göcek nerede göceke nasıl gidilir

Göcek Nerede, Göcek’e Nasıl Gidilir ?

Muğla’da son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir yer olan Göcek her noktası ile çok özel ve güzel bir yer. Göcek’i bir yerlerden duyduysanız muhtemelen masmavi koylarının ünü ile duymuşsunuzdur. Gerçekten durum tam da böyle. Göcek’i Göcek yapan masmavi koyları ve eşsiz güzellikteki adaları. Haritadan baktığınızda Göcek’te ada bolluğunu göreceksiniz. Bu adaların her girintisinde de muhteşem koylar var. Dolayısıyla Göcek demek deniz demek, turkuaz renkli güzel koylar demek.

Bu yazımda Göcek ile ilgili iki temel soruya (Göcek Nerede – Göcek’e Nasıl Gidilir) cevap vermeye çalışacağım. Bence yazın özellikle Fethiye tarafına seyahat planı yapacaksanız muhakkak Göcek’e de zaman ayırın. Ya bir gün ya da iki gün Göcek için yeterli olacaktır. Göcek’e gittiğinizde de masmavi koylara muhakkak açılın. Benden söylemesi yoksa pişman olursunuz.😊

Not: Göcek ile ilgili hazırladığım tüm yazılarımın bağlantısı aşağıda. Göcek’te tekne turu ya da mavi yolculuk için planınız varsa aşağıdaki bağlantılara göz atmanızda fayda var.

Göcek Nerede & Göcek’e Nasıl Gidilir ?

Göcek Nerede & Göcek Nereye Bağlı ?

göcek nerede

Göcek, Muğla ili sınırları içerisinde yer alıyor. Şunu belirteyim Fethiye’ye çok yakın konumda olan Göcek bir ilçe değil. Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle. Bu güzel mahalle kendi halinde ve çok özel bir yer. Hemen deniz kenarına konuşlanmış ve birbirinden güzel marinalara ev sahipliği yapıyor. Göcek yat turizminin göz bebeği. her türlü büyüklükteki yatları Göcek’te rahatlıkla görebilirsiniz.

Türkiye’de Göcek isminde bir çok yer var ama benim tüm detaylarıyla anlatacağım yer Fethiye’nin Göcek Mahallesi. Göcek’in haritadaki konumu burada.

Göcek ile önemli merkezler arasındaki uzaklık:

 • Göcek – Fethiye’ye 28 km uzaklıkta,
 • Göcek – Muğla merkeze 99 km uzaklıkta,
 • Göcek – İzmir’e 308 km uzaklıkta,
 • Göcek – Kuşadası’na 255 km uzaklıkta,
 • Göcek – Ankara’ya 655 km uzaklıkta,
 • Göcek – İstanbul’a 775 km uzaklıkta,
 • Göcek – Adana’ya 840 km uzaklıkta yer alıyor.

Göcek’e Nasıl Gidilir ?

göcek nerede - göceke nasıl gidilir

Göcek nerede sorusu tamamsa Göcek’e Nasıl Gidilir sorusuna geçelim. Göcek’e ulaşım oldukça basit. Özellikle havadan Göcek’e ulaşmanız çok çok kolay. Ben aşağıda hava, kara ve deniz için tüm detayları yazacağım.

Göcek’e Kara Yolu İle Ulaşım:

Göcek’e kara yolu ile İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi büyük illerimizden otobüs ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bölgeye bu illerden her gün düzenli otobüs seferleri var. Kendi aracınızla Göcek’e ulaşmak çok daha kolay olur. Araç ile Muğla merkez tarafından Göcek’e giderseniz sizi bekleyen bir Göcek Tüneli var. Ben buraya Göcek Darphanesi diyorum. Çünkü toplasan 1 km bile etmeyen tünele araç başı 15 TL alıyorlar ve sürekli bu ücrete zam geliyor. Yani siz bu yazıyı okurken Göcek Tüneli giriş ücretine zam gelmiş olabilir.😂 Fethiye tarafından Göcek’e gelecekseniz bu tüneli kullanmıyorsunuz. Zaten Fethiye ile Göcek arası oldukça yakın. Aracınız yoksa Fethiye – Göcek arası dolmuş bilgilerini aşağıya bırakıyorum.

Göcek Fethiye Dolmuş Saatleri

Fethiye – Göcek arası dolmuş saatleri genelde seferlerine 07:00 da başlıyor, akşam 19:45’te son sefer düzenleniyor. Dolmuş saatleri için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Göcek’e Hava Yolu İle Ulaşım:

göcek'e nasıl gidilir

Hemen belirteyim; Göcek’e çok çok yakın bir havalimanı var o da Dalaman Havalimanı. Ucuza Uçak Bileti Bulma Yolları yazımı okuyup Dalaman Havalimanına bilet bulduysanız Göcek’e çok yaklaştınız demektir. Göcek ile Dalaman Havalimanı arası yaklaşık 17 km. Buraya taksi ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek istemezseniz Dalaman Havaalanı’ndan Fethiye’ye kalkan Havaş ya da Muttaş otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Dalaman Havaalanın’dan Göcek’ Nasıl Gidilir ?

