marmaris tekne turu

Marmaris’te Tekne Turu Tavsiyesi | Fiyatlar | Rotalar | 2024

Bomba gibi bir Marmaris tekne turu yazısı sizi bekliyor. Marmaris’e geldiğinizde burada yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kesinlikle tekne turuna çıkmak olmalı. Marmaris’te tekne turunu günübirlik ya da mavi tur şeklinde konaklamalı olarak tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler tamamen sizin tatil programınıza ve bütçenize bağlı. Şöyle bir gerçek var ki Marmaris‘in eşsiz güzellikteki koylarının tamamını keşfetmek istiyorsanız kesinlikle bu tekne turlarından birine katılmalısınız. Çünkü Marmaris’te her koya araba ile gidilemiyor. Araba ile ulaşım olmayan koylara gitmenin tek yolu da tekne ile denize açılmak.

Marmaris’te tekne turu başlıklı yazımın detaylarına geçmeden Muğla‘nın güzel ilçesi Marmaris’i keşifle ilgili hiç bir yerde bulamayacağınız çok detaylı bir gezi rehberim mevcut. Gezilecek yerlerden tutun Marmaris’te nerede kalınır sorusuna, koylar ve plajlardan tutun Marmaris’te ne yenir ne içilire kadar her şey bu gezi rehberimde. ➡➡➡ Marmaris Gezi Rehberi

Hızlı Rezervasyon: Baştan belirteyim; yazımı detaylı yazacağımdan kolay bulunsun diye Marmaris günübirlik tekne turu rezervasyon numarasını buraya bırakıyorum. Rezervasyon için Whatsapp’tan firma ile hızlıca iletişime geçip tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Rezervasyonu Whatsapp’tan kolayca alıyorlar. Rezervasyon sonrası belirttiğiniz tarihte Marmaris maviliklerine açılabilirsiniz. Bu numaradan hem günübirlik dolmuş tekne, hem günübirlik özel tekne kiralama hem de konaklamalı tekne turu için bilgi alabilirsiniz.
📞📞📞 Telefon/WhatsApp: 05304353627

Tüm Ayrıntılarıyla Marmaris’te Tekne Turu

marmariste tekne turu
Teknelerin Kalktığı Kordon

Marmaris Günübirlik tekne turları adından da anlaşılacağı üzere gün boyunca süren, sabah 09.00-10.00 saatleri arasında başlayıp akşam 17.30-18.30 saatlerinde biten tekne turlarıdır. Marmaris günübirlik tekne turları genelde Marmaris merkezde kordon boyu uzanan ve burada bulunan tekneler tarafından yapılıyor ve tekneler buradan kalkıyor.

Konsept olarak bu tekne turlarında verilen öğle yemeğinin ücreti ödediğiniz tekne turu ücretine dahil. Tekne turlarının rotaları turdan tura değişiklik gösteriyor.

Marmaris’te tekne turları genel olarak 4 ana noktaya yönelik rota düzenliyor. Bunlar sırasıyla Marmaris Koyları ve Plajlarına yönelik turlar, Marmaris – Hisarönü Turları, Marmaris – Gökova Turları ve Marmaris – Dalyan – Sultaniye Kaplıcalarına yönelik olan turlar. Biz Marmaris koylarını detaylı keşfedelim diye ilk seçeneği seçtik ve yelkenlerimizi rüzgar ile doldurduk.⛵⛵⛵

Marmaris’te Günübirlik Tekne Turu Tavsiyemiz ve Deneyimimiz

marmaris günübirlik tekne turu

Baştan söyleyeyim bizim deneyimlediğimiz Marmaris Tekne Turu başından sonuna kadar oldukça güzel geçti. Teknemiz kapasite olarak yaklaşık 50 kişiydi ama kaptanımız hiç bir zaman tam kapasite yola çıkmadığını söyledi. Yıllardır bölgede kaptanlık yapan Kaptan işini ve çevreyi iyi bilen biri. Nerede güzel, sessiz, sakin koy var her yere hakim. Şimdi gelelim teknemizin ince detaylarına.

