3 Başlıkta Yalıkavak Gezi Rehberi

Yalıkavak gezi rehberi yazıma hoş geldiniz. Muğla’nın Bodrum ilçesinin belki de en özel yeri Yalıkavak‘tır. Lüks restaurantları, enfes marinası, ünlüler geçidi derken Yalıkavak son yılların en popüler noktası oldu. Biz de Bodrum’a gittiğimizde Yalıkavak tarafına illa bir uğruyoruz. Burayı gerçekten çok seviyoruz. Yalıkavak gezi rehberimde detaylı şekilde burada ne var ne yok anlatmaya çalıştım. Bodrum’a gelirseniz buraya bir şans verin derim.

Dediğim gibi Yalıkavak Bodrum’da yer alıyor. Bodrum ile Yalıkavak arası yaklaşık 18 km. Buraya ister arabanızla isterseniz Bodrum’dan dolmuş ile kolayca ulaşabilirsiniz. Yalıkavak’ta birbirinden güzel mekanlar dışında çok güzel bir deniz ve doğa var. Yalıkavak’ta deniz tertemiz. Eminim buranın denizini ve havasını çok seveceksiniz.

Yalıkavak Gezi Rehberi

yalıkavak restaurant tavsiyesi

Yalıkavak gezi rehberimde burada gezilecek yerler, otel ve restaurant tavsiyelerim bulunuyor. Bir de burada çok güzel kahvaltıcılar var. Yalıkavak’a gelirseniz kahvaltı mekanlarına 1 günde olsa uğrayın derim. Bodrum kahvaltı mekanları yazımda bu kahvaltıcılar var. Gözünüze birini kestirin ve gidin güzel bir kahvaltı yapın.

Özetle Yalıkavak’a gelirseniz buranın plajlarını, köylerini, Yalıkavak pazarını, marinayı ve terk edilmiş olan Sandima Köyü’nü gezmeden dönmeyin. Şimdiden keyifli gezmeler.😊

Yalıkavak Gezilecek Yerler (Güncel ve Detaylı)

yalıkavak gezi rehberi

Yalıkavak’a yukarıda dediğim gibi biz 3 gün ayırdık ama bunun 2 günü biraz keyif içindi. Yani Yalıkavak’ta gezilecek yerleri siz 1 günde rahat gezebilirsiniz. Eğer Yalıkavak’a Bodrum merkez üzerinden gidecekseniz yol üzerinde olan haritadaki 7 ve 8 numaralı yerleri ilk etapta görmenizi tavsiye ederim.

Yalıkavak Otel Tavsiyesi | Yalıkavak’ta Nerede Kalınır ?

yalıkavak otel tavsiyesi

Son yılların popüler tatil noktası olan ve magazin programlarından çokça ismini duyduğumuz Yalıkavak otel seçeneği konusunda bir çok alternatife sahip. Özellikle lüks oteller konusunda Yalıkavak Bodrum’un beldeleri arasında önde gidiyor. Yalıkavak Otel Tavsiyesi başlıklı bu yazımda bizim bizzat deneyimlediğimiz yerler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Yalıkavak Restaurant Tavsiyesi | Mekan Önerileri

yalıkavak restaurant önerileri

Yalıkavak, Bodrum’un en güzel ve en özel noktalarından biri. Bodrum’a gelince ayrı bir hava hissediyorsunuz, Yalıkavak’a gelince ayrı bir hava. Biz de Yalıkavak’ı gezerken bu güzel ambiyansı fazlasıyla hissedebiliyoruz. Özellikle marinasında gezerken off da off diyerek geziniyorsunuz.😍