Dalaman Havalimanı-Fethiye’ye Havaş ya da Muttaş otobüsleri ile giderken Göcek’te inebilirsiniz. Dalaman Havalimanı ile Göcek arası 60 TL iken, Dalaman Havalimanı – Fethiye Otogar arası 80 TL. Fethiye Otogar – Dalaman Havalimanı Muttaş otobüs seferlerinin saatleri için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Göcek’e Deniz Yolu İle Ulaşım:

Yat ve teknelerin uğrak noktası olan Göcek’e deniz yolu ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Göcek’te toplamda 6 marina (Göcek Belediye Marina, Göcek Village Port / Marinturk, D-Marin Göcek Marina, Göcek Exclusive / Marinturk, Göcek Club Marina, Göcek Skopea Marina) bulunuyor. Hangi marina sizin için uygunsa orayı tercih edebilirsiniz. Henüz yatımız olmadığı için bu konu hakkında detaylı bilgi veremiyorum.😂

Göcek Koyları ve Plajları

göcek nerede - göceke nasıl gidilir blue point beach

Birbirinden güzel koylara sahip Göcek sizi mavi ve yeşile doyuruyor. Bu koyları görünce eminim Göcek’e tekrar gelmek isteyeceksiniz. Göcek koyları ve plajlarını detaylı bir şekilde anlattığım yazıya göz atarak koylar hakkında fikir edinebilirsiniz. Aşağıya genel itibariyle Göcek’te denize girilecek yerler listesini bırakıyorum. Detaylar için belirttiğim yazıma tıklayın.

Göcek’te Denize Girilecek Yerler

 • Ayten Koyu (Arabayla Gidilebilir)
 • Osmanağa Koyu (Arabayla Gidilebilir)
 • Blue Point Plajı (Arabayla Gidilebilir-Özel Plaj)
 • İnlice Plajı (Arabayla Gidilebilir)
 • Kleopatra Hamam Koyu (Tekneyle Gidilebilir)
 • Bedri Rahmi Koyu (Tekneyle Gidilebilir)
 • Akvaryum Koyu (Tekneyle Gidilebilir)
 • Göcek Adası (Tekneyle Gidilebilir)
 • Yassıca Adaları (Tekneyle Gidilebilir)
 • Tersane Adası (Tekneyle Gidilebilir)
 • Domuz Adası (Tekneyle Gidilebilir)

Göcek’te Tekne Turları

göcek koyları

Göcek’e gelmişken tekne turu yapmadan dönerseniz Göcek çok çok eksik kalır. Göcek tekne turumuz için de ayrı bir yazımız ve tavsiyemiz var. Bu bağlantıya göz atarak kendinizi internet ortamında Göcek’te tekne turuna katılmış gibi hissedebilirsiniz.😊

Göcek’te Ne Yapılır ?

göcek nerede - göceke nasıl gidilir

Göcek Nerede, Göcek’e Nasıl Gidilir başlıklı yazımın son kısmına geldik. Göcek’e gelirseniz yapmanız gereken olmazsa olmaz şeyler aşağıda. Bu aktivitelerin çoğunun ana teması tabi ki deniz. Fırsatınız olursa Göcek’e 1-2 gün ayırıp bu saydıklarımızı yapmaya çalışın.

Göcek’te Ne Yapılır ?

 • Göcek sahilinde akşam yürüyüşü yapın ve miss gibi bir dondurma yiyin.
 • Göcek Amsterdam tarzı kanal evlerin orada fotoğraf çekilmeyi unutmayın.
 • Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun çizdiği balık resmini görmeden dönmeyin.
 • Hamam Koyu’ndaki eski hamam batığında şnorkelle yüzün.
 • Akvaryum Koyu’ndaki eski fener kalıntıları arasında balıklarla yüzün.
 • Göcek gezilecek yerleri keşfedin.

Göcek Nerede & Göcek’e Nasıl Gidilir SSS

Göcek Ege mi Akdeniz mi?

Göcek’te bulunan deniz Akdeniz yani Ede Denizi değil. Muğla’ilinde Datça Yarımadası’nın üstü Ege Denizi iken altı Akdeniz. Yani Göcek hangi denizde sorusunun cevabı Akdeniz.

Göcek denizi sığ mı?

Göcek’te onlarca koy ve plaj var. Sığ olan da var derin olan da. Bu noktada sığ deniz arıyorsanız araba ile gidilen koyları tercih edebilirsiniz.

Göcek hangi ile bağlı?

Göcek nerede sorusunun cevabında da bahsettiğim üzere Göcek, Muğla iline bağlı bir mahalle. Yani Göcek ilçe değil. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle.

Göcek’e uçakla nasıl gidilir?

Hemen belirteyim; Göcek’e çok çok yakın bir havalimanı var o da Dalaman Havalimanı. Dalaman Havalimanına bilet bulduysanız Göcek’e çok yaklaştınız demektir. Göcek ile Dalaman Havalimanı arası yaklaşık 17 km. Buraya taksi ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek istemezseniz Dalaman Havaalanı’ndan Fethiye’ye kalkan Havaş ya da Muttaş otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Göcek ile ilgili diğer tüm deneyimlerimiz ve yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.