kışın tatile giderken alınması gerekenler

Kışın Tatile Giderken Alınması Gerekenler Listesi : En Önemli 18 Şey

Bu yıl küresel ısınmanın etkisiyle bir türlü kış gelmek bilmedi. Aralık ayına girdik Türkiye’de hiç bir yerde kar yoktu. Kuraklık korkusuyla bir an önce yağmur ve kar beklerken nihayet ocak ayı ortasında kar yağdı.

Kışı ülkece özlemişken ve korona virüsün etkisinden yavaş yavaş çıkmaya başlamışken tatil planları yapılmaya başlandı bile. Tatil planları yapılırken bizde sizin için Kışın Tatile Giderken Alınması Gerekenler listesini hazırlayalım dedik. Listemiz dolu dolu ve oldukça işinize yarayacak şeylerde oluşuyor.

Kışın Tatile Giderken Alınması Gerekenler

Kışın tatil yapmak isteyenler genel olarak en çok kayak yapmayı tercih ediyor. Kayak dışında da bir çok kış tatili seçeneği mevcut. Kışın tatile giderken alınması gerekenler listemiz genel olarak kışın standart valizde olması gerekenlerin dışında ekstra işinize yarayacak olan şeylerden oluşuyor. Yani listemizde kazak, pantolon, mont gibi olması gereken şeyler olmayacak.

Listemizi tatile gittiğinizde ahh şunu neden yanıma almadım ya da şunu niye getirmedim pişmanlığını yaşamamanız için hazırladık. İhtiyaçlar kişiden kişiye değişir tabiki. Listemizde olmayan fakat bu da bu listede olmalı dediğiniz şeyi yorumlarda bizimle paylaşırsanız listemiz her açıdan çok daha verimli olur. Evettt işte gelsin Kışın Tatile Giderken Alınması Gerekenler listesi.

Termal İçlik

kışın tatile giderken alınması gerekenler listesi

Listemize ilk olarak stratejik öneme sahip termal içlik ile başlamak istiyorum. Termal içlik konusu kış seyahatlerinde gerçekten önemli. Kışın en büyük sorun soğuk olduğundan termal içlik içinizi sıcak tutup soğuktan daha az etkilenmenizi sağlayacaktır. Dolayısıyla iyi bir termal içlik kış tatilinizde can dostunuzdur.

Termal içlik konusunda şunu belirteyim. Kalitesin bir termal içlik aşırı terlemenize neden olur ki bu da hastalanmanıza neden olabilir. Dolayısıyla termal içlik alırken ürünün içeriğindeki pamuk, polyester oranına dikkat edin. Bir de kışın kalın kalın üst üste giyinmek çok mantıklı değil. Bu durumda terleyip bunalmanıza neden olabilir.

Termal Çorap

kışın tatile giderken alınması gerekenler listesi

Termal içlik ne kadar önemliyse termal çorap da önemli. Kışın en çok üşüyen noktalar parmak uçları. Bu noktada Erzurum seyahatimiz aklıma geliyor ki Erzurum’da soğuktan parmaklarımı hissetmediğim oldu. Termal çorap seçerken ayağınızı ayakkabıda çok sıkmayacak çorabı seçmeniz önemli. Yanınıza bol bol çorap almayı da unutmayın.

Polar Kıyafetler

kış tatiline giderken alınması gerekenler

Termal içliğin bir ya da iki üst katmanı olan polar kıyafetler kışın soğuklarda can dostunuz olabilir. Polar kıyafetler genel olarak polyesterden yapılıyor. Dolayısıyla yün aramanıza gerek yok. Polar kıyafet noktasında Decathlon’da satılan polar kıyafetlere göz atabilirsiniz.

Yedek Ayakkabı

kışın tatile giderken alınması gerekenler listesi

Kışın tatile giderken alınması gerekenler listesinde yedek ayakkabı oldukça önemli. Çünkü herhangi bir aksi durumda bu ayakkabı işinize oldukça yarayacaktır. Kışın kardan dolayı ayakkabınızın ıslanma durumunda yedek ayakkabı kurtarıcınız olacaktır. Yedek ayakkabı konusunda içi yün, güzel bir bot tercih edebilirsiniz.

Eldiven

tatile giderken alınacaklar listesi

Kışın çok soğuk bir yere gidiyorsanız eldiven şart. Kayak yaparken, soğuk havada yürürken eldiven olmazsa olmaz. Eldivenler artık dokunmatik telefonlara uygun yapılıyor. Parmak uçları hassas olan eldivenleri tercih edebilirsiniz. Pamuk, deri fak etmez kışın tatile giderken kesinlikle yanınıza eldiven alın.

Atkı

tatile giderken alınacaklar listesi

Eldiven demişken atkı demesek olmaz. boyun ve göğüs tarafını soğuktan korumak için kullanacağınız atkı kışın hasta olmanızı da engelleyecektir. Atkı tercih ederken sizi çok terletmeyecek atkıları tercih etmeniz güzel olacaktır.

