Yurt İçi Gezilecek Yerler

Yurt İçi Gezilecek Yerler

 • eski doğanbey köyü

  Eski Doğanbey Köyü : Tarihin İzinde Bir Ege Köyü

  Hafta sonu rotamız olan Aydın Söke'de görmek istediğimiz en önemli yerlerden biri Eski Doğanbey Köyü'idi. Önceden bu güzel köyün namını duymuştuk ama yolumuz bir türlü buraya düşmemişti. Hazır Söke'ye yolumuz düşmüşken bu güzel köyü görelim istedik. İyi ki de yolumuz buraya düştü çünkü bu köyü ve atmosferini çok sevdik.

 • söke gezilecek yerler

  Söke Gezilecek Yerler : Görülmesi Gereken 11 Yer

  Herkese Aydın'dan kocaman selamlar.😊 Biz işimiz nedeniyle 6 ay gibi bir süre Aydın'da ikamet edeceğiz. Hazır bu kadar uzun süre Aydın'da kalma fırsatı bulmuşken bu güzel şehri ve çevresini detaylı keşfetme imkanını elde etmiş olduk. Aydın gibi güzel bir şehir de fazlasıyla keşfedilmeyi hak ediyor. Öncesinde Muğla'ya yakın olmasından dolayı çokça geldiğimiz Aydın, tarihi ve doğal güzellikleri ile bizim için her zaman ön planda bir yer oldu. Aydın merkezden öte ilçeleri çok daha güzel yerlere sahip.

 • bodrum'un neyi meşhur

  15 Başlıkta Bodrum’un Neyi Meşhur ?

  Bodrum, Türkiye'nin en özel tatil yerlerinden biri. Coğrafi olarak bir yarımada olan Bodrum'un kara yolu ile tek bir giriş yeri ve aynı yerden de çıkışı var. Tam bu yoldan Bodrum'a araç ile giriş yaptığınızda ve Bodrum'un siluetini gördüğünüzde bu güzel ilçenin havası sizi çepeçevre sarıyor. Ege'de bir çok yer görmüş olabilirsiniz ama Bodrum'u ilk defa gördüğünüzde buradaki farklı havayı hissedeceksiniz. Hele ki sokaklarında gezince...

 • muğlada gezilecek yerler

  Muğla’da Gezilecek Yerler | 50 Tarihi ve Doğal Yer

  Baştan söyleyeyim, yaklaşık 7 yıldır Muğla merkezde yaşamanın verdiği tecrübeyle Muğla gezilecek yerler başlıklı bu yazıyı yazıyorum. Muğla'yı gezebildiğimiz kadar gezmiş olsak da burası öyle bir şehir, öyle bir doğa cenneti ki hala keşfedemediğimiz yerleri var. Blogumda en fazla yeri kaplayan ve hemen aşağıda bağlantıları bulunan Muğla ve ilçe gezi yazılarımdan Muğla uzmanı olduğumu net bir şekilde anlayabilirsiniz. Hazır böyle yazılarım varken bir de genel olarak Muğla'da gezilecek en iyi tarihi ve doğal yerleri yazmak istedim.

 • Türkiye'de Balayına Gidilebilecek Yerler

  Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Yerler : En Güzel 15 Şehir

  Evlilik demek yeni bir hayata başlangıç demek. Evlilik sonrası insan tek olmaktan çıkıyor ve çift oluyor. Yani hayatınızda tamamen yepyeni bir sayfa açılıyor. Bu sayfaya iyi bir başlangıç yapmanın yolu da tabi ki güzel bir balayı yerinden geçiyor. Her ne kadar bu yeni sayfaya aşk dolu bir başlangıç yapmış ve sevdiklerinizle unutulmaz anlar biriktirmiş olsanız da itiraf edin yoğun düğün hazırlıkları insanı epeyce yoruyor. Tek ihtiyacınız olan eşinizle evlilik hayatınızın ilk tatilinde bolca dinlenmek ve keyif yapmak.

 • Türkiye'de Yaşanacak Yerler

  Türkiye’de Yaşanacak Yerler : En Güzel 13 Şehir ve İlçe

  Emeklilik planları mı yapıyorsunuz ya da büyük şehirlerin keşmekeşinden bunalıp nefes alabileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz? O zaman Türkiye'de yaşanacak yerler başlıklı bu yazım sizin reçeteniz olacak. Minaresinden yükselen ezanın nağmeleriyle çınlayan bu güzel coğrafya, tarihle dans eden sokakları, zengin kültürü ve sıcakkanlı insanlarıyla her bölgesinde yaşaması keyifli şehirlerle dolu.

 • dikili tekne turu

  Dikili Tekne Turu Tavsiyesi – Fiyatlar – Rotalar (2023)

  Maviliklerle dolu Dikili tekne turu başlıklı yazım ile karşınızdayım. Dikili'de maviliklere açılma fikriniz varsa ve tekne turu tavsiyesi arayışı içindeyseniz bu yazım size ilaç gibi gelecek. Yazımda Dikili'de tekne turu ile ilgili aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceksiniz. Tekne turu rotasından tutun güncel fiyatlara, teknelerin nereden kalktığından firma önerime kadar her şey bu yazımda. Yazımda bol bol turkuaz rengi sulara maruz kalacaksınız ve bu tura ben de katılmalıyım diyeceksiniz. Bana göre Dikili'ye geldiğinizde yapmanız gereken en önemli şey günübirlik ya da…