Pamukkale Balon Turu Tavsiyesi – Fiyatlar – Saatler – 2024

Bu yazımda Denizli Pamukkale’de ne yapılır sorusuna çok güzel bir cevapla karşınıza geldim. Eminim bir çok kişi bu aktiviteyi ilk defa duyacak. İlk diyorum çünkü alışılagelmişin dışında bir yer ve aktivite sizi bekliyor. Bu güzel aktivitenin adı “Pamukkale Balon Turu“. Pamukkale’de bizim de katıldığımız bu tur ile ilgili tüm detayları yazımda bulabilirsiniz.

Türkiye’de sıcak hava balonu deyince akla gelen ilk yer Kapadokya oluyor. Hatta ilkten ziyade akla gelen tek yer de diyebiliriz. Fakat Pamukkale’de artık sıcak balon turu yapılan yerler arasında. Ben daha önce 4 kez Kapadokya’ya gitmiş olmama rağmen balon turu yapamamıştım. Bu konuda nasibim Denizli’deymiş ve burada güzel bir balon turuna katılma fırsatımız oldu.

Bu harika deneyimi tüm detaylarıyla anlatmak istiyorum. Yolu Denizli Pamukkale’ye düşen gezginler de kendilerini bir sepetin içinde yerden metrelerce yukarda şahane bir manzaraya bakarken bulsunlar.😃 Yazımda Pamukkale balon turu fiyatları, saatleri ve firma tavsiyesi, yorumlar gibi merak edilen tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Pamukkale Balon Turu Hakkında Bilgiler

Pamukkale balon turuna bizzat katıldığımız için bu tur ile bilgileri yaşadığımız deneyim üzerinden size anlatacağım. Yani saat kaçta kalktık, nereye gittik, ne kadar ödedik, nasıl uçtuk gibi soruları tecrübelerimize istinaden size sunacağım. Şu anda bile bu satırları yazarken heyecan basıyor. Pamukkale’ye o kadar yüksekten bir sepetin içinden bakmak inanılmaz bir duygu. Müthiş bir heyecan yaşıyorsunuz. Heyecana ek olarak biraz da tırsıtıcı bir durum yok da değil.😊 Ama bence 1 kez de olsa bu duyguyu muhakkak yaşamalı ve Pamukkale’de balon turuna katılmalısınız.

Pamukkale Balon Turu Saatleri

pamukkale balon turunun manzarası

denizli balon turu

Pamukkale balon turu saatleri tahmin edebileceğiniz üzere sabahın erken saatlerinde başlıyor. Biz tura katılacağımız sabah 06.302da Pamukkale travertenler yakınlarında firma yetkilileriyle buluştuk. Biz kendi aracımızla gittik ama diğer katılımcılar servisle otellerden alınarak kalkış yapılacak alana getirildi. Biz de firma yetkililerinin peşine takılıp kalkış alanına geçtik. Sabah hava soğuk olacağından kıyafet anlamında tedbirli olmayı unutmayın.

Balon turunda hava durumu çok önemli. Ekip hava durumuna bakıp, gökyüzüne ışıklı balon gönderip rüzgarın yönünü tespit ederek ön hazırlıkları yapıyor. Saat 07.20 sularında kalkış için balona binmeye başlıyoruz. Heyecan tavan.😍

Pamukkale balon turu başlamadan pilotumuz inişte yönümüzü dönmemiz ve eğilip sepetin içindeki ipleri tutmamız gerektiğini söylüyor. Derken balonu ateşleyip içini sıcak havayla iyice dolduruyor ve yerden yavaş yavaş yükselmeye başlıyoruz. Sabahın ilk saatleri olduğu için beklerken biraz üşüyoruz ama pilot balonu ateşledikçe sıcacık olup ısınıyoruz.🤗

pamukkale balon hierapolis
Pamukkale Balon Turu Deneyimimiz

İlk 5-10 metrede korkudan kalbim ağzımda atıyor bir de benim düşme korkum var düşünün nasıl bi cesaretle bindiysem artık.😂 Ama yükseldikçe yavaştan keyfe dönüşmeye başlıyor, 5 metre de aynı 50 metre de nasılsa rahatlığı geliyor belki.😃 Öyle diye diye 1000 metreye kadar yükseliyoruz.

