bodrum tekne turu tavsiyesi

Bodrum’da Tekne Turu Tavsiyesi – Gidilen Koylar – Fiyatlar 2021

Nihayet Bodrum’da tekne turuna katılma fırsatı yakaladık. Nihayet diyorum çünkü 5 yıldır aklımızda olan bu turu ancak yapma fırsatı bulduk. Turdan sonra da bu güzel tura daha önce neden çıkmadık diye kendimize baya kızdık.

Bizi yakından takip edenler Muğla’da Ölüdeniz, Göcek, Akyaka ve Marmaris’te tekne turuna katıldığımızı biliyor. Takipçilerimiz Bodrum’da önerebileceğiniz bir tekne turu yok mu diye bize mesaj atıyordu. Biz de hem Bodrum koylarını keşfedelim hem de size güzel öneriler toplayalım diye rotamızı Bodrum’a çevirdik. Yani bizim için Bodrum’da tekne turu zamanı gelmişti. Hemen planları yaptık ve Bodrum’da tekne turu için yola koyulduk.

Bodrum denilince akla belki ilk etapta gece hayatı gelebilir ama Bodrum koylarını ve plajlarını görünce gece hayatının pabucunu dama atabilirsiniz. Şunu gördük ki Bodrum’a geldiğinizde burada yapacağınız en güzel aktivitelerden biri kesinlikle tekne turuna çıkmaktır. İster günübirlik isterseniz mavi tur şeklinde olsun Bodrum’da tekne turuna bir kez de olsa mutlaka katılmalısınız. Eğer zaman sıkıntınız yoksa mavi yolculuk en güzeli belirteyim. Biz günübirlik tekne turunda Bodrum’un turkuaz rengi koylarına doyamadık. Bir de Bodrum’da o kadar çok koy ve plaj var ki bunların hepsini gezmek isterseniz en az 2-3 gün gerek diye düşünüyorum.

Bodrum’da tahmin edersiniz ki her koya araba ile gidilemiyor. Bodrum’daki tüm koyları keşfetmek isterseniz tekne turu şart. Bodrum’daki tüm koy ve plajlar listesi için bu yazıma göz atabilirsiniz. (https://bujuyollarda.com/bodrum-koylari-ve-plajlari/)

Bodrum’da tekne turu başlıklı yazıma geçmeden Muğla’nın güzel ilçesi Bodrum’u keşifle ilgili çok detaylı bir gezi rehberim mevcut. Gezilecek yerlerden tutun Bodrum’da nerede kalınır sorusuna, Bodrum’daki koylar ve plajlardan tutun Bodrum’da ne yenir ne içilire kadar her şey Bodrum Gezi Rehberimde.

Bodrum Günübirlik Tekne Turları

bodrum'da tekne turu
Bodrum Kumbahçe’de Teknelerin Kalktığı Yer

Günübirlik tekne turları adından da anlaşılacağı üzere gün boyunca süren, Bodrum’da sabah 10.30-11.00 saatlerinde başlayıp akşam 17.30-18.00 saatlerinde biten tekne turlarıdır. Bodrum günübirlik tekne turları genelde Bodrum merkezdeki Kumbahçe’den kalkıyor. Bir de Bodrum merkeze alternatif Gümbet tarafından kalkan tekne turları da mevcut belirteyim.

NOT: Eğer teknenin kalkacağı alana araba ile gelecekseniz evden ya da otelden yarım saat erken çıkmanızda fayda var. Çünkü Bodrum’da araç park yeri bulmak oldukça zor. Kumbahçe bölgesi için araç park yeri olarak İçmeler kısmını tercih edebilirsiniz. Eğer park yeri bulamazsanız son ihtimal ücretli otoparklara aracınızı park edebilirsiniz.

Bodrum’da tekne turları bahsettiğim gibi 2 farklı yerden (Bodrum merkez ve Gümbet) kalkıyor. Bu noktalardan kalkan teknelerde aşağıda Bodrum Günübirlik Teke Turu Rotaları başlığında belirttiğim güzergahları tercih ediyor. Bu güzergahlardan en çok tercih edileni genelde rotasında Orak Adası olan tekne turları oluyor. Biz de Orak Adası turuna katıldık ve her şeyi ile bu turdan memnun kaldık.

NOT: Konsept olarak tekne turlarında verilen öğle yemeğinin ücreti ödediğiniz tekne turu ücretine dahil. Fakat teknede içeceğiniz içeceklerin ücretleri ödediğiniz tur ücretine dahil değil.

