pamukkale balon turu

Pamukkale Balon Turu | Fiyatlar | Saatler | 2024

Pamukkale sadece Türkiye’nin değil dünyanın en özel yerlerinden biri. Bembeyaz travertenler ve bu travertenlere eşlik eden Hierapolis antik Kenti burayı çok özel kılıyor. Dünyada eşi benzeri olmayan bu güzel yeri havadan görebileceğiniz çok güzel de bir aktivite var. Bu aktivenin adı: Pamukkale Balon Turu. Bizim de deneyimleme fırsatı bulduğumuz bu aktivite Pamukkale gezimize güzellik kattı. Bana göre Pamukkale’yi ziyaret ediyorsanız bu aktiviteyi muhakkak yapmalısınız.

Size Türkiye’de sıcak hava balonu nerede yapılır diye sorsam ilk cevabınız eminim Kapadokya olur. Evet doğru Kapadokya sıcak hava balonları ile özdeşleşse de bu aktivite Denizli Pamukkale’de de yapılıyor. Kapadokya balon turuna peri bacaları güzellik katarken, Pamukkale balon turuna da travertenler güzellik katıyor. Bembeyaz travertenler üzerinde doğan güneş eşliğinde yapılan balon turu muhteşem bir deneyim yaşamınızı sağlıyor.

Pamukkale balon turu deneyimizle ilgili tüm detayları size vermeye çalışacağım. Yolu Denizli Pamukkale’ye düşen gezginler de kendilerini bir sepetin içinde yerden metrelerce yukarda şahane bir manzaraya bakarken bulsunlar.😃 Yazımda Pamukkale balon turu 2024 fiyatları, tur saatleri, balonlar nereden kalkıyor, firma tavsiyesi ve yorumlar gibi merak edilen tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Hadi gelin sizi şimdi havalara uçurayım.🎈🎈🎈

Hızlı Rezervasyon: Yazım oldukça detaylı ve uzun olacak. Dolayısıyla kolay bulmanız açısından Pamukkale balon turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Bu numaradan tur ile ilgili her türlü bilgiyi alıp hızlıca rezervasyon yapabilirsiniz. Yaz aylarında ve bayramlarda turlar çok yoğun olduğundan erken rezervasyon yapmanız oldukça önemli.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

Pamukkale Balon Turu Hakkında Bilgiler

Pamukkale balon turuna bizzat katıldığımız için bu tur ile bilgileri yaşadığımız deneyim üzerinden size anlatacağım. Yani saat kaçta kalktık, nereye gittik, ne kadar ödedik, nasıl uçtuk gibi soruların cevabı bende. Şimdiden belirteyim sormak istediğiniz bir soru olursa yorum kısmına ya da sosyal medyadan bana yazın en kısa zamanda dönüş yaparım.

Gerçekten şu anda bile bu satırları yazarken heyecan basıyor. Pamukkale’ye o kadar yüksekten bir sepetin içinden bakmak inanılmaz bir duygu. Müthiş bir heyecan yaşıyorsunuz. Heyecana ek olarak biraz da tırsıtıcı bir durum da yok değil.😊 Ama bence 1 kez de olsa bu duyguyu muhakkak yaşamalı ve Pamukkale’de balon turuna katılmalısınız. Aşağıda turumuzun vlog çalışmasını bulabilirsiniz.😍

Pamukkale’de Balonlarla Fotoğraf

pamukkale balon turu yorumları ve fiyatları
Bahsettiğim Park

Balon turunun detaylarına geçmeden ben Pamukkale’de balonlarla nerede en iyi fotoğraf çekebilirim diyorsanız hemen bunun cevabını ve taktiğini vermek istiyorum. Pamukkale’de balonlar travertenlere yakın bir yerden kalkıp travertenlere yaklaşarak yükselmeye başlıyor. Dolayısıyla en iyi fotoğraflar travertenlerin önünden yakalanıyor. Travertenlerin önünde içinde göl olan bir park var. Konumu buraya bırakıyorum. Bu parkın içinden gün doğumuyla ve balonlarla beraber iyi fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