Hierapolis Antik Kenti’ni ve Pamukkale Travertenleri’ni yukarıdan görmek balon turumuza ayrı bir güzellik katıyor. Ama manzara şart mı derseniz bence değil çünkü balonda olmanın kendisi heyecan verici ve başlı başına bir aktivite. Gökyüzünde tatlı tatlı süzüldükten sonra balon turumuzda yavaştan alçalmaya başlıyoruz. Turda kalkılan yere inilmiyor tabi. Havadayken pilotumuz iniş için uygun bir yer gözlemliyor ve ekiple telsizle haberleşip yeri belirliyor. İnişte de ayrı bir heyecan kaplıyor içimi. Hayatımda hiç ağaçların 3 metre üstünden uçmamıştım, olsun o kadar değil mi?😃

Ve kalkışta pilotumuzun söylediği pozisyonu alıyor yere sağ salim inmeyi diliyoruz. Ben sert inebiliriz diye endişelensem de sanki bir kuş tüyü yere konmuş kadar yumuşak bir iniş oluyor. Ee benden mutlusu yok tabi.🙂

Sepetten indiğimizde güzel bir kutlamayla taçlandırıyoruz uçuşumuzu. Pilotumuz alkolsüz şampanya patlatıyor ve yolculara ikram ediyor. Son olarak da uçuşa katılım sertifikalarımız veriliyor. Her bir anını hafızalarımıza kazıyarak sonlandırıyoruz balon turumuzu. Müthiş bir deneyimdi bizim için.

pamukkale balon pilot
Pamukkale Balon Turu Saatleri

Pamukkale’de balon turu yapacaksanız Kapadokya’ya göre başlangıç saati anlamında daha rahatsınız. Rüzgar durumu daha geç saatlerde uçuşa müsaade ettiği için genellikle 07.30 gibi katılımcılar balona binmeye başlıyor. Pamukkale’de yaz aylarında öğle saatlerinde de uçuş düzenleniyor ancak kışın genelde günde tek sefer oluyor.

Pamukkale Balon Turu Süresi

pamukkale balonunun inişi

Denizli balon turu süresi, eğer alana gelme ve geri dönme sürelerini saymazsak uçuş süresi olarak 45 dakika-1 saat aralığında sürüyor. Balon 07.30 gibi havalanıyor ve 08.30 gibi de inmiş oluyor. İndikten sonra da alkolsüz şampanya patlatma ve uçuş sertifikalarını alma seremonisi oluyor. Yani toplamda bu aktiveye 2-3 saat zaman ayırmanız gerekiyor. Bu aktivite ile Pamukkale’yi havadan görmüş oluyorsunuz. Sonrasında da karadan Pamukkale’yi gezebilirsiniz.

Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2024

pamukkale balon turunun fiyatları
Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2024

Denizli Pamukkale balon turu fiyatları Kapadokya’ya göre daha uygun. Kapadokya almış başını gitmiş durumda. Bence hazır Pamukkale’ye tatil planlıyorsanız bu deneyimi kesinlikle yaşamalısınız. Özellikle yaz aylarında Pamukkale’ye gidecekseniz önceden rezervasyon yapmanız faydalı olabilir.

Pamukkale balon turu fiyatları firmadan firmaya ve sezona göre değişkenlik gösteriyor. Genel olarak tur fiyatına otel transferleri de dahil oluyor. Fiyatlar 12 yaş altı çocuklar için indirimli olabiliyor. Balonda evlilik teklifi yapmak isterseniz ya da çiçek, pankart ayarlamak isterseniz fiyatlar değişebilir. Pamukkale balon turu fiyatları 2024 yılı için kişi başı 65-75 Euro arasında değişiyor. Tabi ülkemizdeki enflasyonik durumdan dolayı fiyatlar sürekli değiştiği için en doğru ve en güncel fiyat bilgisini aşağıdaki rezervasyon numarasından öğrenebilirsiniz.

