Seyahat Tavsiyeleri

Seyahat Tavsiyeleri

 • Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

  11 Başlıkta Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

  Seyahate çıkarken alınması gerekenler başlıklı bu yazıma denk geldiyseniz ya seyahate çıkacaksınız ya da bir seyahat planlıyorsunuz demektir. Durum böyleyse o zaman doğru adrestesiniz. Çünkü yıllardır yurt içi, yurt dışı seyahat eden biri olarak tüm tecrübelerimi sizinle paylaşmaya çalışacağım. Bir valizde ne olmalı konusunda epey tecrübeliyim diyebilirim. Yazımda seyahate çıkarken alınması gereken her şeyi detaylı şekilde bulabileceğinizi düşünüyorum. Her şeyden kastım bavullarda boş yer işgal eden eşyalar hariç onu önceden belirteyim.😊

 • müze kart nedir nasıl alınır

  Müze Kart Nedir | Nasıl Alınır | Ücreti | 2024

  Müze kart bizim için ne ifade ediyor diye sorsalar cevabı 2 kelime ile hemen açıklarım. Müze kart demek "kurtarıcı kart" demek. Yurt içinde seyahat etmeyi seviyorsanız müze kart cüzdanınızda ya da dijital ortamda yani telefonunuzda muhakkak yer almalı. Yer almalı çünkü bu kart sizi ciddi bir maliyetten kurtarıyor. Ucuza gezme yollarını arıyorsanız müze karta kesinlikle sahip olmalısınız. Müze kart sayesinde bir çok ören yerini ve müzeleri ücretsiz şekilde gezebilirsiniz.

 • Turla Gezmek mi Bireysel Gezmek mi

  Turla Gezmek mi Bireysel Gezmek mi ?

  Seyahatlerimiz ile ilgili bize en çok sorulan 2 tane soru var. Birincisi Turla Gezmek mi Bireysel Gezmek mi, ikincisi ise sürekli seyahat ediyorsunuz ve bu değirmenin suyu nereden geliyor sorusu. İkinci soru genelde sosyal medya üzerinden yaptığımız işi basit görüp soracağı soruyu bilmeyenler tarafından soruluyor. Birinci soru ise yazılarımızı okuyup ne yapmalıyım diye araştırma yapan bilinçli kişiler tarafından soruluyor. İşte bizde bu araştırmayı yapan kişilerin bu sorusuna komple cevap vermek istedik ve bu yazıyı yazmaya karar verdik.

 • seyahat sağlığı önerileri

  Seyahat Sağlığı Önerileri : En Önemli 7 Tavsiye

  Heyecan verici bir seyahatin eşiğindesiniz ve bavullarınız hazır. Ancak unutulmaması gereken en önemli detaylardan birini hesaba kattınız mı; seyahat sağlığı? Yeni yerler keşfetmek için çıktığınız yolda heyecanınız işkenceye dönüşmesin istiyorsanız sağlığınızı korumak en önemli göreviniz olmalı. İşte size, seyahat sağlığı önerileri ile dolu bir rehber. Yolda geçen saatleri daha keyifli ve sağlıklı kılmak için bu önerilere bir göz atın.

 • en iyi spor ayakkabı

  Dünyayı Gezerken En İyi Spor Ayakkabılar ile Konforu Yakalayın

  Spor ayakkabılar, günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Gerek spor salonlarında gerekse sokak modasında sıklıkla karşımıza çıkan bu ayakkabılar, konfor ve stilin mükemmel birleşimi olarak öne çıkıyor. Peki, spor ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişse de, genel olarak rahatlık, destek ve dayanıklılık en önemli kriterler arasında yer alır. Ayakkabının ayağınızı doğru şekilde desteklemesi, yürüyüş ve koşu gibi aktiviteler sırasında konfor sağlaması ve uzun ömürlü olması gerektiğini unutmamalıyız.

 • ülkeler ve başkentleri

  Ülkeler ve Başkentleri : Dünyadaki 195 Ülke

  Ülkeler ve başkentleri bir insanın hep merak ettiği ya da ezberlemeye çalıştığı bir durum olur. Çocukluğumuzda oynadığımız oyunlardan tutun testlerden bulmacalara, bilgi yarışmalarından sınavlara kadar ülkeler ve başkentleri her zaman baş rolde gelir. Bu yazımda dünyadaki tüm ülkelerin başkentlerini sıralamaya çalışacağım. Umarım faydalı bir liste olur. Her başkent, o ülkenin kalbidir. Başkentler o ülkede kültürün, sanatın, tarihin ve günlük yaşamın nabzını tutar. Hangi ülkenin hangi başkenti olduğunu öğrenirken belki de meraklanacak o ülkeye gitmek isteyeceksiniz. Hazırsanız başlayalım. Başlamadan önce, dünya…

 • internetten para kazanma yolları

  İnternetten Para Kazanma Yolları : En Etkili, Güncel 33 Yol

  Hemen en başta belirteyim, bu yazıyı size hayal pazarlamak için yazmadım. Bu yazıyı oluşturmamın temel nedeni, aile bütçenize ya da bireysel bütçenize ikinci bir gelir kapısı oluşturmanızı sağlamaktır. Şunu da belirteyim, armut piş, ağzıma düş durumu bu yazım için geçerli değil. Yani bu yazıyı okuyarak kolay yoldan para kazanamazsınız. Çalışmadan para kazanayım diyorsanız yapmanız gereken şey sayısal loto oynamaktır. Gerçekten kendiniz ya da aileniz için ek bir gelir kapısı oluşturmak istiyorsanız yazımı dikkatlice okuyun !