Denizli’de Ne Yenir : En İyi Restaurant Önerileri

Denizli deyip geçmemek lazım. Gezecek çok yer olduğu kadar tadacak da öyle lezzetler var ki o sebeple ayrı bir yazıyı hak ediyordu. Bu yazıyı yazarken tattığımız her bir lezzetin damağımda bıraktığı izi tekrar anımsıyor ve ağzım sulana sulana yazıyorum. 🤭 Denizli’de ne yenir sorusunun yanıtlarını okumaya başlamadan önce yanınıza atıştıracak bir şeyler mi alsanız acaba ? Zira bu yazı sizi acıktıracak. 😀

Denizli’de Ne Yenir ?

Denizli Türkiye tanıtım videolarında sıkça gördüğümüz tarihi ve doğal güzellikleriyle aklımıza kazınsa da, damaklarımıza da kazınacak imza lezzetleri olan bir şehir. Mesela benim ‘her şehrin kebabı mı olurmuş yahu’ tabumu bile kırıp ‘hadi bu hafta sonu Denizli kebabı yemeye gidelim’ dedirtecek kıvama getirmiştir. 😂 E ne demişler büyük lokma ye büyük konuşma.

Denizli’de Ne Yenir ?

 • Denizli kebabı
 • Keşkek
 • Çaput Aşı
 • Biber tatarı
 • Mısır gömbesi
 • Yen böreği
 • Süller pidesi
 • Çiğ dolma
 • Börülce böreği
 • Denizli usulü katmer

Denizli En İyi Restoranlar

Meşhur lezzetlerinin yanında benim gönlümde taht kurmuş mekanları da çok Denizli’nin. Öyle ki başka şehirlere gidip dönerken dahi Denizli merkeze girip yemek yemeden dönmediğimiz yerler haline geldiler. Sizin de seveceğinize emin olduğum birbirinden güzel mekan tavsiyelerimde favorilerimi 🖤 emojisinden anlayabilirsiniz.

Miske Antep Mutfağı 🖤

denizli'de ne yenir miske restaurant
Denizli’de ne yenir – Miske Antep Mutfağı

Başlık Denizli en iyi restoranlar olunca Miske ilk sırada yer almalıydı. 😍 Hayatımda yediğim en lezzetli yemekler buradaydı dediğimde abarttığımı düşünmeyin. Burası Denizli yeme içme önerilerinin en başında geliyor benim için. Muğla’dan sırf akşam yemeği için Miske’ye gidip dönebilecek bir potansiyel oluştu bizde. 😃

denizli'de ne yenir miske antep mutfağı

Sıcacık pofuduk ekmek ve ikramlar geliyor önce masaya. Sonrası menüdeki onlarca Antep lezzetinden istediğinizi seçmek, tabi seçebilirseniz. 🙂 Biz en sevdiklerimizden çiğ köfte, içli köfte ve bol cevizli bir salata söyledik. Ardından güzel sunumuyla bir beyran çorbası ve karışık ızgara. Ahh hepsi benim bebeklerim ama illa seç derseniz favorilerim; içli köfte ve ızgaranın içinde gelen Anteplim.

Gaziantep’e gitmiş ve kebabın da yöresel lezzetlerin de tadına yerinde bakmış biri olarak söylüyorum ki Denizli’de bir Antep mutfağının Antep’ten daha iyi olacağına inanın! Miske Antep Mutfağı herkese önerdiğimiz, Denizli’ye gittiğini duyduğumuz kişilere ‘Ne, Miske’ye gitmedin mi???’ diye tepkiler verdiğimiz bir yer bizim için. 😃

denizli restoranları miske antep mutfağı

Kapanışı ise dillere destan bir tatlıyla yaptık; fıstık sarma. Üstünün rüyalarına giriyor öyle söyleyeyim, akıllara zarar! Denizli seyahatinizde Miske’ye mutlaka gidin, kesin gidin tamam mı? Bujuyollarda’dan okkalı tavsiyedir!

Miske Antep Mutfağı İletişim Bilgileri

 • Telefon:  (0258) 211 89 99
 • Website: https://www.miske.com.tr/
 • Miske Antep Mutfağı konumu için buraya tıklayın.

