Tatil Valizinde Olması Gerekenler

Tatil Valizinde Olması Gerekenler | Tatil Valizine Ne Konur ?

Tatil valizinde olması gerekenler başlıklı yazım ile derdinize deva olmaya geldim.😊 Eminim herkes yolculuk halindeyken “aaa evde unuttum tühh” cümlesini hayatta en az 1 kere söylemiştir. Hatta bu durum aile içinde krizlere bile neden olmuş babalar annelere her daim serzenişte bulunmuştur. 😁

Hayat deneyimlerimiz gösteriyor ki tatile çıkarken bir şey unutmak kaçınılmaz bir son gibi. Ne kadar tedbirli olursak olalım illa bir şey unutuyoruz. Tatilden ziyade bir de pikniğe giderken unuttuklarımız var ki dillere destan. Onu aldım, bunu aldım derken arabada bak şunu almayı unuttum durumu.😂

Evet tatile çıkarken illa bir şeyler unutmamız kaçınılmaz olabilir ama ben yine de size hazır listeler sunmak istedim. Listemdeki eşyalara tik attıkça rahatlayın ve mümkünse bir şey unutmayın. Ne kadar her şeyi yazmaya çalışsam da belki benim de unuttuğum bir şeyler vardır. Bu noktada iş size düşüyor. Nasıl düşüyor derseniz aşağıda yorumlara bu da tatil valizinde olması gerekir diye yazın yeter. Yazmanız faydalı olur çünkü hem listemi güncellerim hem de diğer insanlar da bu durumdan istifade eder.

Tatil bavulu hazırlarken her şeyi almaya çalışmayın. İhtiyacınız olanı alın. Yine hepimizin boşuna hamallık yaptığı seyahatler olmuştur. Eşya lazım olur diye alıp sonrasında tüm seyahat boyunca kullanmadan tekrar eve getirme sendromu.😂Seyahat dünyasında bu sendroma HamalOnTheRoad diyorlar.😂Yani gereksiz eşyalardan uzak durun. Tabi bu eşyalar kişiden kişiye değişir ama yine de aşırı titiz olmamanızda fayda var. Biraz da spontane takılın. Mesela bizim Ürdün Petra’da bir dükkandan tırnak makası bile almışlığımız oldu😊Her şeyi planlamaya çalışmak insanı gizli şekilde strese sokan bir durum ! Dikkat edin.

Tatil Valizinde Olması Gerekenler | Tatil Valizine Ne Konur ?

Tatil Bavulunda Olması Gerekenler
Tatil Valizine Ne Konur ?

Tatil valizi hazırlamak kadar huzur verici ve tatlı telaşlı bir şey olamaz. Bu tatlı telaşede unutmamanız gereken bir çok eşya var. Tatile giderken ya da seyahate çıkarken yanınıza almanız gerekenler nereye, ne zaman gideceğiniz ve kaç gün ayıracağınız ile doğrudan ilişkili. Dolayısıyla seyahat planı valiz yapma konusunda en önemli unsur. Tatilin türü ve hedef destinasyonunuza göre bu yazımı bölümlere ayıracağım. Tatilde yapacağınız aktiviteler, hava durumu, tatil süresi ve kültürel farklılıklar valiz hazırlamada göz önünde bulundurmanız gerekenlerin başında yer alıyor. Kültürel fark olarak örneğin Bali’ye gidecekseniz yanınıza sarong dedikleri peştamal tarzı örtüyü almanız güzel olur. Tapınaklara sarong ile girmenizi istiyorlar. Gerçi bizim ülkemizde hem bulmak daha zor hem de daha pahalı. Bali’den çok daha uyguna çeşit çeşit bulursunuz😊

Yukarıda saydığım faktörler netleştiyse artık evde valizi açma zamanı gelmiştir. Bu noktada tatil süreniz ve kişi sayısına bakarak doğru boyutta valiz seçmeniz lazım. Uygun boyutta valizle yolculuğa çıkmak her zaman daha kolay. Ağır ve büyük valizler yolculukta zaman zaman eziyete dönüşebiliyor. Uygun boyutta valiz de tamam ise artık valizi yerleştirme zamanı gelmiştir.

