Datça Gezi Rehberi : 9 Maddede Datça

Bu güzel ilçeyi sevdiğim kadar, Datça’yı yazmayı da seviyorum. A’dan Z’ye hazırladığım yazılarımdan anlaşılıyordur diye düşünüyorum. 😁 Datça gezi rehberi içinde ihtiyacınız olacak her bilgiye ulaşabilirsiniz. Ola ki aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız yorum yazmaktan çekinmeyin. Hemen cevaplarım.

Datça taş evleri, muhteşem koyları, tarihi kalıntıları ve göz alıcı doğası ile Muğla’nın en sevdiğim ilçelerinden biri. Daha sakin, dinlenmeli bir tatil istediğimde aklıma gelen ilk yer Datça oluyor. Ya da bana Muğla’da yüzmeyi en sevdiğin koy neresi diye sorulduğunda da kendimi Datça’yı düşünürken buluyorum.

Datça Gezi Rehberi

datça gezi rehberi

Ege’de yaz tatili yapmak istiyorsunuz ama Bodrum, Alaçatı gibi çok popüler ve kalabalık bir yere gitmek istemiyorsanız Datça tam da aradığınız yer olabilir. 250 kilometrelik sahil şeridiyle, yeşile ve maviye doyacağınız bir destinasyon burası.

Elbette Datça’yı yalnızca deniz kum güneş üçlüsünden ibaret sanmak da yanlış olur. Knidos Antik Kenti’ni gezmeden hatta Deveboynu Feneri’ne yürüyüp orada gün batımını izlemeden bu güzel ilçeden ayrılmayın. Trekking yapabileceğiniz güzel rotalar da var burada.

Datça gezi rehberi içinde Datça’ya nasıl gidilir, Datça’da nerede kalınır, Datça gezilecek yerler, Datça’da ne yenir, Datça koyları ve plajları gibi tatilinizi planlayabileceğiniz yazılar var. Okumadan yola çıkmayın. 😊

Datça Kaç Günde Gezilir?

Datça’yı 3 ya da 4 günde hem gezebilir hem de tatil yapabilirsiniz. Ne zaman gidilir derseniz Mayıs ayından Eylül sonuna kadar olan süreci tercih edebilirsiniz. Badem çiçeği festivali döneminde de oldukça güzel oluyor Datça.

Datça’da arabasız gezilir mi?

Datça’da farklı koylara gitmek, her gün başka bir mavilikte yüzmek istiyorsanız araç kiralamakta fayda var. Yine de ilçede araç kiralamadan da minibüslerle çoğu yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Datça Nerede – Datça’ya Nasıl Gidilir (Ayrıntılı)

datça nerede - datça gezi rehberi

Datça hayatın yavaş aktığı yer… Burası havasıyla, plajlarıyla, koylarıyla, tarihiyle cennetten bir köşe. Datça’ya bir kere gelen, Datça’nın havasını bir kere alan buraya kesinlikle bir kez daha gelecektir. Datça Gezilecek Yerler listesini gördükçe ve buraları gezdikçe ruhunuz tazelenecek.

Datça Villa Kiralama Tavsiye: En Güzel Öneri

datça villa kiralama

Tatil dönüşü hemen tüm detayları vermek için Datça Villa Kiralama Tavsiyesi başlıklı yazımı yazmak istedim. Datça’da ilk villa konaklama deneyimimiz olduğu için şimdilik tek öneri sunuyoruz. İleride başka villa konaklaması deneyimlerimiz olursa ve memnun kalırsak sizinle seve seve paylaşırım. Gelelim villamızın detaylarına.

Datça’da Ne Yapılır : En Güzel 14 Öneri

datça'da ne yapılır

Bizim hali hazırda sizler için çok detaylı hazırladığımız bir Datça Gezi Rehberimiz mevcut. Bu rehberde Datça’da işinize yarayacak her şeyi bulabilirsiniz. Bu yazımda da Datça’da Ne Yapılır sorusunun cevabını bulacaksanız. Şunu belirteyim Datça’ya gelecekseniz listemdeki her şeyi yapmaya çalışın. Gerçekten bu maddeler size Datça’nın keyfini tam anlamıyla yaşatacaktır.

Datça Gezilecek Yerler | Adım Adım Datça

Datça'da gezilecek yerler - Datça gezi rehberi

Datça Gezilecek Yerler listesi insana huzur ve dinginlik veren bir liste. Datça’da maviye tam anlamıyla doyuyorsunuz. Özellikle deniz turizmi için Datça’ya geliyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü listede inanılmaz güzellikte koylar ve plajlar var. Datça’da kendinizi su kuşu gibi hissedebilirsiniz.😊

Datça’da Ne Yenir & Datça Yeme İçme Önerileri

datçada ne yenir

Biz Datça’ya her gittiğimizde yeme içme noktasında yeni mekanlar keşfedip memnun kaldıklarımızı burada sizlerle paylaşıyoruz. Son 5 günlük Datça tatilimizde de çok güzel restaurant ve kafeler keşfettik. Datça yeme içme önerileri bizden sorulacak.:) Keşiflerimizin tüm detaylarını anlatacağım Datça’da Ne Yenir yazım huzurlarınızda.

Datça’nın Neyi Meşhur : En Güzel 13 Madde

datça'nın neyi meşhur

Unutmayın ! Datça’da 2 meşhur söz vardır. İlki “Acelen Varsa Ne İşin Var Datça’da”, ikincisi “Tanrı Uzun ve Sağlıklı Yaşatmak İstediği Kullarını Datça’ya Gönderir”. Bu iki güzel söz Datça’yı gezerken hep aklınızda bulunsun ve mottonuz olsun. Gezerken zaten bu cümlelerin özünü gayet iyi anlayacaksınız.😊

Datça Otel Tavsiyesi – Datça Otel Önerileri

datça otel tavsiyesi Datça gezi rehberi

Zaman buldukça Datça’yı keşfetmeye buradaki otellerde mini tatiller yapmaya çalışıyoruz. Datça’da nerede kalınır başlığı altında bu deneyimlerimin detaylarından bahsedeceğim. Yazdığım yerler bizim bizzat konakladığımız ve memnun kaldığımız yerler.

Datça Koyları ve Plajları : En Güzel Öneriler

datça koyları ve plajları

Datça Koyları ve Plajlarını farklı bir yere koyarım. Masmavi, tertemiz, cam gibi bir denize sahip. Denize dalış yaptığınızda balıklarla yüzüyorsunuz, denizden çıkıp başınızı gökyüzüne kaldırdığınızda ise Datça’nın güzel yemyeşil dağlarını, taş evlerini görüyorsunuz ve akabinde kendinize ben cennette miyim diye soru soruyorsunuz.

Datça Tekne Turu Tavsiyesi ve Deneyimi

Datça tekne turu

Nihayet günübirlik olarak ayarladığımız özel Datça tekne turuna çıkabildik ve Datça’nın tekne ile gidilebilen koylarını kısmen keşfetme fırsatı bulduk. Kısmen diyorum çünkü Datça’nın her tarafında koy ve plaj bolluğu var. Tekne ile bu koyları keşfetmeye kalksanız kafadan en az 1 hafta lazım.