Emitt Turizm Fuarı

2023 Emitt Turizm Fuarına Katıldık !

Geçen yıl yoğun seyahat programından dolayı katılamadığımız Emitt Turizm Fuarı’na bu yıl nihayet katılabildik. Muğla’da yaşamamızdan dolayı İstanbul’daki bu tarz organizasyonlara katılım sağlamak zor oluyor bizim için. Bir de seyahat gibi zaman gerektiren yoğun bir işle uğraşıyorken bu tür organizasyonları ne yazık ki kaçırabiliyoruz. Fakat 2023 için Emitt’i kafaya koymuştuk ve sonunda bu önemli fuara katılma fırsatı yakaladık.

2023 yılı için fuara katılmaya yönelik programı epey önceden ayarladık. Ancak hepimizi derinden sarsan depremlerden dolayı fuar iptal oldu ve yaklaşık 2 ay sonraya ertelendi. 2 ay sonra düzenlenen fuara Muğla Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile beraber katılım sağladık. Normalde 4 gün olan fuara biz 12-13 Nisan olmak üzere 2 gün şeklinde katıldık ve sonra Muğla’ya dönüş yaptık.

Muğla’ya döndükten sonra Emitt ile ilgili bu yazıyı kaleme almak istedim. Fuar hakkında bazı bilgiler verip genel izlenimlerimden bahsedeceğim. Şimdiden keyifli okumalar.😊

2023 Emitt Turizm Fuarı

Emitt Turizm Fuarı Nedir ?

Emitt Turizm Fuarı

Emitt Turizm Fuarı Nedir ?

Türkiye’de düzenlenen EMITT Turizm Fuarı, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın kısaltması. Her yıl İstanbul’da düzenlenen fuar, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiriyor. Fuarda, turizm sektörüyle ilgili yeni trendler, seyahat destinasyonları, konaklama tesisleri, tur operatörleri, havayolu ve otobüs firmaları, turizm teknolojileri ve hizmetleri gibi birçok konu ele alınıyor.

EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. EMITT Turizm Fuarı, turizm sektöründe yeni iş fırsatları ve işbirlikleri yakalamak için önemli bir platform. Eğer turizm sektöründe ciddi adımlar atmayı düşünüyorsanız bu fuara katılmalısınız.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, son 25 yıldır yapılıyor ve kendi sınıfının en iyi fuarları arasında yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. ICA Group, TUROFED ve TTYD iş birliğiyle düzenlenen EMITT, 2023 yılında 26. kez düzenlendi. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.

Emitt Turizm Fuarı’na Neden Katıldık !

Emitt Turizm Fuarı 2023

Emitt Turizm Fuarı’na Neden Katıldık !

Muğla’dan kalkıp İstanbul’a neden geldik ve bu fuara neden katıldık. Aslında İstanbul’da yaşamamak bizim için sektör yetkililerine ulaşmayı engelleyen bir durumdu. Bu noktada Muğla’da yaşamak dezavantajlı oluyor. Evet doğa, deniz, tatil her şey Muğla’da var ama sektör ve iş hayatının kalbi İstanbul’da atıyor. Emitt’e katılmamızın asıl nedeni seyahat yazarı ve influencer olarak sektör temsilcileri ile yakın temas kurmaktı. Öyle de yaptık ve çok güzel insanlarla tanıştık.

Bunun dışında Muğla’da yaşıyoruz ve Muğla’nın tanıtımına ayrıca önem veriyoruz. Muğla ilçe belediyeleri ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile görüşmeler yaparak tanıtım faaliyetleri için ekstra neler yapılabilir konusunda çok güzel fikirler yürüttük. İleride çok güzel projelerle karşınızda olacağız.😊

Emitt’e katılırsanız aşağıdaki faydaları görürsünüz.