Ben yazımı Yaz Tatili Valizinde Olması Gerekenler ve Kış Tatili Valizinde Olması Gerekenler diye 2 ana gruba ayıracağım. Daha sonra da biraz spesifik başlıklar açıp bu konular için gerekli eşyaları yazacağım. Örneğin bebek ya da çocukla yolculuğa çıkacaksanız yanınıza ne almanız gerektiği gibi. Bir de yazımın sonunda tatil valizi checklist gibi bir şey sunacağım. Bunu da tatil öncesi kullanırsınız.

Yaz Tatili Valizinde Olması Gerekenler

Yaz Tatili Valizinde Olması Gerekenler
Yaz Tatili Valizinde Olması Gerekenler

Yaz tatili için valiz hazırlıyorsanız işiniz biraz daha kolay demektir. Çünkü kalın kazaklar yerine ince tişörtleri yerleştirmek her zaman daha kolay. Bu noktada yaz tatili için valizinize almanız gerekenler önemli. Çünkü korunmanız gereken çok önemli bir faktör var o da “Güneş”.

Aşağıda saydığım eşyalar elzem ama almadığınızda da dünyanın sonu değil. Tatil için ıssız bir adaya gitmediğiniz sürece her yerde imkanlar mevcut. Sadece evde var olan bir şey için ekstra maliyet ortaya çıkmış olacak. Gerek var mı ? Tamamen size ve bütçenize bağlı bir durum. Şimdi yaz tatili valizinde olması gerekenleri tek tek açıklamalı yazacağım. Bu eşyalarda dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Dolayısıyla başlık içeriklerini dikkatli okuyun.

