9 Başlıkta Akyaka Gezi Rehberi

Akyaka gezi rehberi size Akyaka ile ilgili A’dan Z’ye her konuda bilgi verecek içeriklerle dolu. Akyaka Ula’ya bağlı kendi halinde küçük bir mahalleyken son yıllarda adını daha çok duyduğumuz, tatil için çok tercih edilen bir yer haline geldi. Kitesurf için tercih edilen sahili, buz gibi sularıyla Azmak nehri, orman kampı, Gökova Körfezi’ne açılan masmavi koyları Akyaka’yı böylesine popüler yapan başlıca nedenler.

Eskiye nazaran çok daha göz önünde ve kalabalık olsa da yine de gören herkesin beğenisini kazanmayı başarıyor Akyaka. Eğer yüksek sezonda değil de Mayıs ya da Eylül sonlarında gitme fırsatınız olursa çok daha fazla seveceğinizi söyleyebilirim. Yolunuz buralara düştüğünde mutlaka Azmak’ta bir tekne turu yapın, ayaklarınızı buz gibi suya sokun, Azmağın devamı olan Akçapınar Köyü’nde kano yapın, kite surf öğrenin, orman kampındaki koylara gidin. Burada saymakla bitiremeyeceğim kadar nokta atışı öneriler içinse Akyaka gezi rehberi içindeki her bir yazımı mutlaka okuyun.

Akyaka Gezi Rehberi

akyaka gezi rehberi

Kendine has mimarisi ile Akyaka, Muğla’nın en güzel yerlerinden biri. İşin güzeli sonradan yapılan oteller ya da restore edilen yerler de orijinalliğe uygun şekilde yapılıyor ve Akyaka’nın doğal dokusu bozulmuyor. Son yıllarda oldukça popüler olması Akyaka’da konaklama, yeme-içme seçeneklerinin de artmasına katkı sağladı. İnanın 6 sene önceki Akyaka ile bugünkü hali o kadar farklı.

Her geçen gün daha fazla kalabalıklaştığı için biz yazın gitmeyi pek tercih etmiyoruz. Muğla’da yaşamanın avantajı ile yerel rehber statüsü kazandık. 😊 Akyaka ile ilgili her detaya hakimiz. Ve size çok detaylı rehberler hazırladık. Akyaka gezilecek yerler, Akyaka’da nerede kalınır, Akyaka’da ne yenir, Akyaka koyları ve plajları, Akyaka tekne turu gibi tatilinizi dolu dolu geçirmenize yarayacak yazılarımızı aşağıda bulabilirsiniz. Akyaka gezi rehberi içinde tüm içeriklerimizi okuyabilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Danışmak istediğiniz bir şey olursa yorum yazın lütfen. En kısa zamanda yanıtlamaya çalışacağım.

Akyaka Nerede | Akyaka’ya Nasıl Gidilir ?

akyaka nerede

Her ne kadar Bodrum, Fethiye kadar bilinmese de özellikle son 3 yıldır bir çok insan Akyaka’nın güzelliğini keşfetti. Bir yanda masmavi bir deniz diğer yanda yemyeşil bir orman Akyaka tüm güzelliği ile sizi bekliyor.

Akyaka Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

akyaka koyları ve plajları

Akyaka koyları ve plajlarının masmavi, cam gibi bir denizi var. Denizden başınızı gökyüzüne kaldırdığınızda ise Akyaka’nın yemyeşil dağlarını görüyorsunuz ve kendinize aman Allah’ım ben cennette miyim diye soruyorsunuz.

Muğla Akbük Koyu ve Plajı Hakkında Her Şey

muğla akbük koyu ve plajı hakkında her şey

Muğla’da bir Akbük var ki dillere destan. Gökova Körfezi’nde yer alan ve Muğla’nın incisi olan Akbük, ömrü hayatınızda görüp görebileceğiniz en güzel koylar arasında yer alıyor. Bize göre bırakın Muğla’yı Türkiye’nin en güzel koyları arasında yer alan Akbük tam anlamıyla bir cennet.

Akyaka Gezilecek Yerler | En Güzel Yerler

akyaka gezilecek yerler

Akyaka gezilecek yerler listesinde doğa harikası yerler, serin nehir suları, tarihi yerler ve el değmemiş koylar-plajlar var. Şimdiden söyleyeyim eğer buraya bir kez gelirseniz tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Akyaka’da Nerede Kalınır | Akyaka Otel Tavsiyeleri

akyakada nerede kalınır

Eğer yolunuz Akyaka’dan geçecekse ve otel arayışı içindeyseniz bizzat deneyimlediğim ve detaylı açıkladığım Akyaka Otellerini tercih edebilirsiniz. Akyaka’da Nerede Kalınır sorusunun cevapları yazımda.

Akyaka Gece Hayatı | Akyaka Gece Kulüpleri

akyaka gece hayatı

Akyaka’da gece çok geç saatlere kadar açık olan mekanlar olmasa da arkadaşlarınızla bir şeyler içebileceğiniz barlar mevcut. Bu arada kışın Akyaka’da bir çok mekan kapalı. Bu yazım Akyaka’da gece ne yapılır, hangi mekana gidilir sorusuna da cevaptır.

Akyaka’da Ne Yapılır | En Güzel Aktiviteler

akyaka'da ne yapılır

Akyaka’ya geldiğinizde kesinlikle yapmanız gereken bazı aktiviteler var. Bunları yapmadan Akyaka’dan dönerseniz sonrasında üzülürsünüz benden söylemesi. Harika önerilerle dolu bir Akyaka’da Ne Yapılır yazısı sizi bekliyor.

Akyaka’da Ne Yenir | Akyaka Restaurant Önerileri

akyaka'da ne yenir

Akyaka’da Ne Yenir sorusunun çok özel bir cevabı yok. Akyaka’da özellikle balık restaurantları noktasında çok fazla alternatif var. Eğer deniz ürünlerini sevmiyorsanız bu yazımda alternatif mekanları da bulabilirsiniz.

Akyaka Tekne Turu Tavsiyesi ve Deneyimimiz

akyaka tekne turu tavsiyesi

Şimdi sizi harika koylarla buluşturacak, mavinin yeşilin bin bir tonuyla tanıştıracağım. Parmaklarımız buruşana kadar çıkmadığımız bu turkuaz sular tatil özleminizi depreştirirse karışmam 😀 Akyaka tekne turu rotası, fiyatları ve bizim deneyimimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olacağınız rehberime başlıyorum halde. Keyifli okumalar 😊