak Muğla’yı son sürat keşfetmeye devam ediyoruz. Malum pandemi dönemi olduğu için gezilerimiz artık yurtiçi odaklı.

Göcek’te Ne Yenir ?

göcekte ne yenir

Göcek bir tatil için size her şeyi aynı anda sunuyor. Doğa, deniz, şık yeme içme mekanları gibi bir çok şeyi Göcek’te bulabilirsiniz.

Göcek’te Nerede Kalınır ?

göcek'te nerede kalınır

Göcek’in genel olarak üst gelir grubuna hitap eden bir yer olmasından dolayı buradaki otel ve apartlar bir çok tatil merkezine göre daha yüksek fiyatlara sahip.

Göcek Koyları ve Plajları

göcek koyları ve plajları hamam koyu

Güzel mi güzel Muğla’nın kıyı şeridi uzunluğu yaklaşık 1480 km. Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip Muğla’da çok güzel koy ve plajlar bulunuyor.

Göcek Tekne Turu Tavsiyesi

Göcek gezi rehberi

Göcek’te yapılması gerekenlerin başında gelen tekne turu müthiş bir deneyim sunuyor size. Yüzmekten kendinizi balık gibi hissedene kadar denizin tadına varıyorsunuz.