Yaz Tatili Valizinde Olması Gerekenler

 1. Plaj Giysileri: Mayo, bikini, şort, tişört, pareo, plaj elbisesi gibi plajda giyilecek kıyafetler yaz tatilinin olmazsa olmazları. Aynı zamanda plaj ve havuzun vazgeçilmezi havlu yanınıza almanız gerekenler arasında yer alıyor. Havlu noktasında kocaman havlular yerine hızlı kuruyan, ince havlular almanızı tavsiye ederim. Bu havlular valizde daha az yer kaplayacağı için daha kullanışlı oluyor.
 2. Güneş Koruyucu Ürünler: Yaz tatilinde en yakın arkadaşınız güneş koruyucu ürünler olmalı. Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka olmazsa olmaz eşyalar. Güneş kremi olarak faktöriyeli 50 olan koruyucu kremler seçin. Yüz için mümkünse ayrı güneş kremi kullanın çünkü bazı kremler yüzde inanılmaz sivilce yapıyor. Güneşte yanma durumuna göre yanık kremi de almanız güzel olur.
 3. İnce Giysiler: Yazın ince ve nefes alabilen kıyafetleri tercih etmelisiniz. Tişörtler, şortlar, elbiseler gibi rahat ve hafif parçalar kullanın. Bolca tişört alın. Kot pantolondan uzak durun. Uzun pantolon tercih edecekseniz keten kumaş tercih edin. İç çamaşırı ve çorap noktasında da cömert olun ve valizinize fazlaca bunlardan alın. Pijamalarınızı unutmayın.
 4. Ayakkabı ve Terlikler: Ayakkabı bir tatilin en önemli unsuru. Çünkü rahat yürümeniz hem ayak sağlığı hem de tatil sağlığı açısından önemli. Yaz tatili için plaj terlikleri, rahat yürüyüş ayakkabıları ve açık ayakkabılar tatilde kullanışlı olabilir. Ayakkabı önemli çünkü valizde yer kaplayan en önemli eşya. Bu noktada sandalet, bez ayakkabı tercih edebilirsiniz. Deniz için ise deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 5. Kişisel Bakım Ürünleri: Yaz tatili için valizinizde olması gereken kişisel bakım eşyaları belli. Şampuan, saç kremi, diş fırçası, diş macunu, duş jeli, nemlendirici, tıraş malzemeleri gibi temel kişisel bakım ürünlerini yanınıza alabilirsiniz. Bunlara ek olarak cımbız ve tırnak makasını da ekleyeyim. Şunu belirteyim uçakla seyahat edecekseniz kabin bagajına 100 ml’den fazla sıvı alamıyorsunuz. Şampuan gibi ürünler için seyahat kitlerini kullanabilirsiniz. Tabi bu ürünler otellerde de var fakat kendi markanızı kullanmak isterseniz valizinize atabilirsiniz.
 6. Kozmetik Ürünler: Kişisel tercihlerinize göre, makyaj malzemeleri, nemlendirici, parfüm veya deodorant gibi kozmetik ürünleri valizinize koyabilirsiniz. Yine uçakla seyahat edecekseniz 100 ml kuralına dikkat edin.
 7. Plaj Eşyaları: Yazın hedefiniz deniz ise yanınıza şnorkel, deniz topu, plaj matı, plaj çantası gibi plajda kullanılabilecek eğlence ve konfor sağlayan eşyalar alabilirsiniz. Plajda tesislerden faydalanmayacaksanız yanınıza portatif sandalye ve şemsiye almayı unutmayın.
 8. Uyku İçin Malzemeler: Seyahat yastığı, kulak tıkacı, uyku bandı dilerseniz alabilirsiniz.
 9. Elektronik Cihazlar: Cep telefonu, kamera, kulaklık, şarj aletleri gibi elektronik cihazlar olmazsa olmazlarımız. Bunlara ek olarak powerbank varsa yanınıza alın çok iyi iş görüyor. Su geçirmez telefon kılıfı da deniz için ideal.
 10. Belgeler: Yaz kış fark etmez yurt dışına gidecekseniz pasaport, kimlik kartı, rezervasyon belgeleri gibi dokümanları yanınıza alın. Yurt içinde müze kart en önemlisi. Ev ve arabanın anahtarını almayı unutmayın.
 11. İlkyardım Seti: Yara bandı, sargı bezi, antiseptik solüsyon, ıslak mendil, yanık kremi gibi küçük bir ilkyardım setini yanınıza alabilirsiniz.
 12. İlaçlar: Bizim olmazsa olmazımız ilaçlarımız. Baş ağrısı ve mide için ilaçlarımız her zaman yanımızda. Sürekli kullandığınız ilaç varsa yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca yanınıza muhakkak ne olursa olsun bir sivrisinek ilacı alın.

Kış Tatili Valizinde Olması Gerekenler

kış Tatili Valizinde Olması Gerekenler
Kış Tatili Valizinde Olması Gerekenler

Kış valizi hazırlamak zordur, meşakkatlidir. Kalın giysiler, pantolonlar, montlar derken bir bakmışsınız valizde yer kalmamış. Dolayısıyla kışın hazırlayacağınız valize ince ve hassas ayarlar yapmalısınız. Ne çok abartmalısınız ne de az eşya almalısınız. Her şeyi ölçüsünde yapmalısınız.

Kış tatili valizinizde olması gereken eşyalar önemli. Zira havalar soğuk. Kış tatili valizinizde en önemli şey sizi sıcak tutacak kıyafetleri yanınıza almanız olacak. Bunlarla vücudunuzu desteklerseniz soğuktan daha az etkilenmiş olursunuz.

Not: Yukarıda yaz için saydığım fakat kışın da yanınıza almanız gerekenleri buraya tekrar yazmayacağım.