 • EMITT Turizm Fuarı’na katılarak, firmanızın tanıtımını yapabilir, potansiyel müşteriler ve iş ortaklarıyla buluşabilir, sektördeki gelişmeleri takip edebilir, rekabeti değerlendirebilir ve yeni iş fırsatları keşfedebilirsiniz.
 • Fuar boyunca düzenlenen etkinlikler ve konferanslar aracılığıyla sektördeki uzmanlardan ve konuşmacılardan önemli bilgiler edinebilirsiniz.
 • Türkiye ve dünyanın her yerinden gelen turizm acenteleri, tur operatörleri ve diğer turizm profesyonelleri ile yeni ortaklıklar kurabilir ve iş birliği yapabilirsiniz.
 • Destinasyonlarınızı/hizmetlerinizi sunabilir ve anında geri bildirim alabilirsiniz.
 • Marka farkındalığınızı artırabilirsiniz.
 • Dünyanın her bir köşesinden yüzlerce tur operatörüne ulaşabilirsiniz.

Emitt Turizm Fuarı Ziyaretçi Profili

Emitt’e genel olarak aşağıda sıraladığım profiller katılım sağlıyor. Bu profillere seyahat yazarları ve influencerları da eklemek lazım.😊 Bir de normal ziyaretçi olarak Emitt’e kolayca katılım sağlayabilirsiniz. Hatta tatil planı yapmak için firmalarla birebir görüşüp kendinize güzel bir rota belirleyebilirsiniz. Yani Emitt’e katılmak için illa bir neden bulabilirsiniz.

Emitt’e Katılım Sağlayan Kurum & Kişiler

 • Otelcilik İşletmeleri
 • Turizm İşletmeleri
 • Tur Operatörleri
 • Seyahat Acentaları
 • Turizm Tedarikçileri
 • Resmi Kurum ve Kuruluşlar
 • Diplomatik Temsilcilikler
 • Etkinlik Organizatörleri
 • Akademik Kurum ve Kuruluşlar
 • Diğer Turizm Faaliyetleri

2023 Emitt Turizm Fuarı İzlenimlerim

Emitt Turizm Fuarı

Emitt Turizm Fuarı

Emitt Turizm Fuarı genel olarak bizim beklentilerimizi karşılayan bir fuar oldu. 2023 için katılımcı sayısı ve kalitesi fena değildi. Fakat Türkiye’den bazı büyük turizm şirketleri ne yazık ki fuara katılım sağlamamıştı. Bunda pandemi ya da depremden dolayı yaşanan atmosferin etkisi olabilir. Uluslararası olarak da daha fazla ülkenin katılımını beklerdim açıkçası. Avrupa ve Arap ülkelerinden katılım çok fazla değildi.

Fuar stantlarına gelelim biraz da. Stantlar genel olarak başarılıydı. Özellikle Valilikler ve Belediyeler stantlarına oldukça önem vermişti. En beğendim stant GoTurkey ve THY’nin standı oldu. Beraber katılım sağladığımız Muğla Valiliği’nin standı oldukça renkli ve güzeldi. Tam anlamıyla Muğla’yı yansıtan bir stant olmuştu. Katkılarından ve bize verdikleri destekten dolayı Muğla İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Toprak’a, Müdür Yardımcısı Osman Engindeniz’e ve Yeşim Hanım’a çok teşekkürler.😊

Fuarı gezerken elinizde salonlarda neyin nerede olduğunu gösteren katalog olmalı. Yoksa aynı yerleri sürekli geziyor olabilirsiniz. Sistemli ve koordineli gezmek işinizi daha da kolaylaştırır. Burada fuarda dikkat etmeniz gerekenleri tek tek yazmayacağım ama katılımcıysanız yanınızda kartvizit muhakkak olsun.

Son olarak fuarın güzel yanlarından biri de İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanları gibi önemli noktalardan fuar alanına ücretsiz servis araçlarının olmasıydı.

Genel olarak Emitt Turizm Fuarı ile ilgili izlenimlerim pozitifti. Dediğim gibi turizm sektöründe ciddi planlarınız varsa bu fuara katılmalısınız. Biz nasip olursa seneye tekrar katılacağız. O zaman 2024 Emitt Turizm Fuarı’nda görüşmek üzere.😊

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.