bali salıncakları

Bali Salıncakları (Bali Swings) ve Mekan Önerimiz

Bali, Instagram için tam bir biçilmiş kaftan. Instagram adaya başka bir hava katmış desem yanılmış olmam. Zaten doğa güzel Instagram da işin içine girince bu güzellik iyice ayyuka çıkıyor. Instagram doğayı nasıl güzelleştirir demeyin adamlar onu da yapmış. Bali’de bazı yerleri gördükçe Balilileri her defasında takdir ettik çünkü bu muhteşem doğayı Instagram ile dünyaya çok güzel pazarlıyorlar. Hem Bali’nin reklamını yapıyorlar hem de güzel kazançlar elde ediyorlar. Bali’de bu iş artık profesyonel bir hale gelmiş. Düşünün bazı yerlerde Instagram için çalışanlara fotoğraf eğitimi bile veriliyor.

Gelelim Bali Salıncaklarının olayına. Rivayete göre bu tarz salıncak fotoğrafları Bali’nin popüler turistik bölgelerinden biri olan Ubud’da ortaya çıkmış. Bali salıncakları genellikle doğal malzemelerden yapılıyor. Yani demir vs metal yok. Salıncak koltukları ahşaptan veya rattandan yapılırken salıncakların konumu genel olarak manzaralı yerler oluyor. Yani Bali’de Ubud dışında bir çok yerde salıncak ile fotoğraf olayı var. Fakat bu iş için bence Ubud dışına çıkmaya çok gerek yok. Çünkü Ubud’da bulunan çeşitlilik başka yerde yok.

Salıncaklar bir yeri güzel göstermenin artık kısa yolu oldu. Bu dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan bir pazarlama taktiği haline geldi. Güzel bir salıncak, uçuş uçuş elbiseler derken fotoğraflar gayet de güzel çıkıyor. Mevzu bahis Bali olunca da bu fotoğraflar ekstra güzel çıkıyor. Bali salıncakları yani Bali Swings dünya çapında popüler. Bu salıncaklarda güzel bir fotoğraf için herkes sıra bekliyor. Olay gerçekten başka boyuta geçmiş. Bunu görünce çok net anladık.

Yazıma geçmeden önce Bali ile ilgili çok detaylı yazdığım yazıların bağlantısını bırakıyorum. Bali seyahati planlayacaksanız bu yazılarıma muhakkak göz atın.

Bali Salıncakları (Bali Swings)

Şimdi ilk olarak şunu belirteyim, Bali’de salıncaklar için bir çok nokta var. Hatta Bali gezilecek yerler listemde yazdığım manzarası olan yerlere illa ki bir salıncak kondurmuşlar. Fakat şunu belirteyim ki salıncak olayının merkezi Ubud. Yani Ubud’da bu iş daha güzel yapılıyor. Hem manzara açısından hem de mekan çeşitliliği açısından Ubud bence daha tercih edilesi bir yer. Bali’ye geldiğinizde salıncak fotoğrafları istiyorsanız adresiniz Ubud olsun. Ubud’a alternatif arıyorsanız da 2. adresiniz Wanagiri Salıncakları olsun. Wanagiri’de işin içine göl manzarası girdiğinden burada da güzel kareler ortaya çıkıyor.

Bali salıncakları her açıdan çok güzel bir aktivite. Sadece size güzel fotoğraflar sunmuyor ayrıca müthiş bir heyecan yaşıyorsunuz. Salıncaklarda gökyüzüne doğru havalanırken parmak uçlarınıza kadar o heyecanı hissediyorsunuz ve avazınız çıktığı kadar bağırıyorsunuz. Gerçekten çok güzel bir his. Salıncaktan inince Bali’nin yeşillikleri arasında parladığınız fotoğrafları görünce daha da mest oluyorsunuz.

Ben genel olarak Bali’de salıncak ile nerelerde fotoğraf çekilebilirsiniz onları yine de belirteyim. Bali gezi planınızın uygun bir yerine muhakkak salıncak olayını eklemelisiniz. İnanın bundan pişman olmayacaksınız.

Bali Salıncak Bölgeleri:

 1. Bali Swing in Ubud
 2. Wanagiri Hidden Hill Salıncakları
 3. Tegallalang Pirinç Tarlası Salıncağı
 4. Tegallalang Şelalesi Salıncağı
 5. Uma Pakel Agro Tourism Salıncağı
 6. Bali Chocolate Factory Salıncağı
 7. Zen Hideway Salıncağı

Bali Salıncakları (Bali Swings) İçin Mekan Önerimiz

Bali’de düşman çatlatacak salıncak fotoğraflarınız olsun istiyorsanız adresiniz Ubud olmalı. Peki Ubud tamam ama nerede ve nasıl bu aktiviteyi yapacaksınız ? Bu sorunun cevabı da burada. Bizim bizzat deneyimlediğimiz ve her şeyi ile çok memnun kaldığımız Ubud’da yer alan “BaliSwing” firması nokta atışı bir yer. Hiç sağda solda firma aramayın direkt burası ile temasa geçin. Bizimle o kadar güzel ilgilendiler ve o kadar güzel yönlendirdiler ki firmadan ve çalışanlarından oldukça memnun kaldık.