Kış Tatili Valizinde Olması Gerekenler

 1. Sıcak Kıyafetler: Soğuk havalara karşı korunmak için kalın kazaklar, polar veya yün hırkalar, uzun kollu tişörtler, montlar, kalın pantolonlar olmazsa olmaz. Mont 1 ya da 2 tane alın yeter. Bunları çok abartmayın. Zira valizinizde yer kalmayabilir.
 2. Şapka, Eldiven ve Atkı: Bu muhteşem üçlü baş ve el bölgelinizi kışın güzel koruyacaktır. Başınızı, ellerinizi ve boynunuzu soğuktan korumak için bere, eldiven ve atkı gibi aksesuarları yanınıza almanız faydalı olur.
 3. Termal Çoraplar ve Ayakkabılar: Ayaklarınızı sıcak tutmak için kalın ve termal çoraplar giymelisiniz. Ayrıca su geçirmez ve yalıtımlı bir ayakkabı da tercih etmek önemli. En başta ince bir çorap giyerseniz kalın giydiğinizde ayağınız terleme yapmaz.
 4. Termal İç Giyim: Vücudunuzu soğuktan korumak ve sıcak tutmak için termal iç giyim ürünleri en önemlisi. Termal t-shirtler ve taytlar gibi ürünler alt katman olarak ekstra ısınmanızı sağlıyor ve çok da güzel oluyor.
 5. Yedek Giysiler: Kış tatili boyunca hava koşulları değişebilir ve kıyafetleriniz ıslanabilir veya kirlenebilir. Bu yüzden yedek kıyafetler almanız önemli ama bu durumu abartmayın. Sonra bavulu kapatamazsınız. Giysi demişken kirliler için ayrı bir poşet almayı unutmayın.
 6. Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri: Kışın cildiniz ve dudaklarınız daha fazla nemlendirme ve koruma isteyecek. Dolayısıyla nemlendirici krem, dudak ve el kremi yanınıza almanız önemli. Hijyenik ped almayı unutmayın.
 7. Snowboard veya kayak kıyafetleri: Eğer kayak için tatile gidecekseniz kayak pantolonu, kayak ceketi gibi kıyafetleri unutmayın. Kayak takımınız varsa zaten onu yanınıza alırsınız.
 8. Diğer Eşyalar: Kışın da güneşten korunmanız şart. Bunun için güneş gözlüğü ve kremi yanınızda bulunsun. Ayrıca yanınıza sıcak su için termos alabilirsiniz.

Kış demişken çok daha detaylı valiz listesi için bu yazıma, Türkiye’de kışın gezilecek yerler için ise bu yazıma göz atabilirsiniz.

Tatilde Bebekler ve Çocuklar İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

Tatilde Bebekler ve Çocuklar İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

Sadece yetişkinleri düşünmedim tabi ki. Tatile bebek ya da çocuklarla gidecekseniz yanınıza almanız gereken şeyler ekstra önem taşıyor. Söz konusu çocuk olunca tatilin sağlığı için her şey önemli. Eksik bir şey olması demek stres demek. Stres de huzursuzluk demek. Tatilde bebekler ve çocuklar için yanınıza almanız gerekenler, tatilinizi daha rahat ve keyifli hale getireceği kesin. Aşağıda bebek ve çocuklar için almanız gerekenler var.

Tatilde Bebekler ve Çocuklar İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