En iyi fotoğrafı yakalamak için 2 yolunuz var. Balon turları Pamukkale’de bazen 2 sorti şeklinde yapılıyor. Yani sabah peş peşe 2 ayrı uçuş oluyor. Bu noktada 1. sortiye katılacaksanız yapmanız gereken Pamukkale’deki 2. gününüzde yukarıdaki noktaya erken gelip 1. sorti kalkarken fotoğraf çekmek olmalı. Ya da 2. sortiyi tercih edeceksiniz aynı gün 1.sortide bahsettiğim noktada fotoğraf çekeceksiniz. Sortileri yani uçuş sayısını tur firmasından teyit etmeniz lazım çünkü her zaman 2 sorti olmayabiliyor.

Pamukkale Balon Turu Saatleri

pamukkale balon turu saatleri

Pamukkale Balon Turu Saatleri: Pamukkale’de balon turları tahmin edebileceğiniz üzere sabahın erken saatlerinde güneşin doğuşuyla başlıyor. Tura katılmak için sabah 06:00 gibi kalkmanız gerekiyor. Tur firmaları sizi otelden alıp tekrar otele bırakıyor. Firmaya ait servis herkesi topladıktan sonra sizi balonun kalkış yapacağı alana götürüyor. Bu noktada size tavsiyem sabah soğuk olacağından yanınıza muhakkak bir polar ya da kazak tarzı bir kıyafet almanız olacak.

Pamukkale balon turları nereden kalkıyor sorusu en merak edilen konulardan biri. Bu sorunun net bir cevabı, net bir konumu yok. Yani tamamen rüzgar ve hava koşullarına bağlı bir durum. Bu koşullar nerede uygunsa balonlar oradan kalkıyor. Gelelim bizim turumuza. Servis bizi aldıktan sonra ekibin belirlediği alana geçiyoruz. Ekip sürekli hava durumu ve rüzgarı kontrol ederek rüzgarın yönünü tespit ediyor ve ön hazırlıkları yapıyor. Büyük vantilatörlerle balon şişiriliyor ve saat 07.00 sularında kalkış için balona binmeye başlıyoruz. Heyecan maksimum seviyede.😍

Balon turu başlamadan pilotumuz inişte nasıl hareket etmemiz gerektiğini ve eğilip sepetin içindeki ipleri tutmamız gerektiğini söylüyor. Derken balonu ateşleyip içini sıcak havayla dolduruyor ve yerden yavaş yavaş yükselmeye başlıyoruz. Sabahın ilk saatleri olduğu için beklerken biraz üşüyoruz ama pilot balonu ateşledikçe içimiz sıcacık oluyor.🤗

Ve Havadayız

Pamukkale Balon Turu Deneyimimiz
Pamukkale Balon Turu Deneyimimiz

İlk 5-10 metrede korkudan kalbim ağzımda atıyor bir de benim düşme korkum var düşünün nasıl bi cesaretle bindiysem artık.😂 Ama yükseldikçe yavaştan keyfe dönüşmeye başlıyor, 5 metre de aynı 50 metre de nasılsa rahatlığı geliyor belki.😃 Öyle diye diye 1000 metreye kadar yükseliyoruz.

Hierapolis Antik Kenti’ni ve Pamukkale Travertenleri’ni yukarıdan görmek balon turumuza ayrı bir güzellik katıyor. Ama manzara şart mı derseniz bence değil çünkü balonda olmanın kendisi heyecan verici ve başlı başına bir aktivite. Gökyüzünde tatlı tatlı süzüldükten sonra balon turumuzda yavaştan alçalmaya başlıyoruz. Turda kalkılan yere inilmiyor tabi. Havadayken pilotumuz iniş için uygun bir yer gözlemliyor ve ekiple telsizle haberleşip yeri belirliyor. İnişte de ayrı bir heyecan kaplıyor içimi. Hayatımda hiç ağaçların 3 metre üstünden uçmamıştım, olsun o kadar değil mi?😃

pamukkale balon turu yorumlar

Ve kalkışta pilotumuzun söylediği pozisyonu alıyor, yere sağ salim inmeyi diliyoruz. Ben sert inebiliriz diye endişelensem de sanki bir kuş tüyü yere konmuş kadar yumuşak bir iniş oluyor. Uçuş ortalama 45 dakika sürüyor. Ee benden mutlusu yok tabi.🙂