Altıneller Gurme

denizli kahvaltı altıneller gurme

Nasıl anlatsam nerden başlasam diyor ya MFÖ, acaba bu şarkı Bodrum’a değil de Altıneller’e yazılmış olabilir mi diye düşünmedik değil. 😍 Hayatımızda göreceğimiz en kocaman serpme kahvaltılardan birine şahit oluyoruz burada.

denizli'de ne yenir altıneller gurme

Neler yok ki, kocaman bir peynir tabağı, domates salatalık, zeytinler, çeşit çeşit reçeller, karışık kızartma, havuç tarator, kurutulmuş biberli köz patlıcan, menemen, pişi, börek, bazlama. Daha fazla yazamıyorum yüreğim dayanmıyor. 😃Üstelik bitenlerden tekrar isteyebiliyorsunuz. Tabi bu kahvaltıyı bitirebilene hey maşallah.

denizli yeme içme altıneller gurme

Ortamın sıcaklığını anlatmaya çalışırsam da sanki annemiz kahvaltıyı balkona hazırlamış ve bizi öperek uyandırmış hissiyatıyla sarmalanıyoruz. Sınırsız çayla ve tabi ki bol sohbetle patlayana kadar yiyoruz. Mekan sahibi tatlı mı tatlı Münire ablayla bir hatıra pozu çektirip arkamıza baka baka ayrılıyoruz. Altıneller Gurme Cafe Denizli’de nerede kahvaltı yapılır sorusuna verilecek cevap gibi cevap.

NOT: Altıneller artık Zahter Restoran ile birleşmiş. Burada kahvaltı dışında kebap ve lahmacun gibi Antep mutfağından lezzetler bulabilirsiniz. Denizli’ye yolum düştüğünde ilk fırsatta mekanı deneyimleyeceğim.

Zahter Gaziantep Restaurant İletişim Bilgileri

 • Telefon: 05332662027
 • Zahter Gaziantep Restaurant konumu burada.

Kebapçı Dursun

denizli'de ne yenir kebapçı dursun
Denizli’de ne yenir – Denizli Kebabı

Denizli’nin neyi meşhur sorusuna şüphesiz verilecek cevap kuzu kebabı. E peki Denizli kebabı nerede yenir derseniz benim önerim Kebapçı Dursun. Instagram story’lerimi izleyenler dediler ki Denizli’ye gittin Denizli kebabı dışında her şeyi yedin Buju. Tatmadan döner miyim aşk olsun. İstedim ki sona saklayayım, tadı damağımda kalsın. 😃 Öyle de oldu.

denizli'de ne yenir kebapçı dursun

Özel yöntemlerle pişirilen kuzu eti yediğimiz en lezzetli kebaplardan biriydi. Eskiden Üstün’le her yörenin kebabı mı olurmuş canım, yok testi kebabı yok kuyu kebabı diyorduk ama Denizli Kebabı ile birlikte bu sözümüzü de yedik yuttuk. 😃 İkimizde çatal bıçak kullanılmayan Denizli kebabına elle giriştik ve dakikalar içinde keyifle mideye indirdik. Yine Denizli lezzetlerinden Zafer gazozunu da burada bulabilirsiniz. Kebapçı Dursun’u kesinlikle tavsiye ediyorum. Tatmadan dönmeyin.

Kebapçı Dursun İletişim Bilgileri

 • Telefon: (0258) 265 18 45
 • Website: https://kebapcidursun.com/index.php
 • Kebapçı Dursun konumu burada.

Çamlık Odun Ateşi Gurme Et & Çorba Restaurant

denizli restoranları odun ateşi gurme

Odun ateşinde pişen her şeye ayrı bir sempatimiz var açıkçası. İsmiyle gönlümüzü kazanıyor bir kere. Sonra da ustasının Erzurumlu olduğunu öğrenince bir artı daha alıyor bizden. 😍 Bir Erzurum gelini olarak şunu söyleyebilirim ki et konusunda inanılmaz başarılı oluyorlar.

Burada dilerseniz Cağ kebap da yiyebilirsiniz ama biz o hakkımızı hep Erzurum’a saklıyoruz. 😊 Üstün İskender, ben de çöp şiş sipariş ediyorum. Üstünün tabağından bir çatal alıyorum elbette.  İskenderin üzerindeki etler de cağ kebap için kesilen etten. Alışkın olduğumuz İskender tadından biraz farklı ama acayip lezzetli. Benim çöp şişime gelecek olursak yumuşacık pişmiş ve yanında gelen sıcacık lavaşla indiriyorum mideye. Yayık ayranı da inanılmaz lezzetli, aklınızda bulunsun.

denizli yeme içme çamlık odun ateşi

NOT: Çamlık Odun Ateşi Gurme Et & Çorba Restaurant kalıcı olarak kapatılmış.

Kral Künefe

denizli yeme içme önerileri kral künefe

Instagram’da Denizli hikayelerimi takip edenler bilir, bende tokluk kan şekeri düşüklüğü var. 😂 Yemekten sonra muhakkak tatlı yeme isteği oluyor. Odun ateşinden çıktıktan sonra uğradığımız Kral Künefe’nin sahipleri Hataylı. Ve bir künefe sever olarak yediğim en lezzetli künefe olmaya aday oluyor. Kadayıflarını kendileri imal ediyorlar, peynirleri, fıstıkları özel getirtiyorlarmış. Denizli’ye yolunuz düşerse muhakkak burada bir tatlı yiyin.