Bere

tatile giderken alınacaklar listesi

Eldiven dedik, atkı dedik eee bere demezsek listemiz eksik kalır. Baş ve kulak kısmı soğuktan korumanın en güzel yolu bere takmaktan geçiyor. Hele ki bereniz yün yada kürklü ise soğuk etkisini ciddi anlamda azaltabilirsiniz. Kışın tatile giderken ailecek yanınıza bere almayı unutmayın.

Yüz Nemlendirici

tatile giderken alınacaklar listesi

Kış demek kuru bir hava demek. Özellikle kayak için herhangi bir kayak merkezine gidecekseniz rakım ve güneşin etkisiyle cildiniz oldukça kuruyacaktır. Çözüm ise güzel bir nemlendirici. El ve yüz için kullandığınız güzel bir nemlendirici cildinizi kuruluktan ve çatlamaktan kurtaracaktır.

Dudak Kremi

kış tatiline giderken alınması gerekenler

Kışın cilt için nemlendirici krem alıp dudak kremi almamak olmaz. Aynı şekilde dudaklarda kuru havadan dolayı hemen kuruyor ve çatlıyor. Güzel bir dudak kremi kışın seyahatte ya da günlük yaşamınızda çantanızda olması gereken bakım ürünlerinden biri.

Güneş Gözlüğü

kışın seyahate giderken alınması gerekenler listesi

Kışın kar beyazı ve güneş gözleri oldukça etkileyebiliyor. Kışın göz kamaşması hepimiz yaşamışızdır. Bu durum için yaz aylarında olduğu gibi kışın da güneş gözlüklerinizi yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Güneş Kremi

kış tatiline giderken alınması gerekenler

Yazın tatile giderken alınması gerekenler listesinin en başında olan güneş kremi kışın da gerekli. Çünkü soğuk ve kış güneşi cildi yakar. Özellikle kayak sonrası yüz kızarıklığını önlemek için yanınıza güneş kremi almayı unutmayın.

Termos

seyahat severlere hediye

Kışın en soğuk zamanlarda yanınızda bulunan termostan sımsıcak çay ya da kahve içmek gibisi yoktur. Dolayısıyla kışın yanınızda küçük de olsa bir tane termos bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kirli Poşeti & Valiz Düzenleyici

kışın seyahate giderken alınması gerekenler listesi

Kirlenen kıyafetlerinizi temizlerle aynı yere koymak istemezseniz kirli poşeti ya da valiz düzenleyici almanız iyi olacaktır. Yaz kış fark etmez bu iki eşya işinize yarayacaktır. Bu durumda mümkünse eşyalarınızı ıslak koymamaya çalışın.

Ağrı Kesici , Mide ve Soğuk Algınlığı İlacı

tatile giderken alınacaklar listesi

Ağrı kesici, mide ve soğuk algınlığı ilaçları bizim her seyahatimizde olmazsa olmazımızdır. Arabamızın torpidosunda ya da valizimizde kesinlikle bu ilaçlar bulunur. Kış mevsimi söz konusu olunca yanınıza soğuk algınlığı ilacı almanız faydalı olacaktır.

Yara Kremi ve Yara Bandı

tatile giderken alınacaklar listesi

Yaz kış fark etmez seyahate ya da tatile çıkarken yanınızda olması gereken yara kremi ve yara bandı tatil keyfinizin kaçmasını engelleyebilir. Tatilde kimse kaza yaşamak istemez ama özellikle çocuklu aileler için yara kremi ve yara bandı oldukça önemli.

Dezenfektan & Kolonya

tatile giderken alınacaklar listesi

Kışın tatile giderken alınması gerekenler listesinin en önemli maddelerinden biri olan dezenfektan ve kolonya pandemide hayatımıza çok hızlı bir şekilde girdi. Her yerde her şekilde lazım olan bu temizlik ürünleri bir çok işletme de olsa da bireysel olarak yanınızda ya da valizinizde bulundurmanız iyi olur.

Islak Mendil

kışın tatile giderken alınması gerekenler listesi

Islak mendili ülkece her türlü alanda kullanma yeteneğine sahibiz. Eeee bu kadar çok alanda kullandığımız bu ürünü kışın seyahate çıkarken yanımızda bulundurmazsak olmaz. El temizliğinden ayakkabı temizlemeye; zemin temizlemeden eşya temizlemeye her şeye deva olan ıslak mendil seyahatlerdeki en önemli ihtiyacınız.:)

Bel Çantası & Sırt Çantası

kışın tatile giderken alınması gerekenler listesi

Tatil yaparken kıymetli eşyalarınızın nerede olduğu kaygısına engel olmak için bel çantası ya da sırt çantası oldukça fazla işinize yarayacaktır. Özellikle yurt dışı seyahatlerde güvenlik açısından bel ya da sırt çantası çok önemli. Kimlik, pasaport, anahtar, para kıymetli ne varsa bu eşyalarınızı bel ya da sırt çantanızda taşımak çok daha güvenli olacaktır.

Kışın tatile giderken alınması gereken şeyler listemizin sonuna geldik. Sizde bu listede olması gerekiyor dediğiniz faydalı bir şey varsa yorumlarda bizle paylaşmayı unutmayın. Sorunsuz ve musmutlu gezmeler.:)

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.