 • Katıldığımız tekne turu oldukça nezihti. Son ses müzik kesinlikle yok. Burada huzur var.
 • Tekne turu ücretine öğle yemeği dahil.
 • Teknede ızgara için mangal yapılıyor ve yemekler oldukça lezzetli.
 • Tekne gerçekten çok ama çok temiz. Hijyenik açıdan puanımız 10 üzerinden 10.
 • Teknede sınırsız içecek olayı yok. İçecekler ücretli.
 • Teknenin kapasitesi 50 kişi. Fakat tura daha az kapasite ile yola çıkılıyor.
 • Tekne gerçekten temiz ve nezih bir ortam sunuyor size. Genelde çiftler ve aileler müşteri olarak kabul ediliyor.

Huzurlu, kafanızı dinleyeceğiniz bir tekne turu arıyorsanız rezervasyon numarası yukarıda. Evet şimdi gelelim enfes tekne turumuzun detaylarına.

Not: Marmaris’te tekne turu programları genelde en geç saat 10.00 – 10.30 gibi başlıyor. Fakat tura erken katılmanızda fayda var. Çünkü arabanız varsa park yeri bulma biraz zor olabiliyor. Tekne turumuzda masalar önceden işletme tarafından ayarlanmıştı fakat sayı az olunca neredeyse tüm masalar sizin oluyor.

Marmaris Tekne Turunda Gittiğimiz Koylar ve Rotamız

Marmaris’te tekne turu rotaları yukarıda dediğim gibi 4 ana güzergah üzerine düzenleniyor. Bu turlardan en bilineni ve en çok tercih edileni tabi ki Marmaris koylarına giden tekneler. Burada daha uzun bir rota tercih etmek isterseniz mavi yolculuğa çıkmalısınız. Mavi yolculukta koy koy bir kaç gün gezme imkanınız oluyor. Bizim Marmaris’te mavi yolculuk deneyimimiz olmadı olursa ve turdan memnun kalırsak bu yazımızı sizin için güncelleriz.

Marmaris tekne turunda gidilen koylara gelince bu rota tekne kaptanının tercihlerine göre şekilleniyor. Günübirlik tekne turunda ortalama 5-6 koya gidiliyor. Bizim gittiğim koylarda kaptanımızın tercihleri sayesinde koylar hiç kalabalık değildi.

Marmaris Tekne Turunda Gidilen Koylar (Rota)

 1. Akvaryum Koyu
 2. Amos Koyu
 3. Çiftlik Koyu
 4. Gebek Kilise Koyu
 5. Armella Koyu
 6. Kadırga Koyu

Akvaryum Koyu

Marmaris'te Tekne Turu

Marmariste Tekne Turu

Akvaryum Koyu, tekne turundaki ilk durağımızdı. Yok böyle bir renk. Cam gibi turkuaz renginde müthiş bir deniz. Denize ilk girişimizde suyu soğuk geldi ama hemencecik bu güzelliğe alıştık.

Bu güzel koyda yaklaşık 40 dakika yüzme molası verdik. Doya doya yüzdük ve şnorkelle dalış yaptık. Buradan ayrılırken keşke biraz daha kalsaydık diyorsunuz ve aklınız kesinlikle burada kalıyor. Mavi ile yeşilin buluştuğu Akvaryum Koyu bizden tam puan aldı.

Amos Koyu

amos koyu ve plajı

amos koyu ve plajı

Amos Koyu her şeyi ile muazzam bir koy. Tertemiz bir denize sahip olan Amos Koyu’na kara yolu ile de ulaşım var. Profesörler Sitesi’nin önünde küçücük bir koy olan Amos’ta tekneler biraz açığa demirliyor. Kara yoluyla giderseniz bahsettiğim sitenin içinden geçerek koya ulaşabiliyorsunuz.

Tekne turu rotası o günkü hava koşullarına, koyların kalabalık olma durumuna göre belirlendiği için fix bir sıralama uygulanmıyor. Amos Koyu Marmaris tekne turuna ilk katıldığımızda rotamızda yoktu. İkinci defa tekne turuna çıktığımızda Amos’a uğradık. Yani anlayacağınız açılışı efsane bir yer ile yaptık.