 1. Bebek Bezi: Bebekler için yeterli sayıda ve boyutta bebek bezleri almanız önemli. Tatildeki süre boyunca bebeğinizi temiz ve kuru tutmak için yeterli miktarda bez bulundurmanız şart. Bebek bezi değiştirme matını unutmayın.
 2. Islak Mendil: Islak mendili her yerde kullanabilme özelliğine sahibiz. Bebeklerin temizliği için ıslak mendil şart. Bebek bezini değiştirirken veya ellerini temizlerken bu mendili kullanabilirsiniz.
 3. Bebek Şampuanı ve Yumuşatıcı: Bebeğinizin saçını ve cildini temizlemek ve yumuşak tutmak için bebek şampuanı ve bebek yumuşatıcısını valizinize ekleyebilirsiniz.
 4. Gıda: Bebişiniz ek gıda takviyesi alıyorsa bunları da tatilde yanınıza alabilirsiniz.
 5. Güneş Koruyucu: Çocuklar hassas cilde sahip. Bu yüzden güneşten korunmak için çocuklarınıza uygun bir güneş koruyucu kullanmanız önemli. Yüksek faktörlü, suya dayanıklı ve geniş spektrumlu bir güneş kremi tercih edin.
 6. Bebek Çantası: Bunu söylememe gerek yok, tatilde ayrılmaz parçanız olmalı. Ayrıca biberon, suluk, emzik ve varsa bebek masasını da unutmayın.
 7. Bebek arabası veya puset: Bebeğinizi taşımak veya gezdirmek için bir bebek taşıma aparatı veya puset yanınıza almanız pratik olacaktır.
 8. Şapka ve Güneş Gözlüğü: Çocuğunuzun başını ve gözlerini güneşten korumak için şapka ve güneş gözlüğü almanız önemlidir. Güneş gözlüğünün UV korumalı olduğundan emin olun.
 9. Havlu: Tatilde çocuğunuzun yüzmesi veya plajda oynaması muhtemel. Havlu şart.
 10. Yedek Kıyafet: Söz konusu bir bebiş ise yedek kıyafet şart. Ayrıca kirliler için bir poşet almayı unutmayın.
 11. İlaçlar: Eğer çocuğunuz herhangi bir ilaç kullanıyorsa tatilde yanınıza yeterli miktarda ve süre boyunca ilaç almayı unutmayın. Ayrıca, acil durumlar için birinci yardım seti bulundurmanız da önemli. Öksürük şurubu, ateş ölçer, pişik kremi ya da diğer önemli ilaçlar işinizi görecektir. Sivrisinek ilacını unutmayın.
 12. Oyuncaklar ve Aktivite Kitleri: Tatil süresince çocuğunuzun eğlenmesi ve meşgul olması için bazı oyuncaklar veya aktivite kitleri alabilirsiniz.

Yukarıda hem bebekler için hem de çocuklar için gereken şeyleri sıraladım. Tatilde yanınıza almanız gereken eşyaları çocuğunuzun yaşına, özel ihtiyaçlarına ve sizin tercihlerinize göre uyarlayabilirsiniz. Bu noktada tavsiyem yeteri kadar eşya alın. Ne çok fazla ne de çok az eşya alın.

Deniz Tatilinde Alınması Gerekenler

Denize Tatilinde Alınması Gerekenler

Tatilde ana hedefiniz deniz ise buna göre hazırlık yapmanız oldukça önemli. Hele Ege’de özellikle İzmir ve Muğla tarafında cam gibi bir koy ya da plaj bulduysanız bu eşyalarla değmeyin keyfinize. Aşağıda saydığım eşyalardan ihtiyacınız olanı yanınıza alın. Ben denizde oyun oynamam yüzerim diyorsanız oyun için gerekli şeyleri almayın. Bu eşyalar arasında kıyafetler dışında güneş kremi ve şnorkel en önemlisi.

