Salda Gölü Gezi Rehberi : Yerli Maldivlerimiz

İnanın bana Salda Gölü’nün bu kadar üne kavuşacağını Salda’lılar bile bilmiyordu. Fazla değil bundan 3 yıl öncesine kadar Salda Gölü kimse tarafından bilinmiyordu. Coğrafya derslerinde bile ismi geçmiyordu. Biz Salda’nın yerlileriyle görüştüğümüzde ”Abi biz bile anlamadık burası nasıl popüler oldu, bu göl 50 yıldır burada ilk defa böyle giden gelen çok oluyor.” diyorlardı. Gerçekten Salda Gölü son 3 yıldır inanılmaz bir ilgiyle karşı karşıya. Bu ilgiye en büyük katkıyı veren araç ise tabi ki Sosyal Medya. Sosyal medyada gezginlerin buraya çıkarma yapması, filtreli fotoğraflar, turkuaz renginin güzelliği, drone görüntüleri bu popülaritenin kat ve kat artmasını sağlayan faktörler arasında.     

salda gölü gezi rehberi

     Seyahat tutkunu bir çift olarak biz de Salda Gölüne çıkarma yapmıştık. Fakat tabi ki Salda ile yetinmeyip bu gezi rotamıza Kuyucak Lavanta Köyünü ve Sagalassos Antik Kentini dahil etmiştik. Yani toplamda bu bölgede muhteşem üçlü olarak tabir ettiğim yerleri gezdik. 

     Bu yazımda ilk olarak gezdiğimiz Salda Gölü ile ilgili genel bilgiler verip, Salda Gölü’nün Özellikleri, Salda Gölü Nerede, Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir, Salda Gölüne Ne Zaman Gidilir, Salda Gölünde Ne Yapılır, Salda Gölünde Kamp, Salda Gölünde Otel ve Konaklama gibi başlıkları detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

SALDA GÖLÜ HAKKINDA BİLGİLER & SALDA GÖLÜ’NÜN ÖZELLİKLERİ

    Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu bir göl. Salda Gölü’nün dışa akışı yok yani kapalı bir havzası var. Bembeyaz kumu, turkuaz rengi sularıyla Salda Gölü’nün özellikleri aşağıdaki gibi:

       Salda Gölü’nün Özellikleri:
 • Salda Gölü’nün çevresi 44 km’dir.
 • Türkiye’nin en derin göllerinden biri olan Salda Gölü’nün derinliği 185 metre kadar ulaşıyor. Bazı kaynaklarda Salda Gölü’nün dünyanın 3. en derin gölü olduğu belirtmiş. O kaynaklara yok daha neler diyiyorum ve bu bağlantıyı buraya bırakıyorum.
 • Dünya’da Mars gezegeninin özelliklerini taşıyan iki yerden birisi Salda Gölü. Bir diğeri de Kanada’nın kuzeyinde bulunuyor. Bunun nedeni Salda Gölü’nün kıyılarındaki beyaz hamura benzer toprağın Mars’ta da var olması.
 • Göl içindeki suların çekilmesiyle görülmeye başlayan yedi beyaz ada bulunuyor.
 • Salda Gölü, Türkiye’nin birinci dünyanın ise beşinci en temiz gölü. (Umarım bu en temiz durum insanoğlunun kirliliğine maruz kalmaz.)
 • Salda Gölü’nün yaklaşık 2 milyon yıl önce oluştuğu tahmin ediliyor. Göl ve kıyı şeridi 1. Derece Doğal Sit alanı durumunda. Yani imara açık değil. İleride nasıl olur bilemem ama burası kesin ticari bir şekilde buralara beton yapılarak değerlendirilir.
 • Salda Gölü’nün kumu bembeyaz ve Maldivleri anımsatacak şekilde. Bu yüzden buraya Türkiye’nin Maldivleri biz de Saldivleri diyiyoruz. Kuma beyaz rengi veren de magnezyum minerali. Hatta gölde uzun süre bir şey kaldığında kalan şey beyazlaşıyormuş. Bu da gölün hala magnezit ürettiğini ıspatlıyor.
 • Salda Gölü ve çevresindeki karaçam ormanları bu bölgeye özgü endemik bitki ve hayvan türlerine sahip. Gölde 3 endemik tatlı su balığı, göl çevresinde ise yaban domuzu, tilki, kaplumbağa gibi canlılar bulunuyor. Sığırkuyruğu bitkisinin 2 türü yalnızca Salda’nın güney kıyılarında yetişiyor.
 • Salda Gölü tektonik bir krater gölü olduğundan suyunda bolca soda, magnezyum bulunuyor. Bu minareller cildi oldukça iyi geliyor. Hatta Salda Gölü’nün killi yapıya sahip kumu ile peeling yapabilirsiniz.
 • Salda Gölü’nün yıldan yıla suyu çekiliyor. Suların neden çekildiği ile ilgili detaylı araştırma yapılıyormuş.
SALDA GÖLÜ NEREDE & SALDA GÖLÜ HARİTASI &
SALDA GÖLÜ NEREYE BAĞLI ?