Sepetten indiğimizde güzel bir kutlamayla taçlandırıyoruz uçuşumuzu. Pilotumuz alkolsüz şampanya patlatıyor ve yolculara ikram ediyor. Son olarak da uçuşa katılım sertifikalarımız veriliyor. Her bir anını hafızalarımıza kazıyarak sonlandırıyoruz balon turumuzu. Müthiş bir deneyimdi bizim için.

Pamukkale Balon Turu Süresi

pamukkale balon turu süresi

Denizli Pamukkale balon turu uçuş süresi, eğer alana gelme ve geri dönme sürelerini saymazsak ortalama 45 dakika-1 saat aralığında sürüyor. Balon 07.00 gibi havalanıyor ve 07.45 gibi de inmiş oluyor. İndikten sonra da alkolsüz şampanya patlatma ve uçuş sertifikalarını alma seremonisi oluyor. Yani toplamda bu aktiveye 2 saat zaman ayırmanız gerekiyor. Bu aktivite ile Pamukkale’yi havadan görmüş oluyorsunuz. Sonrasında da karadan Pamukkale’yi gezebilirsiniz. Pamukkale’yi detaylı keşfetmek için “Pamukkale Gezi Rehberi” başlıklı yazıma muhakkak göz atın.

Pamukkale’de balon turları yılın her ayı oluyor. Kışın günde 1 sorti yapılırken yukarıda anlattığım gibi yazın çok yoğun günlerde tur firmaları 2. sortiyi de yapabiliyor. 2. sorti de saat 8 gibi başlıyor ve 9.30’a kadar sürebiliyor. Ben erken kalkamam diyorsanız bu sortiye katılabilirsiniz.

Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2024

Denizli Pamukkale balon turu fiyatları Kapadokya’ya göre daha uygun fiyatta. Kapadokya almış başını gitmiş durumda. Bence hazır Pamukkale’ye tatil planlıyorsanız bu deneyimi daha uyguna kesinlikle yaşamalısınız. Özellikle yaz aylarında Pamukkale’ye gidecekseniz önceden rezervasyon yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

2024 Pamukkale balon turu fiyatları firmadan firmaya ve sezona göre değişkenlik gösteriyor. Genel olarak tur fiyatına otel transferleri dahil. Fiyatlar 12 yaş altı çocuklar için indirimli olabiliyor. Bebek de olsa çocuklardan ücret alınıyor. Pamukkale balon turu fiyatları 2024 yılı için kişi başı 70-80 Euro arasında değişiyor. Tabi ülkemizdeki enflasyondan dolayı fiyatlar sürekli değiştiği için en doğru ve en güncel fiyat bilgisini aşağıdaki rezervasyon numarasından öğrenebilirsiniz. Son olarak balonda evlilik teklifi yapmak isterseniz ya da çiçek, pankart ayarlamak isterseniz fiyatlar değişebilir.