Bodrum’da Tekne Turu Tavsiyemiz ve Deneyimimiz

bodrum'da tekne turu

Baştan belirteyim Bodrum’da günübirlik tekne turu arayışı içerisindeyseniz o zaman doğru adrestesiniz. Biz EasyBookTours ile katıldığımız tekne turundan oldukça memnun ayrıldık. Gittiğimiz koylardan yediğimiz yemeğe, personelin ilgisinden turdaki ortama kadar her şey bizi memnun etti.

EasyBookTours’un yetkilisi Aykut Bey bizi oldukça doğru yönlendirdi ve bize her konuda yardımcı oldu. Ne istediğinizi belirttiğinizde firma yetkilileri direkt reçetenizi yazıp sizi tura yönlendiriyor.😊🤿🏑

Evet şimdi gelelim enfes tekne turumuza…

Muğla merkezde oturmanın avantajıyla erken kalkıp günübirlik olarak Bodrum’a ulaştık. Aracımızı İçmeler tarafına park edip saat 10.30 gibi Kumbahçe’den kalkan teknemize ulaştık. Teknemizde dışarıdan aldığımız Muğla simitlerimizle kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 11.00 gibi maviliklere açılmaya başladık ve ilk durağımıza doğru yola çıktık.

Bodrum Tekne Turunda Gittiğimiz Koylar ve Rotamız

Bodrum’da tekne turu rotaları Bodrum merkez ve Gümbet’ten kalkan tekneler olmak üzere 2 ana güzergah üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu güzergahlardan kalkan teknelerde farklı rotalar izleyebiliyor. Bu rotalardan en çok tercih edileni Orak Adası tekne turu. Bodrum’da ilk defa tekne turuna katılacaksanız Orak Adası Turu sizin için en mantıklısı olacaktır.

Bodrum tekne turunda gidilen koylara gelince bu rota tekne kaptanının tercihlerine göre şekilleniyor. Günübirlik tekne turunda ortalama 4-5 koya gidiliyor. Bizim gittiğimiz koylarda kaptanımızın tercihleri sayesinde koylarda çok kalabalığa denk gelmedik. Turda en yoğun yer Orak Adası oluyor. Burada da yine kaptanımızın geliş saatini ayarlamasına göre aşırı kalabalık yoktu.

Bizim katıldığımız Bodrum tekne turu rotasında Tavşan Burnu Koyu – Alman Koyu – Orak Adası – Kızılburun Koyları vardı. Bu tura Orak Adası için katıldık ama gittiğimiz diğer koylar da efsane güzellikteydi. Burada şunu belirtmek istiyorum. Gittiğimiz 4 koy sayı olarak az gelebilir fakat burada gidilen koylar arasındaki mesafenin uzun olması ve Orak Adasına daha çok zaman ayırmamız koy sayısının az olmasına neden oluyor.

Katıldığımız Bodrum Tekne Turunda Gidilen Koylar

 • Tavşan Burnu Koyu
 • Alman Koyu
 • Orak Adası
 • Kızılburun Koyu

Tavşan Burnu Koyu

bodrumda tekne turu önerisi
bodrumda tekne turu

Tavşan Burnu Koyu, tekne turundaki ilk durağımızdı. Bu koy Tavşan adını yukarıdan tavşana benzemesinden dolayı alıyormuş. Koy cam gibi turkuaz renginde efsane bir denize sahip. Koyun küçükte bir plajı var. Şnorkelle daldığınızda akvaryumda yüzüyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Bu güzel koyda yaklaşık 30 dakika yüzme molası verdik. Doya doya yüzdük ve şnorkelle dalış yaptık. Tekneden baktığınızda denizin 6-7 metre aşağısı rahat görünüyor. Masmavi sularıyla Tavşan Burnu Koyu bizden tam puan aldı.

Alman Koyu

bodrum alman koyu
alman koyu

Buraya neden Alman Koyu demişler bilmiyorum ama Alman Koyu da muazzam güzellikte bir koydu. Teknemiz koyda biraz açığa demir attıktan sonra direkt suya dalış yaptık. Turkuaz rengindeki deniz bizi bizden aldı uzaklara götürdü.

Bu arada katıldığımız tekne turunda gittiğimiz koyların hiç birine kara ile ulaşım yok. Dolayısıyla koylar kalabalık olmadığından tertemiz sular ile karşılaşıyorsunuz. Alman Koyu da bu koylardan biriydi. Balıklarla yüzmek gibisi yok.🤿🏑👙

bodrumda tekne turu yemekleri

Bu koyda yüzme molasından sonra yemek molası verdik. Yemekte görselde sunulan (tavuk ızgara, salata, makarna) yemekler servis edildi. Yemek molası sonrası dümeni asıl görmek istediğimiz yer olan Orak Adası’na kırdık.