     Salda Gölü, Burdur ilinin Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Yeşilovay’a uzaklığı yaklaşık 5 km. Haritaya baktığınızda Salda Gölü’nün konumu Burdur-Denizli-Antalya üçgeninin hemen ortası sayılabilecek bir yerde . Türkiye’nin en temiz ve derin gölü olan Salda Gölü’nün Burdur’a uzaklığı 60 km, Denizli’ye uzaklığı 100 km ve Antalya’ya uzaklığı 160 km’dir.

     Salda Gölü’nün haritadaki konumu ve yol tarifi için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Salda Gölü’nde gideceğiniz yere göre aracınızı park edebileceğiniz uygun yerler bulunuyor.

SALDA GÖLÜ’NE NASIL GİDİLİR & SALDA GÖLÜ’NE ULAŞIM ?
burdur yeşilova salda

      Salda Gölü’ne Uçak İle Ulaşım:

      Salda Gölü’ne nasıl gidilir sorusunun cevabına geldik. Eğer Salda Gölü’ne mesafe açısından uzak bir şehirden gelecekseniz Salda Gölü’ne gelmek için en hızlı yol uçak ile ulaşım.Salda Gölü’ne en yakın havalimanı Denizli Çardak Havalimanı, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ve Antalya Havalimanı. Salda Gölü ile Denizli Çardak Havalimanı arası mesafe 47 km, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı arası mesafe 110 km, Antalya Havalimanı arası mesafe ise 164 km. 

     Denizli Çardak Havalimanı’ndan Salda Gölü’ne ulaşım:

     Çardak Havalimanındaki servislerle önce Denizli otogarına gitmeniz buradan da her saat başı Yeşilova’ya giden minibüslere binmeniz gerekiyor. Yaklaşık 1 buçuk saat sonra Yeşilova’ya ulaşıyorsunuz ve buradan da 20-30 TL’ye taksiyle Salda Gölü’ne geçebiliyorsunuz. Yeşilova’dan Denizli istikametine giden dolmuşlara da binebilirsiniz.

      Antalya Havalimanı’ndan Salda Gölü’ne ulaşım:

      Antalya Havalimanından servislerle Antalya Otogarı’na geçip buradan saat başı kalkan Yeşilova minibüsleriyle yaklaşık 2 saatte Yeşilova’ya ulaşıyorsunuz. Buradan da 20-30 TL’ye taksiyle Salda Gölü’ne geçebiliyorsunuz. Yeşilova’dan Denizli istikametine giden dolmuşlara da binebilirsiniz.

     Isparta Süleyman Demirel Havalimanından Salda Gölü’ne Ulaşım:

     Isparta için de yukarıda ulaşım sıralaması geçerli. 

     Salda Gölü’ne uçak ile gelmek için önemli olan ucuz uçak bileti bulabilmek.  Bunun yolu da önceden bilet almak ve ucuz uçak bileti bulma yöntemleri başlıklı yazımı okumak.:)

      Salda Gölü’ne Otobüs İle Ulaşım:

     Salda Gölü’ne nasıl gidilir sorusunun bir diğer cevabı otobüs ile ulaşım. Salda Gölü’ne yakın bir ilden gelecekseniz en mantıklı yol tabi ki otobüs.