Pamukkale Balon Turu Tavsiyesi ve Yorumlar

Pamukkale’de balon turu için yorumları iyi olan bir firma arıyorsanız bizim tercih ettiğimiz firmayı değerlendirebilirsiniz. Bu firma, işini gayet profesyonelce ve titiz şekilde yapan bir firma. Hem tur yetkilileri hem de balon pilotumuz tecrübeli ve ilgili insanlardı. Bu turda güvenlik ve profesyonellik çok önemli. Dolayısıyla iyi bir firma tercih etmelisiniz. Bizim tercih ettiğimiz firmayı gözünüz kapalı seçebilirsiniz. Aşağıya rezervasyon ekibinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Whatsapp’tan ya da normal arayarak direkt bilgi alabilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse Pamukkale, balon turu yapmak için güzel mi derseniz kesinlikle güzel derim. Tur firmasından memnun kaldın mı derseniz gözü kapalı evet derim. Ben korkuyorum binebilir miyim derseniz ben salıncağa bile binemeyen biriyim ama yine olsa yine balona binerim derim. Bu unutulmayacak aktiviteyi muhakkak siz de deneyimleyin isterim. ŞİDDETLİ TAVSİYEMİZDİR !

Not: Pamukkale Balon Turu rezervasyonu için Whatsapp’tan hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Önceden rezervasyon şart. Telefon / WhatsApp: 05304353627

Pamukkale Balon Turu Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale Balon turları kaç kişilik ?

Balon turları kaç kişilik diye merak ediyorsanız şöyle söyleyeyim sepetin büyüklüğüne göre değişiyor. 6-8 kişilik olan sepetler de var, 12-14 kişilik olan sepetler de. Bu sepetlerde çok sıkış tepiş olmuyorsunuz. Uçuş sırasında genel olarak rahatsınız.

Balona binmek tehlikeli mi ?

Balon en güvenli hava aracı diyor bilirkişiler. Balon kazaları ise çok ender gerçekleşen vakalar. Balon pilotları Sivil Havacılık tarafından verilen profesyonel eğitimlere tabi tutuluyor ve özel sertifikalara sahip oluyorlar. Ayrıca tüm balon firmalarının malzemeleri sıkı ve düzenli denetimden geçiyor ve hiçbir firma lisanssız uçuş gerçekleştiremiyor. Tüm bu nedenler dolayısıyla gayet güvenli olduğunu söyleyebilirim. Ancak yakın zamanda ameliyat olmuş kişiler, hamileler, panik atağı ve yükseklik korkusu olanlar için önerilmiyor.

Türkiye’de balon turizmi nerelerde yapılır ?

Kapadokya, Pamukkale, Burdur, Frig Vadisi, Bitlis Ahlat’ta sıcak balon turları düzenleniyor.

Denizli Pamukkale uçan balon kaç TL ?

2024 yılı için Pamukkale balon fiyatları kişi başı 65-75 Euro arasında değişiyor. Fiyatlar firmadan firmaya fark etse de genel olarak bu bantta.

Pamukkale balon turu nereden kalkıyor ?

Kalkış alanları firmadan firmaya göre değişse de genel olarak Pamukkale balon turları travertenlere 2-3 km uzaklıkta yer alan geniş alanlarda kalkıyor. Kalkış yeri için rezervasyon sonrası konum atılıyor ya da kaldığını otelden firmaya ait servis sizi alıp kalkış alanına götürüyor.

Pamukkale balon turu yazımın sonuna geldim. Denizli ile ilgili diğer yazılarım için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz. Şimdiden keyifli gezmeleriniz olsun. Hoşça kalın.😊

3 Comments

  • Avatar of özlem karaca

    özlem karaca

    çok teşekkürler… tereddüt ediyordum. 1 ay sonranın rezervasyonunu hemen alıyorum. ve sizin gibi net bir bloggerı takip etmekten mutlu olacağım artık. sevgiyle sağlıkla kalın tatlı çift

  • Avatar of özlem karaca

    özlem karaca

    çok teşekkürler… tereddüt ediyordum. 1 ay sonranın rezervasyonunu hemen alıyorum. ve sizin gibi net bir bloggerı takip etmekten mutlu olacağım artık. sevgiyle sağlıkla kalın tatlı çift

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.