Pamukkale Balon Turu Tavsiyesi ve Yorumlar

denizli pamukkale balon
Travertenler ve Hierapolis Antik Kenti

Pamukkale Balon Turu Tavsiyesi: Pamukkale’de balon turu için yorumları iyi olan bir firma arıyorsanız bizim tercih ettiğimiz firmayı değerlendirebilirsiniz. Bu firma işini gayet profesyonelce ve titiz şekilde yapıyor. Hem tur yetkilileri hem de balon pilotumuz tecrübeli ve ilgili insanlardı. Bu turda güvenlik ve profesyonellik çok önemli. Dolayısıyla iyi bir firma tercih etmelisiniz. Bizim tercih ettiğimiz firmayı gözünüz kapalı seçebilirsiniz. Aşağıya rezervasyon ekibinin iletişim bilgilerini bırakıyorum. Whatsapp’tan ya da normal arayarak direkt bilgi alabilir, sonrasında rezervasyon yapabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse Pamukkale, balon turu yapmak için güzel bir yer mi derseniz kesinlikle güzel derim. Tur firmasından memnun kaldın mı derseniz gözü kapalı evet derim. Ben korkuyorum binebilir miyim derseniz ben salıncağa bile binemeyen biriyim ama yine olsa yine balona binerim derim.😀 Bu unutulmayacak aktiviteyi muhakkak siz de deneyimleyin isterim. ŞİDDETLİ TAVSİYEMİZDİR !

Not: Pamukkale Balon Turu rezervasyonu için Whatsapp’tan hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Önceden rezervasyon şart. Telefon / WhatsApp: 05304353627

Pamukkale Balon Turu Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale Balon turları kaç kişilik ?

Balon turları kaç kişilik diye merak ediyorsanız şöyle söyleyeyim sepetin büyüklüğüne göre değişiyor. 6-8 kişilik olan sepetler de var, 18-20 kişilik olan sepetler de. Bu sepetlerde çok sıkış tepiş olmuyorsunuz. Uçuş sırasında genel olarak rahatsınız.

Balona binmek tehlikeli mi ?

Balon en güvenli hava aracı diyor bilirkişiler. Balon kazaları ise çok ender gerçekleşen vakalar. Balon pilotları Sivil Havacılık tarafından verilen profesyonel eğitimlere tabi tutuluyor ve özel sertifikalara sahip oluyorlar. Ayrıca tüm balon firmalarının malzemeleri sıkı ve düzenli denetimden geçiyor ve hiçbir firma lisanssız uçuş gerçekleştiremiyor. Yani balona binmek tehlikeli değil.

Türkiye’de balon turizmi nerelerde yapılıyor ?

Türkiye’de sıcak hava balon turizmi Kapadokya, Pamukkale, Burdur, Frig Vadisi, Bitlis Ahlat’ta düzenleniyor.

Denizli Pamukkale uçan balon kaç TL ?

2024 yılı için Pamukkale balon fiyatları kişi başı 70-80 Euro arasında değişiyor. Fiyatlar firmadan firmaya fark etse de genel olarak bu bantta.

Pamukkale balon turu nereden kalkıyor ?

Kalkış alanları firmadan firmaya göre değişse de genel olarak Pamukkale balon turları travertenlere 2-3 km uzaklıkta yer alan geniş alanlarda kalkıyor. Kalkış yeri için rezervasyon sonrası konum atılıyor ya da kaldığını otelden firmaya ait servis sizi alıp kalkış alanına götürüyor.

Pamukkale balon turu yazımın sonuna geldim. Umarım bu güzel aktivite ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap veren bir yazı olmuştur. Sormak istediğiniz bir şey varsa aşağıya yorum bırakın yeter. 24 saat içinde dönüş yaparım. Şimdiden iyi uçuşlar diliyorum. Hoşça kalın.😊

3 Yorum

  • Avatar of özlem karaca

    özlem karaca

    çok teşekkürler… tereddüt ediyordum. 1 ay sonranın rezervasyonunu hemen alıyorum. ve sizin gibi net bir bloggerı takip etmekten mutlu olacağım artık. sevgiyle sağlıkla kalın tatlı çift

  • Avatar of özlem karaca

    özlem karaca

    çok teşekkürler… tereddüt ediyordum. 1 ay sonranın rezervasyonunu hemen alıyorum. ve sizin gibi net bir bloggerı takip etmekten mutlu olacağım artık. sevgiyle sağlıkla kalın tatlı çift

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.