Kral Künefe İletişim Bilgileri

 • Telefon: (0258) 212 56 00
 • Kral künefe konumu burada.

Qzine Pizza & Burger

denizli yemek yerleri qzine pizza burger

Denizli’de Çamlık bölgesinde bulunan Qzine Pizza ve Burger Denizli’ye ikinci gidişimizde denediğimiz mekanlardan biri. Adından da anlaşılacağı gibi iki ana ürün var burada pizzası ve burgeri. İkisinin de tadına bakabilelim diye birimiz pizza birimiz burger söyledik. İkisi de lezzetliydi ama burger bir tık daha öne geçti benim için. Fransa usulü pizzası orta kalınlıkta ve tek boy olarak servis ediliyor. Oldukça doyurucu olduğunu söyleyeyim. Alternatif mekan ve lezzet arayanlar bir şans verip gidebilir.

Qzine Pizza & Burger İletişim Bilgileri

 • Telefon: 0850 885 59 00 
 • Konum için buraya tıklayın.

Kasap Hasan

denizli yeme içme kasap hasan

Adından da anlaşılacağı üzere burası hem alışveriş yapabileceğiniz bir kasap hem de etlerinizi seçip orada pişirtip yiyebileceğiniz bir steak restoran. Salata,yoğurt,patlıcan salatası ikram olarak geliyor. Biz tbone, antrikot ve şaşlık yedik. Yapı itibariyle tbone biraz sertti ama antrikot ve şaşlık lokum gibiydi. Kendi çiftliklerinde ürettikleri ürünleri sunan Kasap Hasan Restoranı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

denizli'de ne yenir kasap hasan

Kasap Hasan İletişim Bilgileri

 • Telefon:  0536 822 53 57
 • Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

Şahin Tepesi Restaurant & Cafe

denizli'de ne yenir şahin tepesi restaurant
Denizli’de ne yenir – Şahin Tepesi

Burası Muğla Denizli yol üzerinde bulunan 4 yıl önce de kahvaltı için durduğumuz bir yerdi. Tekrar deneyimlemek için Denizli’ye ikinci kez gidişimizde uğradık. Bi defa açık alanda oturup Denizli manzarasına bakmak, doğanın içinde mis gibi havayı içine çekmek insanı iyice acıktırıyor. Sonrasında masaya gelen kocaman kahvaltıyı dakikalar içinde mideye indiriyoruz. Denizli yol üstü lezzet durakları denilince benim aklıma gelen yerlerden biri Şahin Tepesi Restaurant. Yolunuz buradan geçerken ister kahvaltı, ister yemek için burada bir soluklanın derim.

denizlide nerede kahvaltı yapılır şahintepesi

Şahin Tepesi Restaurant İletişim Bilgileri

 • Telefon: (0258) 266 31 41
 • Konum için buraya tıklayın.

Elmallı Pide

denizlide ne yenir tavas elmallı pide
Denizli’de ne yenir – Elmallı Pide

Denizli’nin Tavas ilçesinde bulunan Elmallı Pide asırlık bir aile işletmesi. 1960larda fırıncılıkla başladıkları işe bugün pidecilikle devam ediyorlar. Yılların deneyimi de pidelerde kendini gayet güzel gösteriyor. Biz kuşbaşılı ve kıymalısını denedik. En son spesiyalleri olan içi dışı tahinli ballı bol cevizliyle cila yaptık. Tavas’da 2 şubesi bulunan Elmallı Pide Denizli’de ne yenir diye merak edenlere tavsiyemizdir.

denizlide ne yenir elmallı pide
denizli restaurantları elmallı pide

Elmallı Pide İletişim Bilgileri

 • Telefon: (0258) 613 04 66
 • Konum için buraya tıklayın.

Dediğim kadar varmış değil mi ? Nihayet Denizli’de ne yenir sorusu için hazırladığım dev yeme-içme rehberimin sonuna geldik. Biz bu gidişle tekrar gider yine yeni başlıklar ekleriz listeye. Buraya da mutlaka git Buju diyeceğiniz Denizli mekanları varsa lütfen yorumlarda benimle paylaşın. 😊

Denizli ile ilgili diğer yazılarım için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

DENİZLİ GEZİLECEK YERLER LİSTESİ
DENİZLİ’DE NEREDE KALINIR& OTEL ÖNERİLERİ
PAMUKKALE BALON TURU: BEYAZ RÜYA

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.