Peki bu firma ne yapıyor ? İlk olarak size aşağıda saydığım 3 tane salıncak bölgesini öneriyor. Siz bunlardan istediğinizi seçebiliyorsunuz. İster şelale manzaralı ister orman manzaralı isterseniz de pirinç terasları manzaralı alanlarda fotoğraf çekilebiliyorsunuz. Size üstüne bir de fotoğrafçı ayarlıyor. Of daha ne olsun. Bir de ücret karşılığında elbise de kiralayabiliyorsunuz olay tamamdır. Yani siz alan seçin ve gerisini bu firmaya bırakın.

Biz fotoğraf alanı olarak Jungle Paradise’ı seçtik. Çünkü pirinç teraslarının mevsimsel zamanı henüz gelmemişti. Normalde herkes pirinç tarlalarına yöneliyor fakat Jungle Paradise’da da çok güzel şeyler çıkıyor. Alan seçtikten sonra firma size konum atıyor ve konuma gittiğinizde bölüm bölüm fotoğraf alanlarını görüyorsunuz. Burada ister özel fotoğrafçınızla isterseniz burada bulunan eğitim almış çalışanlar tarafından fotoğraflarınız çekiliyor. Bahsettiğim bu alanda soyunma odası, wc ve kafe gibi alanlar da bulunuyor. Yani imkanlar gayet iyi. Şimdi gelelim fotoğraf alanlarının detaylarına.

BaliSwing Firma İletişim Bilgileri:

Jungle Paradise

bali salıncakları

Bali’nin ormanları meşhur. Öyle güzel ormanlar var ki burada insan hem gizemine kapılıyor hem de içinde kayboluyor. E böyle güzel orman olur da Balililer bunu fırsata çevirmez mi ? Bu ormanlara karşı çok güzel fotoğraf alanları yapmışlar. Biz de Bali Swing hakkımızı bu manzaraya karşı kullandık.

Firma yetkilisi bize konum attı ve kendimizi Jungle Paradise fotoğraf alanında bulduk. Burada birbirinden güzel fotoğraf alanları var. Kuş yuvaları, çeşit çeşit salıncaklar derken en az 8 tane fotoğraf alanı var. Her birinde fotoğraf çekil derken albümde en az 500 fotoğrafınız oluyor.😊

Bizim katıldığımız Jungle Paradise, Ubud yakınlarındaki Bongkasa köyündeki Ayung nehri kanyonu üzerinde yer alıyordu. Buraya kiraladığınız araç ya da Grab ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rice Terraces View

Bali denilince akla ilk gelen yerlerden biri de Pirinç Teraslarıdır. Bali’nin pirinç terasları, genellikle teras şeklinde düzenlenmiş tarlalardan oluşuyor. Bu tarlalar, yerel çiftçiler tarafından binlerce yıldır kullanılan Subak adı verilen geleneksel sulama sistemiyle sulanıyor.

Pirinç tarlaları genellikle Bali’nin iç kesimlerindeki dağlık bölgelerde bulunuyor. Bu pirinç tarlaları özellikle Ubud, Jatiluwih ve Tegalalang gibi turistik yerleşim yerlerinde bulunuyor. Tegalalang’daki pirinç tarlaları, özellikle turistler arasında oldukça popüler.

Pirinç tarlaları çok ama çok güzel. Bu tarlalar o kadar güzel fotoğraflar veriyor ki mest oluyorsunuz. Peki bu kadar güzel bir manzara olur da salıncak olmaz mı ? Bali salıncakları noktasında en önemli yerlerden biri olan pirinç terasları hedefinizde olması gereken ilk yerler arasında yer alıyor. Fakat gideceğiniz dönem çok önemli. Yemyeşil pirinç tarlaları yerine sarımtırak tarlalarda fotoğraf çekilmeniz iyi olmaz. Pirinç tarlalarının en yeşil dönemi genellikle Haziran ve Temmuz aylarında bilginiz olsun. Bu iki ay dışında çok yeşil tarlalar beklemeyin.

Pirinç tarlalarında salıncak aktivitesi yapmasanız da muhakkak buraları görmelisiniz. Bali gezilecek yerler yazımda pirinç tarlaları ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Iconic Waterfall

Bali denilince akla ilk gelen güzelliklerden biri de tabi ki şelaleler. Bali’de neredeyse her yerden bir şelale çıkıyor. Bu şelaleler de çok güzel manzaralar sunuyor. Bali Swing yapmak isterseniz bu şelaleleri de değerlendirebilirsiniz.