Orak Adası

bodrumda tekne turu
Bodrum’da Tekne Turu Tavsiyesi – Orak Adası Drone Görüntüsü
bodrum tekne turu

İnternetten ve sosyal medyadan gördüğümüz fotoğraflar ve yorumlar gerçeği yansıtmıyormuş. Çünkü burası kelimelerle anlatılabilecek olanın çok ötesinde… Orak Adası gerçekten efsane bir koy. Drone ile fotoğraf çektiğimizde bunu gayet iyi anladık.

Turun ana noktası Orak Adası olduğundan burası biraz kalabalıktı. Fakat koyda yaklaşık 1 saat 15 dakika kaldık. Son yarım saat kala kalabalık çekildi ve güzelce Orak Adası’nın keyfini çıkardık. Instagram hikayelerine muhakkak bakın.

Turkuaz renginde, cam gibi bir denize sahip olan Orak Adası gönlümüzü fethetti. Ama şunu belirteyim ki gittiğimiz diğer koylarda Orak Adası kadar güzeldi. Bodrum’a gelirseniz bir kere de olsa bu güzelliği görmeden Bodrum’dan dönmeyin.

Kızılburun Koyu

Orak Adası’ndan sonraki durağımız ve Bodrum’a dönüş yolunda uğradığımız Kızılburun Koyu oldu. Bu koyda inanılmaz balık vardı. Ben diyim 100 siz diyin 1000’lerce balıkla yüzmek paha biçilemezdi.

Son durak olmasından dolayı kimse de fazla enerji kalmamıştı fakat Üstün ile balıkları görünce biz denizden çıkamadık. Burasıda kalbimizi tam 12’den vuran bir koy oldu.

4 tane enfes güzellikteki koylardan sonra EasyBookTours aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz tekne turunun sonuna geldik. Tekne turumuz hiç bitmesin istedik ama ne yapalım yine yaparız tesellisiyle limandan ayrıldık. Bodrum’a gelirseniz EasyBookTours ile bağlantıya geçip Bodrum’da istediğiniz tekne turuna katılabilirsiniz. Daha bitmedi Bodrum’da tekne turu ile ilgili diğer detaylar aşağıda.

EasyBookTours İletişim Bilgileri

Hizmet seçenekleri: Online randevu · Gerçek mekanda hizmet
Adres: Gümbet, Yarbay Sabri Ergüden Sok. No:12/A, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0553 064 14 50
Randevular ve web site: easybooktours.com.tr

Bodrum Tekne Turu Gidilen Koylar

bodrum tekne turu gidilen koylar

Yukarıda anlattığım gibi biz Bodrum’da Orak Adası Tekne Turuna katılmıştık. Bunun dışında da rota olarak bir çok alternatifiniz var. Şunu da belirteyim tekne turunda öyle sabit bir sıralama yok. Koyların yoğunluğu ve kaptanın tercihlerine göre rota sıralaması değişebiliyor. Aşağıda Bodrum genelinde yapılan tekne turlarını görebilirsiniz.

1- Bodrum Merkezden Kalkan Tekne Turları

 • Bodrum Tekne Turu (Karaada Tekne Turu)
 • Bodrum Orak Adası Tekne Turu
 • Bodrum Korsan Tekne Turu

2- Gümbet Çıkışlı Tekne Turları

 • Gümbet Tekne Turu (Her Şey Dahil)
 • Gümbet Korsan Tekne Turu

Bodrum Tekne Turu Gidilen Koylar (Karaada Tekne Turu)

Bodrum Tekne Turu Gidilen Koylar (Karaada Tekne Turu):

 • Karaada Sıcak Su Mağarası
 • Akvaryum Poyraz Koyu
 • Kumluk
 • Kızılburun
 • Dalgıç Burnu

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Gidilen Koylar

bodrum orak adası

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Gidilen Koylar:

 • Orak Adası
 • Kızılburun
 • Tavşan Burnu
 • Alman Koyu

Gümbet Tekne Turu Gidilen Koylar

Gümbet Tekne Turu Gidilen Koylar:

 • Akvaryum Koyu
 • Bağla Koyu
 • Deve Plajı
 • Adaboğazı

Gelelim diğer ayrıntılara. Yani hangi tekne turunu seçmeliyim, hangisi daha güzel gibi soruların cevabına. Şunu diyebilirim sessizlik ve huzur arıyorsanız kesinlikle Orak Adası turunu seçmelisiniz. Orak Adasına giden tur teknelerinin kapasitesi diğer tur teknelerine göre daha düşük. Düşük olması demek daha az kalabalık demek. Bir de Orak Adası turunda gidilen diğer koylar da Orak Adası kadar güzel.

