Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

 • vizesiz gidilen ucuz ülkeler 2024

  Vizesiz Gidilen Ucuz Ülkeler 2024

  Evet güzel bir seyahat ipucu yazısı ile karşınızdayım. Size bu tarz ipuçları vermeyi çok seviyorum. Fakat vizesiz gidilen ucuz ülkeler başlıklı bu yazıyı yazmak benim için oldukça zor oldu. Neden diye soracak olursanız cevap çok belli: "Türkiye'nin ekonomik koşulları". Türk Lirasının her geçen yıl yabancı para kurlarına karşı değer kaybetmesi biz seyahat tutkunlarını çok etkiliyor. Özellikle Dolar ve Euro'nun aşırı değerlenmesi resmen cebimizden ekstra para götürüyor. Hal böyle olunca çözüm üstüne çözüm üretmek zorunda kalıyoruz.

 • yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler

  Yeşil Pasaporta Vize İsteyen ve İstemeyen Ülkeler 2024

  Ülkemizde yeşil pasaporta sahip olmak seyahat noktasında ciddi bir ayrıcalık getiriyor. Para birimimizin, dolar ve euro karşısında değer kaybetmesinden dolayı bu ayrıcalık daha da önemli oluyor. Yeşil pasaport özellikle Schengen vizesi derdine son verdiği için seyahat bütçenizde yeşillikler açmasını sağlıyor. 😊 Ucuza seyahat etmenin önemli olduğu bu dönemlerde yeşil pasaport sahibi olmak insanı gerçekten rahatlatıyor.

 • yunanistan kapı vizesi

  12 Maddede Yunanistan Kapı Vizesi Hakkında Her Şey – 2022

  Ahhh bu Ege Adaları. Bir zamanlar bize ait olan bu güzel adalar burnumuzun dibinde ve şuan Yunanistan toprakları içerisinde. Onu da geçtim buraları gezmek isteyen bizler bir de para ödeyip kapı vizesi ya da Schengen vizesi almak zorundayız. Yani çok sorulan Yunan adaları vize istiyor mu sorusunun cevabı üzgünüm ki evet. Bizler için kısa vadede vizesiz Yunan adaları hayal gözüküyor. Neyse hayalleri bırakıp gerçeklere dönelim.

 • Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

  2024 Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

  Yepyeni, güncel, fırından yeni çıkmış 2022 yılı Türkiye'den Vizesiz Gidilen Ülkeler listesi sizi bekliyor. Tatilinizi yurt dışında değerlendirmek istiyorsanız ve vize ile uğraşmak istemiyorsanız bu yazı tam size göre. Türkiye'den vizesiz gidilebilecek ülkeler sayısı oldukça fazla. İlerleyen zamanlarda umarım bu liste arttıkça artar.😊Bu yazımda vize nedir, vize çeşitleri nelerdir tanımlarını yapıp vizesiz gidilen ülkeleri genel olarak saymaya çalışacağım. Sonrasında bu ülkeleri " Vizesiz Gidilen Avrupa Ülkeleri , Vizesiz Gidilen Asya Ülkeleri , Vizesiz Gidilen Afrika Ülkeleri , Vizesiz Gidilen Amerika…