MÜNİH YEME İÇME REHBERİ | MÜNİH’TE NE YENİR

Münih gezilecek yerler ve Münih konaklama yazılarımdan sonra sırada Münih yeme içme rehberi var. Buju nesi meşhur bu Münih’in, ne yiyelim, hangi restoranları tercih edelim diye soranlar… Sıradaki şarkı size değil belki ama bu yazı size gelsin 😀

Münih deyince ilk akla gelenler bretzel, bira ve sosis oluyor sanırım. Bretzel bizim simite benzeyen ama simitin yanından dahi geçemeyen bir çeşit hamur işi. Geleneksel olanı sadesi ama bazı yerlerde farklı çeşitlerini de görebilirsiniz. Ahım şahım değil belki ama insan gidince bi tadına bakıyor tabi. Meşhur Alman biralarından içmek isterseniz şehrin birçok yerinde bulunan bira bahçelerinden birini tercih edebilirsiniz. Sosisleri genelde domuz etinden yapılıyor. Temkinli olmakta fayda var 🙂

HOFBRAUHAUS

Burası hem yöresel lezzetleri tadabileceğiniz hem de bira içebileceğiniz bir mekan. Kapalı alanda olduğu için kışın özellikle tercih edilebilir. Bir de canlı müziğe denk gelirseniz şahane olur. Hofbrauhaus’ta ne yenir derseniz bir arkadaşımız burada kızarmış tavuğu tavsiye etmişti. Aklınızda bulunsun.

BRASSERIE COLETTE TIM RAUE
Münih Yeme İçme Rehberi

Münih’te bir Fransız restoranı Brasserie Colette hem de alasından. 2 Michelin yıldızlı bir şef olan Tim Raue’nin açtığı bir mekan. İçeriye girer girmez mekanın şıklığı ve ambiyans sizi içine çekiyor. Bütün akşam bizimle ilgilenen o tatlı garson kızın adını unutsam da ilgi alaka ve güleryüzü unutmam mümkün değil.

Brasserie Colette

Başta masaya Tim Raue’nin imza tatlarından olan özel bir kornişon geliyor. Ahhh o aromay lezzeti hayal edince bile ağzım sulandı. O kornişonsa benim daha önce yediklerim neydi diye düşünmeden edemiyorum. Dakka bir gol bir gönlümü kazandı bile.

Münih Yeme İçme Rehberi Colette

Sonrasında seçtiğimiz başlangıçlar, ana yemekler, tatlılar lezizdi. Ayağımız da uğurlu geldi herhalde bizden sonra mekan fullendi 😀 Şaka bir yana rezervasyon yaptırarak gidin. Brasserie Colette’de müthiş bir akşam geçirdik. Şiddetli tavsiyemizdir.

Adres: Klenzestraße 72, 80469 München, Almanya

Website: https://www.brasseriecolette.de/de/muenchen

Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

DER KLEINE FLO
Münih Der Kleine Flo

Münih yeme içme rehberi yazımda şimdi de bir hamburgercide sıra. Burada menüden seçim yapmak havuz problemi çözmek kadar zor adeta 🙂 Biz altılı mini hamburger menüsünü tercih ettik. Mini dediğime bakmayın, bir altılı 2 kişiye gayet yetiyor. 6 tane hamburgerin her birini menüdeki 24 seçeneğin içinden farklı tatlarda tercih edebilirsiniz. Ayrıca yanına dilediğiniz atıştırmalıklardan ve soslardan seçerek menünüzü zenginleştirebilirsiniz. Sezar salatası da oldukça başarılıydı. Der kleine flo da Bujuyollarda tavsiyesidir. Not edilsin.

Der Kleine Flo
Münih Yeme İçme Rehberi Der Kleine Flo

Adres: Josephspitalstraße 4, 80331 München, Almanya

Website: https://derkleineflo.de/

Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

RISCHART

Münih’te gezerken farklı yerlerde bir çok şubesini görebilirsiniz buranın. Bir pastane/cafe burası. Acayip güzel tatlıları var, dilerseniz büfeden alıp ayakta yiyebilirsiniz ya da oturup kahvenizi yudumlayıp dinlenebilirsiniz. Biz Marienplatz’da Neues Rathaus’un tam karşısındaki şubesinde oturduk,üst katta cam kenarında oturup dışarıyı izlemek kesinlikle çok keyifli. Daha önce tatmadıysanız meşhur tatlı apfelstrudel’i de burada deneyebilirsiniz.

Ve Münih yeme içme rehberinin sonuna geldik. Aslında başımıza gelen türlü aksilikler ve değişen planımız olmasaydı daha fazla mekan deneyimleyecektik. Elimizdeki önerileri detaylarıyla paylaşmaya çalıştım. Umarım işinize yarar 🙂

Münih ile ilgili diğer yazılarım için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

MÜNİH GEZİLECEK YERLER LİSTESİ | EN İYİ ÖNERİLER
MÜNİH’TE NEREDE KALINIR |MÜNİH OTEL TAVSİYELERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.