     Türkiye’nin muhteşem doğal güzelliği Salda Gölü Burdur, Denizli, Isparta ve Antalya illerine yakın bir konumda bulunuyor. Bu dört şehirden sizin için hangi il en uygunsa Türkiye’nin dört bir yanından kalkan şehirlerarası otobüslerle gelebilirsiniz. Daha sonra şehirler arası otobüs firmalarıyla Burdur’a gelip oradan da Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Burdur otogarından saat başı hareket eden Yeşilova minibüslerine oradan da 5 km uzaklıktaki Salda Gölü’ne ulaşabilirler.

NOT: Burdur’dan Yeşilova’ya akşam saatlerinden sonra minibüs bulunmuyor. Bu noktaya dikkat etmenizde fayda var.Burdur’dan Yeşilova’ya minibüs saatleri için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

      
     Otobüs ile,

 • İstanbul Salda Gölü arası yaklaşık 611 km ve yol yaklaşık 7 saat 15 dakika sürüyor. (İstanbul – Burdur Otobüs Bileti ortalama 120,00 TL)
 • Antalya Salda Gölü arası yaklaşık 145 km ve yol yaklaşık 2 saat 10 dakika sürüyor. (Antalya – Burdur Otobüs Bileti ortalama 25,00 TL.)
 • İzmir Salda Gölü arası yaklaşık 322 km ve yol yaklaşık 4 saat 5 dakika sürüyor. (İzmir – Burdur Otobüs Bileti ortalama 75,00 TL)
 • Ankara Salda Gölü arası yaklaşık 450 km ve yol yaklaşık 5 saat 30 dakika sürüyor. (Ankara – Burdur Otobüs Bileti ortalama 75,00 TL)
 • Muğla Salda Gölü arası yaklaşık 160 km ve yol yaklaşık 2 saat 30 dakika sürüyor. (Muğla – Burdur Otobüs Bileti ortalama 65,00 TL)
 • Isparta Salda Gölü arası yaklaşık 108 km ve yol yaklaşık 1 saat 40 dakika sürüyor. (Isparta – Burdur Otobüs Bileti ortalama 25,00 TL)
 • Denizli Salda Gölü arası yaklaşık 85 km ve yol yaklaşık 1 saat 10 dakika sürüyor. (Denizli – Burdur Otobüs Bileti ortalama 35,00 TL)

     Not: Fiyatlar, 2019 yılı için ortalama fiyatlardan oluşturulmuş olup firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir.

SALDA GÖLÜ’NE NE ZAMAN GİDİLİR ?

     Salda Gölü’nün son yıllarda popülaritesinin çok fazla artmasından dolayı buraya inanılmaz bir ilgi var. Özellikle yaz aylarında, resmi tatiller ve bayramlarda bu yoğunluk oldukça artıyor. Yoğunluğu sevmiyorsanız bana göre Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım dönemi sizin için oldukça ideal. Haa ben suya girip yüzeceğim, çamur banyosu yapıp güneşleceğim derseniz yaz aylarında gelmeniz lazım. Kışın eğer Salda’ya gelirseniz Salda’yı gören tepelerde kayak yapma şansınız da var.

SALDA GÖLÜ’NDE NE YAPILIR : 8 AKTİVİTE
salda gölü aktivite

     Turkuaz rengi suları, bembeyaz kumları ile size görsel şölen sunan Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölüne geldiniz ve yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız aşağıda yazdığımı 10 aktiviteyi yapıp Salda’nın keyfini dibine kadar çıkartabilirsiniz.

        Salda Gölü’nde Ne Yapılır & Yapılacak Aktiviteler
 • Salda Gölü’nün sadece popüler olan batı kısmını değil doğu kısmındaki bakir kıyıları da keşfetmeyi unutmayın.
 • Yazın sular çekildiğinde ortaya çıkan 7 minicik adayı gezmeyi unutmayın.
 • Salda Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde güzel mi güzel kahvaltı yapın. 
 • Salda Gölü’nün doğal killeriyle yüzünüze maske yapın.
 • Türkiye’nin en temiz gölü olan berrak mı berrak Salda Gölü’nün turkuaz sularında yüzmenin tadını çıkarın. (Yüzme bilenlerin kesinlikle boyu aşan yerlere gitmemesi gerekiyor.)
 • Konaklama yapacaksanız çadır kamp alanlarında çadır keyfi yapın.
 • Salda Gölü’nin etrafını bisiklet kiralayarak turlayın. (Performans İster)
 • Söylememe gerek yok ama ben yine yazayım. Bol bol fotoğraf çekilin ve deklanşörünüzü eskitin. (Gün batımını yakalamayı unutmayın)
SALDA GÖLÜ GİRİŞ ÜCRETİ (2019)