Amos Koyu’nun denizi taşlık ve cam gibi. Suyu çok sıcak diyemem, bizim gibi hafif serin sularda yüzmeyi seviyorsanız Amos’a bayılırsınız. Amos Koyu’nda bir de aynı ada sahip antik kent bulunuyor. Tekne turu ile değil de karadan buraya gelirseniz bu antik kenti ziyaret edebilirsiniz. Hatta mutlaka bu antik kente gidin ve eşsiz güzellikteki manzara eşliğinde günü batırın derim. Amos Koyu ile ilgili yazdığım daha detaylı yazı için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Çiftlik Koyu

çiftlik koyu gezi rehberi

marmaris tekne turu tavsiyesi
Marmaris’te Tekne Turu – Çiftlik Koyu Drone Görüntümüz

Yok böyle bir güzellik. Gerçekten rengiyle, sahiliyle Çiftlik Koyu bizi bizden aldı. İnanılmaz güzel bir koy. Burası bizim Muğla’daki favori koylarımızdan biri oldu. Buraya kara yolu ile ulaşım da varmış. Marmaris’e 60 km mesafede olan Çiftlik Koyu’nda şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz bir işletme de bulunuyor. Muğla’daki en iyi koylar arasına koyacağımız Çiftlik Koyu’nda doyasıya yüzdük. Buraya söz verdik tekrar geleceğiz !

Çiftlik Koyu durağımızdan sonra yemek molası verdik. O kadar yüzmenin üstüne enerji illa şarttı. Teknemizin sunduğu yemekler gayet temiz ve lezzetli. Hijyen ve lezzet açısından bizden tam puan aldı.

Kadırga Koyu

marmaris kadırga koyu
Marmaris’te Tekne Turu – Kadırga Koyu
marmaris tekne turu

Tekne turumuzun son durağı Kadırga Koyu’ydu. Buraya ikinci defa gittiğimizde uğramadık. İlk turumuzda Kadırga’ya gitmiştik. Tabi burada herkeste enerji bitmişti ama bizde bitmemişti.😊

Kadırga Koyu’nun denizi gerçekten çok güzel ve cam gibiydi. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz bu güzel koy da bizden tam puan aldı.

Kumlubük

kumlubuk koyu ve plajı

Marmaris’in göz bebeği Kumlubük’e tekne ile uğramadan teğet geçtik. Marmaris’teki favori koylarımızdan olan ve sık sık araba ile gittiğimiz Kumlubük’ün yeri zaten bizde bir başka. Kumlubük ile ilgili detaylı yazım bu bağlantıda.

Müthiş güzel koylardan sonra tekne turumuzun sonuna geldik. Her iki tekne turumuzda bizim için efsaneydi. Hiç bitmesin istedik. Aile işletmesinin verdiği samimiyet güzel bir gün geçirmemize neden oldu.

Marmaris’e gelirseniz katıldığımız bu tekne turunu %100 tavsiye ediyoruz. Durun bitmedi daha Marmaris’te tekne turu ile ilgili diğer detaylar aşağıda.

Not: Marmaris Tekne Turu rezervasyonu için Whatsapp’tan hızlıca iletişime geçip müsaitlik durumu, tur tarihi ve tura kaç kişi katılacağınızı söyleyin yeter. Sonra gelsin mavilikler.
Telefon/WhatsApp: 05304353627

Marmaris Tekne Turu Rotaları

Marmaris Tekne Turu Rotaları: Yukarıda anlattığım gibi katıldığımız tekne turu rotası ilk turumuzda Akvaryum Koyu – Çiftlik Koyu – Gebe Kilise Koyu – Kadırga Koyu ikinci turumuzda ise Amos Koyu – Çiftlik Koyu – Gebe Kilise Koyu – Armella Koyu şeklindeydi. Bunun dışında her tekne farklı rotaları izleyebiliyor. Marmaris’ten kalkan ve farklı şekilde rota izleyen tekne turları ile gidilen koylar aşağıdaki gibi. Bana göre Marmaris’e gelirseniz bizim rotayı izlemeniz gerekiyor.

Not: Marmaris koyları ve plajları için çok detaylı olarak hazırladığım bir yazı var. Bu yazıda araba ile gidilen koylarda mevcut. Detayları için Marmaris Koyları ve Plajları yazıma göz atabilirsiniz.