Denize Tatilinde Alınması Gerekenler

 1. Mayo/Bikini/Şort: Denize gireceğiniz için yeterli sayıda mayo veya bikini almanız önemli. Pareo da yanınıza alabilirsiniz.
 2. Şort ve T-shirt: Plajda veya tatil beldesinde rahat dolaşmak için hafif şortlar ve tişörtler olmazsa olmaz.
 3. Plaj havlusu: Plajda güneşlenmek veya üzerine oturmak için bir plaj havlusu yanınıza almanız şart.
 4. Güneş kremi: Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yüksek SPF değerine sahip bir güneş kremi almanız önemli. Ayrıca şapka ve güneş gözlüğü güneşten korunmak için ayrılmaz parçanız olmalı.
 5. Plaj terliği/sandalet: Plajda rahat dolaşmak için plaj terlikleri veya sandaletler tercih edebilirsiniz.
 6. Plaj çantası: Plajda eşyalarınızı taşımak ve korumak için bir plaj çantası almanız pratik olacaktır.
 7. Şnorkel veya dalış ekipmanı: Deniz altını keşfetmek için şnorkel veya dalış ekipmanı alabilirsiniz. Cam gibi denizde şnorkelle yüzmek gibisi yok.
 8. Su geçirmez kılıf veya torba: Elektronik cihazlarınızı, telefonunuzu veya diğer değerli eşyalarınızı su geçirmez bir kılıf veya torbada saklayıp koruyabilirsiniz.
 9. İçecek ve atıştırmalıklar: Plajda susuz kalmamak için su veya içecekler almanız önemli. Ayrıca, atıştırmalıklar da enerji vermek için yanınıza alınabilir.
 10. Plaj oyunları ve aktiviteleri: Plajda eğlenmek ve vakit geçirmek için plaj oyunları, deniz topu, raket setleri gibi aktivite malzemelerini de düşünebilirsiniz.
 11. Su geçirmez kamera: Su altında veya plajda çekim yapmak isterseniz su geçirmez bir kamera kullanabilirsiniz. Tabi ihtiyacınız varsa.
 12. Sandalye ve şemsiye: Kendi imkanlarınızla takılmayı düşünüyorsanız bu iki parçayı muhakkak yanınıza alın.

3 Günlük Tatil Valizi

Bu başlıkta 3 günlük tatil valizine ne koymanız lazım kısmını inceleyeceğiz. Evet 3 gün için bir yere gidecekseniz mümkünse kocaman bir valiz almayın yanınıza. Tabi sağlıksal ya da çocuksal bir durum yoksa. Bence 3 gün için kabin boy bir bagaj işinizi fazlasıyla görecektir. Hem seyahatiniz için havayolunu kullanacaksanız bagaj bekleme derdiniz de olmaz. Direkt kabine koy ve kabinden al. Bu noktada erkekler kadınlara göre daha rahat. Erkekler için valiz yerine bir el çantası da iş görebiliyor.

3 günlük tatil için almanız gerekenleri temel şekilde sıraladım. Yine yukarıda tatil zamanına göre yazdığım maddelere de göz atarsınız. Hatta tüm listelerime göz atın ve mümkünse bir şey unutmayın.

3 Günlük Tatil Valizinde Olması Gerekenler

KategoriEşyalar
Giyim3 tişört, 2 pantolon/etek, 1 hırka/ceket, 1 şort, 3 iç çamaşırı, 3 çorap, 1 pijama, 1 plaj elbisesi, 2 mayo/bikini, 1 şapka, 1 güneş gözlüğü
Ayakkabılar1 rahat yürüyüş ayakkabısı, 1 terlik, 1 plaj sandaleti
Kişisel BakımDiş fırçası, diş macunu, şampuan, saç kremi, sabun, vücut losyonu, güneş kremi, tıraş malzemeleri (erkekler için), makyaj malzemeleri (kadınlar için)
Elektronik CihazlarCep telefonu, şarj cihazı, kamera, kulaklık, powerbank
Seyahat DökümanlarıKimlik belgeleri, pasaport (gerekiyorsa), biletler, otel rezervasyon bilgileri
Sağlık ve İlaçlarİlaçlarınız, bandaj, ağrı kesici, günlük vitaminler
DiğerCüzdan, para, günlük çanta, plaj havlusu, su geçirmez torba, fotoğraf makinesi