     Salda Gölü’nde bir çok yeri ücretsiz gezip görebilirsiniz. Fakat bazı özel yerler işletmelere ait olduğundan giriş için doğal olarak ücret alınıyor. Bu yerlerden insanların yüzmek ve piknik yapmak için en çok tercih ettiği ‘Salda Gölü Tabiat Parkı 2019 yılı giriş ücretleri’ aşağıdaki gibi.

2019 YILI SALDA GÖLÜ TABİAT PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ

        YAYA GİRİŞ
            ÜCRETİ

                                       ARAÇLA GİRİŞ ÜCRETİ

NORMAL

İNDİRİMLİ

I. Grup (Bisiklet)

II. Grup (Motorsiklet, ATV)

III. Grup (Otomobil)

IV. Grup (Minibüs, Kamyonet, Pikap)

V Grup (Midibüs)

VI. Grup (Otobüs)

3,50 TL

1,50 TL

3,50 TL

5 TL

10 TL

31 TL

52 TL

94 TL

SALDA GÖLÜ’NDE YÜZÜLÜR MÜ ?
burdur yeşilova

     Salda Gölü’nde yüzülür mü sorusu gerçekten ucunda hayat olduğu için oldukça önemli bir konu. Normalde göllerde hele ki baraj göllerinde her yıl haberlerden de şahit olduğumuz üzere bir çok boğulma vakası oluyor. Bu konu çok hassas ve önemli bir konu. Salda Gölü’nde bir çok yerde ”göle girmek tehlikeli ve yasaktır” levhalarını göreceksiniz. Fakat bir çok yerde göreceğiniz üzere insanlar göle giriyor. Bu levhalar yetkililerin biz sizi uyarmıştık deme şekli !

     Salda Gölü’nde var olan plajlardan dolayı burada kesinlikle yüzmek yasak diyemeyiz. Her ne kadar yüzmek yasak olmasa da gölün yapısından (suyunun tatlı su olması ve suların çekilerek bataklık oluşması) dolayı boyu aşan yerlere kesinlikle gitmemenizi tavsiye ediyorum. İsterseniz olimpiyat yüzücüsü olun, risk almayın ! Yüzme bilmiyorsanız Salda’nın bir anda derinleşen yapısını asla unutmayın ! Bilinmedik yerlerde yüzerek maceralara kalkışmayın !

     Son olarak Salda’da girdap oluyor, insanları içine çekiyor dedikoduları bazen ortaya çıkıyor. Net söylüyorum burada böyle bir şey yok !!!     

SALDA GÖLÜ PLAJLARI
salda gezisi

     Turkuaz renkli, beyaz kumlu, Türkiye’nin en temiz gölü ünvanıyla Salda Gölü’nde belli başlı yerlerde plajlar bulunuyor. Salda Gölü’nde yüzme sezonu Haziran ayı başlıyor, Eylül ayında sona eriyor. Bu plajlar hakkında aşağıda detaylı bir şekilde bilgi vereceğim. Fakat uyarımı şimdiden yapayım bu plajların dışında göle girmenizi tavsiye ediyorum.