Peki salıncak için ideal mi derseniz bence çok değil. Neden derseniz zaten Bali’de göreceğiniz bir çok şelale var. Bu şelalelerde bir çok fotoğrafınız olacağı için bence hakkınızı bu kısımda kullanmayın. Yine de benim her yerde fotoğrafım olmalı diyorsanız burayı da değerlendirebilirsiniz.

Aşağıda yazdığım şelalelerde salıncak aktivitesini bulabilirsiniz. Yani hakkınızı buralarda da kullanabilirsiniz.

Salıncak Aktivitesi Olan Bali Şelaleleri

 • Tegenungan Şelalesi
 • Aling-Aling Şelalesi
 • Nungnung Şelalesi
 • Gitgit Şelalesi

Bali Salıncakları (Bali Swings) Güvenli mi ?

bali swing

Havalara uçuyorsunuz peki Bali salıncakları güvenli mi ? Bali salıncakları genel olarak güvenli sayılabilir. Fakat bu durum firmadan firmaya değişiyor. Bu noktada bence muhakkak kurumsal ve işi bilen firmaların aktivitelerine katılın. Salıncak ne kadar güvenli olursa olsun ekipman ve çalışanların eğitimi de oldukça önemli.

Salıncak aktiviteleriyle ilgili genel güvenlik önlemleri için muhakkak iyi bir firma tercih edin. Personeli eğitimli olsun ve güvenli ekipmanların kullanılmasına dikkat edin. Kurallara uyun ve rahat olun. Sonra kendinizi bırakın ve havada süzülün.😊

Bu önlemleri dikkate alarak Bali’deki salıncak aktivitelerinden güvenli bir şekilde keyif alabilirsiniz. Bizim tercih ettiğimiz firma bu konuda bizi oldukça rahatlattı. Güvenlik konusunda çok memnun kaldık. Kemerleri bağlayın ve uçun.

Bali Swings İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bali Swings yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar var. Bunlara dikkat ederseniz bence güzel ve sorunsuz bir deneyim yaşamış olursunuz. Bizim de tecrübelerimize istinaden aşağıdaki hususlar önemli. Ne kadar tedbir o kadar az sorun.

 • İlk olarak kesinlikle iyi bir firma seçmelisiniz. Bizim tercih ettiğimiz firmayı canı gönülden tavsiye ederim. Aklınıza takılan her soruya Whatsapp’tan cevap vereceklerdir.
 • Önceden rezervasyon şart. Çünkü ciddi yoğunluk var.
 • Güvenlik önemlerine dikkat edin ve kemerlerinizi sağlam bağlayın.
 • Talimatlara ve çalışanların dediklerine muhakkak uyun.
 • Yükseklik korkusu veya denge sorunları gibi kişisel sınırlamalarınız varsa kendinizi çok zorlamayın. Salıncaklar seviye seviye. Yani biri daha büyük diğeri daha küçük. Korkunuz varsa küçük olanı tercih edebilirsiniz.
 • Yaş sınırlarına dikkat edin. 60 yaş üzeri salıncaklara çok sıcak bakılmıyor.
 • Hamile kadınlar ve yüksek tansiyon için salıncaklar çok önerilmiyor.
 • Ağırlık sınırı adrenalin salıncakları için 125 kg, diğer salıncaklar için 200 kg.
 • Sigorta yapan firmaları tercih edin.
 • fotoğraf alanlarına transfer hizmeti için firmalarla önceden görüşün.
 • Uzun kuyruklu özel elbiseler ücret karşılığında kiralayabilirsiniz. Fakat kıyafet konusunda vücut ölçülerinize dikkat edin. Siz yine de kendi elbisenizi hazır tutun.
 • Özel fotoğrafçı ayarlayacaksanız ayrıca ücret ödemelisiniz.
 • Firmaların genel olarak çalışma saatleri 08.00 – 17.00 saatleri arası.

Bali Salıncakları (Bali Swings) Sıkça Sorulan Sorular

Bali salıncaklarının aktivitesinin maliyeti ne kadar ?

Bali salıncakları için kişi başı kıyafetsiz ve fotoğrafçısız olarak 650 – 750 TL ödemeniz gerekiyor. Özel fotoğrafçı ve kıyafet isterseniz fiyat daha da artıyor. Detaylı fiyatlar yukarıda bahsettiğim firmanın web sayfasında var.

Bali salıncaklarına ne kadar zaman lazım ?

Bu aktivite için en az 2-3 saat ayırmalısınız.

Bali swing için en güzel yer neresi ?

Bali salıncakları için en güzel yer şüphesiz Ubud’dur. Ubud dışında çok fazla bir yer aramanıza gerek yok.

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.