Bodrum Karaada turunu bence daha sonraya saklayın derim. Bu turların dışında bir de Korsan Tekneler ile yapılan turlar var. Korsan teknelerinde seyir sırasında müzik çalınıyor hatta bazen DJ performansı sergileniyor. Daha çok hareket ve dans isterseniz korsan tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Korsan tekne turlarının rotası diğer normal tekne turlarının rotası ile aynı.

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2021

bodrumda tekne turu fiyatları

Bodrum’da günübirlik tekne turu fiyatları firmadan firmaya değişiyor. Bizim EasyBookTours aracılığıyla katıldığımız günübirlik tekne turunun öğlen yemeği dahil kişi başı ücreti 130 TL. Öğlen yemeğinde ızgara tavuk, makarna ve salata var. Aşağıda verdiğim fiyatlar 2021 yılı için geçerli.

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2021

 • Bodrum Tekne Turu fiyatı kişi başı 130 lira.
 • Bodrum Orak Adası tekne turu fiyatı kişi başı 130 lira
 • Bodrum Korsan Tekne Turu fiyatı kişi başı 150 lira.
 • Gümbet Tekne turu fiyatı kişi başı 150 lira. 

Diğer Ayrıntılar:

 • Tekne turlarında 6-12 yaş arası çocuklar için ücret 65 lira, 0-6 yaş arası çocuklar için ise ücretsiz.
 • Bodrum günlük tekne turuna öğle yemeği (ızgara tavuk, makarna, salata) ve meyve ikramı dahil. İçecekler ise ekstra. (Gümbet her şey dahil hariç)
 • İçecek fiyatları bira 30 lira, kutu kola, fanta, sprite 12-15 lira. Su 4-5 lira arası.

Günübirlik Tekne Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

bodrum'da tekne turu

Tekne turları gerçekten hem eğlenceli hem de stresinizi güzelce atabileceğiniz bir aktivite çeşidi. Fakat bu turlarda bazı önemli noktalara dikkat etmezseniz çıktığınız tekne turu sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Aşağıda saydığım noktalara lütfen dikkat edin ve sorunsuz bir tekne turu geçirin.

 • Kesinlikle yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Mümkünse yüksek faktörlü bir krem olmasına özen gösterin.
 • Güneş sonrası vücudunuz için nemlendirici krem alabilirsiniz.
 • Güneş gözlüğü, parmak arası terlik ve deniz ayakkabısı almayı unutmayın.
 • Deniz altını güzelce görmek istiyorsanız şnorkel alabilirsiniz.
 • Havlu, şapka, mayo ve şortu söylememe gerek yok herhalde.
 • Teknenin yüksek yerlerinden denize direkt atlamayın. Ne yazık ki ayağı kayıp düşenleri gördük.:(
 • Denizden çıkarken ayağınız ıslak olacağından kaymamak için bastığınız yere dikkat edin.
 • Bazı tekneler kıyıya sıfır yanaşmadığından sahilde telefonunuzla fotoğraf çekmek isterseniz yanınıza su geçirmeyen kılıf alabilirsiniz.
 • Dalgadan dolayı mide bulantısı ya da baş dönmesi için ilaç alabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz yerden teknenin konumuna araç ile gelecekseniz aracınızı güvenli bir yere park etmeniz oldukça önemli. Tekne sonrasında sürpriz ile karşılaşmayın.
 • Özel eşyalarınız için ayrı özel bir çanta getirmeniz faydalı olacaktır.
 • Mümkünse alyans takmadan tura katılın.
 • Yüksek sezonda doluluk oranlarından dolayı önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Tekne turunda yanınıza almanız gerekenleri de Buju’nuz sıraladı. Bu liste için sizi Tekne Turuna Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler Listesi : 18 Önemli Şey başlıklı yazıma alayım.😊

Bodrum’da tekne turu tavsiyesi ve deneyimi yazımın sonuna geldik. Aşağıya diğer katıldığım tekne turlarının bağlantısını bırakıyorum. Muğla’nın diğer ilçelerinde de tekne turu yapmak isterseniz değerlendirebilirsiniz.

Tekne turu ve Bodrum hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıda yorum yaparak bana ulaşabilirsiniz. 24 saat içinde dönüş sağlarım. Bodrum tekne turu deneyimimizi görmek isterseniz Instagrama sabitlediğim hikayelere bakabilirsiniz. Bakmışken de takip etmeyi unutmayın. Herkese mutlu ve huzurlu gezmeler diliyorum.😊

MARMARİS’TE TEKNE TURU TAVSİYESİ VE DENEYİMİ
ÖLÜDENİZ TEKNE TURU TAVSİYESİ VE DENEYİMİ
GÖCEK TEKNE TURU TAVSİYESİ VE DENEYİMİ
AKYAKA TEKNE TURU TAVSİYESİ 2021
KEKOVA TEKNE TURU TAVSİYESİ

2 Comments

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.