Marmaris Çevresi Günübirlik Tekne Turlarında Gidilen Koylar

Marmaris Tekne Turu Rotaları

Marmaris Çevresi Günübirlik Tekne Turu Rotası

Marmaris – Dalyan – İztuzu Plajı – Çamur Banyosu Tekne Turu Rotaları

dalyan iztuzu plajı

Marmaris – Dalyan – İztuzu Plajı Tekne Turu Rotası

 • Yunus Koyu
 • İztuzu Plajı
 • Dalyan Sazlıkları
 • Likya Kral Mezarlıkları
 • Çamur Banyosu & Termal Havuz Alanı

Marmaris – Gökova Körfezi – Kleopatra (Sedir) Adası Tekne Turu Güzergahı

muğla koyları

Marmaris – Gökova Körfezi Tekne Turu Rotası

Marmaris – Hisarönü Körfezi Tekne Turunda Gidilen Koylar

Marmaris – Hisarönü Tekne Turu Rotaları

 • Selimiye Saklı Koy
 • Dişlice Adası
 • Kamelya Adası
 • Tavşan Adası
 • Bencik Koyu
 • Kız Kumu Plajı (Orhaniye)

Marmaris Tekne Turu Fiyatları 2024

marmaris tekne turu fiyatları 2024
Marmaris Tekne Turu Fiyatları 2024

Marmaris Tekne Turu Fiyatları 2024 Ne Kadar ? Marmaris’te tekne turu fiyatları firmadan firmaya değişiyor. Genel olarak günübirlik tekne turunun fiyatı kişi başı 700 – 800 TL arasında değişiyor. Bu fiyata öğlen yemeği dahilken içecekler dahil değil. Öğlen yemeğinde oldukça bir leziz menü var. Çocuklar için ücret alınmıyor. Fakat yemek yerlerse ücrete tabiler.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekne turları gerçekten hem eğlenceli hem de stresinizi güzelce atabileceğiniz bir aktivite çeşidi. Fakat bu turlarda bazı önemli noktalara dikkat etmezseniz çıktığınız tekne turu sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Aşağıda saydığım noktalara lütfen dikkat edin ve sorunsuz bir tekne turu geçirin.

 • Kesinlikle yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Mümkünse yüksek faktörlü bir krem olmasına özen gösterin.
 • Güneş sonrası vücudunuz için nemlendirici krem alabilirsiniz.
 • Güneş gözlüğü, parmak arası terlik ve deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 • Deniz altını güzelce görmek istiyorsanız şnorkel alabilirsiniz.
 • Havlu, şapka, mayo ve şortu söylememe gerek yok herhalde.
 • Teknenin yüksek yerlerinden denize direkt atlamayın. Ne yazık ki ayağı kayıp düşenleri gördük.:(
 • Denizden çıkarken ayağınız ıslak olacağından kaymamak için bastığınız yere dikkat edin.
 • Bazı tekneler kıyıya sıfır yanaşmadığından sahilde telefonunuzla fotoğraf çekmek isterseniz yanınıza su geçirmeyen kılıf alabilirsiniz.
 • Dalgadan dolayı mide bulantısı ya da baş dönmesi için ilaç alabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz yerden teknenin konumuna araç ile gelecekseniz aracınızı güvenli bir yere park etmeniz oldukça önemli. Tekne sonrasında sürpriz ile karşılaşmayın.
 • Özel eşyalarınız için ayrı özel bir çanta getirmeniz faydalı olacaktır.
 • Mümkünse alyans takmadan tura katılın.
 • Yüksek sezonda doluluk oranlarından dolayı önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Tekne turunda yanınıza almanız gerekenleri de bujunuz sıraladı. Bu liste için sizi Tekne Turuna Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi : 18 Önemli Şey başlıklı yazıma alayım.😊

Marmaris’te Tekne Turu 2024 Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris’te tekne turu fiyatları ne kadar?

Marmaris tekne turları fiyat olarak 2024 yılı için 700-800 TL arasında. Fiyatlar tekneden tekneye değişebilir ama ortalama fiyatlar bunlar. Bu fiyat günübirlik tekne turları için geçerli ve teknede verilen öğlen yemeği ücreti de dahil.

Marmaris tekne turları saat kaçta başlıyor?

Marmaris’te tekne turları genel olarak 10.00 – 10.30 saatlerinde başlıyor. Akşam 18.00 gibi sonlanıyor. Tekneler nereden kalkıyorsa dönüşte aynı yere geliyor.

Marmaris tekne turları nereden kalkar?

Marmaris günübirlik tekne turları genelde Marmaris merkezde kordon boyu uzanan ve burada bulunan tekneler tarafından yapılıyor ve tekneler buradan kalkıyor.

Marmaris’te tekne turu tavsiyesi ve deneyimi yazımın sonuna geldik. Tekne turu ve Marmaris hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıda yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz. 24 saat içinde dönüş sağlarım. Herkese mutlu ve huzurlu gezmeler diliyorum.😊

8 Yorum

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.