PAMUKKALE BALON TURU : BEYAZ RÜYA

pamukkale balon turu hierapolis balloons

Ülkemizde sıcak hava balonu deyince akla gelen ilk yer Kapadokya oluyor. Hatta ilkten ziyade akla gelen tek yer de diyebiliriz zira Pamukkale’de de balon turu yapıldığını bilmeyen bir çok kişi var. Ben daha önce 4 kez Kapadokya’ya gitmiş olmama rağmen balon turu yapamamıştım. Denizli’de Pamukkale balon turu ilk deneyimimiz oldu. Bu harika deneyimi tüm detaylarıyla anlatmak isterim 🙂

PAMUKKALE BALON TURU SAATLERİ
pamukkale balon turunun manzarası

Pamukkale’de balon turu için biz Hierapolis Balloons firmasını tercih ettik. Sabah 06.30 da Pamukkale travertenler yakınlarında firma yetkilileriyle buluşuyoruz. Biz kendi aracımızla gidiyoruz ama diğer katılımcılar servisle otellerinden alınarak kalkış yapılacak alana getiriliyorlar. Balon turları kaç kişilik diye merak ediyorsanız şöyle söyleyeyim sepetin büyüklüğüne göre değişiyor.6-8 kişilik olanları da var, 12-14 kişilik olanları da. Hava durumuna bakarak, gökyüzüne ışıklı balon gönderip rüzgarın yönünü tespit ederek ön hazırlıkları yapıyor ekip. Ve saat 07.20 sularında kalkış için balona binmeye başlıyoruz. Heyecan tavan 🙂 Yaz aylarında öğle saatlerinde de uçuş düzenleniyor ancak kışın genelde günde tek sefer oluyor.

pamukkale balon hierapolis
pamukkale sıcak hava balonu

Ve Pamukkale balon turu başlamadan pilotumuz inişte yönümüzü dönmemiz ve eğilip sepetin içindeki ipleri tutmamız gerektiğini söylüyor. Derken balonu ateşleyip içini sıcak havayla iyice dolduruyor ve yerden yavaş yavaş yükselmeye başlıyoruz. Sabahın ilk saatleri olduğu için beklerken biraz üşüyoruz ama pilot balonu ateşledikçe sıcacık olup ısınıyoruz 🙂 İlk 5-10 metrede korkudan kalbim ağzımda atıyor bir de benim düşme korkum var düşünün nasıl bi cesaretle bindiysem artık 😀 Ama yükseldikçe yavaştan keyfe dönüşmeye başlıyor, 5 metre de aynı 50 metre de nasılsa rahatlığı geliyor belki 🙂 Öyle diye diye 1000 metreye kadar yükseliyoruz.

pamukkale balon pilot
PAMUKKALE BALON TURU SÜRESİ

Hierapolis antik kentini ve Pamukkale travertenlerini yukarıdan görmek balon turumuza ayrı bir güzellik katıyor. Ama manzara şart mı derseniz bence değil çünkü balonda olmanın kendisi heyecan verici ve başlı başına bir aktivite. Toplamda 45 dakika-1 saat arası süren balon turumuzda yavaştan alçalmaya başlıyoruz. Kalkılan yere inilmiyor tabi. Havadayken pilotumuz iniş için uygun bir yer gözlemliyor ve ekiple telsizle haberleşip yeri belirliyorlar. İnişte de ayrı bir heyecan kaplıyor içimi. Hayatımda hiç ağaçların 3 metre üstünden uçmamıştım, olsun o kadar di mi 🙂 Ve kalkışta pilotumuzun söylediği pozisyonu alıyor yere sağ salim inmeyi diliyoruz. Ben sert inebiliriz diye endişelensem de sanki bir kuş tüyü yere konmuş kadar yumuşak bir iniş oluyor. Ee benden mutlusu yok tabi 🙂 Sepetten indiğimizde güzel bir kutlamayla taçlandırıyoruz uçuşumuzu. Pilotumuz şampanya patlatıyor ve yolculara ikram ediyor. Son olarak da uçuşa katılım sertifikalarımız veriliyor. Ve her bir anını hafızalarımıza kazıyarak sonlandırıyoruz balon turumuzu. Müthiş bir deneyimdi bizim için.

pamukkale balonunun inişi
PAMUKKALE BALON TURU FİYATLARI

Pamukkale balon turu fiyatları Kapadokya’ya göre daha uygun durumda. Pamukkale’ye geliyorsanız bu deneyimi yaşamalısınız. Önceden rezervasyon yapmayı unutmayın. Aşağıya bizim tercih ettiğimiz ve oldukça memnun kaldığımız ve ekibi oldukça profesyonel olan, bu işi ciddi yapan Hierapolis Balon firmasının fiyatlarını yazıyorum.

PAMUKKALE BALON TURU FİYATLARI 2019 – 2020

Pamukkale balon turu fiyatları firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor. Bizim balon turuna katıldığımız Hierapolis Ballons firmasının aşağıdaki iletişim bilgilerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyatlar 12 yaş altı çocuklar için indirimli olabiliyor. Balonda evlilik teklifi yapmak isterseniz ya da çiçek, pankart ayarlamak isterseniz fiyatlar değişebilir.

pamukkale balon turunun fiyatları

Özetlemek gerekirse Pamukkale balon turu yapmak için güzel mi derseniz kesinlikle derim. Hierapolis Balloons firmasından memnun kaldın mı derseniz gözü kapalı evet derim. Ben korkuyorum binebilir miyim derseniz ben salıncağa bile binemeyen biriyim ama yine olsa yine balona binerim derim. Bu unutulmayacak aktiviteyi muhakkak siz de deneyimleyin derim. ŞİDDETLİ TAVSİYEMİZDİR !

Hierapolis Ballons Firmasının İletişim Bilgileri:

Tel: 0505 704 31 18    Instagram: hierapolisballoons

Denizli ile ilgili diğer yazılarım için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

DENİZLİ’DE NE YENİR& NEREDE YEMEK YENİR

DENİZLİ’DE NEREDE KALINIR& OTEL ÖNERİLERİ

DENİZLİ GEZİLECEK YERLER LİSTESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.