göcek nerede göceke nasıl gidilir

Göcek Nerede – Göcek’e Nasıl Gidilir – Göcek Gezi Rehberi

Mavi turların kalbinin attığı Göcek, yemyeşil doğası, masmavi denizi ve güzel mi güzel marinalarıyla son zamanların popüler tatil noktası olma yolunda ilerliyor. Peki bu marinalarıyla ünlü Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir ?

GÖCEK NEREDE ? & GÖCEK NEREYE BAĞLI ?

Göcek, Muğla ili sınırları içinde bulunuyor. Şunu belirteyim Fethiye’ye yakın olan Göcek ilçe değil. Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle. Türkiye’de Göcek bir çok yerde var ama benim tüm detaylarıyla anlatacağım yer Fethiye’nin Göcek mahallesi. Göcek haritada konum olarak tam da burada.

Göcek – Fethiye’ye 28 km uzaklıkta,
Göcek – Muğla merkeze 99 km uzaklıkta,
Göcek – İzmir’e 308 km uzaklıkta,
Göcek – Kuşadası’na 255 km uzaklıkta,
Göcek – Ankara’ya 655 km uzaklıkta,
Göcek – İstanbul’a 775 km uzaklıkta,
Göcek – Adana’ya 840 km uzaklıkta yer alıyor.

GÖCEK’E NASIL GİDİLİR ?
göcek nerede - göceke nasıl gidilir

Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir ? başlığımızın 2. kısmına geldik. Göcek’e 3 farklı yol olan kara, hava ve deniz yolu ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Göcek’e Kara Yolu İle Ulaşım:

Göcek’e kara yolu ile İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi büyük illerimizden otobüs ile düzenli seferlerle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla Muğla merkez tarafından Göcek’e giderseniz sizi bekleyen bir Göcek Tüneli var. Burada özel darphane niteliğindeki Göcek Tüneline biraz vurgu yapmak istiyorum.

Göcek Tüneli

Biz Muğla’da yaşayan insanlar olarak Göcek ya da Fethiye’ye gitmek istesek bu ücretli tünelden geçmek zorundayız gibi bir durum söz konusu. Geçmesek virajlı, tek yön dağ yolundan dağın ötesine geçmek zorunda kalıyorsunuz. Göcek tüneli ücreti 2020 yılı için en son 9 TL idi. Bu ücret tek geçiş hakkı veriyor size. Yani dönüşte de bu ücreti vereceksiniz. 2006 yılında yapılan Göcek Tüneli Türker Uluslararası Nakliye ve Göcek Tüneli İnşaat ve Taahhüt A.Ş. firmalarına ait. Uzunluğu 875 metre olan bu kısacık tünele devlet bir gün çözüm üretir ve bizi bu ücret derdinden bir gün kurtarır.

Göcek Fethiye Dolmuş Saatleri:

Fethiye – Göcek arası dolmuş saatleri genelde seferlerine 07:00 da başlıyor, akşam 19:45’te son sefer düzenleniyor. Dolmuş saatleri için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Göcek’e Hava Yolu İle Ulaşım:

Ucuza Uçak Bileti Bulma Yolları yazımı okuyup Dalaman Havaalanına bilet bulduysanız Göcek’e çok yaklaştınız demektir. Göcek – Dalaman Havaalanı arası yaklaşık 17 km. Buraya taksi ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek istemezseniz Dalaman Havaalanından Fethiye’ye kalkan Havaş ya da Muttaş otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Dalaman Havaalanın’dan Göcek’ Nasıl Gidilir ?

Dalaman Havalimanı-Fethiye’ye Havaş ya da Muttaş otobüsleri ile giderken Göcek’te inebilirsiniz., Dalaman Havalimanı – Fethiye arası ücret kişi başı 23 TL. Fethiye Otogar – Dalaman Havalimanı Muttaş otobüs seferlerinin saatleri için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Göcek’e Deniz Yolu İle Ulaşım:

Yat ve teknelerin uğrak noktası olan Göcek’e deniz yolu ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Göcek’te toplamda 6 marina (Göcek Belediye Marina, Göcek Village Port / Marinturk, D-Marin Göcek Marina, Göcek Exclusive / Marinturk, Göcek Club Marina, Göcek Skopea Marina) bulunuyor. Hangi marina sizin için uygunsa orayı tercih edebilirsiniz. Yatımız olmadığı için bu konuda bilgi veremiyorum 🙂

GÖCEK KOYLARI
göcek nerede - göceke nasıl gidilir blue point beach

Birbirinden güzel koylara sahip Göcek sizi mavi ve yeşile doyuruyor. Göcek koyları ve plajlarını detaylı anlattığım yazıya göz atarak Göcek Koyları hakkında fikir edinebilirsiniz. Buraya genel itibariyle Göcek’te denize girilecek yerler listesini bırakıyorum. Detaylar için belirttiğim yazıma göz atabilirsiniz.

Göcek’te Denize Girilecek Yerler (Plaj ve Koylar)
– Ayten Koyu (Arabayla Gidilebilir)
– Osmanağa Koyu (Arabayla Gidilebilir)
– Blue Point Plajı (Arabayla Gidilebilir)
– İnlice Plajı (Arabayla Gidilebilir)
– Kleopatra Koyu ve Hamamı (Tekneyle Gidilebilir)
– Bedri Rahmi Koyu (Tekneyle Gidilebilir)
– Akvaryum Koyu (Tekneyle Gidilebilir)
– Göcek Adası (Tekneyle Gidilebilir)
– Yassıca Adaları (Tekneyle Gidilebilir)
– Tersane Adası (Tekneyle Gidilebilir)
– Domuz Adası (Tekneyle Gidilebilir)

GÖCEK TEKNE TURLARI

Göcek’e gelmişken tekne turu yapmadan dönerseniz Göcek çok çok eksik kalır. Göcek tekne turumuz için de ayrı bir yazımız ve tavsiyemiz var. Bu bağlantıya tıklayarak internet ortamında Göcek’te tekne turuna katılabilirsiniz.:)

GÖCEK’TE NE YAPILIR ?
göcek nerede - göceke nasıl gidilir

Göcek NeredeGöcek’e Nasıl Gidilir başlıklı yazımın son kısmına geldik. Göcek’e gelirseniz yapmanız gereken olmazsa olmaz şeyleri sizin için listeledik. Fırsatınız olursa bu saydıklarımızı yapmaya çalışın.

Göcek’te Ne Yapılır ?

  • Göcek sahilinde akşam yürüyüşü yapın ve miss gibi bir dondurma yiyin.
  • Göcek Amsterdam tarzı kanal evlerin orada fotoğraf çekilmeyi unutmayın.
  • Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun çizdiği balık resmini görmeden dönmeyin.
  • Hamam Koyundaki eski hamam batığında şnorkelle yüzün.
  • Akvaryum Koyundaki eski fener kalıntıları arasında balıklarla yüzün.
  • Göcek gezilecek yerleri keşfedin.

Göcek ile ilgili diğer tüm deneyimlerimiz ve yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz. Musmutlu gezmeler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.