        Salda Gölü Plajları
 • Salda Gölü Belediye Halk Plajı (Yeşilova Belediye Halk Plajı)
 • Tabiat Parkı Orman Plajı
 • Salda Gölü Plajı
 • Doğanbaba Plajı
      Salda Gölü Belediye Halk Plajı (Yeşilova Belediye Halk Plajı)

     Salda Gölü’nde yüzülebilir alanlardan biri olan Yeşilova Belediye Halk Plajı’nın işletmesi Yeşilova Belediyesine ait. Giriş ücretli olup Salda Gölü Belediye Plajının 2019 yılı giriş ücreti araç başı 10 TL. Buranın kamp alanına giriş ücretsiz rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Aynı zamanda burada bulunan bungalovları kiralayabilirsiniz. Bungalovların göle uzaklığı yaklaşık 50 metre ve içinde çift kişilik büyük bir yatak, tek kişilik başka bir yatak, lavabo, duşa kabin, masa sandalye bulunuyor. Mutfak yok. Bungalov evlerde 3 kişi rahatlıkla kalabilir. 2019 yılı için günlüğü 100 TL. Fiyat kişi başı değil bungalov evin fiyatı. Ama bu bungalovlardan sadece 15 tane var. 🙁

     Salda Gölü’nün en kalabalık alanlarından biri olan Yeşilova Belediye Halk Plajında kalabalıkla beraber atık çöpler, temizlik problemi gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu da sizi buradan soğutabiliyor.

NOT: Salda Gölü ve çevresi akşamları soğuk olabiliyor. Üşümemek için tedbirli olmanızda fayda var.

     Salda Gölü Belediye Halk Plajının konumu ve yol tarifi için sizi buraya alalım.

salda gölü tabiat orman parkı

      Tabiat Parkı Orman Plajı : Gerçek Saldivler

      Bana göre Salda Gölü’nün keyfini çıkartacağınız en güzel plaj burası. Tabiat Parkı Orman Plajı, beyaz kumları, eşsiz turkuaz rengi ile Salda Gölü’ne geldiğinizi hissettirecek bir yer. Buranın adı Orman Kampı olarak da geçiyor.

     Salda Orman Bakanlığı Tabiat Parkında çadırınız kendinizden olmak koşuluyla kamp yapabilirsiniz. Tuvalet, duş, soyunma kabinleri,piknik ve mangal yapılabilecek alanlar mevcut.     

      Salda Gölü Tabiat Parkı Orman Plajı’nın Ziyaret Saatleri

      Tabiat Parkının açılış saati 08:00 iken kapanış saati gece 00:00

      Salda Gölü Tabiat Parkı Orman Plajı’nın Giriş Ücreti (2019)

      YAYA GİRİŞ ÜCRETİ                                       

      NORMAL: 3,50 TL

      İNDİRİMLİ: 1,50 TL

     ARAÇLA GİRİŞ ÜCRETİ

 1. Grup (Bisiklet): 3,50 TL
 2. Grup (Motorsiklet, ATV): 5 TL
 3. Grup (Otomobil): 10
 4. Grup (Minibüs, Kamyonet, Pikap): 31 TL
 5. Grup (Midibüs): 52 TL
 6. Grup (Otobüs): 94 TL

     Salda Gölü Tabiat Parkı Orman Plajı’nın konumu ve yol haritası için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Aracınızı park edebileceğiniz yerler mevcut. Yolu biraz sıkıntılı.                     

      Salda Gölü Plajı : Türkiye’nin Maldivleri

     Salda Gölü’nü popüler yapan uzun mu uzun dünya güzeli plaja geldik. Salda bu plajla Türkiye’nin Maldivleri ünvanını aldı. Burası Saldivler olarak da anılıyor.

     Salda Gölü Plajı, yüzülebilir plajlardan. Buranın biraz balçıklı yapısı var ama sizi korkutmasın. Burada açılmamak şartıyla yüzebilirsiniz. Ayrıca burada vücuda şifa veren çamur banyosu yapabilir mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. İyi fotoğraf için araçların parkedildiği yere yakın bir tepe var orayı tercih edebilirsiniz. Son olarak Salda Gölü’nde suların çekilmesi ile ortaya çıkan beyaz adaları burada görebilirsiniz.

     Salda Gölü Plajı nerede, yol tarifi ve konumu için sizi bu bağlantıya alalım.

      Doğanbaba Plajı

     Yüzülebilir plajlardan biri olan Doğanbaba Plajının kumsalı beyaz kumlardan değil çakıllardan oluşuyor. Burada kamp olayı işletmenin izin almamasından dolayı hala yasak. Çadır kurarsanız akşam jandarmanın gelip çadırınızı kaldırın deme ihtimali var. Bu plajın girişi ve otoparkı ücretli. Ayrıca burada bulunan Pideci Sami sözleşmesi bittiğinden dolayı artık yok !