Tatil Valizi Checklist

Tatil Valizine Ne Konur
Tatil Valizi Checklist

KategoriÖğeler
Giysiler– [ ] İç çamaşırı
– [ ] Tişörtler
– [ ] Bluzlar
– [ ] Pantolonlar
– [ ] Etekler
– [ ] Şortlar
– [ ] Elbiseler
– [ ] Hırkalar veya kazaklar
– [ ] Mayo veya bikini
– [ ] Şapka
– [ ] Güneş gözlüğü
Ayakkabılar– [ ] Rahat yürüyüş ayakkabıları
– [ ] Sandaletler veya terlikler
– [ ] Şık ayakkabılar
– [ ] Plaj ayakkabıları veya su geçirmez terlikler
– [ ] Deniz Ayakkabıları
Aksesuarlar– [ ] Takılar
– [ ] Kemerler
– [ ] Çanta veya sırt çantası
– [ ] Plaj havlusu veya plaj örtüsü
– [ ] Şemsiye veya plaj tentesi
– [ ] Su geçirmez saat veya spor saat
– [ ] Fotoğraf makinesi veya kamera
– [ ] Powerbank
Kişisel Bakım– [ ] Diş fırçası ve diş macunu
– [ ] Şampuan, saç kremi ve vücut yıkama ürünü
– [ ] Güneş kremi ve dudak balmı
– [ ] Vücut losyonu veya nemlendirici
– [ ] Tıraş malzemeleri (erkekler için)
– [ ] Makyaj malzemeleri ve makyaj temizleyici
– [ ] Hijyenik ped veya tampon
– [ ] İlaçlarınız ve reçeteler
– [ ] Yardım kiti
Elektronik Cihazlar– [ ] Cep telefonu ve şarj cihazı
– [ ] Tablet veya dizüstü bilgisayar
– [ ] Kulaklık veya hoparlör
– [ ] Seyahat boyutlu taşınabilir şarj cihazı
– [ ] Fotoğraf makinesi ve şarj cihazı
Diğer– [ ] Seyahat belgeleri
– [ ] Para, kredi kartı ve banka kartları
– [ ] Rehber kitap veya harita
– [ ] Kitap, dergi veya e-kitap okuma cihazı
– [ ] Çamaşır torbası veya plast

Tatil Valizinde Olması Gerekenler Sıkça Sorulan Sorular

Tatil Valizine Ne Konur

Bavula şampuan konulur mu?

Uçakla seyahat edecekseniz ve bagajınızı uçak altına verecekseniz istediğiniz büyüklükte şampuanı valizinize koyabilirsiniz. Ancak kabin bagajı için 100 ml sınırlaması var bilginiz olsun. Bunun için seyahat boy şişelere ürününüzü doldurarak uçak içine alabilirsiniz. Ayrıca, güvenliğiniz için şampuan şişesini plastik bir torbaya yerleştirmeniz faydalı olur. Böylece sızıntı durumunda diğer eşyalarınızı korumuş olursunuz.

Şarj aleti uçağa alınır mı?

Evet bu konuda genel olarak bir kısıtlama yok. Uçaklara şarj aleti alınıyor.

Ayakkabılar bavula nasıl konulur?

Ayakkabıları yan yana şekilde bir bez ya da poşetle sarıp bavulunuzun alt kısmına, yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde ayakkabılar diğer eşyalarınızın üzerine baskı uygulamayacaktır. Daha yumuşak ve esnek ayakkabıları bavulun üst kısmına yerleştirebilirsiniz. Ayrıca ayakkabıların içine küçük eşyalar, çoraplar veya giysi parçaları koyup yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Tatil valizinde olması gerekenler yazımın sonuna geldim. Detaylı bir liste hazırlamaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Eğer bu listelerde bu da olmalı bunu unutmayın dediğiniz bir şey varsa aşağıya yorum bekliyorum. Son olarak tüm seyahat deneyimlerim için beni Insta’dan takibe almayı unutmayın. Yollarda karşılaşmak dileğiyle.😊

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.