     Doğanbaba Plajı’nın konumu için buraya tıklayabilirsiniz.

SALDA GÖLÜ KAMP
burdur yeşilova kamp

     Salda Gölü’nde kamp yapabileceğiniz 3 alan bulunuyor.

 • Yeşilova Belediyesi Halk Plajı,
 • Tabiat Orman Kampı,
 • Doğanbaba Halk Plajı.

     Salda Gölü 1. derece sit alanı olduğu için kafanıza göre çadır atmayın zira Jandarma gelip ”Lütfen Çadırınızı Kaldırın” uyarısı yapabilir.

SALDA GÖLÜ OTEL | PANSİYON
KONAKLAMA

     Salda Gölü’nün 1.derece sit alanı olmasından dolayı burada öyle 5 yıldız otel aramayın bulamazsınız. Oteller genelde standart ve standart altı. Çok bir beklentiniz olmasın. Ama hele ki ailecek buraya gelecekseniz kalacağınız oteli çok çok iyi tercih edin. Bazı otellerde uygunsuz faaliyetler yürütülüyor ! Aşağıda size önerebileceğim bazı oteller mevcut. Araştırdıktan sonra karar verebilirsiniz.

 • Salda Lake Hotel
 • Hotel Lago Di Salda
 • Tefenni Villas
 • Salda Gölü Bungalov Evler 
 • Venüs Pansiyon 
SALDA GÖLÜ’NE YAKIN GEZİLECEK YERLER

     Salda Gölü’ne kadar gelmişken çoğumuz Salda Gölü ile yetinmiyoruz. Dolayısıyla buraya kadar gelmişken ekstra nereleri görebiliriz sorusuna cevap arıyoruz. Bu sorunun cevabındaki yerler sizi Salda kadar mutlu edecek, doğa harikası yerler.

     İşte Salda Gölü’ne kadar geldiyseniz en yakın gezebileceğiniz yerler:

 • Kuyucuk Lavanta Köyü (Lavantaların hasat döneminde gitmeniz gerekiyor)
 • Sagalossos Antik Kenti
 • Denizli Pamukkale (Denizli Gezi Rehberimiz için bu yazıma bakabilirsiniz.
 • Salda Kayak Merkezi
 • Lisinia Doğal Hayat Merkezi
 • Kibyra Antik Kenti
 • Burdur Arkeoloji Müzesi (Burdur Merkez)
 • Taş Oda Konağı (Burdur Merkez)
 • İnsuyu Mağarası(Burdur’a 13km mesafede)

     Bu yerlerden ilk 3’ü şiddetle öneriyorum. Hele ki Sagalassos Antik Kentini ve Antoninler çeşmesini. Aman Allahım nasıl bir güzelliktir burası. 

SALDA GÖLÜ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

     Salda Gölü için gezi planı hazırlıyorsanız ve buraya gelecekseniz aşağıya yazdığım maddelere dikkat etmenizde fayda var. 

 • Salda Gölünde yüzecekseniz çok açılmayın ve gözünüzün kesmediği yerlerde göle kesinlikle girmeyin.
 • Yaz sıcağında Salda Gölüne gidecekseniz yanınıza güneş kremi ve nemlendirici almayı unutmayın.
 • Salda Gölü’nün doğu tarafına gidecekseniz yanınıza yiyecek ve içecek alın.
 • Salda Gölü rakım olarak yüksekte yer aldığından geceleri üşümemek için yanınıza hırka tarzı bir şey almanızda fayda var.
 • Bu güzel doğayı kirletmemek için aracınızda gerekirse çöp poşeti bulundurun.Ücretli kamp alanlarına kamp yapmayanları jandarma gece kaldırıyormuş.
 • Salda Gölüne yağmur yağdıktan sonra suyun berraklığı ve turkuaz rengi kaybolabiliyor. Bu durum şansınıza artık. Yine de siz gelmeden önce hava durumuna bakabilirsiniz.

5 Comments

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.